Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω Cu student και έχω κάνει τελευταία φορά ανανέωση υπολοίπου 10 Μαρτίου 2015, και ενδιαμέσως έχω λάβει ευρώ από μεταφορά από άλλο vodafone καρτοκινητό και κάθε μήνα αγοράζω το xlclusive5. Από το 1252 μου λέει ότι οι μονάδες μου λήγουν στις 9 Μαρτίου 2016. Άρα το 6μηνο ή το 3μηνο που είναι η λήξη για τα άλλα καρτοκινητά vodafone δεν επηρεάζει το CU student; Ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο που λήγει τόσο αργά και επειδή τώρα πάλι θα μου μεταφέρουν 20 ευρώ από άλλο καρτοκινητό και δεν θα κάνω κανονική ανανέωση του χρόνου ομιλίας μου για 5 μήνες ακόμη, αναρωτιέμαι μήπως λήξουν οι μονάδες μου ή μήπως δεν με αφήσει να κάνω την μεταφορά υπολοίπου επειδή έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία ανανέωση μου...

Εσάς πότε λήγει; Υπάρχει άλλος που να μην βάζει συχνά κάρτα να μου πει αν είχε πρόβλημα με απρόβλεπτη λήξη μονάδων;

Link to comment
Share on other sites

To φοιτητικό κάθε 1η του μήνα που παίρνει τα δωρεάν λεπτά προς CU και τα MB, παρατείνει την ημερομηνία λήξεως του χρηματικού υπολοιπου κατά 1 μήνα. Δεν ξέρω αν είναι bug του συστήματος ή σκόπιμα το κάνουν, αλλά βολεύει πάρα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε φοιτητικο καθε μηνα παιρνετε δωρεαν τα 600' προς cu και 600mb χωρις ανανεωση; επισης αμα βαλης 10ε παιρνης δωρο 500mb? και μετα απο 3 μηνες μπορεις να ενεργοποιης το student xclusive 5 με 4ε απο 5ε που ειναι; σκευφτομαι η να παρω νεο νουμερο η να μεταφερω το φοιτητικο wind που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ναι.

Το δεύτερο δεν έχει να κάνει με το φοιτητικό. Είναι το just surf bonus που έχει και το απλό CU. Με ανανέωση 10€ παίρνεις 500ΜΒ και με 20€ 1GB.

To 3o δεν στο εγγυάται κανείς, αλλά συνήθως γίνεται στους περισσότερους.

 

Άσε το wind καλύτερα να υπάρχει γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται(φημολογείται ότι δεν θα κοπεί ποτέ), και αν έχεις τη δυνατότητα κάνε άλλο νούμερο φοιτητικό CU.

Link to comment
Share on other sites

750 ΜΒ πέρνεις με online ανανέωση.

Όλα τα άλλα ισχύουν όπως τα περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος ότι ρώτησε στη σελίδα του σί-γιου και του είπαν ότι θα παρατείνουν την προσφορά με τα 1.200 μηνύματα. Μακάρι..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ναι.

Το δεύτερο δεν έχει να κάνει με το φοιτητικό. Είναι το just surf bonus που έχει και το απλό CU. Με ανανέωση 10€ παίρνεις 500ΜΒ και με 20€ 1GB.

To 3o δεν στο εγγυάται κανείς, αλλά συνήθως γίνεται στους περισσότερους.

 

Άσε το wind καλύτερα να υπάρχει γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται(φημολογείται ότι δεν θα κοπεί ποτέ), και αν έχεις τη δυνατότητα κάνε άλλο νούμερο φοιτητικό CU.

 

Το wind θα το κρατησω σαν δευτερο μονο να με παιρνουν και σιγουρα θα γινει το cu βασικο μου νουμερο αφου με συμφερη σε πολλα εναντι της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

750 ΜΒ πέρνεις με online ανανέωση.

Όλα τα άλλα ισχύουν όπως τα περιγράφεις.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα απο what's up σε cu φοιτητικό. To κινητό αυτό το έχω κυρίως για να με παίρνουν τηλέφωνο και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου για κλήσεις. Η what's up θέλει πλέον να κάνεις ανανεωση καθε 90 μερες αλλιως σου τρωει τα λεφτα και το κρατάω χωρίς να μου παρεχει τιποτα.

 

Θελω να ρωτησω αυτο το φοιτητικο cu είναι καρτοκινητό (σαν να έχεις απλό cu) ή καρτοσυμβόλαιο και θέλει 5 ευρώ το μήνα;

Πόσο κοστίζει η φορητότητα;

Ανανέωση καθε πότε πρέπει να κάνω;

Τα ΜΒ απο οτι καταλαβα μπαινουν δωρεαν χωρις ανανεωση, σωστά;

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα απο what's up σε cu φοιτητικό. To κινητό αυτό το έχω κυρίως για να με παίρνουν τηλέφωνο και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου για κλήσεις. Η what's up θέλει πλέον να κάνεις ανανεωση καθε 90 μερες αλλιως σου τρωει τα λεφτα και το κρατάω χωρίς να μου παρεχει τιποτα.

 

Θελω να ρωτησω αυτο το φοιτητικο cu είναι καρτοκινητό (σαν να έχεις απλό cu) ή καρτοσυμβόλαιο και θέλει 5 ευρώ το μήνα;

Πόσο κοστίζει η φορητότητα;

Ανανέωση καθε πότε πρέπει να κάνω;

Τα ΜΒ απο οτι καταλαβα μπαινουν δωρεαν χωρις ανανεωση, σωστά;

 

1)Το CU φοιτητικό είναι το απλό CU με έξτρα προγράμματα για αποκλειστικά για φοιτητές.

2) Η φορητότητα δεν κοστίζει τίποτα (σε κάποιες περιπτώσεις ζητάνε 10 ευρώ τα οποία επιστρέφονται μετά από 3 μήνες σαν υπόλοιπο στην κάρτα, αλλά νομίζω ότι ισχύει μόνο στη WIND)

3) Ό,τι ισχύει και στην Cosmote ισχύει και εδώ με τη διαφορά ότι και υπόλοιπο να μην βάζεις, τα δώρα που παίρνεις κάθε μήνα χωρίς ανανέωση ανανεώνουν τη λήξη της γραμμής κι έτσι, ο αριθμός δεν λήγει ποτέ. Το υπόλοιπο χάνεται κανονικά.

4) Τα Mb επίσημα δεν δίνονται από τη Vodafone! Παλιά το διαφήμιζαν και επίσημα, πλέον όμως η εταιρεία στη σελίδα της στο facebook έχει διαφημιστικό που αναγράφει ότι δίνει 600 λεπτά προς CU. Το άν άτυπα δίνονται 600, είναι κάτι που θα το δεις. Στους παλιούς, δίνονται κανονικά με τη διαφορά ότι στο μήνυμα της VF αναγράφει "μόνο για σένα, 600Mb...."

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν κόψει σε κανέναν που τελείωσε η διάρκεια του πάσο του;

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όχι και να μην το κάνουν ποτέ. Πιο φθηνή ομιλία δεν πρόκειται να βρεθεί ποτέ ξανά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ένα 50% θα μετακομίσει σε κοσμοτε αν γίνει αυτό οπότε για αυτό για την ώρα το κρατάνε γιατί το σήμα της Vodafone όσο πάει και χειροτερεύει
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ένα 50% θα μετακομίσει σε κοσμοτε αν γίνει αυτό οπότε για αυτό για την ώρα το κρατάνε γιατί το σήμα της Vodafone όσο πάει και χειροτερεύει

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου. Κι εγώ για αυτό το λόγο μένω με τη Vodafone, γιατί το σήμα εδώ και 1-2 χρόνια έχει πάρει την κάτω βόλτα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Βόνταφον πλέον ζητάνε και 10€ για φορητότητα στην καρτοκινητή της αλλά μπαίνουν την ίδια ημέρα που θα συνδεθείς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όχι και να μην το κάνουν ποτέ. Πιο φθηνή ομιλία δεν πρόκειται να βρεθεί ποτέ ξανά.

Για πόσο καιρό μιλάμε; 2 εβδομάδες εδώ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο καιρό μιλάμε; 2 εβδομάδες εδώ.

Αν εννοείς πόσο καιρό έχω το φοιτητικό, κλείνω περίπου 3 χρόνια.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Από την απάντησή σου συμπέρανα πως σου έχει λήξει και σένα το πάσο, όπως εμένα εδώ και 2 εβδομάδες.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Από την απάντησή σου συμπέρανα πως σου έχει λήξει και σένα το πάσο, όπως εμένα εδώ και 2 εβδομάδες.

Ναι. Το πάσο έληξε πέρσι τον Αύγουστο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το πάσο έληξε πέρσι τον Αύγουστο.

Ωραία, αυτό ήθελα να μάθω μια χαρά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ένα 50% θα μετακομίσει σε κοσμοτε αν γίνει αυτό οπότε για αυτό για την ώρα το κρατάνε γιατί το σήμα της Vodafone όσο πάει και χειροτερεύει

 

Κι εγώ το σκέφτομαι να κόψω το Φοιτητικό CU και να πάω σε φοιτητικό What's Up, ούτως ή άλλως τα πακέτα ίδια είναι και το δίκτυο της Vodafone έχει καταντήσει χειρότερο από της WIND, γιατί η τελευταία κάνει και καμιά αναβάθμιση. H Voda φαίνεται να το έχει παρατήσει το θέμα και δεν έχει σήμα πουθενά (κι έχει η WIND!!!)...

 

Εγώ μένω στη Voda μόνο για τα φοιτητικά δώρα κάθε 1η του μηνός, αλλά και στο What's Up δίνουν τα ίδια, αν βάζεις 10€ κάρτα μία φορά κάθε 2 μήνες (αν κατάλαβα καλά) και φυσικά έχεις και το φοβερό δίκτυο της Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκέφτομαι να κόψω το Φοιτητικό CU και να πάω σε φοιτητικό What's Up, ούτως ή άλλως τα πακέτα ίδια είναι και το δίκτυο της Vodafone έχει καταντήσει χειρότερο από της WIND, γιατί η τελευταία κάνει και καμιά αναβάθμιση. H Voda φαίνεται να το έχει παρατήσει το θέμα και δεν έχει σήμα πουθενά (κι έχει η WIND!!!)...

 

Εγώ μένω στη Voda μόνο για τα φοιτητικά δώρα κάθε 1η του μηνός, αλλά και στο What's Up δίνουν τα ίδια, αν βάζεις 10€ κάρτα μία φορά κάθε 2 μήνες (αν κατάλαβα καλά) και φυσικά έχεις και το φοβερό δίκτυο της Cosmote...

 

και φυσικά έχεις και το φοβερό δίκτυο της Cosmote...

 

Ουάου! Πότε θα σε δούμε στην τηλεόραση; :offtopic:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και φυσικά έχεις και το φοβερό δίκτυο της Cosmote...

 

Ουάου! Πότε θα σε δούμε στην τηλεόραση; :offtopic:

 

Πολύ σύντομα, μην αγχώνεσαι... :p Πάντως για τους 2 μήνες που είπα πιο πάνω έκανα λάθος, για 1 μήνα είναι η προσφορά στο What's Up, οπότε το CU παραμένει το καλύτερο φοιτητικό που στα δίνει αυτά τσάμπα και χωρίς ανανέωση, αλλά με τέτοιο δίκτυο, είναι δώρον άδωρον... :lol:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα επειδη εχω φοιτητικο και βοντα και γουιντ καμια σχεση σε ιντερνετ τουλαχιστον...Πολυ ανωτερο της βοντα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι στο μηνιαίο δώρο του φοιτητικού; μου ήρθε σήμερα μήνυμα για 100 MB δώρο.. Δηλαδή να μην περιμένω αύριο τα 600 MB;

 

"EXEIΣ 100MB AΠO TH MHNIAIA ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA.OTAN KATANAΛΩΘOYN,AN ΔEN EXEIΣ AΛΛA MB,ΣEPΦAPEIΣ ME 1€ ΓIA TA ΠPΩTA 15MB.ΓIA 500MB ME 5€ ΣTEIΛE 55 ΣTO 1252"

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν άλλαξε . Κατανάλωσες το 80 % και σου ήρθε μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...