Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.παρηγγειλα το T235 8gb. αφου εχει δεχεται καρτα εξωτερικη micro sd πειραζει που δεν ειναι πανω απο 8gb? τι αρνητικο εχει το 8gb?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω το 10.1 με λογική χρήση η μπαταριά μου κρατάει 1,5 με 2 μέρες. (δεν παίζω παιχνίδια)
Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει το 8" ή το 10.1" πόσο κρατάει η μπαταρία του με λογική χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Στο 10.1" WI-FI γνωρίζει κάποιος αν χρησιμοποιήσω USB στικάκι για ίντερνετ Δουλεύει? μέσω otg cable, η με κάποιο άλλο τρόπο? Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Στο 10.1" WI-FI γνωρίζει κάποιος αν χρησιμοποιήσω USB στικάκι για ίντερνετ Δουλεύει? μέσω otg cable, η με κάποιο άλλο τρόπο?

 

Κανένας???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αγοράσω ένα tablet το οποίο θα λειτουργεί και ως πλοηγός στο αυτοκίνητο. Βλέπω για το Tab 4 είτε το 7'' είτε το 8''. To έχει χρησιμοποιήσει κανείς ως πλοηγό να πει εντυπώσεις; Για παράδειγμα σε συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας αν φαίνεται καλά, συμβατότητα με τις γνωστές εφαρμογές του playstore κλπ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορούε να σταματήσουμε μια και καλή κάποιες εφαρμογές πού δουλεύουν στο παρασκήνιο και μας τρώνε τζάμπα την ram. Χωρίς να έχω κάτι το ιδιαίτερο από εφαρμογές. Βλέπω στην διαχείριση μνήμης 0.89 gb / 1.29gb
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορούμε να σταματήσουμε μια και καλή κάποιες εφαρμογές πού δουλεύουν στο παρασκήνιο και μας τρώνε τζάμπα την ram. Χωρίς να έχω κάτι το ιδιαίτερο από εφαρμογές. Βλέπω στην διαχείριση μνήμης 0.89 gb / 1.29gb
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορούμε να σταματήσουμε μια και καλή κάποιες εφαρμογές πού δουλεύουν στο παρασκήνιο και μας τρώνε τζάμπα την ram. Χωρίς να έχω κάτι το ιδιαίτερο από εφαρμογές. Βλέπω στην διαχείριση μνήμης 0.89 gb / 1.29gb

Δοκίμασε το Greenify

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά του 7ιντσου galaxy tab 4 LTE. Το θέλω και για κινήτο. Είδα στο GSMarena μέσο όρο βαθμολογίας 4 στα 10 και τρόμαξα λίγο. Το έχω παραγγείλει ήδη στα 178 ευρώ. Για πείτε έχει κάνα θέμα το chipset γιατι δε το γνωρίζω. Όποιος το χει δουλέψει και μπορεί ας κάνει ένα κόπο να μου πεί. Ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε η παραγγελια για το 10.1 για τη μανουλα μου :lol: Προταση για προστασια οθονης? Κατι σε tampered glass. Κοιταω στο ebay αλλά καποια προσωπικη εμπειρια θα βοηθουσε, οπως επισης και καποια προταση για θηκη :)
Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης του ταμπλε οταν το βαζω στην πριζα κανει ενα τσιρτσιρισμα θα λεγα....ξερει γιατι μπορει να συμβαινει αυτο και τι ειναι?εχω το 7ρι εγω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Εγώ έχω το Τ530 και το έχω κάνει root ακολουθώντας της οδηγίες από εδώ

http://theunlockr.com/2014/07/23/how-to-root-the-samsung-galaxy-tab-4-10-1-sm-t530/

αλλα δεν ξέρω αν είναι το ίδιο για το Τ535

Με αυτό τον τρόπο ο Knox γράφει ή μένει στο 0Χ0?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο το Knox γράφει ή μένει στο 0Χ0?

Με μια γρήγορη ματιά είδα πως πρόκειται για cf root άρα αυτομάτως γράφει ο Knox 0x1 και βγαίνεις εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά είδα πως πρόκειται για cf root άρα αυτομάτως γράφει ο Knox 0x1 και βγαίνεις εκτός εγγύησης.

Υπάρχει τρόπος να μην γράφει ο Knox?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα το galaxy tab 4 7.0 και διαπιστωσα οτι τα capacitive πληκτρα δεν εχουν φως. Ειναι προβλημα η ετσι ειναι το μοντελο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια του ταμπλετ μου που ειναι 10.1 ταμπ 4 κραταει λιγοτερο απο οτι κρατουσε οταν το αγορασα πριν 5 μηνες.

Φυσικα θα μου πειτε οτι μετραει η χρηση του και φωτεινοτητα και ολα αυτα αλλα πιστεψτε με τα εχω δοκιμασει ολα.

Κραταει ενα 24 ωρο με μεσαια χρηση αλλιως λιγοτερο . Οταν το πηρα κρατουσε 2 ισως και 3 μερες καποιες φορες.

Τι μπορω να κανω για αυτο ? Οποιαδηποτε απαντηση δεκτη..... Φυσικα ευχαριστω και μονο που ειδατε το μυνημα μου.

Και εχω ακουσει οτι μπορω να το στειλω πισω στην samsung και να μου αλλαξει την μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα το galaxy tab 4 7.0 και διαπιστωσα οτι τα capacitive πληκτρα δεν εχουν φως. Ειναι προβλημα η ετσι ειναι το μοντελο?

 

Ετσι ειναι το συγκεκριμενο μοντελο φιλε μου. Στα πιο ακριβα tablets της Samsung αναβουν τα capacitive πληκτρα αλλά στο συγκεκριμενο οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω μια μικρή βοήθεια αν ξέρει κάποιος....προμηθεύτηκα εχθές ένα tab 4 8.0 και έχω το εξής πρόβλημα δεν μπορώ να το βάλω στην αθόρυβη λειτουργία.... μπαίνει μόνο στην δόνηση χωρίς όμως να μπορέσουν ν απενεργοποιηθουν τελείως οι ήχοι. Πήγα και στις ρυθμίσεις και το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια άκρη.... το θέμα είναι ότι κάνω εγώ κάποιο λάθος ή λειτουργικά από την συσκευή δεν υποστηριζεται αυτή η δυνατότητα; ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρεται φίλος για 10ιντσο ταμπλετ και του προτεινα το tab 4 10.1 . Η χρήση που θα κάνει ειναι browsing , facebook , ανάγνωση Pdf και παρακολούθηση ταινιών.. Θα είναι εντάξει έτσι; Απο lag πως παει;;

 

Ευχαριστώ πολύ !

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet με την 7.0" οθόνη.... Μπορει κάποιος που το έχει να μου πει τις εντυπώσεις του? Αξίζει?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το 7 αρι wifi πήρα μια θήκη με πληκτρολόγιο που συνδέεται με usb καλώδιο αλλα δεν το αναγνωρίζει την δοκίμασα σε ενα κινέζικο και την αναγνώρισε τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρεται φίλος για 10ιντσο ταμπλετ και του προτεινα το tab 4 10.1 . Η χρήση που θα κάνει ειναι browsing , facebook , ανάγνωση Pdf και παρακολούθηση ταινιών.. Θα είναι εντάξει έτσι; Απο lag πως παει;;

 

Ευχαριστώ πολύ !

Είναι πολύ καλό να το προτιμήση αξίζει είμαι πολύ ευχαριστημένος!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το 7 αρι wifi πήρα μια θήκη με πληκτρολόγιο που συνδέεται με usb καλώδιο αλλα δεν το αναγνωρίζει την δοκίμασα σε ενα κινέζικο και την αναγνώρισε τι να φταίει?

 

Το δικό μου 10αρι το αναγνωρίζει κανονικότατα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για root T-530 χωρίς να γράφει ο Knox?

Κάποιος κάτι νεότερο?

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...