Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής πάντως συνεχίζω να έχω τα φοιτητικό πακέτα, δεν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Κι εμένα μου ήρθε το κλασσικό μήνυμα που λέτε για τους κατόχους CU φοιτητικό. Με παίρναν τηλέφωνο, δεν το σήκωσα εκείνη τη στιγμή και μου στείλαν το ΣΜΣ μήνυμα. Έχω αποφοιτήσει εδώ και 1,5 χρόνο. Η διορία ήταν μέχρι σήμερα 19/10 για να τους καλέσω για την ειδική προσφορά. Τους κάλεσα και μου είπε να της αποστείλλω με εμαιλ πάσο + ταυτότητα μπρος-πίσω, για να εξακολουθήσω να είμαι στο φοιτητικό. Η "σούπερ" προσφορά ήταν καρτοπρόγραμμα με κόστος €18,09 το μήνα. Οπότε, επειδή δεν με ενδιαφέρει το καρτοπρόγραμμα, λέω να το κάνω απλό CU και να βάζω το CU Combo 600'.

 

Η ερώτηση που έχω είναι: Πέραν του ότι θα χάσω όσα λεπτά ομιλίας και ΜΒ έχω μαζέψει από το φοιτητικό τόσο καιρό, είναι απαραίτητο να πάω σε κατάστημα Βονταφον για τη μετατροπή ή απλά να αρχίσω να ενεργοποιώ το CU Combo 600'; Το έχει κάνει κάποιος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Κι εμένα μου ήρθε το κλασσικό μήνυμα που λέτε για τους κατόχους CU φοιτητικό. Με παίρναν τηλέφωνο, δεν το σήκωσα εκείνη τη στιγμή και μου στείλαν το ΣΜΣ μήνυμα. Έχω αποφοιτήσει εδώ και 1,5 χρόνο. Η διορία ήταν μέχρι σήμερα 19/10 για να τους καλέσω για την ειδική προσφορά. Τους κάλεσα και μου είπε να της αποστείλλω με εμαιλ πάσο + ταυτότητα μπρος-πίσω, για να εξακολουθήσω να είμαι στο φοιτητικό. Η "σούπερ" προσφορά ήταν καρτοπρόγραμμα με κόστος €18,09 το μήνα. Οπότε, επειδή δεν με ενδιαφέρει το καρτοπρόγραμμα, λέω να το κάνω απλό CU και να βάζω το CU Combo 600'.

 

Η ερώτηση που έχω είναι: Πέραν του ότι θα χάσω όσα λεπτά ομιλίας και ΜΒ έχω μαζέψει από το φοιτητικό τόσο καιρό, είναι απαραίτητο να πάω σε κατάστημα Βονταφον για τη μετατροπή ή απλά να αρχίσω να ενεργοποιώ το CU Combo 600'; Το έχει κάνει κάποιος αυτό;

 

Καλημέρα,

 

Από όσο γνωρίζω, η μετατροπή θα γίνει αυτόματα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Με καλέσαν πάλι σήμερα, 1 μέρα μετά την υποτιθέμενη λήξη.Δεν απάντησα.Προς το παρόν το φοιτητικό ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Με καλέσαν πάλι σήμερα, 1 μέρα μετά την υποτιθέμενη λήξη.Δεν απάντησα.Προς το παρόν το φοιτητικό ισχύει.

 

Η απορία μου είναι αν κάποιος ενημερωθεί για τη διακοπή και κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο δίκτυο θα τον καλέσουν να του κάνουν προσφορά να μείνει με φοιτητικό... :lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με καλέσαν πάλι σήμερα, 1 μέρα μετά την υποτιθέμενη λήξη.Δεν απάντησα.Προς το παρόν το φοιτητικό ισχύει.

 

Θυμάσαι αριθμό;γτ με κάλεσαν με αριθμό 69444...με πολλά ίδια ψηφία κ δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι βονταφον η κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εκτός του ότι δεν μου το έκοψαν σήμερα, μου ήρθε και το μήνυμα για το πακέτο των 6 ευρώ στη μισή τιμή για ενεργοποίηση μέχρι 3/11.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τι ισχύει με τα data και τον χρόνο ομιλίας στο εξωτερικό;

Τα χρησιμοποιούμε κανονικά η όχι;

Σήμα έχουμε η πρέπει να επικοινωνήσουμε με Vodafone?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσα χρόνια χάσατε το Φοιτητικό σας; Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από Vodafone και μου είπαν θα μου κόψουν το φοιτητικό cu. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 16.90€ με 1000 λεπτά, 3 GB, και 100 SMS νομίζω το μήνα. Τι με συμβουλεύεται να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις εδώ δεν είσαι ο μόνος ( και εμένα με πήραν . )

Αν σου φτάνουν 400 λεπτά τον μήνα μείνε εκεί που είσαι . Αν δεν σε φτάνουν προχώρα στο καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από Vodafone και μου είπαν θα μου κόψουν το φοιτητικό cu. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 16.90€ με 1000 λεπτά, 3 GB, και 100 SMS νομίζω το μήνα. Τι με συμβουλεύεται να κάνω;

 

Μην μπλεξεις με δεσμευση συμβολαιου,μετα θα πας σε απλο cu.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από Vodafone και μου είπαν θα μου κόψουν το φοιτητικό cu. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 16.90€ με 1000 λεπτά, 3 GB, και 100 SMS νομίζω το μήνα. Τι με συμβουλεύεται να κάνω;

 

Εννοείται πως όχι! Ζητάς να σε πάνε σε Cu special!

Link to comment
Share on other sites

Στην Ε.Ε. χρησιμοποιούνται κανονικότατα.

 

 

Άτυπα βεβαια καθως κανονικα γραφει οτι δεν ισχυουν. Οποτε ανα πασα στιγμη μπορει να τα κοψουν..

 

Τα mb απο τα φοιτητικά πακέτα 6 + 8,5 μεταφέρονται αν δεν τα χρησιμοποιήσεις στον επόμενο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεταφέρονται εφόσον αγοραστεί ακριβώς το ίδιο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από Vodafone και μου είπαν θα μου κόψουν το φοιτητικό cu. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 16.90€ με 1000 λεπτά, 3 GB, και 100 SMS νομίζω το μήνα. Τι με συμβουλεύεται να κάνω;

 

θυμασαι ο αριθμος που σε καλεσε?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Η vodafone με κάλεσε από τον 2106702868.

 

Πω φίλε... Δυστυχώς και εμένα με έχουν καλέσει τελικά, απλά νόμιζα πως είναι προσφορές και προωθητικες ενέργειες και δεν το σηκώνα!! Μάλιστα με έχουν καλέσει και στο wu μου διότι τωρα από εδώ το τσέκαρα!! 17/10 με κάλεσαν τελευταία φορά... Μήνυμα δεν μου έστειλαν όμως.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω cu φοιτητικο ( εδω και μερικους μηνες ) μετα αφου σταματησα απο συμβολαιο vodafone

Οι κυριοι ενω το εκοψα , ειχα 750 mb δωρο ολα αυτα τα χρονια με βαση μια καρτα που εγω δεν ηξερα την υπαρξη της καρτας

Μη τα πολυλογω αποφασισαν οτι θελουν να χρεωσουν 60 ευρω το μηνα την καρτα αυτη μετα που εκοψα την συνδεση

Ετσι βρεθηκα να χρωσταω πανω απο 180 ευρω για 3 μηνες για αυτη την καρτα ( χρεωση ενω ο αριθμος τηλεφωνου ηταν πλεον cu )

Εστειλαν σημερα μια επιστολη οτι αν δεν πληρωσω αυτα που αποφασισαν οτι χρωσταω ( απαραδεκτοι ) θα κοψουν την συνδεση ( το λενε ετσι αοριστα )

Τι λετε παιζει να κοψουν τον αριθμο γενικα παροτι δεν ειναι πλεον συνδεση αλλα cu ?

Παιζει να κοψουυν καρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει. Αλλά μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει ή δεν το περιγράφεις καλά. Δεν είναι δυνατόν να έχεις μια κάρτα χωρίς να το ξέρεις που σου δίνει 750mb με χρέωση 60€/μήνα και να ξεκινήσει να χρεώνει μετά τη διακοπή.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχαν πει πριν χρονια σε ανανεωση οτι θα μου δωσουν δωρο 750 εξτρα το μηνα

Μονο που αυτο ηταν με μια εξτρα καρτα το οποιο σχεδον δεν ηξερα ( νομιζω for sharing το οποιο νομιζα οτι ηταν υπηρεσια δωρο αλλα αυτο ηταν καρτα sim εξτρα )

Τεσπα οταν πηγα να σταματησω το συμβολαιο αυτο δεν το εκοψα δεν το ηξερα δεν ειχα την καρτα ποτε

Τοτε αυτοι αποφασισαν να το χρεωσουν μονο του !!!!

Αρα δε μπορουν να πειραξουν το cu σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχαν πει πριν χρονια σε ανανεωση οτι θα μου δωσουν δωρο 750 εξτρα το μηνα

Μονο που αυτο ηταν με μια εξτρα καρτα το οποιο σχεδον δεν ηξερα ( νομιζω for sharing το οποιο νομιζα οτι ηταν υπηρεσια δωρο αλλα αυτο ηταν καρτα sim εξτρα )

Τεσπα οταν πηγα να σταματησω το συμβολαιο αυτο δεν το εκοψα δεν το ηξερα δεν ειχα την καρτα ποτε

Τοτε αυτοι αποφασισαν να το χρεωσουν μονο του !!!!

Αρα δε μπορουν να πειραξουν το cu σωστα ?

 

Συμφωνώ με τον Mark. Δεν βλέπω να συνδέονται αυτά τα δύο μεταξύ τους, ώστε να σου κόψουν το CU.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω cu φοιτητικο ( εδω και μερικους μηνες ) μετα αφου σταματησα απο συμβολαιο vodafone

Οι κυριοι ενω το εκοψα , ειχα 750 mb δωρο ολα αυτα τα χρονια με βαση μια καρτα που εγω δεν ηξερα την υπαρξη της καρτας

Μη τα πολυλογω αποφασισαν οτι θελουν να χρεωσουν 60 ευρω το μηνα την καρτα αυτη μετα που εκοψα την συνδεση

Ετσι βρεθηκα να χρωσταω πανω απο 180 ευρω για 3 μηνες για αυτη την καρτα ( χρεωση ενω ο αριθμος τηλεφωνου ηταν πλεον cu )

Εστειλαν σημερα μια επιστολη οτι αν δεν πληρωσω αυτα που αποφασισαν οτι χρωσταω ( απαραδεκτοι ) θα κοψουν την συνδεση ( το λενε ετσι αοριστα )

Τι λετε παιζει να κοψουν τον αριθμο γενικα παροτι δεν ειναι πλεον συνδεση αλλα cu ?

Παιζει να κοψουυν καρτα ?

 

Πολύ παράλογο ακούγεται όλο.....ζητά εξηγήσεις! 180€ έτσι χωρίς λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...