Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι απολύτως καμμία. Τηλεπικοινωνιακά αντιμετοπίζεται από όλες της Ελληνικές εταιρείες ως χώρα εκτός Ε.Ε.

Ούτε τα απλά πακέτα παίζουν και οι χρεώεις είναι στον Ουρανό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες,

 

Σήμερα πήραν τηλέφωνο απο τη Vodafone (2130062239) όντας κάτοχος φοιτητικού και μου πρότειναν το εξής πρόγραμμα καρτοσυμβολαίου:

1.000 Λεπτά προς όλους

600 Λεπτά προς Vodafone & CU

100 SMS προς όλους

5GB Internet

Τιμή: 14,60 €/μήνα, με δέσμευση για 24 μήνες.

Ελάχιστη διάρκεια χρέωσης: 3 Λεπτά

Ενεργοποίηση extra πακέτων απο το 1252

 

Αυτά που μου δίνουν, απο οτι είδα, είναι εντός των χρήσεων που κάνω και απο οτι κατάλαβα στην κουβέντα είπε οτι σε επόμενο στάδιο η εταιρία θα προχωρήσει σε επιβεβαίωση των κατόχων φοιτητικών προγραμμάτων.

 

Εγώ έχω ακόμη 1 έτος με την φοιτητική ταυτότητα ακόμη (αν και ψάχνω για ΜΤΠΧ οπότε θα πάει +2 έτη ακόμη). Τι λέτε; να προχωρήσω ή να μείνω ως έχω;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες,

 

Σήμερα πήραν τηλέφωνο απο τη Vodafone (2130062239) όντας κάτοχος φοιτητικού και μου πρότειναν το εξής πρόγραμμα καρτοσυμβολαίου:

1.000 Λεπτά προς όλους

600 Λεπτά προς Vodafone & CU

100 SMS προς όλους

5GB Internet

Τιμή: 14,60 €/μήνα, με δέσμευση για 24 μήνες.

Ελάχιστη διάρκεια χρέωσης: 3 Λεπτά

Ενεργοποίηση extra πακέτων απο το 1252

 

Αυτά που μου δίνουν, απο οτι είδα, είναι εντός των χρήσεων που κάνω και απο οτι κατάλαβα στην κουβέντα είπε οτι σε επόμενο στάδιο η εταιρία θα προχωρήσει σε επιβεβαίωση των κατόχων φοιτητικών προγραμμάτων.

 

Εγώ έχω ακόμη 1 έτος με την φοιτητική ταυτότητα ακόμη (αν και ψάχνω για ΜΤΠΧ οπότε θα πάει +2 έτη ακόμη). Τι λέτε; να προχωρήσω ή να μείνω ως έχω;

 

Νομίζω έχεις δώσει την απάντηση, εφ όσον θα έχεις δικαιωμα για φοιτητικό για 3 ακομα χρονια, γιατι να το κανεις συμβολαιο;

 

Γενικά λένε παντως ο,τι κατεβασει η κουτρα του καθενος για να πουλήσουν συμβόλαιο.

 

Υ.Γ.: Ανεβηκε το βημα χρεωσης απο 1 λεπτο σε 3 λεπτα στο συμβόλαιο; Θλιβεροι...

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Και στην γυναίκα μου μας δώσαν την ίδια προσφορά και μας είπαν " ότι το φοιτητικό κάποια ώρα θα λήξει¨

Ε λοιπόν ας έρθει εκείνη η ώρα και βλέπουμε . Γιατί να το λήξω μόνος μου ;.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα στο φοιτητικό από το 62239 εχθές. Και ήξερε ότι είναι φοιτητικό. Δεν επέμενε πολύ γιατί της είπα ότι δεν το χρησιμοποιώ και το έχω μόνο για να με καλούν...

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Ανεβηκε το βημα χρεωσης απο 1 λεπτο σε 3 λεπτα στο συμβόλαιο; Θλιβεροι...

 

Στα συμβόλαια όχι, είναι 1 λεπτό. Στα καρτοσυμβολαια είναι 3 λεπτά εδώ και πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν ας έρθει εκείνη η ώρα και βλέπουμε . Γιατί να το λήξω μόνος μου ;.

 

Ακριβώς αυτό!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω το προνομιακό Q και σκέφτομαι να φύγω με φορητότητα για φοιτητικό CU.

Ξέρετε με φοιτητικό πάσο σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα της Κύπρου αν θα μπορώ ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα στο φοιτητικό από το 62239 εχθές. Και ήξερε ότι είναι φοιτητικό. Δεν επέμενε πολύ γιατί της είπα ότι δεν το χρησιμοποιώ και το έχω μόνο για να με καλούν...

 

Sent from my Mi A3

 

Πόσα χρόνια έχεις το φοιτητικό?

Τι σου είπε εν τέλει? Ότι θα λήξει και θα γίνει special?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή 14.60 που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι τελική με ΦΠΑ και τέλος κινητής;;;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή 14.60 που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι τελική με ΦΠΑ και τέλος κινητής;;;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναί, τελική τιμή. Στέλνουν και γραπτώς την προσφορά τους με ένα link μέσω SMS όπου εκεί λέει οτι η κανονική τιμή είναι 16, κάτι ευρώ και δίδεται με έκπτωση στα 14,60. Εγώ πάντως δεν προχώρησα σε αποδοχή της πρότασης και με βομβαρδίζουν κάθε μέρα με SMS υπενθύμισης οπότε και απέκλεισα τον αριθμό...

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν θα δεχομουν από την στιγμή που εχώ φοιτητικό, αλλά αν σκεφτείς πόσα ακούω ότι πληρώνουν άλλοι για τα κινητά τους η τιμή είναι τζάμπα....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά δίνεται και σε κατόχους απλού και οχι φοιτητικού cu;

 

Μάλλον δίνεται μονο σε φοιτητικα ως τυρακι για να ξεφορτωθούν φοιτητικα καρτοκινητα και για να τσιμπησουν συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστηκα και εχασα για 4 ωρες οτι καβα ειχα

Υπαρχει τροπος να ξαναπαρω οτι ειχα καβα ολα αυτα τα χρονια;

Εκανα ανανεωση με 4 ωρες καθυστερηαη

Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστηκα και εχασα για 4 ωρες οτι καβα ειχα

Υπαρχει τροπος να ξαναπαρω οτι ειχα καβα ολα αυτα τα χρονια;

Εκανα ανανεωση με 4 ωρες καθυστερηαη

Όχι με την καμία! Δεν έχει νόημα και στο κάτω κάτω να τα μαζεύεις εάν δεν τα χρησιμοποιείς και εκεί ποντάρει η εταιρεία ότι κάποια στιγμή θα ξεχάσεις να βάλεις κάρτα και θα τα χάσεις όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστηκα και εχασα για 4 ωρες οτι καβα ειχα

Υπαρχει τροπος να ξαναπαρω οτι ειχα καβα ολα αυτα τα χρονια;

Εκανα ανανεωση με 4 ωρες καθυστερηαη

Και το ημερολόγιο στο κινητό σου και στο mail σου τι το έχεις? Εγώ εκεί βάζω υπενθυμισεις και δεν έχω θέμα! Πάντα δυο ημέρες πριν λήξει το πακέτο και πάντα κάβα υπάρχει στο προτείνω να το κάνεις και εσύ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι νόημα έχει να τα μαζεύετε και να μαζεύονται και 40 και 50 και 60 χιλιάδες λεπτά και sms? Εντάξει πες τα mb θες να έχεις το καλοκαίρι στις διακοπές σου αλλά λεπτά και sms δεν πρόκειται ποτέ να τα φας εκτός εάν πιάσεις δουλειά λεωφορειατζής!

Το πιο πιθανό είναι να τα χάσεις όλα από τυχόν λήξη του φοιτητικού....και στην αρχή έκανα σαν τρελός να μην ξεχάσω να ανανεώσω και το ξέχασα 2-3 φορές και τι έγινε? Πάλι έχω μαζέψει 13.000....

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει 7500 λεπτά προς όλους. 22GB και 15 γιγα σε social.

 

7500 λεπτά προς όλους δεν τελειώνουν με τίποτα. Οπότε έχεις σχεδόν απεριόριστα προς όλους. Δε το λες και άσχημα... Γιατί να μην τα είχε και να είχε 500 ας πούμε; δεν χάνεις κάτι με το να τα μαζεύεις

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έχει 7500 λεπτά προς όλους. 22GB και 15 γιγα σε social.

 

 

 

7500 λεπτά προς όλους δεν τελειώνουν με τίποτα. Οπότε έχεις σχεδόν απεριόριστα προς όλους. Δε το λες και άσχημα... Γιατί να μην τα είχε και να είχε 500 ας πούμε; δεν χάνεις κάτι με το να τα μαζεύεις

Χάνεις τα λεφτά σου όταν μαζεύεις κάτι που δεν το χρειάζεσαι.

Αφού λοιπόν σου περισσεύουν πολλά λεπτά και δεδομένα καλύτερα να πας σε ένα πιο οικονομικό πρόγραμμα.

Για να τρέχει το μάρκετινγκ της εταιρείας βάζει τον κόσμο να έχει ένα πρόγραμμα που δεν το χρειάζεται κάποιος στην πράξη, ίσα-ίσα για να μαζεύει λεπτά και δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνω λεφτά.. Βάζω 10€ το μήνα όπως θα έκανα σε οποιοδήποτε καρτοκινητο για να έχω κάποια λεπτά... Το ότι μένουν είναι ένα συν..
Link to comment
Share on other sites

Δε χάνω λεφτά.. Βάζω 10€ το μήνα όπως θα έκανα σε οποιοδήποτε καρτοκινητο για να έχω κάποια λεπτά... Το ότι μένουν είναι ένα συν..
Η ελάχιστη ανανέωση είναι για δύο μήνες και όχι για ένα μήνα.

Οπότε θα μπορούσες να έβαζες και λιγότερα ευρώ το δίμηνο αντί για 20.

Δηλαδή ένα απλό cu, αφού τα παραπάνω λεπτά στην πράξη σου είναι άχρηστα.

Είχα και εγώ φοιτητικό και το εγκατέλειψα γιατί δεν χρειαζόμουνα τα λεπτά και τα megabyte που μου έδινε υποχρεωτικά.

Υπάρχουν και άλλα καρτοκινητά που έχουν λιγότερο από 10 ευρώ ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη ανανέωση είναι για δύο μήνες και όχι για ένα μήνα.

Οπότε θα μπορούσες να έβαζες και λιγότερα ευρώ το δίμηνο αντί για 20.

Δηλαδή ένα απλό cu, αφού τα παραπάνω λεπτά στην πράξη σου είναι άχρηστα.

Είχα και εγώ φοιτητικό και το εγκατέλειψα γιατί δεν χρειαζόμουνα τα λεπτά και τα megabyte που μου έδινε υποχρεωτικά.

Υπάρχουν και άλλα καρτοκινητά που έχουν λιγότερο από 10 ευρώ ανανέωση.

 

Η ελάχιστη ανανέωση σου δίνει τουλάχιστον 500-700 λεπτά προς όλους; δε νομίζω... Προφανώς και χρειαζόμαστε λεπτά ΚΑΙ MB κάθε μήνα. Όχι όλα αλλά χρειαζόμαστε. Οπότε ότι δε χαλάμε μένει.

 

Πάμε αρκετά ταξίδια το χρόνο με την οικογένεια + πολλές φορές στο εξοχικό που δεν υπάρχει σταθερή γραμμή. Οπότε τα MB χρειάζονται και με το παραπάνω... Αν δε τα ήθελα θα είχα 250+ που είχε ένας φίλος πριν καιρό εδώ και τα έχασε... Τα λεπτά προς όλους όπως προείπα είναι 1200 νομίζω, ενώ η γυναίκα μου θέλει 500-700 το λιγότερο. Τα υπόλοιπα μένουν. Κάποιες φορές όχι. Και τα 7 χιλιάδες λεπτά δε μαζεύτηκαν σε κάτι λίγους μήνες.. 7 χρόνια το έχουμε με συνεχή ανανέωση..

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζονται

Εγω ειχα φτασει να μην αγγιζω το σταθερο ακομα και για παραγγελια ενω τωρα ειμαι περιορισμενος

Αναγκαστικα θα παρω 2 φορες για 2 3 μηνες το πακετο να στοκαρω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...