Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι κατάλαβα μετά από 3 μήνες θα πρέπει να βάζω μια κάρτα τον 5 ευρό ώστε να ενεργοποιώ το πακέτο Student Xclusive 5 που δίνει 1000 λεπτά προς όλους + 200ΜΒ Ιnternet.

 

Για 3 μηνες θα σου δεινει τζαμπα τα χιλια λεπτα και 200mb. Μετα θα σου δεινει τσαμπα 600 προς cu και 600mb και τα χιλια λεπτα θα κοστιζουν 4 ευρω.

 

Τα 4 ευρό που που λες είναι κάποιο πακέτο;και πως το ενεργοποιούμε;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα μετά από 3 μήνες θα πρέπει να βάζω μια κάρτα τον 5 ευρό ώστε να ενεργοποιώ το πακέτο Student Xclusive 5 που δίνει 1000 λεπτά προς όλους + 200ΜΒ Ιnternet.

 

 

 

Τα 4 ευρό που που λες είναι κάποιο πακέτο;και πως το ενεργοποιούμε;

 

Μπαίνεις στο προφίλ που έχεις φτιάξει στο vodafonecu.gr και στα φοιτητικά πακέτα βλέπεις το xclusive 5 με 4€.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο προφίλ που έχεις φτιάξει στο vodafonecu.gr και στα φοιτητικά πακέτα βλέπεις το xclusive 5 με 4€.

 

Στο δικό μου προφίλ στο vodafonecu.gr γιατί μου λέει ότι το xclusive 5 κοστίζει 5€ και οχι 4€ που λέτε;;;

 

http://s25.postimg.org/6ur4icwbz/image.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα τόσο έχει. Κάποια στιγμή μετά το 1ο τρίμηνο στο δίνει με 4€. Στους περισσότερους έτσι γίνεται τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έχει συγκεκριμένο αριθμό συνδρομητών που το δίνει με τη μειωμένη τιμή(δηλαδή μπορεί να μη στο δώσουν 100%). Ωστόσο από όσους γνωρίζω με φοιτητικό δεν υπάρχει ένας που να μην έχει πάρει την προσφορά. Τώρα αν κάποιος είναι τόσο άτυχος και δεν...
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο εγώ η από μόνο του αν είμαι τυχερός θα αλλάξει η τιμή στα 4 ευρό;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι στο χέρι σου. Αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα στο δώσουν. Η λογική πίσω από αυτό είναι να μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα 1000' με ανανέωση 5€ (που σου αφήνει καθαρά 4,4€).
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για όσο καιρό έχω πάσο ή για όσα χρόνια διαρκούν οι βασικές σπουδές κατ' ελάχιστο;

Δηλαδή κάποιος που τελειώνει τέταρτο έτος τώρα αλλά θα σπουδάζει ακόμα 2 έτη (χρωστάει μαθήματα... ) δικαιούται τη φοιτητική προσφορά για αυτά τα 2 χρόνια ή όχι;

 

κανονικά ισχύει για τα ελάχιστα έτη που διαρκεί η σχολή (είτε 4 είτε 5 για Πολυτεχνεία είτε 6 για Ιατρικές) και όχι για τα έτη που διαρκεί το πάσο που ειναι Ν+2 .

 

και εμενα παντως μου το εχουν με 4€ το πακέτο αντί για 5€

 

http://s29.postimg.org/ujpsco9if/image.png

 

http://s13.postimg.org/djegztqg7/image.png

Edited by spinalgr1990
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό όταν το ενεργοποιείς σου το βάζουν με ημερομηνία λήξεως την ημερομηνία που λήγει το πάσο. Ωστόσο, δεν γνωρίζω, εγώ τουλάχιστον, να το έχουν κόψει σε κάποιον που έληγε το πάσο. Σε εμένα το πάσο μου έληξε τον Αύγουστο και ακόμα έχω το φοιτητικό CU κανονικά και μάλιστα επειδή ήταν από τα πρώτα νούμερα έχω την προσφορά του Xclusive 5 με 4€.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό όταν το ενεργοποιείς σου το βάζουν με ημερομηνία λήξεως την ημερομηνία που λήγει το πάσο. Ωστόσο, δεν γνωρίζω, εγώ τουλάχιστον, να το έχουν κόψει σε κάποιον που έληγε το πάσο. Σε εμένα το πάσο μου έληξε τον Αύγουστο και ακόμα έχω το φοιτητικό CU κανονικά και μάλιστα επειδή ήταν από τα πρώτα νούμερα έχω την προσφορά του Xclusive 5 με 4€.

 

ισχύει σε ολους αυτο μέχρι νεώτερας ανακοίνωσης για κατάργηση του φοιτητικόυ σε απλο cu ! Οπότε μια χαρά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσφορά ανάγκασε και την Cosmote να δώσει επίσης με 4€ το ανάλογο πακέτο στο δικό της φοιτητικό...
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσφορά ανάγκασε και την Cosmote να δώσει επίσης με 4€ το ανάλογο πακέτο στο δικό της φοιτητικό...

Πραγματι, σημερα το ειδα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το είχε κάνει μέχρι 15/12, αλλά συνέχεια παίρνει παράταση. Μέχρι χθες νομίζω έληγε και σήμερα πήγε ένα μήνα μετά. Τα καλά του ανταγωνισμού....
Link to comment
Share on other sites

Δευτερος μήνας που τα 600mb που δίνει κάθε μήνα δωρεάν στο φοιτητικό δε λήγει αλλά προστίθεται στο νέο 600αρι που μπήκε σήμερα. Οπότε μάλλον δεν ήταν συστημικό λάθος το προηγούμενο μήνα αλλά έγινε μόνιμο. Το περίεργο είναι ότι τα 600λεπτά προς cu που μπαίνουν μαζί συνεχίζουν όπως παλιά να χάνονται όταν μπουν τα καινούργια 600 αδιάφορο μεν αλλά περίεργο που αυτό άλλαξε μονο στα mb. Mπράβο λοιπόν στη voda

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσφορά ανάγκασε και την Cosmote να δώσει επίσης με 4€ το ανάλογο πακέτο στο δικό της φοιτητικό...

 

όντως έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δευτερος μήνας που τα 600mb που δίνει κάθε μήνα δωρεάν στο φοιτητικό δε λήγει αλλά προστίθεται στο νέο 600αρι που μπήκε σήμερα. Οπότε μάλλον δεν ήταν συστημικό λάθος το προηγούμενο μήνα αλλά έγινε μόνιμο. Το περίεργο είναι ότι τα 600λεπτά προς cu που μπαίνουν μαζί συνεχίζουν όπως παλιά να χάνονται όταν μπουν τα καινούργια 600 αδιάφορο μεν αλλά περίεργο που αυτό άλλαξε μονο στα mb. Mπράβο λοιπόν στη voda

το βλεπω και εγω να συμβαινει στο δικο μου....εφτσα στα 1650 ΜΒ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλη μου που ήταν στην φιλοσοφική το έχουν κόψει πάντως.
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλη μου που ήταν στην φιλοσοφική το έχουν κόψει πάντως.

Μετά από πόσο καιρό αφου έληξε το πάσο της; Ξαφνικά έγινε ενημερώθηκε με κάποιο μηνυμα η απλά επαψε μια μέρα να βλέπει τα φοιτητικά πακέτα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλη μου που ήταν στην φιλοσοφική το έχουν κόψει πάντως.

 

μηπως εχει αυτο το bug ?

 

http://s9.postimg.org/vztjixlfj/bug.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για το What's up.

Και να υπάρχει κάποιο bug στην εφαρμογή για smartphones, πάντα θα πρέπει να υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα καλώντας στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τα mb γίνεται εδώ και 1+ χρόνο στην κοσμοτε αφού πριν κάνω συμβόλαιο είχα 4,4 gb για ξόδεμα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τα mb γίνεται εδώ και 1+ χρόνο στην κοσμοτε αφού πριν κάνω συμβόλαιο είχα 4,4 gb για ξόδεμα.

 

την μεταφορα των mb στον επομενο μηνα λες; , το μονο καλο ειναι οτι η κοσμοτε μεταφερει τα mb χωρις περιορισμο να ειναι το ιδιο πακετο , αρκει να εχει ιντερνετ το πακετο αυτο! αυτο θυμαμαι.Αληθευει;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...