Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταιο καιρο αρχισαν τα crashαρισματα της αρχικης οθονης...και γενικα υο κινητο ειναι εκνευριστικα αργο με ελαχιστες εφαρμογες... Μαλλον παω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Επισης οταν βγαινω απο παιχνιδια η αρχικη οθονη ειναι μαυρη για 1-2 δευτερολεπτα...αυτο ειναι το redraw?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον τελευταιο καιρο αρχισαν τα crashαρισματα της αρχικης οθονης...και γενικα υο κινητο ειναι εκνευριστικα αργο με ελαχιστες εφαρμογες... Μαλλον παω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Επισης οταν βγαινω απο παιχνιδια η αρχικη οθονη ειναι μαυρη για 1-2 δευτερολεπτα...αυτο ειναι το redraw?

Redraw είναι όταν ξαναφορτώνουν τα εικονίδια και τα widgets κάθε φορά που βγαίνεις από κάποια εφαρμογή π.χ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο αρχισαν τα crashαρισματα της αρχικης οθονης...και γενικα υο κινητο ειναι εκνευριστικα αργο με ελαχιστες εφαρμογες... Μαλλον παω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Επισης οταν βγαινω απο παιχνιδια η αρχικη οθονη ειναι μαυρη για 1-2 δευτερολεπτα...αυτο ειναι το redraw?

Δοκιμασε ενα restart

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Redraw είναι όταν ξαναφορτώνουν τα εικονίδια και τα widgets κάθε φορά που βγαίνεις από κάποια εφαρμογή π.χ.

Και εγω αυτο ειχα διαβασει αλλα ετσι και αλλιως στην αρχικη μου δεν εχω καποιο widget εκτος απο υο ρολοι... Ουσιαστικα μου φορτωνει τα εικονιδια της αρχικης και το τολοι χωρος την εικονα που εχω για φοντο...

 

Restart εκανα εχθες αλλα δεν αλλαξε κατι..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειχα διαβασει αλλα ετσι και αλλιως στην αρχικη μου δεν εχω καποιο widget εκτος απο υο ρολοι... Ουσιαστικα μου φορτωνει τα εικονιδια της αρχικης και το τολοι χωρος την εικονα που εχω για φοντο...

 

Restart εκανα εχθες αλλα δεν αλλαξε κατι..

Εγκατέστησες κάποια εφαρμογή πρόσφατα; Πότε άρχισε να στο κάνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει οταν βγαινω απο βαρια παιχνιδια... Πρωτη φορα το παρατηρησα οταν βγηκα απο το παιχνιδι UFC αλλα το κανει και με αλλα παιχνιδια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες!!Μετα απο 6 μερες χρησης του g3 (32gb) εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Ολα αυτα περι reboot και υπερθερμανσεις δεν τα εχω συναντησει.Δεν ξερω αν φταιει που εχω αριθμο παρτιδας Μαρτη του 15.Το μονο που μετανιωσα ειναι οτι δεν πηρα τη συσκευη νωριτερα.Συναναστρεφομαι με ατομα που εχουν αλλα 5.5 ιντσα και βλεπω το οτι το g3 ειναι παρα πολυ μικροτερο και με καλυτερη οθονη(κατι huawei,κατι zte, ενα m8).To μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι το 95% των games που εχω βαλει οτι χρειαζονται συνδεση δεδομένων για να παιξουν.Τα περισσοτερα τα εχω κατεβασει cracked απο διαφορα σιτε,αλλα κ παλι θελουν να τα επιβεβαιωσεις μεσω δικυτου.Αν ειναι καποια ρυθμιση που θελει να κανω για να σταματησουν αυτες οι αναφορες επιβεβαιωσης παιχνιδιων???Και κατι ακομα, εχω την Lollipop 5.0 παρατηρησα οτι η 5.0 εχει καποια bugs(thermal problems,battery drops,ram management υψηλο.)Αυτα σε update ειτε στην 5.0.1 ειτε σε μεταγενεστερη δεν υπαρχουν.Εχει κανεις official lollipop μετα την 5.0??Το κουτι του κινητου λεει προελευση Τσεχια.
Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει οταν βγαινω απο βαρια παιχνιδια... Πρωτη φορα το παρατηρησα οταν βγηκα απο το παιχνιδι UFC αλλα το κανει και με αλλα παιχνιδια...

 

έχεις παρατηρήσει υπερθέρμανση? γιατί μονό αμα είναι ζεστό υπάρχει μια λογική στο να κολλάει έτσι στην αρχική χωρίς να κάνεις κάτι άλλο.

 

Καλησπερα μαγκες!!Μετα απο 6 μερες χρησης του g3 (32gb) εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Ολα αυτα περι reboot και υπερθερμανσεις δεν τα εχω συναντησει.Δεν ξερω αν φταιει που εχω αριθμο παρτιδας Μαρτη του 15.Το μονο που μετανιωσα ειναι οτι δεν πηρα τη συσκευη νωριτερα.Συναναστρεφομαι με ατομα που εχουν αλλα 5.5 ιντσα και βλεπω το οτι το g3 ειναι παρα πολυ μικροτερο και με καλυτερη οθονη(κατι huawei,κατι zte, ενα m8).To μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι το 95% των games που εχω βαλει οτι χρειαζονται συνδεση δεδομένων για να παιξουν.Τα περισσοτερα τα εχω κατεβασει cracked απο διαφορα σιτε,αλλα κ παλι θελουν να τα επιβεβαιωσεις μεσω δικυτου.Αν ειναι καποια ρυθμιση που θελει να κανω για να σταματησουν αυτες οι αναφορες επιβεβαιωσης παιχνιδιων???Και κατι ακομα, εχω την Lollipop 5.0 παρατηρησα οτι η 5.0 εχει καποια bugs(thermal problems,battery drops,ram management υψηλο.)Αυτα σε update ειτε στην 5.0.1 ειτε σε μεταγενεστερη δεν υπαρχουν.Εχει κανεις official lollipop μετα την 5.0??Το κουτι του κινητου λεει προελευση Τσεχια.

 

καλορίζικο φίλος. Σε Stock όλοι την 5.0 έχουμε , δεν έχει δώσει ακόμα update... γενικά θα ανακαλύψεις αρκετά bugs στην lollipop οπότε μην σκαλώνεις. Και σε άλλα τηλέφωνα που έχουν πάρει 5.0.1 και 5.0.2 τα bugs εξακολουθούν και υπάρχουν. Ας ελπίσουμε οτι θα εξαληφθούν στην 5.1

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα ζεστο οπως ολα τα g3... Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οχι μονο κολλαει αλλα μου βγαζει και σφαλμα αρχικης σελιδας καποιες φορες...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παω απο το s4 στο g3?

ειχα διαβασει για καποια θεματακια με την θερμοκρασια(οχι πως το S4 ειναι..ψυγειο..) και χαμηλωμα φωτισμου σε παιχνιδια.

εχει γενικα θεματα το τηλεφωνο ή ειμαστε οκ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση με το s4 πολύ καλύτερο σε κάμερα,μπαταρία,οθόνη και ταχύτητα.

 

Φιλε εσενα πως σου φανηκε ως δευτερη εμπειρία?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσενα πως σου φανηκε ως δευτερη εμπειρία?

Λοιπόν μετά από s4mini,s4,note 3,g2,z2,galaxy alpha,note 4 θεωρώ ότι σαν εμπειρία χρήσης το note 4 είναι κορυφή ,σαν μπαταρια,το note 3,z2 ειναι τα καλύτερα,σαν φορητότητα φυσικά το galaxy alpha αλλά το g3 χωρίς να υπερτερεί σε κανέναν από τους τομείς που θεωρώ εγώ ότι πρέπει να έχει ένα smartphone είναι παντού κοντά στις πρώτες θέσεις και φυσικά το μέγεθος για 5,5 ίντσες οθόνη είναι καταπληκτικό γι'αυτό ξαναγύρισα κάμερα μέγεθος ομορφιά ευκολία ρουτ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση με το s4 πολύ καλύτερο σε κάμερα,μπαταρία,οθόνη και ταχύτητα.

 

Βαγγελη-απ`οτι καταλαβα το περνω αβλεπη..με θεματακια τι γινεται γενικα?

ευχαριστω..:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παω απο το s4 στο g3?

ειχα διαβασει για καποια θεματακια με την θερμοκρασια(οχι πως το S4 ειναι..ψυγειο..) και χαμηλωμα φωτισμου σε παιχνιδια.

εχει γενικα θεματα το τηλεφωνο ή ειμαστε οκ?

ευχαριστω

Το s4 που είχα για λίγο ζεσταινόταν πιο πολύ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είχα κανένα θέμα ούτε με 2 16αρια που είχα παλιά ουτε με το 32αρι που έχω τώρα.

 

Το s4 που είχα για λίγο ζεσταινόταν πιο πολύ.

 

οκ παιδια-ευχαριστω.

εφυγα...:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειχα διαβασει αλλα ετσι και αλλιως στην αρχικη μου δεν εχω καποιο widget εκτος απο υο ρολοι... Ουσιαστικα μου φορτωνει τα εικονιδια της αρχικης και το τολοι χωρος την εικονα που εχω για φοντο...

 

Restart εκανα εχθες αλλα δεν αλλαξε κατι..

[ATTACH]60494[/ATTACH]Οριστε και ενα screenshot...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φόντο!! :lol: :lol:

Μαλλον στην lg δεν αρεσει και αποφασισε να το εμφανιζει οσο υο δυνατον λιγοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον στην lg δεν αρεσει και αποφασισε να το εμφανιζει οσο υο δυνατον λιγοτερο...

Alex φίλε κάνε ένα factory reset να βρεις την υγειά σου! Έιχες κάνει όταν πέρασες την lollipop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει... Ηταν το πρωτο που εκανα αφου εγιναν ολες οι αναβαθμισεις... Μαλιστα επειδη εχω κολλημα με αυτα ειχα καινει factory reset και με κιτ κατ για να περαστει καθαρη η lolipop... Θα κανω αυριο γιατι το κινητο πλεον κολλαει σαν διαολος...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει... Ηταν το πρωτο που εκανα αφου εγιναν ολες οι αναβαθμισεις... Μαλιστα επειδη εχω κολλημα με αυτα ειχα καινει factory reset και με κιτ κατ για να περαστει καθαρη η lolipop... Θα κανω αυριο γιατι το κινητο πλεον κολλαει σαν διαολος...

Κάνε αδερφέ μου γιατί σίγουρα κάτι έχει στραβωσει και θα σου σπάσει τα νεύρα αν δεν το έχει κάνει ήδη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχω αρχισει να στραβωνω αλλα πιστευω οτι ειναι απο 2-3 παιχνιδια που εγκατεστησα και διεγραψα...μαλλον αφησαν σαβουρα πισω... Εχω και καμια 250αρια φωτογραφιες στην εσωτερικη μνημη, θα τις καθαρισω και αυτες...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...