Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν άλλαξε . Κατανάλωσες το 80 % και σου ήρθε μήνυμα

 

Πω πω. Δίκιο έχεις. Με τρόμαξε και κόλλησα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

θα παω Κύπρο για λίγο καιρό .. θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα 600 mb που έχω και τα λεπτά προς cu η θα χρεώνομε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που στο CU έχει πακέτο με 3€ για 100MB κατά τη διάρκεια περιαγωγής σε 30 ευρωπαϊκές χώρες(στις οποίες περιλαμβάνεται και η Κύπρος), το λογικό είναι πως ότι έχεις από πακέτα internet εδώ δεν πρέπει να ισχύει έξω.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσαι κανονικά.

Μπορεις όμως να αγοράσεις πακέτο Εξωτερικού.

3 Ευρώ για 100 ΜΒ την μέρα. Πρέπει να το ενεργοποιείς κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από vodafone και δίνει δωρεάν το πακέτο με τα 1000' με προϋπόθεση ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας. Στείλτε πρώτα Ν στο 1252. Η εγγραφή στην προσφορά ισχύει μέχρι 18/10 και μετά μπορείς να βάλεις κάρτα μέχρι 31/10 και να πάρεις τα 1000'
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από vodafone και δίνει δωρεάν το πακέτο με τα 1000' με προϋπόθεση ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας. Στείλτε πρώτα Ν στο 1252. Η εγγραφή στην προσφορά ισχύει μέχρι 18/10 και μετά μπορείς να βάλεις κάρτα μέχρι 31/10 και να πάρεις τα 1000'

 

Ναι, μου ήρθε κι εμένα και το περίμενα... Συνήθως κάθε 6 μήνες το κάνουν αυτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από vodafone και δίνει δωρεάν το πακέτο με τα 1000' με προϋπόθεση ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας. Στείλτε πρώτα Ν στο 1252. Η εγγραφή στην προσφορά ισχύει μέχρι 18/10 και μετά μπορείς να βάλεις κάρτα μέχρι 31/10 και να πάρεις τα 1000'

 

ξερει κανενας αν ισχυει και για ανανεωση απο καταστημα η προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Τη "πάτησα" σήμερα. Έβαλα 5€ για να πάρω το δώρο 1000' προς όλους, πέρασαν 10', δεν ήρθε το δώρο και πέρασα το φοιτητικό των 4€. Στο καπάκι σκάει μήνυμα πως πήρα το δώρο και έχω 2000' τώρα.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Τη "πάτησα" σήμερα. Έβαλα 5€ για να πάρω το δώρο 1000' προς όλους, πέρασαν 10', δεν ήρθε το δώρο και πέρασα το φοιτητικό των 4€. Στο καπάκι σκάει μήνυμα πως πήρα το δώρο και έχω 2000' τώρα.

Καλο φαγοτα λοιπον!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

γιατι στις εξερχομενες εμφανιζει ''εμμεση εκτροπη κλησεων ενεργοποιημενη''
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

διότι έχεις τηλεφωνητή και μόλις κάνεις εξερχόμενη εκτρέπονται οι κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

διότι έχεις τηλεφωνητή και μόλις κάνεις εξερχόμενη εκτρέπονται οι κλήσεις.

Συγνωμη δεν ξερω πως ,αλλα προσπερασα το μυνημα και δεν ειχα δει απαντηση.

Τι εννοείς τηλεφωνητη;εχει τηλεφωνητη σε περιπτωση που ειμαι εκτος δικτύου .λες αυτο να είναι ;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω και εγώ την απορία. Η cu απ οτι βλέπω δεν τα κόβει τα φοιτητικά βλέποντας πιο πίσω τα πόστ σ αυτό το θέμα. Και εγώ θέλω να ξέρω τι παίζει γιατί εγω είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και έχω πάσο που έχει ισχύ μόνο για ένα έτος.

Αν και ξέρω δυο άτομα που το έχουν δυο χρόνια το whats up το φοιτητικό άφοτου έχει λήξει το πάσο, απλά θέλω να ξέρω ποια κόβει πιο δύσκολα τα φοιτητικό πρόγραμμα απο τα καρτοκινητά η vodafone η η cosmote?

Ώστε να χρησιμοποιώ αυτή την καρτοκινητή, με την λογική ότι βλέποντας η εταιρεία οτι βάζεις κάρτα κάθε μήνα να μην στο πειράξουν,με την απλοική λογική μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ την απορία. Η cu απ οτι βλέπω δεν τα κόβει τα φοιτητικά βλέποντας πιο πίσω τα πόστ σ αυτό το θέμα. Και εγώ θέλω να ξέρω τι παίζει γιατί εγω είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και έχω πάσο που έχει ισχύ μόνο για ένα έτος.

Αν και ξέρω δυο άτομα που το έχουν δυο χρόνια το whats up το φοιτητικό άφοτου έχει λήξει το πάσο, απλά θέλω να ξέρω ποια κόβει πιο δύσκολα τα φοιτητικό πρόγραμμα απο τα καρτοκινητά η vodafone η η cosmote?

Ώστε να χρησιμοποιώ αυτή την καρτοκινητή, με την λογική ότι βλέποντας η εταιρεία οτι βάζεις κάρτα κάθε μήνα να μην στο πειράξουν,με την απλοική λογική μου.

 

δεν μπορούμε να ξερουμε σιγουρα εγω νομιζω ότι η wind μπορει να μην το καταργησει , για την whats up πιστευω και την cu ότι μπορει να αποφασιστεί να κοπει.. αλλα και να κοπει θα βαλω κατι από τα πακετα που εχει ηδη .. μας εχουνε κακομαθει με τα προς ολους οποτε με αυτό τον τροπο πακετο προς ολους και μυνηματα και ιντερνετ ποντάρουνε ότι θα ενεργοποιήσουμε όταν κοπει το φοιτητικο..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ρωτησα με την εννοια αν το κοβουν αμα ληξει το πασο. Εχουμε μαρτυριες αν το κοβει πιο ευκολα απο καποιον που του χει ληξει το πασο η cosmote ή η vodafone?
Link to comment
Share on other sites

δεν το κόβουν στην Vodafone και δεν είναι στα άμεσα σχέδια τους να το κόψουν....

 

μου το είπαν δύο ατομα που δουλεύουν εκεί.....

 

βέβαια τίποτα δεν ειναι 100% σίγουρο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ την απορία. Η cu απ οτι βλέπω δεν τα κόβει τα φοιτητικά βλέποντας πιο πίσω τα πόστ σ αυτό το θέμα. Και εγώ θέλω να ξέρω τι παίζει γιατί εγω είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και έχω πάσο που έχει ισχύ μόνο για ένα έτος.

Αν και ξέρω δυο άτομα που το έχουν δυο χρόνια το whats up το φοιτητικό άφοτου έχει λήξει το πάσο, απλά θέλω να ξέρω ποια κόβει πιο δύσκολα τα φοιτητικό πρόγραμμα απο τα καρτοκινητά η vodafone η η cosmote?

Ώστε να χρησιμοποιώ αυτή την καρτοκινητή, με την λογική ότι βλέποντας η εταιρεία οτι βάζεις κάρτα κάθε μήνα να μην στο πειράξουν,με την απλοική λογική μου.

 

Εγώ έχω τελειώσει τη σχολή εδώ και 1,5 χρόνο κι έχω κανονικά το Φοιτητικό CU. Αν και είχα δώσει βεβαίωση σπουδών, όχι το πάσο... Άτομο στο chat του CU πριν καιρό, μου είχε πει πως δεν έχουν σχέδια να το κόψουν άμεσα σε όσους τελείωσαν τη σχολή. Προς το παρόν παραμένει επ' αόριστον, αλλά για σιγουριά θα "τσιμπήσω" 2 φοιτητικά F2G στο όνομα του αδερφού μου, έτσι, να υπάρχουν (1 ανανέωση το χρόνο, να μη λήξουν)... :D Άλλωστε στη WIND έχουν το Φοιτητικό πακέτο ακόμα και κάποιοι που δεν είναι φοιτητές (τα έπαιρναν από πλανόδιους υπάλληλους στο μετρό) και το ξέρει...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 1200 sms προς όλους ισχύει μέχρι 31/10. Μετά το πέρας της προσφοράς το πακέτο Xclusive 7 θα προσφέρει 100 SMS προς όλους για το πακετο με τα 7 ευρω , επισης στο ιντερνετ γραφει οτι μπορει καποιος να ενεργοποιησει καποιο φοιτητικο cu μεχρι και 31/10/2015 , αρα μετα τι γινεται; δεν ξανα δινουνε φοιτητικα νουμερα ; δεν το νομιζω πολυ κουλο μου φαινεται αυτο ! δειτε εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-7/

Κατι αλλο αμα παρω την Ευρωπαικη καρτα νεων και ενεργοποιησω την προσφορα με τον διπλασιαμο στην πρωτη καρτα ανανεωσης θα εχω και αυτο και τις φοιτητικες παροχες ή οχι; . Νομιζω οτι δεν παιζει ρολο διοτι ειναι διαφορετικες προσφορες ετσι δεν ειναι; και δεν αναφερει πουθενα οτι δεν συμβαδιζουνε .

Παντως στην αντιστοιχη προσφορα που εχει βγαλει η κοσμοτε με την ευρωπαικη καρτα νεων γραφει οτι H << προσφορά δεν ισχύει για τους κατόχους της Κάρτας Νέων που είναι συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP της COSMOTE και λαμβάνουν οποιαδήποτε προσφορά της COSMOTE για φοιτητές. >>

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Συμβαδίζουν οι προσφορές.

Ο γυιός μου έχει και τις δύο ( εγώ μόνο την μία , δεν είμαι πιά "νέος" )

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 1200 sms προς όλους ισχύει μέχρι 31/10. Μετά το πέρας της προσφοράς το πακέτο Xclusive 7 θα προσφέρει 100 SMS προς όλους για το πακετο με τα 7 ευρω , επισης στο ιντερνετ γραφει οτι μπορει καποιος να ενεργοποιησει καποιο φοιτητικο cu μεχρι και 31/10/2015 , αρα μετα τι γινεται; δεν ξανα δινουνε φοιτητικα νουμερα ; δεν το νομιζω πολυ κουλο μου φαινεται αυτο ! δειτε εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-7/

Κατι αλλο αμα παρω την Ευρωπαικη καρτα νεων και ενεργοποιησω την προσφορα με τον διπλασιαμο στην πρωτη καρτα ανανεωσης θα εχω και αυτο και τις φοιτητικες παροχες ή οχι; . Νομιζω οτι δεν παιζει ρολο διοτι ειναι διαφορετικες προσφορες ετσι δεν ειναι; και δεν αναφερει πουθενα οτι δεν συμβαδιζουνε .

Παντως στην αντιστοιχη προσφορα που εχει βγαλει η κοσμοτε με την ευρωπαικη καρτα νεων γραφει οτι H << προσφορά δεν ισχύει για τους κατόχους της Κάρτας Νέων που είναι συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP της COSMOTE και λαμβάνουν οποιαδήποτε προσφορά της COSMOTE για φοιτητές. >>

 

Το χω λίγες εβδομάδες,αλλά αν θυμάμαι καλά σ αυτο το πακέτο όλο μεταθέτουν την προσφορά των sms. Αν όντως την σταματήσουν θα συνεχίσω στο whats up, μιας και οι περισσότεροι που συναναστρέφομαι και μιλάω (και με αρκετούς με sms πάνω απο 100 που θα δίνει το πακέτο) έχουν whats up. Εγω πιστεύω πάντως οτι θα ανανεώνεται η προσφορά. Αλήθεια πότε ξεκίνησε αυτή η προσφορά με τα 1200 sms ξέρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Το χω λίγες εβδομάδες,αλλά αν θυμάμαι καλά σ αυτο το πακέτο όλο μεταθέτουν την προσφορά των sms. Αν όντως την σταματήσουν θα συνεχίσω στο whats up, μιας και οι περισσότεροι που συναναστρέφομαι και μιλάω (και με αρκετούς με sms πάνω απο 100 που θα δίνει το πακέτο) έχουν whats up. Εγω πιστεύω πάντως οτι θα ανανεώνεται η προσφορά. Αλήθεια πότε ξεκίνησε αυτή η προσφορά με τα 1200 sms ξέρει κανένας?

 

26 Μαΐου εμένα μου είχανε στείλει μυνημα το έχω κρατήσει το μυνημα!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες απεκτησα και εγω και μακαρι να κρατησει οσο πιο πολυ γινεται γιατι εκανα το νουμερο που ειχα χρονια φοπιτητικο με το πασο μιας ξαδελφης μου που ληγει το 2017 :-P
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την cu φοιτητική. Παρότι έχω και το φοιτητικό whats up παράλληλα χρησιμοποιώ αυτή. Η μετάβαση είναι ομαλή μετά απο 14 χρόνια στην telestet-tim-wind. Για μένα ενα μεγάλο συν το online account που έχεις και μέσω υπολογιστή όπως τα καρτοκινητά της wind και κατα τη γνώμη μου καλύτερη εξυπηρέτηση και συνενόηση γενικά απο την wind. Ακόμα και αν τελειώσει το φοιτητικό κάποτε ή μου το κόψουν λόγω οτι εγω είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και έχει διάρκεια του πάσο ένα έτος, σκέφτομαι να μείνω γενικά στην vodafone.

Η προσφορά με τα 1200 sms πήγε έως 30/11. Αναμενόμενο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...