Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο 4g κολαω που δεν εχει. για την καμερα δεν καιγομαι και τοσο,απλα με το wi-fi δεν εχει παντου

πήγανε σε κάτι άλλο όχι στο tab 4 (έχω το note 10.1 2014 lte ) . τα Χαρακτηριστικά του 4 δεν είναι καλά ..Το 2015 με οθόνη κάτω από 1080p (για ταβλετ μιλάω ) και 2 gb ram πότε !! μπορείς να κάνεις tethering από τη κινητό στο ταβλετ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πήγανε σε κάτι άλλο όχι στο tab 4 (έχω το note 10.1 2014 lte ) . τα Χαρακτηριστικά του 4 δεν είναι καλά ..Το 2015 με οθόνη κάτω από 1080p (για ταβλετ μιλάω ) και 2 gb ram πότε !! μπορείς να κάνεις tethering από τη κινητό στο ταβλετ...

 

Παιδιά μην τρελαθούμε για τα χρήματα του (222 ευρώ έχει σήμερα) είναι η καλύτερη επιλογή, γρήγορο ίντερνετ, ωραία χρώματα, εξαιρετική φωτεινότητα, κινητό παίρνεις σε αυτά τα χρήματα. Αγόρασέ το φίλε είναι τέλειο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να παρο σημα απο το κινητο για να μπο internet απο το ταμπλετ ,και να παρο το tab4 to pro 299eyro to βρηκα kai to allo 399

Τab 4 10.1 4g

288 euro στο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαθούμε για τα χρήματα του (222 ευρώ έχει σήμερα) είναι η καλύτερη επιλογή, γρήγορο ίντερνετ, ωραία χρώματα, εξαιρετική φωτεινότητα, κινητό παίρνεις σε αυτά τα χρήματα. Αγόρασέ το φίλε είναι τέλειο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τab 4 10.1 4g

288 euro στο σκρουτζ

εάν έχεις τα χρηματα μην το σκέφτεσαι ! http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-Tab-4-10.1,Samsung-Galaxy-Tab-Pro-10.1/phones/8406,8275 (η διάφορες στα specs είναι χαοτικές!!!)

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια 3 σκεψη για το galaxy note 10.1 lte λεφτα τα εχο αλλα εχω ακουσει οτι βγαζει πολλα προβληματα,να προτημησω το note 549 ευρο. το tab 4 pro 10.1 pro 299 euro και το tab 4 535 299 euro ,τι γνωμη εχετα,
Link to comment
Share on other sites

ειχα μια 3 σκεψη για το galaxy note 10.1 lte λεφτα τα εχο αλλα εχω ακουσει οτι βγαζει πολλα προβληματα,να προτημησω το note 549 ευρο. το tab 4 pro 10.1 pro 299 euro και το tab 4 535 299 euro ,τι γνωμη εχετα,

tab 4 pro δεν υπάρχει ... tab pro ναι.... τι προβλήματα?? εάν αποφασίσεις κάτι με μεγάλη ανάλυση (πάνω από 1080p ) να έχει snapdragon επεξεργαστή και όχι exynos ...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παο note 10.1 p605 4g .alla 549ευρο τα αξειζη.το θελω πιο πολη για ιντερνετ .δεν παιζω παιχνηδια,εσι τι γνωμη εχεισ,οσο νανε ειναι 250 ευρο παραπανο,
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παο note 10.1 p605 4g .alla 549ευρο τα αξειζη.το θελω πιο πολη για ιντερνετ .δεν παιζω παιχνηδια,εσι τι γνωμη εχεισ,οσο νανε ειναι 250 ευρο παραπανο,

Μην κολλάς μόνο στην samsung τα κριτήρια που πρέπει να προσέξεις είναι ..οθόνη (τουλάχιστον 1080p με μικρότερη ανάλυση θα βλέπεις Πολλά pixels ) μνήμη (τουλάχιστον 2 gb ) επεξεργαστή καλό και και η rom (σκληρός τουλάχιστον 16 gb) ναι να παίρνει εξωτερική μνήμη ( στους επεξεργαστές προσοχή στους Intel ...έχουν πολλά προβλήματα με ασυμβατότητες και στο exynos σε ανάλυση μεγαλύτερη από 1080p)

Link to comment
Share on other sites

το note π605 που ειδα σημερα μ'αρεσε,δεν ξερω καλα απο tablets αλλα θελω ενα καλο τα 549 ακουγονται εσυ ποθ εχεισ νοτε τι λες,σε samsung ψαχνω ,
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν κάποιος λέει ας πούμε ότι με 200 ευρώ το κλιτερο που μπορώ να πάρω π.χ σοκολάτα και πετάγεται ένας άλλος και λέει με έλα ρε φίλε δώσε 220 και πάρα σοκολάτα μπανάνα είναι ποιο καλή σιγά για 20 ευρώ παραπάνω πετάγεται και ο τρίτος και λέει μην το πάρεις δώσε 240 και πάρε σοκολάτα με μπανάνα και κεράσι ρε την κάποια άτομα ρωτάνε με τα με συγκεκριμένα λεφτά τη είναι καλύτερο να πάρουν μην τους λέτε θεωρίες αν δεν έχετε γνώμη μην μιλάτε
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν κάποιος λέει ας πούμε ότι με 200 ευρώ το κλιτερο που μπορώ να πάρω π.χ σοκολάτα και πετάγεται ένας άλλος και λέει με έλα ρε φίλε δώσε 220 και πάρα σοκολάτα μπανάνα είναι ποιο καλή σιγά για 20 ευρώ παραπάνω πετάγεται και ο τρίτος και λέει μην το πάρεις δώσε 240 και πάρε σοκολάτα με μπανάνα και κεράσι ρε την κάποια άτομα ρωτάνε με τα με συγκεκριμένα λεφτά τη είναι καλύτερο να πάρουν μην τους λέτε θεωρίες αν δεν έχετε γνώμη μην μιλάτε

μπορεί να του αρέσει η σοκολάτα μπανάνα (δεν είχε πρόβλημα χρημάτων, έχει κάνει τις ίδιες ερωτήσεις σε όλα τα νήματα των ταβλετ..μάλλον τρολαρει ) :lol: συζήτηση κάνουμε ..κουλαρισε.. γνώμη έχουμε .. στο τέλος ο καθένας αγοράζει ότι θέλει ...πάντα φιλικά ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ χαλαρός δεν έχω πρόβλημα με κανένα δεν το είπα για τον συγκεκριμένο γενικά το είπα έχω δει πολλές τέτοιες συζητήσεις όπως έχει τύχη και σε εμένα να διαθέτω ένα συγκεκριμένο πόσο και να ρωτάω γνώμες η να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω και κάποια άτομα αντί να δουν και να με προτείνουν κάτι μετά λεφτά που δίνω μου λένε π.χ μην πάρεις samsung tab4 τώρα βγαίνει το νέο ipad αχχαχααχ έλεος

φιλικά πάντα δεν κατηγορώ κανένα συγκεκριμένα λέω αυτά που έχω δει και αυτά που έχουν συμβεί σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ... Έχω το έξεις πρόβλημα που δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. .. στο youtube δεν μου εμφανίζει στα σχόλια ΜΟΝΟ τα ελληνικά γράμματα και μου έχει αυτά τα κινέζικα και καλά.. στο description αν έχει ελληνικά μου τα εμφανίζει κανονικά.... SOS παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους αντιμετοπιζω ενα θεμα .εχω παρει ενα hdmi adapter το οποιο οταν το συνδεω στο κινητο galaxy s3 παιζει μια χαρα .συνδεοντας το ομως στη ταμπλετα τιποτα..εχω παρει και αλλο παλιοτερα με καλωδιο με εκεινο δε δουλευε κανενα. http://www.digitop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3755 οποιος ξερει ας βοηθησει.ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους αντιμετοπιζω ενα θεμα .εχω παρει ενα hdmi adapter το οποιο οταν το συνδεω στο κινητο galaxy s3 παιζει μια χαρα .συνδεοντας το ομως στη ταμπλετα τιποτα..εχω παρει και αλλο παλιοτερα με καλωδιο με εκεινο δε δουλευε κανενα. http://www.digitop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3755 οποιος ξερει ας βοηθησει.ευχαριστω..

Δεν ξέρω ποιο καλώδιο έχεις...(Αυτό δεν είναι γνήσιο,δεν δουλεύουν όλα τα ιμιτασιόν) ξέρω μόνο ότι αυτό που δουλεύει για s3 δεν κάνει .

είχα πάρει γνήσιο για το s3 που είχα, μόλις άλλαξα κινητό (s4 ) το MHL δεν δούλευε ..αναγκαστικά να πάρω άλλο που να είναι συμβατό με το s4 (διαφορετικά pin) το καινούργιο δουλεύει και με s4 και με note 10.1 2014 !! ενω του s3 Όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ειδες το λινκ . Γραφει samsung και το κουτι του κ ολα.. ..απατεωνια ε?? Μπορεις σε παρακαλω να μου βαλεις ενα λινκ απο που το πηρες να δω ποιο ειναι? Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ειδες το λινκ . Γραφει samsung και το κουτι του κ ολα.. ..απατεωνια ε?? Μπορεις σε παρακαλω να μου βαλεις ενα λινκ απο που το πηρες να δω ποιο ειναι? Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..

Το δικό μου δεν είναι γνήσιο (αγορασμένο από κέντρο Αθήνας ,από κινέζικο μαγαζί)

http://i1272.photobucket.com/albums/y399/alex22280/Mobile%20Uploads/20140629_122807_zpsffflxjqs.jpg

εδώ λέει ότι το ταβλετ σου δεν υποστηρίζει MHL http://blog.clove.co.uk/2014/02/05/mhl-adapter-samsung-galaxy-need/

ψάξτο πριν αγοράσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.εχεις δικιο.στο λινκ που μου εδωσες το λεει καθαρα.τελικα το ταμπλετ δεν ειναι συμβατο ...και αν το χα ψαξει......αν ειναι δυνατον!εξυπναδα της samsung! :!::p για ποιον λογο μονο αυτοι ξερουν.. :blink::X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παλικάρια

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμενου ταμπλετ από χτες(T335) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα

με τον file manager της Samsung μπορώ και κάνω κανονικά αντιγραφή/επικόλληση από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα μνήμης και αντίστροφα ενώ με τον es Explorer δεν μπορώ να κάνω αυτή τη διαδικασία λόγω περιορισμού του συστήματος στον es Explorer

Υπάρχει λύση για αυτό χωρίς να κάνω ροοτ?

Επίσης πως στέλνω αρχεία με το bluetooth?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμενου ταμπλετ από χτες(T335) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα

με τον file manager της Samsung μπορώ και κάνω κανονικά αντιγραφή/επικόλληση από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα μνήμης και αντίστροφα ενώ με τον es Explorer δεν μπορώ να κάνω αυτή τη διαδικασία λόγω περιορισμού του συστήματος στον es Explorer

Υπάρχει λύση για αυτό χωρίς να κάνω ροοτ?

Επίσης πως στέλνω αρχεία με το bluetooth?

χωρίς root ΔΕΝ μπορείς!!! αν και με bluetooth θέλεις ένα αιώνα για να στείλεις ένα αρχείο (στείλε με wifi direct) ...τρόπος με Es ... click στο αρχείο που θέλεις να στείλεις ...Περισσότερα..κοινή χρήση..επιλέγεις bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

χωρίς root ΔΕΝ μπορείς!!! αν και με bluetooth θέλεις ένα αιώνα για να στείλεις ένα αρχείο (στείλε με wifi direct) ...τρόπος με Es ... click στο αρχείο που θέλεις να στείλεις ...Περισσότερα..κοινή χρήση..επιλέγεις bluetooth..

 

μα αυτο ειναι το θεμα

δεν βλεπω την επιλογη κοινη χρηση ενω στο κινητο μου υπαρχει κανονικα:worry:

 

edit: μισο δεν πατησα στο περισσσοτερα θα το τσεκαρω:O

 

edit 2: ακυρο τελειως.προσπαθουσα να στειλω φακελο οπως ειναι μονομιας το οποιο δεν γινεται

επρεπε να επιλεξω ολα τα αρχεια και να τα στειλω

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το θεμα

δεν βλεπω την επιλογη κοινη χρηση ενω στο κινητο μου υπαρχει κανονικα:worry:

 

edit: μισο δεν πατησα στο περισσσοτερα θα το τσεκαρω:O

 

edit 2: ακυρο τελειως.προσπαθουσα να στειλω φακελο οπως ειναι μονομιας το οποιο δεν γινεται

επρεπε να επιλεξω ολα τα αρχεια και να τα στειλω

Με bluetooth νομίζω δεν μπορείς να στείλεις φάκελο.....

Link to comment
Share on other sites

Με Bluetooth φάκελο στέλνεις μόνο αν το κάνεις zip. Αυτό είναι το μόνο κόλπο που βρήκα. Και μετά αυτός που το παραλαμβάνει το κάνει unzip.
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια...αυτό το τ535 lte που δινει ο κωτσοβολος για την ψηφιακη αλληλεγγυη αξιζει τα 100ε επιπλέον που ζηταει η δεν..

επιπλέον λειτουργει και σαν τηλεφωνο?

από υποστηριξη και αναβαθμίσεις ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...