Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αγόρασα το 32άρι Χρυσό. Έχω πάθει πλάκα πόσο με βολεύει στο χέρι παρότι ειναι 5,5" Τι πρέπει να κάνω εκτος από τα update πριν ξεκινήσω το φόρτωμα εφαρμογών. (και το ξεφόρωμα γιατί δεν μπορώ να βλέπω antivirus kai #@*&@) Επίσης ρουτ εύκολα πως γίνεται πλέον σε αυτό το κιν?

Για root και τέτοια πράγματα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αγόρασα το 32άρι Χρυσό. Έχω πάθει πλάκα πόσο με βολεύει στο χέρι παρότι ειναι 5,5" Τι πρέπει να κάνω εκτος από τα update πριν ξεκινήσω το φόρτωμα εφαρμογών. (και το ξεφόρωμα γιατί δεν μπορώ να βλέπω antivirus kai #@*&@) Επίσης ρουτ εύκολα πως γίνεται πλέον σε αυτό το κιν?

Καλορίζικο φίλος! Εφόσον κάνεις τα update κάνε ένα Factory reset και μετά σεταρε το τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άλλο κινητό τώρα να βγάλω φωτογραφία... Εμφανίστηκε δεξιά λίγο πιο πάνω από το κέντρο. Στο ύψος εκεί που άλλα κινητά έχουν το power button.

Αυτό που έχω ξεχάσει είναι από που κατεβάζουμε το kdz για το κινητό μας αλλά τώρα θα κάτσω να ψάξω για να κάνω προετοιμασία

 

Φιλε ειναι παρα πολυ ευκολη η επιστροφη σε στοκ. Απλα γοογλαρε το και ειμαι σιγουρος οτι θα το βρεις. Καλυ τυχη...

Αντε να μην σε εχω να κουραζεσε...

http://LGKDZ.com

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη μαλλον εχει ξαναγραφτει, αλλα πως μεταφερω τις φωτογραφιες μου στη sd χωρις υπολογιστη;

Αλλαξα τη ρυθμιση της καμερας, να αποθηκευει τις φωτο στην sd card. Δημιουργηθηκε φακελος στο gallery camera (με το σηματακι sd), και λεω να μεταφερω ολες τις φωτο απο το camera εκει.

Μηπως υπαρχει αλλος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιον file manager ή με αυτόν που έχει η συσκευή ή κάποιον άλλον απο το play store ( es file explorer ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι παρα πολυ ευκολη η επιστροφη σε στοκ. Απλα γοογλαρε το και ειμαι σιγουρος οτι θα το βρεις. Καλυ τυχη...

Αντε να μην σε εχω να κουραζεσε...

http://LGKDZ.com

 

Σε ευχαριστώ. Από εκεί είχα κατεβάσει και εδώ και μου δίνει την 20H αλλά ένα άλλο site( http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41) δίνει 20D. Οπότε σκάλωσα λίγο και λέω πρέπει να ψάξω άλλα site.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι από τους άτυχους. Εμφανίστηκε κίτρινη κηλίδα στην οθόνη οπότε θα γίνει επαναφορά σε στοκ από εβδομάδα και αποστολή για αλλαγή οθόνης. Για την courier, procordia παίρνω τηλέφωνο κατευθείαν?

 

Βασικά δε σου αλλάζουν οθόνη την πρόσοψη αλλάζουν σε μένα τουλάχιστον αυτό έκαναν κ τέλος η κηλίδα (εκτός αν άλλαξαν κ οθόνη κ δε το έγραψαν) υ.γ εμένα έφυγε απο νησί δεύτερα απογευμα επεστρεψε πέμπτη πρωί

Edited by Gasmanian
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην αλλάζουν οθόνη. Τι λες τώρα? Δεν είναι λεκές η κηλίδα. Χαλασμένα pixels είναι μαζεμένα μαζί σε περιοχή. Δεν ξέρω την τεχνική ορολογία για να στο πω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην αλλάζουν οθόνη. Τι λες τώρα? Δεν είναι λεκές η κηλίδα. Χαλασμένα pixels είναι μαζεμένα μαζί σε περιοχή. Δεν ξέρω την τεχνική ορολογία για να στο πω.

 

αλλάζουν οθόνη μαζί με όλο το σώμα του κινητου.γιαυτο λει ο φιλος οτι του άλλαξαν πρόσοψη.

τουλάχιστον ενα nexus 5 που είχα στείλει έτσι μου ειχαν κάνει.ειχαν αλλάξει και το πίσω καπάκι γιατί ήταν μην αποσπομενο.

εξωτερικά ειχα καινούργιο τηλ!!!

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τις καινούριες ναυαρχίδες θα μείνω χαλαρά 2 χρόνια με το g3.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αλλάζουν οθόνη μαζί με όλο το σώμα του κινητου.γιαυτο λει ο φιλος οτι του άλλαξαν πρόσοψη.

τουλάχιστον ενα nexus 5 που είχα στείλει έτσι μου ειχαν κάνει.ειχαν αλλάξει και το πίσω καπάκι γιατί ήταν μην αποσπομενο.

εξωτερικά ειχα καινούργιο τηλ!!!

 

Το δικο μου έβγαζε μια κιτρινιλα κ όσο ζεστενοταν τόσο φαινόταν πιο έντονα δεν είμαι κ σπίτι να

Σας γράψω τη Ακριβως έλεγαν οτι έφταιγε πάντως στα ανταλλακτικά έλεγε όλα τα πλαστικά μέρη και το εσωτερικό κ μάλιστα στο αυτοκόλλητο μέσα έχω διαφορετικό ΙΜΕΙ κ στις ρυθμίσεις μου δείχνει το παλιό! Οθόνη η πλακέτα πάντως δεν έλεγε κ το πρόβλημα εξαλείφθηκε το κινητό δουλευει τζαμί το μονο παράπονο οτι τεμπερντ Τζαμάκι να βάλω αρχίζει να ξεκολαει απο πανω αριστερά ευτυχώς τα σπάω συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τις καινούριες ναυαρχίδες θα μείνω χαλαρά 2 χρόνια με το g3.

Συμπαθητικό μου φαίνεται το g4 βέβαια αν μας δώσουν το ui του και φτιάξει κι άλλο το g3 και εγώ δύσκολα θα το αφήσω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό μου φαίνεται το g4 βέβαια αν μας δώσουν το ui του και φτιάξει κι άλλο το g3 και εγώ δύσκολα θα το αφήσω

 

αμα γίνω 90 χρονών και ζω ακόμα ίσως πάρω κινητό με καφέ δέρμα.αηδιαστικό

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά, το G3 που έχουμε είναι ανώτερο, μακράν από τα πιο όμορφα κινητά.

 

Από ότι είδαμε χθές, η LG προσφέρει το UX 4.0 με την 5.1 οπότε εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θας μας τη δώσει και σε εμας, όπως έκανε και στο G2.

 

Αν μας κάνει αυτο το δώρο προσωπικά δεν νομίζω να παω στο G4, ίσως του χρόνου που θα είναι στα 350~ να το τιμήσω πιο πολύ για τη βελτιωμένη οθόνη + καμερα

Link to comment
Share on other sites

αμα γίνω 90 χρονών και ζω ακόμα ίσως πάρω κινητό με καφέ δέρμα.αηδιαστικό

Χεχεχε! Εντάξει με το πλαστικό είναι πιο ωραίο! Μην πάρεις δέρμα!

 

Σχεδιαστικά, το G3 που έχουμε είναι ανώτερο, μακράν από τα πιο όμορφα κινητά.

 

Από ότι είδαμε χθές, η LG προσφέρει το UX 4.0 με την 5.1 οπότε εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θας μας τη δώσει και σε εμας, όπως έκανε και στο G2.

 

Αν μας κάνει αυτο το δώρο προσωπικά δεν νομίζω να παω στο G4, ίσως του χρόνου που θα είναι στα 350~ να το τιμήσω πιο πολύ για τη βελτιωμένη οθόνη + καμερα

 

Και εγώ για τους δύο τελευταίους λόγους που λες θα το τιμήσω και όταν φτάσει γύρω στα 350€.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό μου φαίνεται το g4 βέβαια αν μας δώσουν το ui του και φτιάξει κι άλλο το g3 και εγώ δύσκολα θα το αφήσω

Εχω μια υποψια οτι με τον ερχομο της 5.1 θα ερθει και το UI

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια υποψια οτι με τον ερχομο της 5.1 θα ερθει και το UI

 

Μακάρι.....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι η 5.1 θα πάει κάπως πίσω χρονικά από τη LG στο G3 είναι το G4 που μετράει περισσότερο να κάνει νούμερα και έναντι των ανταγωνιστών. Πάντως για raw δεν το βλέπω να μας έδινε και τη καινούργια χειροκίνητη εφαρμογή της φωτογραφικής χάρμα θα ήταν καλοκαιριάτικα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι η 5.1 θα πάει κάπως πίσω χρονικά από τη LG στο G3 είναι το G4 που μετράει περισσότερο να κάνει νούμερα και έναντι των ανταγωνιστών. Πάντως για raw δεν το βλέπω να μας έδινε και τη καινούργια χειροκίνητη εφαρμογή της φωτογραφικής χάρμα θα ήταν καλοκαιριάτικα.

 

Δεν χρησιμοποιεις xcam? Εχει αρκετες manual ρυθμίσεις αν θες να πειραματιστεις λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιεις xcam? Εχει αρκετες manual ρυθμίσεις αν θες να πειραματιστεις λιγο.

 

είναι δωρέαν αυτή η εφαρμογή? βασικά που την βρίσκω?μια φορά κοίταξα στο play δεν την βρήκα

 

το xcam lg settings είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

είναι δωρέαν αυτή η εφαρμογή? βασικά που την βρίσκω?μια φορά κοίταξα στο play δεν την βρήκα

 

το xcam lg settings είναι?

Η xcam ειναι δωρεαν ναι.Οχι απο playstore

Aν googlareis Χcam download θα σου βγαλει το επισημο site.

Tα Χcam settings ειναι στο playstore απο τον ιδιο dev με αγορα.Aξιζουν για αγορα μιας και με αυτα αυξανεις contrast ,ποιοτητα,sharpness και διαφορες αλλες ρυθμισεις, στην εφαρμογη xcam

Link to comment
Share on other sites

Η xcam ειναι δωρεαν ναι.Οχι απο playstore

Aν googlareis Χcam download θα σου βγαλει το επισημο site.

Tα Χcam settings ειναι στο playstore απο τον ιδιο dev με αγορα.Aξιζουν για αγορα μιας και με αυτα αυξανεις contrast ,ποιοτητα,sharpness και διαφορες αλλες ρυθμισεις, στην εφαρμογη xcam

 

A ok... ευχαριστώ πολύ φίλος...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι η 5.1 θα πάει κάπως πίσω χρονικά από τη LG στο G3 είναι το G4 που μετράει περισσότερο να κάνει νούμερα και έναντι των ανταγωνιστών. Πάντως για raw δεν το βλέπω να μας έδινε και τη καινούργια χειροκίνητη εφαρμογή της φωτογραφικής χάρμα θα ήταν καλοκαιριάτικα.

 

Εμένα πάλι η διαίσθηση μου, μου λέει πως θα αναγκαστεί να ασχοληθεί αρκετά και με το g3 προκειμένου να κρατήσει τις πωλήσεις του. Και αυτό διότι θεωρώ πως με το φετινό g4,η LG έριξε λευκή πετσέτα έναντι του ανταγωνισμού.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...