Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί αφού βγήκε η πολωνική τι περιμένουν όλοι οι άλλοι. Είναι ολίγον σπαστικό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρεα,απο σημερα κάτοχος του αυτού καλού τηλεφώνου. Το μοντελο ειναι 506. Τη μας λέει η πείρα απο αυτήν την σειρά?
Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος με android και με έχουν φάει τα bags...Πριν είχα Windows phone και ήμουν πέρα για πέρα ικανοποιημένος αλλά τελικά ηρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή επειδή η παλιά χάλασε. Ένταξη μικροπροβλήματα όχι ότι με ενοχλούν αλλά άριστο κινητό το g3 θα το ξαναπαίρνα αλλά έχω πρόβλημα με τον συχρονισμο τον επαφών.Τις έχω στο Microsoft exchange και το πρόβλημα είναι ότι όταν κάνω μια αλλαγή σε μια επαφή αυτή στον σέρβερ θα μείνει η παλιά ότι και να κάνω έχω δοκιμάσει να κάνω συχρονισμο μόνος μου αλλά δεν πέτυχε.Καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος με android και με έχουν φάει τα bags...Πριν είχα Windows phone και ήμουν πέρα για πέρα ικανοποιημένος αλλά τελικά ηρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή επειδή η παλιά χάλασε. Ένταξη μικροπροβλήματα όχι ότι με ενοχλούν αλλά άριστο κινητό το g3 θα το ξαναπαίρνα αλλά έχω πρόβλημα με τον συχρονισμο τον επαφών.Τις έχω στο Microsoft exchange και το πρόβλημα είναι ότι όταν κάνω μια αλλαγή σε μια επαφή αυτή στον σέρβερ θα μείνει η παλιά ότι και να κάνω έχω δοκιμάσει να κάνω συχρονισμο μόνος μου αλλά δεν πέτυχε.Καμία λύση?

Μηπως να δοκίμασες να τις βάλεις ολες στο λογαριασμό google.Εγω εδω και χρονια τις εχω συγχρονισμενες εκει χωρις κανενα τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα,απο σημερα κάτοχος του αυτού καλού τηλεφώνου. Το μοντελο ειναι 506. Τη μας λέει η πείρα απο αυτήν την σειρά?

λογικά είσαι μια χαρά! ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει ο μόνος τρόπος για να γυρίσουμε σε 5 να είναι επαναφορά backup από 5 και μετά φλασαρισμα stock kdz η γίνεται και απευθείας?

Ρωτάω για να δω τι θα γίνει σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θελω να ρωτησω κατι το οποιο διαπιστωσα και διαβαζοντας το forum στην αρχη καταλαβα οτι ειναι προβλημα του forum. Στην αρχη δουλευα το παλιο κινητο το g750. Ιδια μπαταρια ιδια οθονη στις ιντσες φυσικα και με cosmote. Εχοντας ανοιχτο το wifi η μπαταρια του επεφτε σε μια μερα και πολυ βαζω. Τωρα ομως εβαλα την καρτα στο g3. Ενταξει σε φυσιολογικη χρηση μια μερα τη βγαζει χωρις ομως wifi. Αμα ανοιξω το wifi ομως ξεκιναει πτωση κατακορυφη. Τοσο πολλη τρωει το wifi και η micro sim. Απο την αλλη ομως το g750 ομως τωρα μολις του εβγαλα την micro sim με wifi συνεχεια ανοικτο, απο αυτο σας γραφω, το παιρνει και η κορη μου και το παιζει μια ωρα συνεχομενη βλεποντας youtube ειναι ειδη στην 1,5 μερα με 40%. Δεν τον καταλαβαινω αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λαθος μου.ηθελα να πω προβλημα του lg λογω του software οχι προβλημα του forum. Μπερδευτικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θελω να ρωτησω κατι το οποιο διαπιστωσα και διαβαζοντας το forum στην αρχη καταλαβα οτι ειναι προβλημα του forum. Στην αρχη δουλευα το παλιο κινητο το g750. Ιδια μπαταρια ιδια οθονη στις ιντσες φυσικα και με cosmote. Εχοντας ανοιχτο το wifi η μπαταρια του επεφτε σε μια μερα και πολυ βαζω. Τωρα ομως εβαλα την καρτα στο g3. Ενταξει σε φυσιολογικη χρηση μια μερα τη βγαζει χωρις ομως wifi. Αμα ανοιξω το wifi ομως ξεκιναει πτωση κατακορυφη. Τοσο πολλη τρωει το wifi και η micro sim. Απο την αλλη ομως το g750 ομως τωρα μολις του εβγαλα την micro sim με wifi συνεχεια ανοικτο, απο αυτο σας γραφω, το παιρνει και η κορη μου και το παιζει μια ωρα συνεχομενη βλεποντας youtube ειναι ειδη στην 1,5 μερα με 40%. Δεν τον καταλαβαινω αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λαθος μου.ηθελα να πω προβλημα του lg λογω του software οχι προβλημα του forum. Μπερδευτικα.

 

η ερωτηση σου δηλαδη ειναι γιατι ενα κινητο με αναλυση 720p κραταει περισσοτερο απο οτι ενα κινητο με αναλυση οθονης 2k ?

Link to comment
Share on other sites

λεει προφανως οτι χωρις σιμ το τηλ μενει ποιο πολυ ωρα με wifi ανοικτο,διαρκεια μπαταριας, αλλα χωρις σιμ δεν δουλευει ο δεκτης του τηλεφωνου,οποτε λογικο να διαρκει παραπανω η μπαταρια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Δεν ρωταω αυτο.Θα ηταν χαζομαρα να κανω τετοια ερωτηση. Η ερωτηση ειναι το wifi μαζι με το σημα που εκμπεμπει το κινητο λογο καρτας ριχνει τοσο τραγικα τη μπαταρια. Γιατι αμα κλεισω το wifi η μπαταρια κραταει. Μολις το ανοιξω ειναι που πεφτει τραγικα. Τωρα που το εχω ανοικτο μια ωρα απο 40% πηγε στο 32% με 10 λεπτα χρησης στο ενδιαμεσο αυτης της ωρας. Απο την αλλη ισως να φταιει και το γεγονος οτι ακομη ειναι στις πρωτες φορτισεις. Και το δευτερο ειναι φυσικα για αυτο τα ρωταω ειναι οτι μολις βγηκε η καρτα. Sim απο το g750 και πηγε στο g3 ειναι οτι η μπαταρια του g750 βελτιωθηκε δεν ξερω γιατι αλλα με ιδια χρηση χωρις τηλεφωνα κραταει η μπαταρια του παραπανω. Το δοκιμασα αφηνωντας στην ακρη το g3 και με παραξενευσε.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει ο μόνος τρόπος για να γυρίσουμε σε 5 να είναι επαναφορά backup από 5 και μετά φλασαρισμα stock kdz η γίνεται και απευθείας?

Ρωτάω για να δω τι θα γίνει σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση.

θελει καινουργιο προγραμμα στο pc, lgup λεγεται για επιστροφη σε 5αρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι.Δεν ρωταω αυτο.Θα ηταν χαζομαρα να κανω τετοια ερωτηση. Η ερωτηση ειναι το wifi μαζι με το σημα που εκμπεμπει το κινητο λογο καρτας ριχνει τοσο τραγικα τη μπαταρια. Γιατι αμα κλεισω το wifi η μπαταρια κραταει. Μολις το ανοιξω ειναι που πεφτει τραγικα. Τωρα που το εχω ανοικτο μια ωρα απο 40% πηγε στο 32% με 10 λεπτα χρησης στο ενδιαμεσο αυτης της ωρας. Απο την αλλη ισως να φταιει και το γεγονος οτι ακομη ειναι στις πρωτες φορτισεις. Και το δευτερο ειναι φυσικα για αυτο τα ρωταω ειναι οτι μολις βγηκε η καρτα. Sim απο το g750 και πηγε στο g3 ειναι οτι η μπαταρια του g750 βελτιωθηκε δεν ξερω γιατι αλλα με ιδια χρηση χωρις τηλεφωνα κραταει η μπαταρια του παραπανω. Το δοκιμασα αφηνωντας στην ακρη το g3 και με παραξενευσε.

οταν το τηλ.ειναι σε "επιλογη δυκτιου αυτοματο LTE 4G η σε gsm+wsdma"και στην περιοχη δεν υπαρχει4g ο δεκτης ψαχνει οποτε επιβαρηνει την μπαταρια,οσο για το wifi οποιο τηλ. και αν ειχα η μπαταρια αδειαζε ποιο γρηγορα, φανταζομαι λογω της διαρκειας που ειναι ανοιχτη η οθονη και μια πενταρα οθονη μεγαλης αναλυσης τραβαει ρευμα για φωτεινοτητα, καθως και ενεργεια τραβαει και ο επεξεργαστης.πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτο.edit το wifi το ξεχναω το βραδυ πολλες φορες ανοικτο και πεφτω για υπνο,αλλα η μπαταρια χανει 1-2% χωρις οθονη.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Δεν ρωταω αυτο.Θα ηταν χαζομαρα να κανω τετοια ερωτηση. Η ερωτηση ειναι το wifi μαζι με το σημα που εκμπεμπει το κινητο λογο καρτας ριχνει τοσο τραγικα τη μπαταρια. Γιατι αμα κλεισω το wifi η μπαταρια κραταει. Μολις το ανοιξω ειναι που πεφτει τραγικα. Τωρα που το εχω ανοικτο μια ωρα απο 40% πηγε στο 32% με 10 λεπτα χρησης στο ενδιαμεσο αυτης της ωρας. Απο την αλλη ισως να φταιει και το γεγονος οτι ακομη ειναι στις πρωτες φορτισεις. Και το δευτερο ειναι φυσικα για αυτο τα ρωταω ειναι οτι μολις βγηκε η καρτα. Sim απο το g750 και πηγε στο g3 ειναι οτι η μπαταρια του g750 βελτιωθηκε δεν ξερω γιατι αλλα με ιδια χρηση χωρις τηλεφωνα κραταει η μπαταρια του παραπανω. Το δοκιμασα αφηνωντας στην ακρη το g3 και με παραξενευσε.

Λογικό είναι να κρατάει περισσότερο ή μπαταρίας χωρίς SIM. Όταν έχει την κάρτα μέσα, κάνει συνεχώς αναζήτηση σήματος. Κι αν είσαι και σε περιοχή που δεν πιάνει καλά, αυτή η αναζήτηση γίνεται πιο εντατικά. Πρόσεξε. Δεν λέω για το πόσο σήμα έχεις. Μπορεί να έχεις full σήμα, αλλά για να το πιάσει να χρειάζεται μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε μια περιοχή από το να έχεις λιγότερο σήμα με μικρότερη κατανάλωση σε μια άλλη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμιση σε mm βρήκα αυτό: http://www.nashvillechatterclass.com/lg-g3-marshmallow-update-set-for-march-14-lg-g-flex-2-and-lg-v10-to-follow/3554/

 

14 Μαρτίου λέει...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Μου λυσατε τις αποριες μου. Και μια τελευταια ερωτηση. Την μπαταρια ποσο να την αφηνω να πεφτει ωστε να παιρνει σωστες φορτισεις μετα. Εγω συνηθως ολα τα κινητα μαζι και το lg τα φορτιζω περιπου οταν η μπαταρια παει στο 4%. Καλο η κακο δεν ξερω....για αυτο και σας ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Μου λυσατε τις αποριες μου. Και μια τελευταια ερωτηση. Την μπαταρια ποσο να την αφηνω να πεφτει ωστε να παιρνει σωστες φορτισεις μετα. Εγω συνηθως ολα τα κινητα μαζι και το lg τα φορτιζω περιπου οταν η μπαταρια παει στο 4%. Καλο η κακο δεν ξερω....για αυτο και σας ρωταω

δεν υπαρχει οριο,καλο ειναι παντως μια στις 15 ημερες να κατεβαινεις στο ποσοστο που γραφεις και να κανεις πληρη φορτιση χωρις διακοπη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την αναβάθμιση σε mm βρήκα αυτό: http://www.nashvillechatterclass.com/lg-g3-marshmallow-update-set-for-march-14-lg-g-flex-2-and-lg-v10-to-follow/3554/

 

14 Μαρτίου λέει...

ευχαριστο νεο:wink:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμιση σε mm βρήκα αυτό: http://www.nashvillechatterclass.com/lg-g3-marshmallow-update-set-for-march-14-lg-g-flex-2-and-lg-v10-to-follow/3554/

 

14 Μαρτίου λέει...

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο και πριν κανω οτιδηποτε του περασα την 6.0

 

Μου κανει εντυπωση η χρηση της μνημης, ειναι ολη την ωρα πανω απο 1.6

 

Στην αναλυση βλεπω πως τρωει συνεχως πανω απο 600 (ή και 700) το λειτουργικο.

 

Μετα το System UI και καποιες φορες το facebook ανεβαινει πανω απο 100.

 

Ειναι φυσιολογικο?

 

Εχω Google Now launcher και Kaspersky, αν βοηθαει αυτο σε κατι. Τις υπολοιπες εφαρμογες νομιζω δε χρειαζεται να τις αναφερω ειναι οι κλασσικες social και news.

Link to comment
Share on other sites

Με mm είμαι και εγώ και έχω περίπου 500 mb ελεύθερο χώρο. Ισχύει ότι το σύστημα χρησιμοποιεί μεγάλο μέρος της μνήμης. Αν και δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί η ram από τη στιγμή που το τηλέφωνο τρέχει σωστά χωρίς κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο και πριν κανω οτιδηποτε του περασα την 6.0

 

Μου κανει εντυπωση η χρηση της μνημης, ειναι ολη την ωρα πανω απο 1.6

 

Στην αναλυση βλεπω πως τρωει συνεχως πανω απο 600 (ή και 700) το λειτουργικο.

 

Μετα το System UI και καποιες φορες το facebook ανεβαινει πανω απο 100.

 

Ειναι φυσιολογικο?

 

Εχω Google Now launcher και Kaspersky, αν βοηθαει αυτο σε κατι. Τις υπολοιπες εφαρμογες νομιζω δε χρειαζεται να τις αναφερω ειναι οι κλασσικες social και news.

Φυσιολογικο ειναι οτι μνημη χρειαστει απελευθερωνει μονο του.Το καπερσκυ περριτο παντως

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας χρειαζομαι βοηθεια ... εδω και 3 μερες ολο μου κλεινει το κινητο συνεχεια ετσι ξαφνικα και κανει επανεκινηση μονο του και μολις ανοιγει η μπαταρια του εχει πεσει κατα πολυ απο οταν ηταν πριν κλεισει καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος τρέξει antutu με marshmallow?

Εγω 1 φορα το ετρεξα σε 16αρι που εχω και έβγαλε 53800

Δεν ξερω αν λεει κατι,παντως με την 5.0 ειμουν 10000 κατω

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας χρειαζομαι βοηθεια ... εδω και 3 μερες ολο μου κλεινει το κινητο συνεχεια ετσι ξαφνικα και κανει επανεκινηση μονο του και μολις ανοιγει η μπαταρια του εχει πεσει κατα πολυ απο οταν ηταν πριν κλεισει καμια βοηθεια??

 

Μαλλον πας για μπαταρία,ετσι κανει οταν τα παίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...