Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω αυτό το ταμπλετ και θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος, υπάρχει τρόπος να μετατραπεί η θύρα mini usb που έχει και είναι μόνο για φόρτιση σε otg? Κάπου διάβασα ότι πρέπει να γίνει root πρώτα δεν ξέρω αν είναι σωστό ή κατάλαβα λάθος. Θα ευχαριστήσω εκ των προτέρων οποίο φίλο ασχοληθεί με το θέμα και μου απαντήσει οποια και αν είναι η απάντηση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις καλώδιο usb otg και βάζεις stick,η σκληρό δίσκο σε μορφή fat, fat 32 και τρέχει μια χαρά

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις καλώδιο usb otg και βάζεις stick,η σκληρό δίσκο σε μορφή fat, fat 32 και τρέχει μια χαρά

 

exfat επισης νομιζω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

exfat επισης νομιζω...

 

Ναι και exfat.

εκτός από ntfs δεν δέχεται, μόνο αν το root αρης και μετά βάλεις κάποιο πρόγραμμα που θα δέχεται και ntfs

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ναι και exfat.

εκτός από ntfs δεν δέχεται, μόνο αν το root αρης και μετά βάλεις κάποιο πρόγραμμα που θα δέχεται και ntfs

 

Εχεις καποιο στο νου σου που δουλευει? Θα με ενδιεφερε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε μήπως θα μπορούσες να γίνεις ποιο συγκεκριμένος η αν θες ποιο περιγραφικος? Γιατί μην νομίζεις ότι είμαι και πολύ σχετικός έτσι ώστε να καταλάβω τι εννοείς βήμα βήμα και να μην κάνω και καμιά ζημιά στο ταμπλετ. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Απλα παιρνεις το OTG καλωδιο το βαζεις στη micro usb και μετα βαζεις πανω στικακι κτλ...Τελος.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απλα παιρνεις το OTG καλωδιο το βαζεις στη micro usb και μετα βαζεις πανω στικακι κτλ...Τελος.

 

Οκ αλλά μετά το otg θα πρέπει να βάλω και ένα ανταπτορα από usb σε Mini usb για να μπει η κεραία? Συγγνώμη που ξαναρωταω αλλά μην τα αγοράσω και τα πετάξω γιατί είπαμε ότι η θύρα δεν είναι ενεργή, θα γίνει με το otg? Επίσης αν θες κοίτα αυτό που θέλω να εγκαταστήσω, tv tuner tivizen TV t11. Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά μετά το otg θα πρέπει να βάλω και ένα ανταπτορα από usb σε Mini usb για να μπει η κεραία? Συγγνώμη που ξαναρωταω αλλά μην τα αγοράσω και τα πετάξω γιατί είπαμε ότι η θύρα δεν είναι ενεργή, θα γίνει με το otg? Επίσης αν θες κοίτα αυτό που θέλω να εγκαταστήσω, tv tuner tivizen TV t11. Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Για tuner δεν ξερω. Για το otg μονο το καλωδιακι χρειαζεσαι και τιποτα αλλο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/technaxx-dvb-t-android-stick-s10-p-PER.660585

 

Δες και το δικό σου είναι σαν αυτό δεν χρειάζεται usb otg είναι κατευθείαν σε micro usb

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγορασα χτες απο cosmote ενα tab 4. Πουθενα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει προσθηκη χρηστη. Πως μπορω να εχω πολλαπλους χρηστες; Φταιει το firmware της cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χτες απο cosmote ενα tab 4. Πουθενα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει προσθηκη χρηστη. Πως μπορω να εχω πολλαπλους χρηστες; Φταιει το firmware της cosmote;

 

Με γιες. :)

Με μία πρόχειρη αναζήτηση είδα πως μόνο τα Wi-Fi μοντέλα υποστηρίζουν τη Multi-user δυνατότητα και μπορείς να το ρυθμίσεις όπως στο

.

Ειδάλλως για τις υπόλοιπες συσκευές μόνο με root και την εφαρμογή SwitchMe Multiple Accounts.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα Μας έφεραν συγγενείς από Αμερική το συγκεκριμένο tablet tab 4 wifi μοντελο SM-T530NU αλλά δεν έχει Ελληνικό μενου.Πώς μπορώ να βάλω ελληνικά; καμιά ιδεα; Μόνο πληκτρολόγιο ελληνικό μπορώ να βάλω Edited by jojos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μας έφεραν συγγενείς από Αμερική το συγκεκριμένο tablet tab 4 wifi μοντελο SM-T530NU αλλά δεν έχει Ελληνικό μενου.Πώς μπορώ να βάλω ελληνικά; καμιά ιδεα; Μόνο πληκτρολόγιο ελληνικό μπορώ να βάλω

 

Λογικά με το MoreLocale2 θα τα καταφέρεις.. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει ρε παιδια σαν ταμπλετακι το συγκεκριμενο??? αξιζει τα 150 που ζηταει? εχετε δει σοβαρα κολληματα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πρόσφατα πήρα το galaxy tab4 και παρατηρώ ότι μόνο στο youtube παίζει βίντεο αν μπω σε κάποια σελίδα δεν τα παίζει τη πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα tab 4 4g 7" και το σύνδεσα με ένα Sony bm10 Bluetooth receiver παίζει πολυ καλα αλλα οταν χτυπά το τηλέφωνο δεν μεταδίδει τον ήχο κλήσης ούτε την κλήση απο το Bluetooth ! Μπορώ να κανω κατι ;

Η πρεπει να παρω αλλο Bluetooth receiver ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το συγκεκριμένο καμιά βδομάδα και πιστεύω σε σχέση με την τιμή του είναι αρκετά καλο, βασικά έχει μια επιλογή πολλαπλών παραθύρων(να έχω δύο παράθυρα ανοιχτά στην οθόνη)Ξέρεις κάποιος πώς μπορώ να προσθέσω και άλλες διάφορες εφαρμογεσ στην επιλογή αυτή?Γιατί έχει συγκεκριμένες εφαρμογες στην επιλογή πολλαπλών παραθύρων

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Πηρα εχθές το 10.1 και έκανα συγχρονισμό και είδα ότι έχουν αποθηκευτεί στη συλλογή κάποια βίντεο και φωτογραφίες τα οποία δεν μπορώ να διαγράφω.Μηπως γνωρίζεται με ποιο τρόπο θα τα διαγράψω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το συγκεκριμένο tablet μπορει να κανει λειτουργίες με γραφίδα όπως το note ?

 

Μοντέλα με γραφίδα και άρα με λειτουργίες για αυτές, μόνο στα μοντέλα της σειράς note.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω παρει το 7'' αρι αλλα δεν βγαζω ακρη με το καλλωδιο otg. Δεν αναγνωριζει κανενα στικακι ειτε σε ntfs, fat, fat32, ex fat. Νομιζω οτι θελει το ρουταρισμα του.

 

Επίσης, προσπαθω να το ρουταρω γιατι εχει πολυ σαπιλα μεσα απο τη samsung, αλλα πρεπει να φλασαρω το firmware μαιου, καθως εκανα το update αυγουστου κα δε δουλευει το vroot.

 

Αν καποιος γνωριζει κατι διαφορετικο, ας βοηθησει και μας τους άπειρους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...