Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες σήμερα από το πρωί ανά 5λεπτό βρίσκει σήμα μετά το χάνει για λιγο κοκ. Τι παίζει? Μου ξύπνησαν μνήμες από το jiayu που είχα πάρει από κινα το οποίο ξεκίνησε να το κάνει αυτό την δεύτερη μέρα και δεν έφτιαξε ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες σήμερα από το πρωί ανά 5λεπτό βρίσκει σήμα μετά το χάνει για λιγο κοκ. Τι παίζει? Μου ξύπνησαν μνήμες από το jiayu που είχα πάρει από κινα το οποίο ξεκίνησε να το κάνει αυτό την δεύτερη μέρα και δεν έφτιαξε ποτέ

Cosmote έχεις? Γιατί η cosmote χαιδευεται γενικά σήμερα μου φαίνεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω. Θα δω. Θα πάω να αλλάξω SIM έτσι και αλλιώς για να έχω και 4g. Ξέρουμε πόσο κοστίζει? Κάνα 5ευρω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το απόγευμα θα πάω να το τσιμπήσω ευελπιστωντας να είναι άμεσα διαθέσιμο. Οπότε αν το πάρω, το βράδυ θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα factory reset για το προβλημα που ειχα... Τα πραγματα ειναι αρκετα καλυτερα αλλα πλεον δεν μπαινω 4g... Μου φαινεται αδυνατον να πρεπει να ξαναπαρω τηλ για να το ενεργοποιησω μετα απο το reset... Οι ρυθμισεις στο κινητο ειναι οκ. Εχω whats up...ειχε και κανενας αλλος πτοβλημα με το 4g σημερα η να αρχισω να ψαχνομαι;

 

Edit

Το γυρισα σε gsm και μετα ξανα σε lte και αμεσως επιασε 4g...

 

 

Και κατι ακομα... Στο nexus οταν εκανα factory reset μου κρατουσε τους σελιδοδεικτες. Ουσιαστικα τους αποθηκευα στο λογαριασμο google και μου τους επανεφερε μαζι με τις επαφες... Στο g3 δεν μπορω να το κανω αυτο. Το εχει τσεκαρει κανενας;

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Θελω να το κάνω root,ποιος είναι η πιο εύκολη διαδικασία;

Ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

Link to comment
Share on other sites

Και η συσκευη συνεχιζει να τεσταρει την υπομονη μου...

 

 

[ATTACH]60534[/ATTACH]

Αγορινα δεν δοκιμαζεις να περασεις παλι το firmware απο την αρχη με flash tool μπας και ηρεμησεις. Μπορει κατι να μην εκατσε καλα εξαρχης και σου κανει τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα δεν δοκιμαζεις να περασεις παλι το firmware απο την αρχη με flash tool μπας και ηρεμησεις. Μπορει κατι να μην εκατσε καλα εξαρχης και σου κανει τετοια.

Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε flash tool και δεν εχω χρονο αυτη την περιοδο να το σκαλισω και πολυ...

Το flash tool φλασαρει αρχεια τα οποια τα βρισκεις που; Ειδα ενα βιντεο στο youtube οπου για να το ρυθμισει χρησιμοποιει ***** κτλ... Ισχυει αυτο η το flash tool στο xda δεν χρειαζεται τετοια;

 

Edit. Το εψαξα λιγο και βρηκα τον οδηγο...μαλλον θα το δοκιμασω αυριο...

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε flash tool και δεν εχω χρονο αυτη την περιοδο να το σκαλισω και πολυ...

Το flash tool φλασαρει αρχεια τα οποια τα βρισκεις που; Ειδα ενα βιντεο στο youtube οπου για να το ρυθμισει χρησιμοποιει ***** κτλ... Ισχυει αυτο η το flash tool στο xda δεν χρειαζεται τετοια;

 

Edit. Το εψαξα λιγο και βρηκα τον οδηγο...μαλλον θα το δοκιμασω αυριο...

Εδω εισαι φιλε μου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53728658

Θα το κάνεις με τον απλο τροπο.

Οχι με το tot file.

Link to comment
Share on other sites

Να γυρισω σε kitkat και μετα pc suite η να ξαναπερασω lolipop απευθειας;

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια

Lollipop απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω τα ιδια data τρωνε το 3g και το 4g. Απλα αμα βαλεις πχ ενα βιντεακι στο yt το 4g φορτωνει πιο γρηγορα το βιντεο στον ιδιο χρονο με σχεση το 3g, οποτε σου τρωει πιο πολυ data αν δεν δεις ολο το βιντεο.

Αλλα σε σελιδες κτλ, δεν νομιζω να εχουν διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω τα ιδια data τρωνε το 3g και το 4g. Απλα αμα βαλεις πχ ενα βιντεακι στο yt το 4g φορτωνει πιο γρηγορα το βιντεο στον ιδιο χρονο με σχεση το 3g, οποτε σου τρωει πιο πολυ data αν δεν δεις ολο το βιντεο.

Αλλα σε σελιδες κτλ, δεν νομιζω να εχουν διαφορα.[/

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες μετά από 15 μέρες με το κινητό έχω να πώ πως είμαι πολύ ικανοποιημένος. Φοβερή οθόνη. Για την φωτεινότητα που λέτε μερική δεν ξέρω. Μια χαρά μου φαίνεται. Μάλιστα μάλλον οτι είναι πολύ φωτεινή την νύχτα (στο 0%) με ενοχλεί. Το ηχείο του απίστευτο, η κάμερα φοβερή. όσο για την μπαταρία, οκ δεν παίζω πολλά παιχνίδια αλλά ακόμη και με βιντεο streaming μια ώρα, δεν έχω καταφέρει ποτέ να ρίξω την μπαταρία κάτω απο το 45% σε μία μέρα. Γενικά είμαι χαρούμενος για την επιλογή μου. Για τα λεφτά του νομίζω είναι μονόδρομος.

 

υ.γ. Δεν ξέρω αν φταίει που είχε lolipop μαμά, (503 παρτίδα), αλλά το gps πιάνει σε δευτερόλεπτα, και λαγκ που αναφέρεται δεν έχω δει πουθενά. Φυσικά καμία επανεκίνηση ή τερματισμός απο μόνο του

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα κι`εγω.εχει ομως σαν λογοτυπο εκκινησης της vodafone.οχι πως εγινε κατι,αλλα για ψυχολογικους λογους θελω να το αφαιρεσω και να γινει το τηλεφωνο...νορμαλ.

γινεται και πως?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα κι`εγω.εχει ομως σαν λογοτυπο εκκινησης της vodafone.οχι πως εγινε κατι,αλλα για ψυχολογικους λογους θελω να το αφαιρεσω και να γινει το τηλεφωνο...νορμαλ.

γινεται και πως?ευχαριστω.

Μπορείς να περάσεις ενα unbranded firmware με flash tool!

Εδώ έχει οδηγίες στα Ελληνικά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Απλά δε θα κατεβάσεις τη rom βάση του ΙΜΕΙ σου, που λέει στις οδηγίες, γιατί ενδεχομένως θα σου κατεβάσει το ίδιο!

Θα κατεβάσεις ενα άλλο unbranded από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις ενα unbranded firmware με flash tool!

Εδώ έχει οδηγίες στα Ελληνικά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Απλά δε θα κατεβάσεις τη rom βάση του ΙΜΕΙ σου, που λέει στις οδηγίες, γιατί ενδεχομένως θα σου κατεβάσει το ίδιο!

Θα κατεβάσεις ενα άλλο unbranded από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...