Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια συμβουλή!!!! Μην αλλάζετε την οθόνη π.χ. λόγω της ρωγμης στο πλαίσιο, γιατί; γιατί πολύ απλά η οθόνη αντικατάστασης δεν κολλάει καλά... Έχω αλλάξει δύο οθόνες μετά τη ρωγμη και οι δύο ξέκολλανε στα πλάγια. Σήμερα την αλλάξα για τρίτη φορά και ήδη στα πλάγια είναι ξεκολλημενη.... Μέχρι και η κοπέλα στη procordia το είδε, το είπε στον τεχνικό και αυτός της είπε έτσι είναι... Τελικά ότι μπαίνει μετά το εργοστάσιο θέλει μεγάλη μαγκιά... Αν ήταν ελληνικό θα ζηταγα αντικατάσταση με καινούργιο αλλά είναι ιταλικό

 

Εχω αλλαξει τρεις οθονες. Συμφωνω μαζι σου , αλλα στο δικο μου ηταν ετσι και η πρωτη οθονη. Ακομα και στο g2 που ειχα παλια ετσι ηταν. Οποτε γενικα , οι οθονες στα lg ειναι απλα λαχειο . Αλλες κιτρινιζουν αλλες εχουν ξεπλημενα χρωματα αλλες σπανε στα μικροφωνα... αστα να πανε . Τελικα ισχυει ...οτι πληρωσεις θα παρεις. Εγω παντως την lg την ξεγραψα. Το μονο που αξιζει ειναι το σερβις τους :lol: .

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα φώτα τελείως, βάλε τέρμα τη φωτεινότητα και απόλαυσε από τα πλάγια της οθόνης να ξεχυνεται το φως

Υποψιαζομαι οτι ξεκολανε την οθονη αλλαζουν το πλαστικο και την ξανακολανε.γιατι η οθονη ειναι φιξ με τα πλαινα κανονικα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα φώτα τελείως, βάλε τέρμα τη φωτεινότητα και απόλαυσε από τα πλάγια της οθόνης να ξεχυνεται το φως

 

Αυτό που λες το έχω παρατηρήσει στο g3 ενός φίλου, όχι κάτι τραγικό, αλλά όντως σε σκοτάδι(όχι απόλυτο), αν το κοιτάξεις λίγο καλύτερα στην πάνω αριστερή γωνία φαινόταν μια μικρή γραμμούλα φωτός και μάλιστα αν πίεζες με το δάχτυλο σε εκείνο το σημείο κουνιόταν λίγο η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Να τσεκάρετε συχνά πυκνά και το πάχος της μπαταρίας σας. Εμένα φούσκωσε ελαφρώς από την πολύ χρήση (επί ένα έτος φόρτιζα 2-3 φορές την ημέρα) και μου πέταξε την οθόνη έξω. Ελάχιστα βέβαια αλλά στο τεστ με το απόλυτο σκοτάδι έβλεπες από το πλάι μια γραμμή φωτός. Με το που αφαιρούσα την μπαταρία καθόταν πάλι όλο το πάνελ και ήταν ξανά επίπεδο. Το πήγα και μου άλλαξαν οθόνη χαριστικά καθώς έφταιγε η μπαταρία που ήταν εκτός εγγύησης (6 μήνες έχουν). Για σωστό τσεκ της μπαταρίας τη τοποθετούμε πάνω σε λεία επίπεδη επιφάνεια και τη στριφογυρίζουμε. Αν αρχίσει να γυρίζει έστω και λίγο και δεν σταματήσει αμέσως την αντικαθιστούμε. Το κάνουμε επίσης και από την άλλη μεριά εννοείται!
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει συζητηθεί πολλάκις φορές,θέλω να ξαναρωτήσω.... εχω βάλει την φωτεινότητα στο 100% και την έβαλα στο αυτόματο.

Οταν είμαι σε εξωτερικό χώρο, η οθόνη γίνεται πολύ φωτεινή και σε εσωτερικό χώρο μειώνεται τόσο , ώστε δεν διακρίνω ειδοποιήσεις ,κλήσεις κλπ.

Είναι φυσιολογικό αυτό; ποιος είναι ο σκοπός και πως ακριβώς λειτουργεί το αυτόματο;

Πρίν που το είχα σε 50 με 60 % χωρίς το αυτόματο,η φωτεινότητα μερα και νύχτα ήταν η ιδια...:rolleyes:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει συζητηθεί πολλάκις φορές,θέλω να ξαναρωτήσω.... εχω βάλει την φωτεινότητα στο 100% και την έβαλα στο αυτόματο.

Οταν είμαι σε εξωτερικό χώρο, η οθόνη γίνεται πολύ φωτεινή και σε εσωτερικό χώρο μειώνεται τόσο , ώστε δεν διακρίνω ειδοποιήσεις ,κλήσεις κλπ.

Είναι φυσιολογικό αυτό; ποιος είναι ο σκοπός και πως ακριβώς λειτουργεί το αυτόματο;

Πρίν που το είχα σε 50 με 60 % χωρίς το αυτόματο,η φωτεινότητα μερα και νύχτα ήταν η ιδια...:rolleyes:

Αυτο ακριβως που περιγραφεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει συζητηθεί πολλάκις φορές,θέλω να ξαναρωτήσω.... εχω βάλει την φωτεινότητα στο 100% και την έβαλα στο αυτόματο.

Οταν είμαι σε εξωτερικό χώρο, η οθόνη γίνεται πολύ φωτεινή και σε εσωτερικό χώρο μειώνεται τόσο , ώστε δεν διακρίνω ειδοποιήσεις ,κλήσεις κλπ.

Είναι φυσιολογικό αυτό; ποιος είναι ο σκοπός και πως ακριβώς λειτουργεί το αυτόματο;

Πρίν που το είχα σε 50 με 60 % χωρίς το αυτόματο,η φωτεινότητα μερα και νύχτα ήταν η ιδια...:rolleyes:

με το αυτοματο το εχω και εγω,ετσι δουλευει και σωστα για μενα.φανταζεσαι να εισαι πχ σε σινεμα και να φεγκει σαν προβολεας?λογικο ειναι εξω να ανεβαζει φωτεινοτητα και μεσα να σκουρενει,εξοικονομει και μπαταρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει συμφωνώ με αυτά που λέτε,όμως!! με την μειωμένη φωτεινότητα,με το ζόρι διαβάζω τις ειδοποιήσεις ,ή να δω τον τηλ.κατάλογο κλπ,είναι πολύ δυσδιάκριτα.Δεν ξέρω σε σας,αλλά εμένα με δυσκολεύει στην ανάγνωση λίγο....
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις απο τις νεες οθονες που δεν ειναι τοσο φωτεινες...εγω δεν εχω κανενα θεμα με το αυτοματο...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμμία ενημέρωση για αναβάθμιση σε marshmallow?

Να επαναλάβω ότι είναι αφύσικη η τόση καθυστέρηση απο την πολωνική ΜΜ . Κατα την γνώμη μου κάποια πατάτα υπάρχει και το ξανακοιτανε η άλλη σκοπιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυόμισι μηνες mm δεν εχω δει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ίσα ίσα που έχει ανέβει η απόδοση σε σχέση με lollipop.
Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε σχεση με το g5 που απο τοτε που ανακοινωθηκε θα κυκλοφορηση σε λιγο καιρο στην αγορα του καναδα,μαλλον εκει ειναι το προβλημα και επικεντροθηκαν σαυτο εκει στην lg και γιαυτο αργουν την αναβαθμηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βλέπω την χώρα προελευσης του κινητού?

κατεβασε το lg phone from απο play store.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια συμβουλή!!!! Μην αλλάζετε την οθόνη π.χ. λόγω της ρωγμης στο πλαίσιο, γιατί; γιατί πολύ απλά η οθόνη αντικατάστασης δεν κολλάει καλά... Έχω αλλάξει δύο οθόνες μετά τη ρωγμη και οι δύο ξέκολλανε στα πλάγια. Σήμερα την αλλάξα για τρίτη φορά και ήδη στα πλάγια είναι ξεκολλημενη.... Μέχρι και η κοπέλα στη procordia το είδε, το είπε στον τεχνικό και αυτός της είπε έτσι είναι... Τελικά ότι μπαίνει μετά το εργοστάσιο θέλει μεγάλη μαγκιά... Αν ήταν ελληνικό θα ζηταγα αντικατάσταση με καινούργιο αλλά είναι ιταλικό

Δεν κατάλαβες καλά..Όταν σου αλλάζουν οθόνη λόγω ρωγμής πλαισίου, σου αλλάζουν οθόνη και πλαίσιο μαζί, το οποίο έρχεται φιξ κολλημένο μαζί με την μεταλλική πλάκα.. εργοστασιακό.Δεν κολλάνε οθόνες πάνω στο πλαίσιο στο επίσημο σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Όχι παικταρα μου, εσύ δεν κατάλαβες καλά, εχθές μου αλλαξαν πάλι οθόνη γιατί είχε ξεκολλήσει και άλλαξαν μαζί και το ασημί πλαίσιο, και το λέω γιατί το πλαίσιο είχε χτύπημα και τώρα δεν έχει συν ότι είχε αυτοκόλλητα στα πλάγια. Φυσικά η οθόνη πάλι '' παίζει '' όπως προείπα σε άλλο ποστ
Link to comment
Share on other sites

Θα δω ενα μεταχειρισμένο αύριο και θέλω να δω αν είναι ευρωπαϊκό κτλ.

Κάτι που πρεπει να προσεξω?

Ιμει να ειναι ιδιο στο κουτι στην αποδειξη αν υπαρχεικαι φυσικα στο τηλ.κατω απο την μπαταρια

Αυτα για αρχη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όχι παικταρα μου, εσύ δεν κατάλαβες καλά, εχθές μου αλλαξαν πάλι οθόνη γιατί είχε ξεκολλήσει και άλλαξαν μαζί και το ασημί πλαίσιο, και το λέω γιατί το πλαίσιο είχε χτύπημα και τώρα δεν έχει συν ότι είχε αυτοκόλλητα στα πλάγια. Φυσικά η οθόνη πάλι '' παίζει '' όπως προείπα σε άλλο ποστ

 

Η δικιά μου ούτε παίζει ούτε έχει light bleeding.Πριν δύο μήνες την άλλαξα..αψεγάδιαστη, εργοστασιακή.Γερμανία βέβαια, αλλά, πιστεύω τα επίσημα ανταλλακτικά παντού τα ίδια είναι

Η κάτι δεν κάνουν καλά στο ελληνικό σέρβις Ή έχεις πέσει σε ελαττωματικά κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες καλά..Όταν σου αλλάζουν οθόνη λόγω ρωγμής πλαισίου, σου αλλάζουν οθόνη και πλαίσιο μαζί, το οποίο έρχεται φιξ κολλημένο μαζί με την μεταλλική πλάκα.. εργοστασιακό.Δεν κολλάνε οθόνες πάνω στο πλαίσιο στο επίσημο σέρβις

 

Όχι παικταρα μου, εσύ δεν κατάλαβες καλά, εχθές μου αλλαξαν πάλι οθόνη γιατί είχε ξεκολλήσει και άλλαξαν μαζί και το ασημί πλαίσιο, και το λέω γιατί το πλαίσιο είχε χτύπημα και τώρα δεν έχει συν ότι είχε αυτοκόλλητα στα πλάγια. Φυσικά η οθόνη πάλι '' παίζει '' όπως προείπα σε άλλο ποστ

Μήπως λέτε το ίδιο πράγμα?

Ή εγώ κάνω κάπου λάθος? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : σκέφτομαι να δώσω το g3 (16Gb) s/n 411 με κουτί ακουστικά φορτιστή κτλ. Μαζί με καινούριο (σφραγισμένο) tempered glass nillkin και θήκη slim armor spigen. Σε τι τιμή να στοχεύω περίπου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...