Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω voda απο το 2007 και δεν εχω αλλαξει αριθμο ...

οταν πηγα και το εκανα cu-xlusive το δικτυο γραφει vodafone GR και οχι CU-X ..να το αλλαξω ή οχι ;; δεν με χαλαει κιολας αλλα οκ :)

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα μετατρέψει σε φοιτητικό μετά από λίγο καιρό ήρθε ένα SMS που έλεγε να κλείσω το τηλέφωνο και να το ανοίξω ξανά αν ήθελα να γράφει cu-x. Και πράγματι άλλαξε. Αργότερα που αλλάζοντας κάρτα sim εξαιτίας ενός μπερδέματος χάθηκε το φοιτητικό, μου το ξαναέδωσαν μετά από αίτηση, αλλά από τότε έγραφε Vodafone. Όχι ότι με πειράζει καθόλου δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα μετατρέψει σε φοιτητικό μετά από λίγο καιρό ήρθε ένα SMS που έλεγε να κλείσω το τηλέφωνο και να το ανοίξω ξανά αν ήθελα να γράφει cu-x. Και πράγματι άλλαξε. Αργότερα που αλλάζοντας κάρτα sim εξαιτίας ενός μπερδέματος χάθηκε το φοιτητικό, μου το ξαναέδωσαν μετά από αίτηση, αλλά από τότε έγραφε Vodafone. Όχι ότι με πειράζει καθόλου δηλαδή.

 

καλύτερα vodafone αυτή η γνώμη μου . Διότι άμα κάνεις αλλαγή πακέτου ίσως να μην αλλάζει. Επίσης μου έκανε εντυπωση ότι στο iphone 4 είδα την ένδειξη δικτύου vodafonegr ολοκληρο για μερικές μέρες στο κινητό του πατέρα μου που είναι cu και όχ το vf Gr όπως την γράφει με συντομία και μου άρεσε περισσότερο ολοκληρωμένη η ένδειξη του δικτύου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

Όλοι οι φοιτητές που έχουν CU Student’s Xclusive θα μπορούν να αποκτήσουν το Vodafone Smart 4 turbo 20% φθηνότερα!

πηγη : http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/apokleistikes-prosfores-gia-foitites/ σημερα 2.12.2012 και ωρα 09:54.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

η εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone είναι απλά απίστευτη....

μίλησα μαζί τους μέσω WhatsApp για το φοιτητικό κινητό της ανηψιας μου με εξυπηρέτησαν άμεσα...

ένα μεγάλο μπράβο τους αξίζει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εξυπηρετεί μέσω WhatsApp, viber Skype. Είναι πάρα πολύ βολικό. Αν δεν έλεγαν και τις "νεανικές" βλακείες και emoticons θα ήταν απλά τέλειο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στελνεις Ν στο 1398 και εχεις 500 SMS προς ολους απο 28/1 ως 11/2. Θα ενημερωθείς στο 80% και στο 100% της χρήσης τους.

 

Ξερει κανεις αν αυτο http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/apokleistikes-prosfores-gia-foitites/ UNIVERSITY MOBILE INTERNET αφορα 3g internet απο κινητα?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Στελνεις Ν στο 1398 και εχεις 500 SMS προς ολους απο 28/1 ως 11/2. Θα ενημερωθείς στο 80% και στο 100% της χρήσης τους.

 

Η προσφορά αυτή αφορα όλα τα νούμερα cu και όχι μόνο τα φοιτητικα νούμερα.

Ξερει κανεις αν αυτο http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/apokleistikes-prosfores-gia-foitites/ UNIVERSITY MOBILE INTERNET αφορα 3g internet απο κινητα?

 

είναι κάρτα σήμ με συμβόλαιο με 4.74ευρώ για 4g ίντερνετ. Η κάρτα σήμ είναι μόνο για ίντερνετ και εννοειται ότι μόνο εάν μπαίνεις με 3g έχεις γρήγορες ταχύτητες. Άρα είναι απαραίτητο το 3g .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αυτό το μήνα να 600mb που δίνει δώρο κάθε 1η του μήνα προστέθηκαν στα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί τέλη Φλεβάρη. Τσεκαρισμένο σε τέσσερα φοιτητικά cu ως τώρα. Συστημικο λάθος η πλέον θα μεταφέρονται μόνιμα άραγε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αυτό το μήνα να 600mb που δίνει δώρο κάθε 1η του μήνα προστέθηκαν στα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί τέλη Φλεβάρη. Τσεκαρισμένο σε τέσσερα φοιτητικά cu ως τώρα. Συστημικο λάθος η πλέον θα μεταφέρονται μόνιμα άραγε...

 

Κ εμενα το ιδιο πρωτη φορα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω συμβόλαιο στην Panafon που σκέφτομαι να το διακόψω, γίνεται να το κάνω κάρτα κ μετά να την δώσω στην ξαδέρφη μου να το δηλώσει στα στοιχεία της για να πάρει ένα καλό πακέτο που κυκλοφορεί αυτές τις μέρες(5e κάρτα κ έχεις 1000 λεπτά ομιλίας παντού) κ να το πάρω πάλι εγώ?Δεν θέλω να χάσω το νούμερο κ σκέφτομαι όλο αυτό :wacko::wacko::wacko::wacko:

Πόσο καιρό θα χρειαστεί για να γίνει όλο αυτό?

 

Τα 1000' με 5€ που τα ειδες;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά νομίζω ότι είναι μόνο νέα νούμερα και λήγουν μετά από την αποφοίτηση και δεν μεταβιβάζονται

Περίμενε όμως να γράψει και κάποιος πιο σχετικός.

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά θες να κάνεις τη σύνδεσή σου καρτοκινητό και να πάει η ξαδέρφη σου να το κάνει φοιτητικό. αυτό γίνεται αν δεν έχει ήδη φοιτητική γραμμή στη vodafone αλλά ακόμα κι αν έχει πάρει το φοιτητικό cu, μπορεί να πάει να διαγράψει τα στοιχεία της από εκείνο και να τα μεταφέρει στο δικό σου. αν πάλι δεν έχει, απλά θα πάτε μαζί με το πάσο της και θα της το κάνουν (στην ανάγκη, ας μεταφέρει τη γραμμή σου στο όνομά της)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά θες να κάνεις τη σύνδεσή σου καρτοκινητό και να πάει η ξαδέρφη σου να το κάνει φοιτητικό. αυτό γίνεται αν δεν έχει ήδη φοιτητική γραμμή στη vodafone αλλά ακόμα κι αν έχει πάρει το φοιτητικό cu, μπορεί να πάει να διαγράψει τα στοιχεία της από εκείνο και να τα μεταφέρει στο δικό σου. αν πάλι δεν έχει, απλά θα πάτε μαζί με το πάσο της και θα της το κάνουν (στην ανάγκη, ας μεταφέρει τη γραμμή σου στο όνομά της)

 

σίγουρα θα ζητήσουν να γίνει μεταβίβαση αν και δεν είναι απαραίτητο

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω εχω αποφοιτησει το 2014 που ηταν και η ημερομηνια λήξης του πάσου (τη σχολή δηλαδή την τελείωσα στα έξι και όχι στα τεσσερα χρόνια) και συνεχίζω να εχω κανονικα εως σημερα το φοιτητικο πακετο της Vodafone αλλα και τις Cosmote .

Ισχύει το ίδιο και σε κανέναν άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινίσει όποιος ξέρει,σήμερα πήρα καινούρια SIM με το φοιτητικό πακέτο και μου έδωσε 1000 λεπτά προς όλους,600 λεπτά προς CU και 200MB ίντερνετ χωρίς να βάλω καμία κάρτα ανανεώσεις οπότε και έχω υπόλοιπο μηδέν.Αυτό θα γίνετε συνέχεια ή τον επόμενο μήνα θα πρέπει να βάλω κάρτα για να μου δώσει ξανά τα λεπτά προς όλους και τα MB;;
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινίσει όποιος ξέρει,σήμερα πήρα καινούρια SIM με το φοιτητικό πακέτο και μου έδωσε 1000 λεπτά προς όλους,600 λεπτά προς CU και 200MB ίντερνετ χωρίς να βάλω καμία κάρτα ανανεώσεις οπότε και έχω υπόλοιπο μηδέν.Αυτό θα γίνετε συνέχεια ή τον επόμενο μήνα θα πρέπει να βάλω κάρτα για να μου δώσει ξανά τα λεπτά προς όλους και τα MB;;

 

Για 3 μηνες θα σου δεινει τζαμπα τα χιλια λεπτα και 200mb. Μετα θα σου δεινει τσαμπα 600 προς cu και 600mb και τα χιλια λεπτα θα κοστιζουν 4 ευρω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για 3 μήνες θα σου δίνει το πακέτο με τα 1000' προς όλους και 200mb. Κάθε μήνα θα σου δίνει 600' σε CU, και λογικά μετά το 3μηνο ενδέχεται να σου δίνει 600mb κάθε μήνα και καλά μόνο για σένα έτσι για το καλό...
Link to comment
Share on other sites

Τα 200 είναι στο πακέτο με τα 1000'. Ανεπίσημα άσχετα με το πακέτο σε πολλούς έρχεται μήνυμα κάθε πρώτη του μήνα ότι δίνουν δωράκι εκτός από τα 600' σε CU και 600mb. Εμένα μου έρχεται κάθε μήνα τους τελευταίους 7-8 τουλάχιστον. Απλά δεν είναι κάτι επίσημο που το έχει στην σελίδα τους.
Link to comment
Share on other sites

αυτο δηλαδη ισχυει μετα το δωρεαν τριμηνο (στο οποιο εχεις 200MB και 1000')

 

έπειτα δηλαδη αντι για 200 δωρεαν MB δινουν 600ΜΒ.

 

καπου διαβαζα οτι αυτα τα προνομια 600MB+600' για CU ισχύουν καθε μηνα βάλες δε βάλεις κάρτα. αλλα καποιος αλλος ελεγε οτι για να ισχυει αυτο θα πρεπει στο 2ο μηνα να βαλεις καρτα.

 

Τελικα τι ισχυει ; Ποιες οι εμπειρίες σας ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω για να παίρνω μόνο CU, και έχω να βάλω κάρτα πάνω από 8 μήνες. Πλέον κάθε μήνα παρατείνει και τη διάρκεια λήξης του αριθμού.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν πραγματοποιήσεις ανανέωση μέσα σε ένα χρόνο. Όταν κάνεις ανανέωση έχεις 6 μήνες για να καταναλώσεις τα χρήματα που έβαλες (μετά χάνονται) και άλλους 6 μήνες (και κάτι ψιλά) για να χάσεις το νούμερο.

 

edit: Δεν θυμόμουν καλά, αλλά παρατείνει και τη λήξη του χρηματικού υπολοίπου. Είχα κάνει τελευταία ανανέωση στις 30/10/2014. Θα έπρεπε να λήγει στις 30/4/2015. Μου λέει πως η λήξη είναι την 1/8/2015. Έχει λίγους μήνες που γίνεται και κάθε 1η του μηνός παίρνει ένα μήνα παράταση.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...