Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Ενδιαφερομαι να αγαρασω το Samsung Galaxy Tab 4 10.1 αλλα θελω να μαθω αν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια να μου πει.

Πιο πολυ με ενδιαφερει να μαθω για την εμβελεια wifi που εχει.

Θα πρεπει να ειμαι αγκαλια με το ρουτερ ή θα με ικανοποιησει?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα....

 

σημερα εγινα κατοχος του tαb4 230 απο το πλαισιο..στην τιμη τον 165 ευρω νομιζω ειναι μια τιμια συσκευη(δεν ηθελα 3-4g).

 

γενικως στο 2-3ωρο που ασχοληθηκα μου αρεσε απλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τα δευτερα παραθυρα...καμια βοηθεια κανεις?ξερετε απο που μπορω να κατεβασω το manual του??

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, καλορίζικο ... αλλά γιατί δεν το πήρες 123 ευρώ από Σκρουτζ??? :confused:

Στα 165 που έφτασες θα μπορούσες να βάλεις λίγα ακόμα και να έπαιρνες το τούμπανο galaxy tab pro 8.4 !

Καλό είναι πριν τις αγορές να κάνουμε καμιά ερώτηση εδώ στο φόρουμ για συμβουλές/γνώμες! :)

Όσο γι' αυτό που ρωτάς , εδώ --->> http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201408/20140808135342582/SM-T230_UM_Open_Kitkat_Gre_Rev.1.1_140723.pdf

Να κάνεις και λογαριασμό στην samsung για να πάρεις κάποια "δωράκια" ! Ένα κουπόνι για δωρεάν εφαρμογές/παιχνίδια από playstore με δωροκάρτα 10$ , dropbox για 2 χρόνια και κτλ κτλ!

Εδώ περισσότερα --> http://www.samsung.com/us/galaxy-gifts/#tab4

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα το tab 4 στις 7 ίντσες και με δυνατότητα 4G.

Έβαλα και ένα πρόγραμμα του ΟΤΕ μηνιαίο με κάρτα για να μην εξαρτώμαι από συμβόλαια και έχω γρήγορο Internet όπου κι αν βρεθώ. Για μένα είναι πρωτόγνωρη αυτή η εμπειρια. Το tablet δεν κολλάει πουθενά και για να απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου σχετικά με το otg να πω ότι πήρα ένα απλό καλώδιο ανταπτορα που μετατρέπει το micro usb σε κανονικό θηλυκό usb και μετά πήρα άλλον ένα ανταπτορα από usb σε ethernet και έτσι συνδέεται και ενσύρματα στο Internet. A πλους ανταπτορες πήρα και όλα δουλεύουν ρολόι .

Link to comment
Share on other sites

Και ένα screenshot με την ethernet συνδεση

Ξέχασα να πω ότι δεν είναι root το tablet και η δυνατότητα ethernet υπάρχει εκ των προτέρων.

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Και ένα screenshot με την ethernet συνδεση

Ξέχασα να πω ότι δεν είναι root το tablet και η δυνατότητα ethernet υπάρχει εκ των προτέρων.

 

Αν μη τι άλλο, ωραίες ταχύτητες. :blink: Και πολύ καλό το ότι το 7αρι έχει τέτοιες δυνατότητες, αν σκεφτείς ότι το tab 3 των 7 ιντσών ήταν "ριγμένο" σε αυτά σε σύγκριση με τα μεγαλύτερα αδερφάκια της σειράς των 8 και 10 ιντσών..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και μία ερώτηση από εμένα. Το tablet της Samsung Tab 4 T235 4G μπορεί να κάνει κλήσεις σαν κινητό τηλέφωνο; Ευχαριστώ για την βοήθειά σας προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και μία ερώτηση από εμένα. Το tablet της Samsung Tab 4 T235 4G μπορεί να κάνει κλήσεις σαν κινητό τηλέφωνο; Ευχαριστώ για την βοήθειά σας προκαταβολικά!

 

Χωρίς να έχω το συγκεκριμμένο τάμπλετ,απ'όσο ξέρω όλα τα samsung με 3g/4g μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για την αυτονομία του

Samsung Galaxy Tab 4 T535 10.1" 4G 16GB

και επίσης αν μπορώ να μοιράζω ιντερνετ κα σιε άλλες συσκευές από το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιώ τα μπροστινα φωτιζομενα κουμπια που με δοκιμες για hard reset τα εσβησα?! τ530

edit: μαλλον δεν εχει φωτιζομενα!!!

υ.γ. για ποιο λογο το pro που ναι παλιοτερο εχει καλυτερη οθονη και καλυτερη αναλυση και εχει και δυνατοτητα hdmi?!

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και μία ερώτηση από εμένα. Το tablet της Samsung Tab 4 T235 4G μπορεί να κάνει κλήσεις σαν κινητό τηλέφωνο; Ευχαριστώ για την βοήθειά σας προκαταβολικά!

Αυτό το tablet έχω και βέβαια λειτουργεί κανονικά και σαν τηλέφωνο, κάνεις και δέχεσαι κλήσεις, μηνύματα στέλνεις και λαμβάνεις και είναι και 4G που σημαίνει πως αν πάρεις κάποιο καλό πακέτο με συμβόλαιο θα έχεις και παντού εκτός από τηλέφωνο και Internet. Έχει και gps. Προτείνεται η έκδοση με τα 16gb γιατί τα 8 είναι οριακά αν χρησιμοποιεί πολλές και βαριές εφαρμογές.

Αν είχε και ραδιόφωνο (που δυστυχώς η Samsung δεν βάζει σχεδόν σε καμία συσκευή της) και φωτογραφική ικανότητα τουλάχιστον 8mp τότε θα ήταν η τέλεια συσκευή. Το μέγεθος της, παρότι είναι επτά ιντσών είναι πιο μικρό από τις προηγούμενες εκδόσεις γιατί έχουν αφαιρέσει σχεδόν ολοκληρωτικά τα γύρω διαστήματα. Χώρα πλέον και στην τσέπη και με τη θήκη του που τη βρίσκω υποχρεωτική.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν έχουνε φέρει στην Ελλάδα το Samsung Galaxy Tab 4 - 8.0 Wi-Fi (SM-T330), ενώ έχουν το LTE (SM-T335);

Δε το βρίσκω πουθενά εδώ το απλό χωρίς SIM...

Edited by swordman80
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, απέκτησε μια φίλη μου το 10άρι (Τ535) υπάρχει δυνατοτητα για root η μπα;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω το T335 με 16GB σε μαυρο και δεν το βρισκω...

 

Το θέμα των χρωμάτων είναι διαφορετικό. Ίσως να φέρανε στην αρχή μερικά, και τώρα να έχουν τελειώσει.

Το μοντέλο όμως που είναι ολόκληρη παρτίδα γιατί δεν το φέρνουν κι από 'δω μεριά (έστω και παρεισαγωγή τα σκρουτζομάγαζα) δε το καταλαβαίνω..

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα θέμα με το tab4 αν δω κάποιο βίντεο μέσω κάποιας σελίδας π. χυμό Facebook. Το βίντεο κολλάει ενώ μέσω YouTube δεν κολλάει ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση κι εγώ. Θελουν να το πάρουν οι γονεις μου (!) με ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ χρήση το web tv του Ant-1 και του Mega. Μπορεί καποιος να μου πει αν παίζει ΟΚ ? συγκεκριμενα ενδιαφέρομαι για το 7ιντσο το Τ230, που βγαίνει στα 116,94 ευρώ με ΦΠΑ Δωδεκανήσων.

 

Αντε,στα τσακίρ κέφια το πολύ-πολύ να κάνουν και καμια βιντεοκληση με Skype :p .

 

(το ξερω ότι το όλο concept είναι ψιλοτραγικό :p )

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση κι εγώ. Θελουν να το πάρουν οι γονεις μου (!) με ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ χρήση το web tv του Ant-1 και του Mega. Μπορεί καποιος να μου πει αν παίζει ΟΚ ? συγκεκριμενα ενδιαφέρομαι για το 7ιντσο το Τ230, που βγαίνει στα 116,94 ευρώ με ΦΠΑ Δωδεκανήσων.

 

Αντε,στα τσακίρ κέφια το πολύ-πολύ να κάνουν και καμια βιντεοκληση με Skype :p .

 

(το ξερω ότι το όλο concept είναι ψιλοτραγικό :p )

Τώρα το δοκίμασα με το Τ235 και δουλεύει ρολόι ο αντεννα και το mega

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα θέμα με το tab4 αν δω κάποιο βίντεο μέσω κάποιας σελίδας π. χυμό Facebook. Το βίντεο κολλάει ενώ μέσω YouTube δεν κολλάει ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό.

Σχετικό θέμα και μεν προηγούμενη απάντηση που έδωσα. Όταν είχα τον Chrome αντιμετωπίζω συχνά τέτοια προβλήματα . Στην πραγματικοτητα υπηρχε δυσκολια με το flash και δεν επσιζαν βιντεο απο σελιδες παρα μονο απο youtube. Οπότε τον έκανα disable εγκατέστησα τον dolphin και προβλήματα σαν αυτό που ανεφερες εξαφανίστηκε. Όλα παίζουν τώρα. Μου έκανε και κάποια αυτόματη εγκατάσταση του flash ο dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα με το Τ235 και δουλεύει ρολόι ο αντεννα και το mega

 

Ευχαριστώ πολύ :) . Θα χαρούν οι γονείς :p . Νομιζω ότι ειναι μια πολύ τίμια "επωνυμη" επιλογή σε tablets για την τιμή του.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :) . Θα χαρούν οι γονείς :p . Νομιζω ότι ειναι μια πολύ τίμια "επωνυμη" επιλογή σε tablets για την τιμή του.

Ναι είναι καλή περίπτωση. Όμως χρειάζεται να κάνεις όπωσδηποτε κάποιες κινήσεις για να το χαρείς για όσο το δυνατό μεγαλύτερο διάστημα.

Πρώτον αγοράζεις θήκη. Υπάρχουν ειδικές μόνο για το συγκεκριμένο μοντέλο που συνήθως είναι ακριβότερες αλλά και απλές. Αν δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω η αν βρεις καμιά καλή προσφορά στο ebay θα μειώσεις αρκετά την καταστροφή του tablet. Οι καλύτερες είναι οι belkin, που έχουν κυκλοφορήσει ειδικό σχεδιασμό για το tab 4 επτά ιντσων αλλά κοστίζουν στις γνωστές αλυσίδες γύρω στα τριάντα ευρω

Μετά χρειάζεσαι μία κάρτα μνήμης 32αρα που και αυτή στα γνωστά μαγαζιά θα τη βρεις στην ίδια τιμή με τη θήκη περίπου. Από προσφορές όμως και skroutzομαγαζα μπορείς να την βρεις αρκετά φθηνότερη.

Τέλος καλό είναι να βάλεις και μια προστασία οθόνης. Είναι σαν μια ζελατίνα που κολλάει μόνιμα πάνω στην οθόνη και την προφυλάσσει, . Η γνωστές μάρκες έχουν μια ζελατίνα πάνω από δεκαπέντε ευρώ, όμως άγνωστες μάρκες είναι στο ένα τρίτο της τιμής τους.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλες,αλλά το tablet θα ναι συνεχεια είτε στο σαλονι είτε (σπανιότερα) στο υπνοδωματιο των γονιων. Η καρτα μνήμης τους είναι παντελώς άχρηστη, αφού το θελουν μόνο για το Web TV. Το screen protector για αρχη λεμε να το αποφυγουμε. Μια θηκη θα ναι χρησιμη και για προστασία και για να στέκεται όρθιο για προβολή βίντεο.

 

:)

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλες,αλλά το tablet θα ναι συνεχεια είτε στο σαλονι είτε (σπανιότερα) στο υπνοδωματιο των γονιων. Η καρτα μνήμης τους είναι παντελώς άχρηστη, αφού το θελουν μόνο για το Web TV. Το screen protector για αρχη λεμε να το αποφυγουμε. Μια θηκη θα ναι χρησιμη και για προστασία και για να στέκεται όρθιο για προβολή βίντεο.

 

:)

Εντάξει, τότε. Απλά να είσαι σίγουρος πως έχεις καλή και γρήγορη συνδεση Internet, γιατί αλλιώς κάθε φορά που θα προσπαθούν να δουν ζωντανή τηλεόραση μέσω ίντερνετ θα κολλάει αν δεν είναι γρήγορη.

Πάντως πες με παράξενο όμως ακόμα και για υπνοδωμάτιο η θήκη χρειαζεται γιατί άνθρωπος είσαι, δεν μπορείς να προσέχεις πάντα μήπως λίγο ξεγλιστρησει και πέσει στο πάτωμα η διαφορά τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, απέκτησε μια φίλη μου το 10άρι (Τ535) υπάρχει δυνατοτητα για root η μπα;

 

καλημέρα,

Εγώ έχω το Τ530 και το έχω κάνει root ακολουθώντας της οδηγίες από εδώ

http://theunlockr.com/2014/07/23/how-to-root-the-samsung-galaxy-tab-4-10-1-sm-t530/

αλλα δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για το Τ535

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει το 8" ή το 10.1" πόσο κρατάει η μπαταρία του με λογική χρήση;
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...