Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται να αγοράσω το 10.1. Χωρίς να είναι η σημαντικότερη λειτουργία, αλλά απλώς επιθυμητή, ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη δυνατή λύση για να στείλω την εικόνα του τάμπλετ σε τηλεόραση;. Το Chromecast ή κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω ενα Tab4 δεν έχω ιδέα απο tablet δεν ειχα ποτέ, το θέλω για να έχω χάρτες στο αυτοκίνητο ( έχει κάποιο gps πλοήγηση η κατι τέτοιο ?) και για pdf-ebook reader ( ξέρετε αν εχει κάποιο κατάλληλο πρόγραμμα ?) γιαυτη και μόνο γιαυτη τη χρήση θα μου κάνει δουλειά ? Κάποιος που το έχει για ebook reader μπορεί να μου πει αν τον βολεύει αν είναι κουραστικό αν η φωτεινότητα ειναι επαρκής για ήλιο ? Και τέλος τι αυτονομια σας έχει ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το έχω πλέον το τάμπλετ και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό.

Για πλοήγηση εγώ χρησιμοποιώ το Sygic το οποίο δουλεύει πολύ καλά. Θέλει αγορά καιεγκατάσταση. Όσο για βιβλία σε μορφή pdf τα διαβάζω με πρόγραμμα που προϋπήρχε στο τάμπλετ. Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω ενα Tab4 δεν έχω ιδέα απο tablet δεν ειχα ποτέ, το θέλω για να έχω χάρτες στο αυτοκίνητο ( έχει κάποιο gps πλοήγηση η κατι τέτοιο ?) και για pdf-ebook reader ( ξέρετε αν εχει κάποιο κατάλληλο πρόγραμμα ?) γιαυτη και μόνο γιαυτη τη χρήση θα μου κάνει δουλειά ? Κάποιος που το έχει για ebook reader μπορεί να μου πει αν τον βολεύει αν είναι κουραστικό αν η φωτεινότητα ειναι επαρκής για ήλιο ? Και τέλος τι αυτονομια σας έχει ?

Για pdf https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartdevices.special (μπορείς να κάνεις μετονομασία στις καρτέλες ..σε οτιδήποτε,για να οργανώσεις τα pdf ) είναι πάρα πάρα πολύ γρήγορο (στις εναλλαγές των σελίδων ) ...Ίσως το καλύτερο πρόγραμμα για pdf

Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung tab 4 t230 7ιντσες χωρις 3g. απο εμφανιση πολυ ωραιο καλη κατασκευη στιβαρη.

το εχω 5 μερες και το εχω λιωσει αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα,πολυ γρηγορο δεν κολλαει πουθενα. για 144ε που εδωσα συνολικα μαζι με μεταφορικα αξιζει και με το παραπανω. τελεια οθονη,τη φωτεινοτητα την εχω περιπου στο 65%-70% και ειναι πραγματικα που ζωντανα τα χρωματα πολυ φωτεινα ευχαριστιεσαι να βλεπεις ταινια αν και 7ιντσες μονο.αποκρινεται σε καθε αγγιγμα, το touch ειναι πολυ καλο καμια σχεση με κατι αλλα που ειχα επεξεργαστει.

του εβαλα πολυ βαρια παιχνιδια απο το google play οπως real racing 3,dead trigger και αλλα πολλα ετσι για να το δοκιμασω και τρεχει ανενοχλητα.δεν νιωθω οτι ζεσταινεται.

σε θεματα ιντερνετ τωρα, εχει πολυ δυνατο wifi,ανοιγει γρηγορα τις σελιδες και δεν κολλαει,η 1.5g ram κανει τη διαφορα τελικα.ειναι ανωτερο απο το νετμπουκ που εχω.σε θεμα ηχου εχει ενα ηχειο στο πισω μερος,ειναι δυνατο και απο πλευρας ποιοτητας ικανοποιητικο.στη συσκευασια εχει ακουστικα samsung. η μπαταρια πολυ καλη επισης. δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο γιατι γενικα δεν ακουγεται πολυ σαν ταμπλετ δεν το εχουν αγορασει πολλοι.αλλα ειμαι (μεχρι στιγμης παντα) υπερ ευχαριστημενος. και 2 χρονια εγγυηση σε αυτα τα λεφτα δεν βλεπω λογο για να μην το αγορασει καποιος που θελει με τοσες ιντσες να κανει τα παντα. το μονο μειονεκτημα ειναι που δεν εχει hdmi και γενικα mhl για να το συνδεσεις σε καποια τηλεοραση.αυτα απο μενα οτι αποριες εχετε ρωτηστε.

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung tab 4 t230 7ιντσες χωρις 3g. απο εμφανιση πολυ ωραιο καλη κατασκευη στιβαρη.

το εχω 5 μερες και το εχω λιωσει αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα,πολυ γρηγορο δεν κολλαει πουθενα. για 144ε που εδωσα συνολικα μαζι με εμταφορικα αξιζει και με το παραπανω. τελεια οθονη,τη φωτεινοτητα την εχω περιπου στο 65%-70% και ειναι πραγματικα που ζωντανα τα χρωματα πολυ φωτεινα ευχαριστιεσαι να βλεπεις ταινια αν και 7ιντσες μονο.αποκρινεται σε καθε αγγιγμα, το touch ειναι πολυ καλο καμια σχεση με κατι αλλα που ειχα επεξεργαστει.

του εβαλα πολυ βαρια παιχνιδια απο το google play οπως real racing 3,dead trigger και αλλα πολλα ετσι για να το δοκιμασω και τρεχει ανενοχλητα.δεν νιωθω οτι ζεσταινεται.

σε θεματα ιντερνετ τωρα, εχει πολυ δυνατο wifi,ανοιγει γρηγορα τις σελιδες και δεν κολλαει,η 1.5g ram κανει τη διαφορα τελικα.ειναι ανωτερο απο το νετμπουκ που εχω.σε θεμα ηχου εχει ενα ηχειο στο πισω μερος,ειναι δυνατο και απο πλευρας ποιοτητας ικανοποιητικο.στη συσκευασια εχει ακουστικα samsung. η μπαταρια πολυ καλη επισης. δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο γιατι γενικα δεν ακουγεται πολυ σαν ταμπλετ δεν το εχουν αγορασει πολλοι.αλλα ειμαι (μεχρι στιγμης παντα) υπερ ευχαριστημενος. και 2 χρονια εγγυηση σε αυτα τα λεφτα δεν βλεπω λογο για να μην το αγορασει καποιος που θελει με τοσες ιντσες να κανει τα παντα. το μονο μειονεκτημα ειναι που δεν εχει hdmi και γενικα mhl για να το συνδεσεις σε καποια τηλεοραση.αυτα απο μενα οτι αποριες εχετε ρωτηστε.

 

Τηλεόραση συνδέεται με την επιλογή Screen Mirroring (τέλεια εικόνα) αρκεί η τηλεόραση και το ταμπλέτ να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία!!!

το 10.1 που έχω εγώ συνδέεται τέλεια.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Τηλεόραση συνδέεται με την επιλογή Screen Mirroring (τέλεια εικόνα) αρκεί η τηλεόραση και το ταμπλέτ να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία!!!

το 10.1 που έχω εγώ συνδέεται τέλεια.

 

ναι στο μοντελο που εχεις υποστηριζεται, εγω αναφερθηκα στο tab 4 Τ230 7'' που ειχα δει στα specs πριν το παρω οτι δεν υποστηριζεται η λειτουργια αυτη..υπαρχει μονο για τις 8'' και 10.1''

Link to comment
Share on other sites

κανεις που να ξερει πως κανω Root αυτο το tablet ?

 

http://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-tab-4-t230-7-8gb-wifi-gps-android-44-kk-white-p-PER.906503

 

εχω δει βιντεο στο youtube αλλα δεν καταφερα τιποτα ..... :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

κανεις που να ξερει πως κανω Root αυτο το tablet ?

 

http://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-tab-4-t230-7-8gb-wifi-gps-android-44-kk-white-p-PER.906503

 

εχω δει βιντεο στο youtube αλλα δεν καταφερα τιποτα ..... :mad: :mad: :mad: :mad:

πρώτον με root θα χάσεις εγγύηση..

δες αυτό http://forum.xda-developers.com/tab-4/general/root-galaxy-tab-4-7-t230-t2835264

 

και http://forum.xda-developers.com/tab-4/development/root-tab-4-sm-t230-t2984670

Μην ξεχάσεις drivers για pc ....https://www.dropbox.com/s/sufcswxe2bj3s3w/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe?dl=0 ...τα περισσότερα video είναι σωστά ....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το tab4 10.1 4g, στα αρχεία στο χρονοδιάγραμμα μου βγάζει κάποιες εικόνες από φίλους στο facebook και κάτι τέτοια χωρίς να της έχω αποθηκεύσει με σκοπό να της σβήνω κάθε μέρα.. Ξέρεις κανείς αν υπάρχει καμία ρύθμιση να μην της βγάζει;;; Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το tab4 10.1 4g, στα αρχεία στο χρονοδιάγραμμα μου βγάζει κάποιες εικόνες από φίλους στο facebook και κάτι τέτοια χωρίς να της έχω αποθηκεύσει με σκοπό να της σβήνω κάθε μέρα.. Ξέρεις κανείς αν υπάρχει καμία ρύθμιση να μην της βγάζει;;; Ευχαριστώ!!
Πήγαινε στις ρυθμίσεις, βρες τον Google λογαριασμό σου και ξετίκαρε τον συγχρονισμό λευκωμάτων ιστού.Στην συνέχεια πάλι από τις ρυθμίσεις, πας στο διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις την εφαρμογή της συλλογής και πατώντας πάνω της κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.Αν δεις ότι μετά από αυτό δεν σβήστηκαν οι φώτο αυτές, κανε και ένα reboot τη συσκευή. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το tab4 7 230.καπου διαβασα εδώ μεσα ότι παιζει otg,στο δικο μου δεν παιζει και την samsung που ρωτησα μου ειπαν δεν υποστηριζει...

μυπως μονο με root παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι σε αναζήτηση tablet και δυο πραγματάκια που δεν έχω βρει.

 

1) Η συγκεκριμένη σειρά έχουν IR Led (remote control)?

 

2) Με root και knox τι έχουμε, γράφει? Towelroot δουλεύει? ή πάμε από recovery?

 

Ευχαριστώ!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα tablet για χρήση κυρίως ως gps και έχω βάλει στο μάτι το 7ιντσο χωρίς 3g και θα ήθελα να μάθω πόσο καλό δέκτη έχει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μόλις παράγγειλα το tab 4 το 7"... σε γενικές γραμμές είναι καλό? πιο πολύ θα χρησιμοποιηθεί για browsing , για ελαφρύ gaming απο την μικρή μου κόρη και για καμιά μουσικούλα youtube.

 

σας ευχαριστώ πολυ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μόλις παράγγειλα το tab 4 το 7"... σε γενικές γραμμές είναι καλό? πιο πολύ θα χρησιμοποιηθεί για browsing , για ελαφρύ gaming απο την μικρή μου κόρη και για καμιά μουσικούλα youtube.

 

σας ευχαριστώ πολυ!

 

και για βαριά παιχνίδια είναι πολύ καλό εμένα δε μου έχει κολλήσει πουθενά,μην το ματιάσω. Τρέχει ανενόχλητα παιχνίδια κ yt. Επίσης είναι άνετο το brοwsing με το chrοme.

Εγώ το εχω χωρίς ρουτ και τέτοια (δεν πιστεύω ότι μου χρειάζονται μέχρι στιγμης) και μου έχει λύσει τα χέρια.πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

και για βαριά παιχνίδια είναι πολύ καλό εμένα δε μου έχει κολλήσει πουθενά,μην το ματιάσω. Τρέχει ανενόχλητα παιχνίδια κ yt. Επίσης είναι άνετο το brοwsing με το chrοme.

Εγώ το εχω χωρίς ρουτ και τέτοια (δεν πιστεύω ότι μου χρειάζονται μέχρι στιγμης) και μου έχει λύσει τα χέρια.πολύ γρήγορο.

Να είσαι καλά φίλε μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα tablet για χρήση κυρίως ως gps και έχω βάλει στο μάτι το 7ιντσο χωρίς 3g και θα ήθελα να μάθω πόσο καλό δέκτη έχει. Ευχαριστώ.

 

Κανείς δεν έχει δοκιμάσει το gps του;

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος πηρε το tab 4 7'' T230 και παραπονιεται οτι ειναι παρα πολυ αργο, οχι τοσο στα μενου αλλα στις εφαρμογες που ανοιγοκλεινει και σε καποιο παιχνιδι, τι παιζει?
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος πηρε το tab 4 7'' T230 και παραπονιεται οτι ειναι παρα πολυ αργο, οχι τοσο στα μενου αλλα στις εφαρμογες που ανοιγοκλεινει και σε καποιο παιχνιδι, τι παιζει?

 

κανονικα δεν πρεπει να γινεται αυτο.εχω το ιδιο μοντελο,οποια εφαρμογη του ανοιγω την τρεχει κανονικα γρηγορα κ οχι μονο μια,ξεχναω ανοιχτα πχ chrome καποιο παιχνιδι που επαιζα youtube googleplay και αλλα και η εναλλαγη σε καθε εφαρμογη γινεται γρηγορα οπως κ η συνεχιση απο εκει που βρισκομουν.

του εχει κανει τις ενημερωσεις?ας κανει ενα restart μηπως στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος πηρε το tab 4 7'' T230 και παραπονιεται οτι ειναι παρα πολυ αργο, οχι τοσο στα μενου αλλα στις εφαρμογες που ανοιγοκλεινει και σε καποιο παιχνιδι, τι παιζει?

Και εγώ που το πήρα και το έχω φορτώσει αρκετά με παιχνίδια γιατί παίζει αρκετά η κόρη μου δεν έχει κανένα θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...