Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το υπόλοιπο είναι χρήματα και υπάρχουν τρόποι να το πάρεις πίσω σε ζωντανό χρήμα βάσει νομου. Το έχω κάνει σε άλλη εταιρεία

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να πάρεις πίσω χρήματα αν αλλάξουν κάποιους όρους και σε επηρεάζει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι χρήματα. Ούτε το καρτοκινητό σου καταθετικός λογαριασμός. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, θα μπορούσες να αγοράσεις ότι θέλεις χρεώνοντας το...

 

 

Στο δικό μου τους τελευταίους μήνες ανανέωνα το υπόλοιπο μου με μεταφορά υπολοίπου από τους γονείς μου ή τους φίλους μου.

Δεν θεωρείται ανανέωση χρόνου ομιλίας και έχασα 17 ευρώ.

Εγώ, αν χρειαστεί πάντα, σκέφτομαι το αντίθετο. Δηλαδή ανανέωση στο φοιτητικό και μεταφορά στους άλλους, κάθε δύο μήνες. Μόνο έτσι έχει νόημα και να το κρατήσεις, εάν φυσικά δεν το χρησιμοποιείς.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στο εξήγησα προηγουμένως. Στο φοιτητικό μέχρι τώρα, έχεις κάποιες υπηρεσίες πρακτικά χωρίς χρήματα από τα δώρα που παίρνεις κάθε μήνα. Ορίστε το δικό μου που έχω σταματήσει να το χρησιμοποιώ ως κύριο νούμερο από το 2014, ενώ είχα βάλει κάρτα τελευταία φορά το 17 ή 18, δε θυμάμαι.

4c97f66718bcf7f4a6f5fcb52da9bf2e.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν του βάλω χρήματα σε λίγες μέρες θα χαθούν και ότι υπόλοιπο σε λεπτά ομιλίας και δεδομένα. Μετά ακολουθούν τα <<δώρα>>. Με μηδενικό υπόλοιπο ούτε την εξυπηρέτηση πελατών δεν μπορώ να πάρω. Μόνο επέκταση η οποία θα τραβήξει από την νέα ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε κάνεις πίσω τα λεφτά τού;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Ναι τα πήρα εχθές , και εχθες μου εβαλαν και 20gb και αλλα δεκα μου δώσανε και σήμερα

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα πήρα εχθές , και εχθες μου εβαλαν και 20gb και αλλα δεκα μου δώσανε και σήμερα
Μια χαρά :)

 

Κιμπαρηδες εκεί στην Vodafone,

 

Προφανώς άμα τους βάλεις τις φωνές, δίνουν ....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση και μετά να κάνεις αίτημα επιστροφής υπολοίπου. Εγώ δεν έβαλα γιατί το θεωρώ εκβιασμό. Αν ήταν πολλά θα τα ζητούσα πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση και μετά να κάνεις αίτημα επιστροφής υπολοίπου. Εγώ δεν έβαλα γιατί το θεωρώ εκβιασμό. Αν ήταν πολλά θα τα ζητούσα πίσω.
Σε κάθε περίπτωση (γνώμη μου παρόλα την στραβότιμόνια ) όπως πολύ σωστά έγραψε ο Vasileios πριν μερικά ποστ, το φοιτητικό της Vodafone αξίζει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλά κάποιοι δεν είναι πλέον φοιτητές και θα αρχίσει και άλλο ξεκαθάρισμα. Θέμα χρόνου είναι
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έτσι είναι

 

Θα πέσει κι άλλο λεπιδι

 

Αλλά όπως έλεγε και ένα άσμα παλιά

 

Que será, será !

 

:)

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω προτάσεις για πακέτα ή προγράμματα ή link για να μην χαλάμε το νήμα.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο αυτήν την στιγμή από τα φοιτητικά-προνομιακα προγράμματα. Αν μιλάς λίγο μια καλή λύση είναι q η frog. Αν μιλάς πολύ γύρισε το σε voip και data πρόγραμμα (wifi on the spot) ή με κάρτα εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Voip έχω έτσι και αλλιώς μέσω omnivoice. Πρέπει να κρατήσω τον ίδιο αριθμό κινητού για τράπεζες κτλ. Κάτι για exclusive διάβασα πιο πίσω. Εννοείται ότι θα είναι πιο ακριβά.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον ξερει. Εχω και εγω ενα φοιτητικο CU που εχω να του βαλω μοναδες απο το 2016, ειχα την sim μεσα σε ενα MiFi και ετρωγα κατα καιρους τα δωρεαν MB. Απο εδω και περα θα μπει φραγη για οποιον δεν βαλει μοναδες;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Voip έχω έτσι και αλλιώς μέσω omnivoice. Πρέπει να κρατήσω τον ίδιο αριθμό κινητού για τράπεζες κτλ. Κάτι για exclusive διάβασα πιο πίσω. Εννοείται ότι θα είναι πιο ακριβά.

 

Δεν ξέρω εάν χρησιμοποιείς για εξερχόμενες την omnivoice αλλά μπορείς να μεταφέρεις την ομιλία σου (εξερχόμενες) σε voipalot η άλλον οικονομικό voip παροχο, να κρατήσεις τον αριθμό vodafone και να κάνεις ανανέωση με cashback 1€ κάθε 2 μήνες, και να έχεις μια data sim για ίντερνετ μόνο. Επίσης στο f2go με ενεργοποίηση χαμηλού κόστους πακέτα επεκτείνει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και άρα ρίχνει το κόστος στην συντήρηση αριθμού. Όποιος έχει κάποια άλλη πρόταση ας την γράψει για να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω κατά πόσο ποιοτικές είναι αυτές οι υπηρεσίες VoipaLot κτλ. Σε κάποιες που είχα δοκιμάσει παλαιότερα οι συνομιλίες ήταν κουραστικές. Δηλαδή βιαζόσουν να κλήσεις το τηλέφωνο. Η συντήρηση κάρτας και στην Wind δεν είναι τόσο φθηνή αφού πρέπει να πετύχεις προσφορές.

Επίσης δεν θέλω να ασχολούμαι συνέχεια με το τηλέφωνο με ψάχνω προσφορές και βάλε κάρτα από εδώ. μετέφερε από εδώ και τέτοια. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον ξερει. Εχω και εγω ενα φοιτητικο CU που εχω να του βαλω μοναδες απο το 2016, ειχα την sim μεσα σε ενα MiFi και ετρωγα κατα καιρους τα δωρεαν MB. Απο εδω και περα θα μπει φραγη για οποιον δεν βαλει μοναδες;
Κάνεις δεν μπορεί να σου πει με βεβαιότητα τι θα γίνει

 

Το πιθανότερο είναι ότι χωρίς ανανέωση και υπόλοιπο θα σταματήσουν να σου βάζουν τα 600αρια και θα χάσεις ότι έχεις μαζέψει

 

Η βέλτιστη λύση κατά την γνώμη μου είναι να κάνεις ότι σου λένε και να κάνεις μια ανανέωση. Σύμφωνα με το μήνυμα τους θα έχει διάρκεια 6 μήνες. Αξίζει.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω προτάσεις για πακέτα ή προγράμματα ή link για να μην χαλάμε το νήμα.

 

10 σελίδες μας τα ζάλισες φίλε και θες προτάσεις εδώ για να μη χαλάμε το νήμα. :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

10 σελίδες μας τα ζάλισες φίλε και θες προτάσεις εδώ για να μη χαλάμε το νήμα. :lol:
lol....σωστός !!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

lol....σωστός !!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Κάνε report φίλε. Αν σε ζάλισα και σε κούρασα. Για πες! Ένα μήνυμα έγραψα που αφορά προτάσεις και μίλησα γiα link. Για το φοιτητικό CU κουράστηκες να διαβάζεις; Έτερον εκάτερον. Αν δεν σε ενδιαφέρει πήγαινε αλλού. Είσαι και ευγενέστατος

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και προφανώς απαντάς σε μένα. Ναι, με κούρασες να διαβάζω 10 σελίδες πως σου έφαγαν τα υπόλοιπά σου.

Το είπες μια δυο τρεις. Σου απάντησαν και δεν σου άρεσε. Φτάνει. Τράβα τώρα που θα μας διώξεις και από το νήμα. Για voip και ό,τι άλλο θες αλλού.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν έδωσε κανένας ούτε και εσύ σχετικά με το υπόλοιπο που φαγώθηκε ενώ άλλα έλεγε η εφαρμογή.. Αν σε ικανοποιεί η απάντηση τάισε τον αριθμό και βλέπουμε είσαι ωραίος.

Προσπαθήσαμε να εντοπίσουμε αν είναι μεμονωμένο περιστατικό ή όχι και ζαλίστηκες.

Αγενέστατε!

Troll mode off

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...