Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Απο βδομάδα θα το στείλω κι εγω. Δεν εχω βρει ακομα την ευκαιρια καθως δεν εχω δευτερη συσκευη.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι και το g3 mini αναβαθμιστηκε σε 5.0.2 εμείς γιατί άραγε έχουμε κολλήσει στην 5.0 τόσο καιρό? Ας ελπίσουμε ότι μας ετοιμάζει 5.1 μαζί με ui από g4 και για αυτό μας έχει καθυστερήσει τόσο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διορθώνεται..μπες στο link και διάβασε το ποστ μου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6048996#post6048996.com

 

Αν θες ψυχρό άσπρο διάβασε μέχρι το 1.

Αν θες και καλύτερο μαύρο διάβασε και τα υπόλοιπα

 

Aν δεν κανουμε disable το sharpening τι θεμα εχουμε?Μιας και δεν με ενθουσιαζει το sharpening στο 0.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ παλι παιδια!!!Ευχαριστω οσους απαντησαν για το προηγουμενο ποστ μου με την ωρα και τα σχετικα.Εκανα root με την μεθοδο one-click ολα καλα..Ενα πραγμα το μοναδικο αρνητικο μεχρι τωρα σε σχεση με τα υπολοιπα ειναι οτι στην καμερα οταν τραβαω φωτογραφια κανει 2-3 δευτερολεπτα να κανει capture και να εμφανισει την φωτογραφια κατω στο μικρο εικονιδιο για να ανοιξει.Σε σχετικα review στο youtube που κοιταξα παταγες το κουμπι και το κινητο εκανε capture ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΗΡΟΓΡΑ..Μηπως λεω μηπως ειναι θεμα της lollipop??Αν μπορει καποιος ας με ενημερωσει..Υπαρχει solution γιαυτο το θεμα??Γενικοτερα ειμαι ενθουσιασμενος με το g3 μου και ελπιζω να παραμεινω ετσι για οσα ακομα χρονια κ αν αποφασισω να το κρατησω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Πρεπει να στειλω το κινητο στη procardia για τη ρωγμη.

Επειδη παλια την ειχα πατησει με το back up με το lg και το pc suite, πλεον δουλευει κανονικα, ετσι; Δηλαδη κανω back up μεσω του pc suite, σβηνω τα παντα απο το κινητο, το στελνω, μου το γυριζουν και κανω restore απο το back up που εκανα και ΟΛΑ γυριζουν οπως τα ειχα πριν;; Σαν το iphone ενα πραγμα, η πρεπει να προσεξω κατι (ισως να χασω και κατι-ρυθμισεις, ρυθμισεις εφαρμογων, αρχεια...);

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα εχουμε και official cm12.1 nightlies....

 

Σε αυτό το thread δεν μας ενδιαφέρει το νέο αυτο...

 

ΕΔΩ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631 ) πρέπει να γράφεις για θέματα root/Roms κ.α.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Πρεπει να στειλω το κινητο στη procardia για τη ρωγμη.

Επειδη παλια την ειχα πατησει με το back up με το lg και το pc suite, πλεον δουλευει κανονικα, ετσι; Δηλαδη κανω back up μεσω του pc suite, σβηνω τα παντα απο το κινητο, το στελνω, μου το γυριζουν και κανω restore απο το back up που εκανα και ΟΛΑ γυριζουν οπως τα ειχα πριν;; Σαν το iphone ενα πραγμα, η πρεπει να προσεξω κατι (ισως να χασω και κατι-ρυθμισεις, ρυθμισεις εφαρμογων, αρχεια...);

Εγώ πάντως έστειλα μιας φίλης μου το κινητό με σπασμένη οθόνη για αλλαγή και μας άλλαξαν οθόνη και το κινητό γύρισε πίσω όπως ήταν δεν είχαν σβήσει τίποτα. Βέβαια δεν παίρνεις το ρίσκο η κοπέλα είχε αποθηκεύσει ότι χρειαζόταν στο pc αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν της έκαναν Factory reset

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

α ειναι πολλες??? θα πιασουν πολυ χωρο στο κινητο?

δε χρειαζεται να κανω κατι αλλο παρα μονο αυτα που ειπες?

καλησπερα παιδες εχω το κινητο απο τον φλεβαρη και δεν μου εχει ερθει το lollipop, εβαλα στο υπολογιστη το κινητο, μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου αυτη ειναι του lollipop?

επισης πριν την κανω τι να προσεξω? να ειναι στο 100% η μπαταρια?

να κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων και μετα να την βαλω την lollipop οπως μου παν καποιοι? αυτα ισχυουν? επισης τι αλλο?

 

 

οποιος μπορει ας μου πει παρακαλω...

θελω πολλες γνωμες για να το κανω να ειμαι σιγουρος

συγνωμη για την επαναληψη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχω το κινητο απο τον φλεβαρη και δεν μου εχει ερθει το lollipop, εβαλα στο υπολογιστη το κινητο, μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου αυτη ειναι του lollipop?

επισης πριν την κανω τι να προσεξω? να ειναι στο 100% η μπαταρια?

να κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων και μετα να την βαλω την lollipop οπως μου παν καποιοι? αυτα ισχυουν? επισης τι αλλο?

 

 

οποιος μπορει ας μου πει παρακαλω...

θελω πολλες γνωμες για να το κανω να ειμαι σιγουρος

συγνωμη για την επαναληψη

 

Αυτή είναι, πέρνα την με γεμάτη μπαταρία επειδή θέλει κάνα 15 λεπτά να μπει, μετά factory reset και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το thread δεν μας ενδιαφέρει το νέο αυτο...

 

ΕΔΩ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631 ) πρέπει να γράφεις για θέματα root/Roms κ.α.

 

Φιλε πολλοι δεν το κοιταζουν καν...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έστειλα μιας φίλης μου το κινητό με σπασμένη οθόνη για αλλαγή και μας άλλαξαν οθόνη και το κινητό γύρισε πίσω όπως ήταν δεν είχαν σβήσει τίποτα. Βέβαια δεν παίρνεις το ρίσκο η κοπέλα είχε αποθηκεύσει ότι χρειαζόταν στο pc αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν της έκαναν Factory reset

Κοιτα θα κανω back up και καθαρισμα κυριως για ασφαλεια, να μην χασω οτι εχω μηπως και γινει κατι, αλλα και για να μην υπαρχει θεμα με τα δεδομενα, λογαριασμους κτλ του κινητου. Ξερω οτι τα παιδια στη procardia λογικα θα ειναι 100% επαγγελματιες και δεν θα υπαρχει καποιο θεμα, αλλα ο λαος μας λεει: φυλαγε τα ρουχα σου, να εχεις τα μισα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν είχα πάει στο service για τις ρωγμές ήρθε με εργοστασιακές ρυθμίσεις πίσω. Επίσης, δεν το είχα αναφέρει ποτέ αλλά γύρισε με χτυπημένο καπάκι στο πλάι!! Και δεν έκανε καλή επαφή σε ένα σημείο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτίζει κανείς με ασύρματη φόρτιση;Την χρησιμοποιώ τώρα που ξαναπηρα το τηλέφωνο αλλά νομίζω οτι χάνω λίγο σε χρόνους μπαταρίας ή έτσι μου φαίνεται;νομίζω ότι χάνει στο σημείο που όταν φτάνει στο 100% σταματάει ενώ με την κανονική φόρτιση αν το αφήσεις μίση ώρα παραπάνω σου δίνει ακόμα λίγο φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτίζει κανείς με ασύρματη φόρτιση;Την χρησιμοποιώ τώρα που ξαναπηρα το τηλέφωνο αλλά νομίζω οτι χάνω λίγο σε χρόνους μπαταρίας ή έτσι μου φαίνεται;νομίζω ότι χάνει στο σημείο που όταν φτάνει στο 100% σταματάει ενώ με την κανονική φόρτιση αν το αφήσεις μίση ώρα παραπάνω σου δίνει ακόμα λίγο φόρτιση.

 

Εγώ χρησιμοποιώ και δεν έχω παρατηρήσει να χάνω σε χρόνους λειτουργίας. Αυτό που με προβληματίζει είναι η θερμοκρασία που ανεβάζει κατά τη διάρκεια φορτίσεως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ και δεν έχω παρατηρήσει να χάνω σε χρόνους λειτουργίας. Αυτό που με προβληματίζει είναι η θερμοκρασία που ανεβάζει κατά τη διάρκεια φορτίσεως.

 

Και μενα φιλε μου με ασυρματη φορτιση ανεβαζει λιγακι θερμοκρασια αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα, και αν φταιει κατι σιγουρα ειναι ο φορτιστης και οχι το τηλ.

Πιστευω ομως οτι ειναι φυσιολογικο.

Κανεις αλλος να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα φιλε μου με ασυρματη φορτιση ανεβαζει λιγακι θερμοκρασια αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα, και αν φταιει κατι σιγουρα ειναι ο φορτιστης και οχι το τηλ.

Πιστευω ομως οτι ειναι φυσιολογικο.

Κανεις αλλος να μας πει?

 

Συμφωνώ πως είναι θέμα φορτιστή καθαρά και όχι κινητού, απλά το ανέφερα. Σε ευχαρισυώ πάντως για την απάντηση διότι τώρα πλέον γνωρίζω πως δεν εμφανίζεται μόνο σε εμένα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν είχα πάει στο service για τις ρωγμές ήρθε με εργοστασιακές ρυθμίσεις πίσω. Επίσης, δεν το είχα αναφέρει ποτέ αλλά γύρισε με χτυπημένο καπάκι στο πλάι!! Και δεν έκανε καλή επαφή σε ένα σημείο.

Ετσι ε; Μαλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ε; Μαλιστα...

Δυστυχώς. Όχι τίποτα άλλο αλλά μου έβγαλε ρωγμή μετά από 4 μήνες πάλι. Οπότε και δεν γλίτωσα με το πρόβλημα και είχα αποκτήσει και καινούριο. Τέλος πάντων, έτυχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο αναρωτιομουν. Αμα το στειλουμε για επισκευη αν μετα θα ειμαι ενταξει με τις ρωγμες. Αλλα εφοσον λες οτι σου εβγαλε παλι, κριμα. Ειναι το πρωτο πραγμα που με ξενερωνει σε αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο αναρωτιομουν. Αμα το στειλουμε για επισκευη αν μετα θα ειμαι ενταξει με τις ρωγμες. Αλλα εφοσον λες οτι σου εβγαλε παλι, κριμα. Ειναι το πρωτο πραγμα που με ξενερωνει σε αυτο το κινητο.

Το πρωτο πραγματικο ελαττωμα απο οτι φαινεται... Παιδια αυτο ειναι αναπόφευκτο η εχει ατομα που το ρχουν απο την αρχη και τιποτα? Κυκλοφορησε κανενας λογως που δικαιολογει το συμβαν?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

παιδες γενικα ποια η γνωμη σας? οσοι εχετε lollipop ειστε ευχαριστημενοι?

γιατι ακουω παιδια που λενε οτι με kitkat ηταν καλυτερα παρα με το lollipop

Link to comment
Share on other sites

παιδες γενικα ποια η γνωμη σας? οσοι εχετε lollipop ειστε ευχαριστημενοι?

γιατι ακουω παιδια που λενε οτι με kitkat ηταν καλυτερα παρα με το lollipop

 

Λίγο πολύ το ίδιο φιλέ αν και για μένα μέχρι τώρα και σε custom και σε stock based η κιτκατ μου αρέσει περισσότερο...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο πραγματικο ελαττωμα απο οτι φαινεται... Παιδια αυτο ειναι αναπόφευκτο η εχει ατομα που το ρχουν απο την αρχη και τιποτα? Κυκλοφορησε κανενας λογως που δικαιολογει το συμβαν?

Δεν το βγάζουν όλα και δεν το βγάζουν από την αρχή. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...