Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω την εξης απορια.Εχω λοιπον το tab pro 10.1 το οποιο εχει και screen mirroring.Προσπαθω λοιπον να συνδεθω με μια LG tv που υποστιριζει και αυτη screen mirroring αλλα δεν μπορω να συνδεθω(προβλημα υλικου μου γραφει) παρα μονο οταν βαζω στο ταμπλετ βιντεο απο Youtube.Φταιει οτι το ταμπλετ ειναι samsung και η Lg δεν υποστηριζει συνδεση με αλλες μαρκες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω την εξης απορια.Εχω λοιπον το tab pro 10.1 το οποιο εχει και screen mirroring.Προσπαθω λοιπον να συνδεθω με μια LG tv που υποστιριζει και αυτη screen mirroring αλλα δεν μπορω να συνδεθω(προβλημα υλικου μου γραφει) παρα μονο οταν βαζω στο ταμπλετ βιντεο απο Youtube.Φταιει οτι το ταμπλετ ειναι samsung και η Lg δεν υποστηριζει συνδεση με αλλες μαρκες?

 

Δεν νομίζω!!!

εγώ έχω το tab 4 10.1 με SONY tv που υποστηρίζει screen mirroring και συνδέεται τέλεια σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Είμαι κάτοχος ενός tab 4 4g 10.1 το οποίο έχω αγοράσει από Ελλάδα και εδω και ένα μήνα είμαι μόνιμος κάτοικος Γερμανίας... Αντιμετωπίζω μερικά προβλήματα σχετικά με κάποιες εφαρμογές όπως π.χ. Το Netflix το οποίο είναι μεν διαθέσιμο στην Γερμανία αλλά εγώ δεν μπορώ να το εγκαταστήσω από το playstore γιατί δεν είναι διαθέσιμη η εφαρμογή για την Ελλάδα.... Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

Είμαι κάτοχος ενός tab 4 4g 10.1 το οποίο έχω αγοράσει από Ελλάδα και εδω και ένα μήνα είμαι μόνιμος κάτοικος Γερμανίας... Αντιμετωπίζω μερικά προβλήματα σχετικά με κάποιες εφαρμογές όπως π.χ. Το Netflix το οποίο είναι μεν διαθέσιμο στην Γερμανία αλλά εγώ δεν μπορώ να το εγκαταστήσω από το playstore γιατί δεν είναι διαθέσιμη η εφαρμογή για την Ελλάδα.... Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

περνά μια γερμανική rom με odin (δεν θα χάσεις εγγύηση ) το πρόβλημα είναι το csc.. το play store σε "βλεπει" Ελλάδα (καθώς έχεις ελληνική rom )

η δοκίμασε μια εγκατάσταση με apk ..από εδώ http://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/ ..κατέβασε την τελευταία έκδοση...καντο εγκατάσταση ...δες εάν δουλεύει (μάλλον θα δουλέψει ..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Τ230 7ιντσο, πόση ώρα κάνει για να φορτίσει από το 15% - 100%. Εμένα αργεί πολύ, πάνω από 9 ώρες. Είναι φυσιολογικό? είμαι στις 3 πρώτες φορτίσεις. Edited by antsir
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Τ230 7ιντσο, πόση ώρα κάνει για να φορτίσει από το 15% - 100%. Εμένα αργεί πολύ, πάνω από 9 ώρες. Είναι φυσιολογικό? είμαι στις 3 πρώτες φορτίσεις.

όχι δεν είναι φυσιολογικό. Και εγώ το εχω αλλά δεν εχω προσέξει πόση ώρα ακριβώς κάνει να ολοκληρωθεί η φόρτιση. 2ώρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι φυσιολογικό. Και εγώ το εχω αλλά δεν εχω προσέξει πόση ώρα ακριβώς κάνει να ολοκληρωθεί η φόρτιση. 2ώρες περίπου.

 

Σε ευχαριστώ φίλε θα δοκιμάσω άλλον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω με Odin την lollipop χάνω την εγγύηση?

Δηλ.γράφει ο knox?

φυσικά και οχι .δεν γράφει το knox,και εφόσον η rom ειναι ευρωπαϊκή εχεις εγγύηση ..(οταν βρει ελληνική την ξανά περνάς με odin ...η οποιο άλλη 5.χ.χ απο άλλη χώρα) , δεν ειμαι σίγουρος οτι μπορείς να επιστρέψεις σε 4.χ.χ απο 5.χ.χ (factory reset συνίσταται..)

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω με Odin την lollipop χάνω την εγγύηση?

Δηλ.γράφει ο knox?

Διάβασε εδώ για να ξέρεις ακριβώς τι συμβαίνει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο. Είναι άμεσος και ταχύτατος ακόμα και στο πρώτο κλείδωμα.

 

Τελικά αγοράστηκε αλλά το gps του είναι ακριβώς το αντίθετο από το τέλειο! Δεν μπορώ να κάνω πλοήγηση με τίποτα αφού δεν έχει καμία ακρίβεια και μου λέει π.χ. να στρίψω 50 μέτρα πριν από τον δρόμο και όταν στρίβω νομίζει ότι είμαι αλλού και όλο μπερδεύεται. Κοίταξα για αναβάθμιση αλλά έχει την τελευταία έκδοση(kitkat). Το έχω 9 μέρες, οπότε το πάω πίσω στο kaizershop από όπου και αγοράστηκε και ζητάω αντικατάσταση με καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα σημερα το tab 4 8'' LTE και του εβαλα 32αρα καρτα sd. Μετα απο λίγη ώρα που θα μείνει κλειδωμενο το ταμπλετ , μολις πάω να το ξεκλειδώσω μου βγαζει οτι εγινε αφαιρεση της καρτας sd, και την ξαναφορτωνει, κανα 2 φορες μου εβγαλε οτι ειναι και κατεστραμενη. με μια 8αρα που δοκιμασα δεν το κανει αυτο. το εχει κανει σε καποιον άλλο; ισως να φταιει και η καρτα..... Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σημερα το tab 4 8'' LTE και του εβαλα 32αρα καρτα sd. Μετα απο λίγη ώρα που θα μείνει κλειδωμενο το ταμπλετ , μολις πάω να το ξεκλειδώσω μου βγαζει οτι εγινε αφαιρεση της καρτας sd, και την ξαναφορτωνει, κανα 2 φορες μου εβγαλε οτι ειναι και κατεστραμενη. με μια 8αρα που δοκιμασα δεν το κανει αυτο. το εχει κανει σε καποιον άλλο; ισως να φταιει και η καρτα.....

Μάλλον είναι καμμένη η κάρτα φίλε μου. Δοκίμασε να κάνεις μια διαμόρφωση της κάρτας πρώτα από τον υπολογιστή με δεξί κλικ και διαμόρφωση κάρτας (ίσως γίνεται και από το ταμπλετ κατευθείαν). Αλλά κατά 99% είναι καμμένη η κάρτα να πας να την αντικαταστησουν αλλά πριν δοκίμασε να την βάλεις και σε καμία άλλη συσκευή αν έχεις για να είσαι σίγουρος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βάζεις καλώδιο usb otg και βάζεις stick,η σκληρό δίσκο σε μορφή fat, fat 32 και τρέχει μια χαρά

 

φιλε Σακη? εχεις το SM-T230? ή μηπως αλλο μοντελο..

 

προσπαθώ και γω οπως τα αλλα παιδιά να συνδεσουν OTG καποιο USB στικ (FAT32) και δεν τα καταφερνουν..

σε ενα δουλευει κανονικά?

 

επίσης αν κάποιο άλλο παιδί μπόρεσε να συνδέσει το Tab 4 7" (SM-T230) με κάποιο στικάκι ή με κάποιον σκληρό δίσκο ας μας δώσει τα φωτα του..

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πέρασε κάποιος lollipop? Εντυπώσεις?

Και ας μας πει αν γράφει ο Knox?

Όταν " περνάς" rom με Odin το knox ΔΕΝ γράφει !! Αυτο είναι γνωστό !!

Link to comment
Share on other sites

Στο 10.1" WI-FI γνωρίζει κάποιος αν χρησιμοποιήσω USB στικάκι για ίντερνετ μέσω ασύρματης τηλεφωνίας Δουλεύει? μέσω otg cable, η με κάποιο άλλο τρόπο?

Ξέρει κάποιος;

Edited by makav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μάθω αν το galaxy tab 4 10.1 wifi ευρωπαϊκό θα πάρει αναβάθμιση σε Android lollipop μέσο OTA ή πρέπει να κάνω τίποτα εγώ???? Δεν τα πάω και καλά με το χακινκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μάθω αν το galaxy tab 4 10.1 wifi ευρωπαϊκό θα πάρει αναβάθμιση σε Android lollipop μέσο OTA ή πρέπει να κάνω τίποτα εγώ???? Δεν τα πάω και καλά με το χακινκ...

περιμένεις....θα σου έρθει κάποια στιγμή μέσω OTA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνουμε ρουτ ένα 10ρι Τ530 χωρίς να γράψει ο knox? Μου ζήτησε φίλη να της ρύθμιση ένα τέτοιο ταμπ και δεν έχω υπόψη για το εν λόγω

Ευχαριστω

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνουμε ρουτ ένα 10ρι Τ530 χωρίς να γράψει ο knox? Μου ζήτησε φίλη να της ρύθμιση ένα τέτοιο ταμπ και δεν έχω υπόψη για το εν λόγω

Ευχαριστω

εφόσον φοράει snapdragon νομίζω ναι με το γνωστό Towelroot .....ρώτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785869 .ψάξε στο xda...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...