Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε κατέβασε μια lollipop unbranded ασε το τηλέφωνο να φορτίσει και flash με το flush tool με ηρεμία και θα περάσεις καινούριο firmware.

 

αυτο θα κανω.κατεβαζω τωρα μια ουγγρικη και θα την περασω αυριο.

 

Vodafone Γερμανίας. Μάλλον γι αυτό δε δούλευε με τα cosmoτε που φλασάρισες πριν.

 

μπα-δεν νομιζω.την 4.4.2 την πηρε κανονικα.

απλα αυτην δεν μου βγαζει ενημερωση σε lollipop.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη κατεβηκε γρηγορα η ουγγρικη,μπηκα στον πειρασμο να την περασω.

ενω δεν ελεγε πουθενα vodafone,εσκασε παλι το λογοτυπο της στην εκινηση....!!

θα τρελαθουμε εντελως βραδυατικα?εχω μουλαρωσει και τωρα κατεβαζω αυτην 242 ROM/ROMANIA V20D LGD855 1.09 GiB

ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μου έχεις μπλέξει με τις Rom! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν το κατέχω καθόλου... Χαρά στο κουράγιο σου πάντως... Εγώ θα το είχα αφήσει με το λογότυπο να πάει να γ........! Άμα δεν έχει εφαρμογές μέσα δεν θα με πείραζε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι παιζεται Τακη...επειδη τα ματια μου κλεινουν,θα περασω ετσι για το γαμοτο και την τελευταια που κατεβαινει τωρα.

τα υπολοιπα αυριο...ευχαριστω...:D

Link to comment
Share on other sites

επειδη κατεβηκε γρηγορα η ουγγρικη,μπηκα στον πειρασμο να την περασω.

ενω δεν ελεγε πουθενα vodafone,εσκασε παλι το λογοτυπο της στην εκινηση....!!

θα τρελαθουμε εντελως βραδυατικα?εχω μουλαρωσει και τωρα κατεβαζω αυτην 242 ROM/ROMANIA V20D LGD855 1.09 GiB

ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα βγαλει...

 

όταν τις περνάς με το lg flash tool, τι επιλογή βάζεις; Normal flash ή CSE flash;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

την CSE flash.αυτη δεν εννοηται οτι σβηνει τα παντα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την CSE flash.αυτη δεν εννοηται οτι σβηνει τα παντα?

 

μια απο τα ιδια και με την ρουμανικη...εχω ανοιχτο και το παραθυρο και βλεπω να φευγει ευκολα....!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

την CSE flash.αυτη δεν εννοηται οτι σβηνει τα παντα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μια απο τα ιδια και με την ρουμανικη...εχω ανοιχτο και το παραθυρο και βλεπω να φευγει ευκολα....!!:mad:

 

Ακριβώς με CSE. Φυσικά και δε θα φύγει από το παράθυρο, θα βρεθεί λύση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 70 6UA/EUROPE COMMON_16G. Είναι από τη φύση της unbranded και δεν ανήκει σε καμία χώρα και σε κανέναν πάροχο. Αν δεν πιάσει ούτε αυτό, εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares-country.php?country=Greece Από αυτό το site κατέβασε την 6GR. Είναι η Ελληνική unbranded.

 

Ή από εδώ https://twitter.com/lg_firmware/status/564756944179589120

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς με CSE. Φυσικά και δε θα φύγει από το παράθυρο, θα βρεθεί λύση.

 

για να δουμε ρε φιλε μου..:)

 

Κατέβασε την 70 6UA/EUROPE COMMON_16G. Είναι από τη φύση της unbranded και δεν ανήκει σε καμία χώρα και σε κανέναν πάροχο. Αν δεν πιάσει ούτε αυτό, εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.

 

αυτη ειναι κιτκατ

 

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares-country.php?country=Greece Από αυτό το site κατέβασε την 6GR. Είναι η Ελληνική unbranded.

 

Ή από εδώ https://twitter.com/lg_firmware/status/564756944179589120

 

οκ

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και με την Ελληνικη unbraded που μου εδωσες walkera..

να φταiει οτι δεν εχει μπαταρια?δυσκολο..να τσεκαρω αλλη γλωσσα εκτος της Ελληνικης στο lgtool?

η μονη που δεν μου εβγαζε το λογοτυπο,ειναι της Cosmote η 4.4.2.

αντε βγαλε ακρη...

 

βλεπω τωρα στις συσκευες μου,οτι η θυρα του Lg,ειναι κιτρινη και δεν λεει lg αλλα Δ.Δ.G3

εχω win 8.1 με τους drivers που εχει ο οδηγος εγκατστασης ρομ.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι από την αρχή. Αφού του περάσεις rom, τι σου κάνει; Το έχεις ρουτάρει;

Στο lg flash tool, δε παίζει ρόλο η γλώσσα. Μπορείς να το βάλεις και Korean origin και other language.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

οχι-δεν το εχω ροταρει(δεν ξερω κιολας δηλαδη)ξεκιναει κανονικα τον οδηγο εγκαταστασης χωρις κανενα προβλημα.

το θεμα ειναι οτι δεν φευγει το λογοτυπο της vodafone παρα μονο με την cosmote 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

οχι-δεν το εχω ροταρει(δεν ξερω κιολας δηλαδη)ξεκιναει κανονικα τον οδηγο εγκαταστασης χωρις κανενα προβλημα.

το θεμα ειναι οτι δεν φευγει το λογοτυπο της vodafone παρα μονο με την cosmote 4.4.2.

 

http://www.naldotech.com/remove-carrier-logo-on-lg-g3-boot-shutdown-animation/ Αυτός είναι ένας οδηγός για να αφαιρέσεις το λογότυπο των εταιρειών από το κινητό. Δοκίμασε το. Και αυτός επίσης. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784469

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με cloudyg3 εχετε δει καμια διαφορα σε μπαταρια?Γιατι εμενα πανω κατω τα ιδια με stock ειναι .Να δοκιμασω Αndroid HD 1.3?

Γενικα ποια costum εχει την καλυτερη συμπεριφορά σε μπαταρια?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν εξαιρέσεις την Crash με Cloudy είχα την καλύτερη. Φυσικά δεν μιλάμε για θαύματα. Καμία ρομ δεν θα κάνει θαύματα. Στοκ lollipop δεν έμεινα ποτέ.

 

π.χ. τώρα είμαι με 14,5 ώρες σε μπαταρία με 40 λεπτά οθόνης και 20 ομιλίας στο 90%. Την χρήση μου την έχω αναφέρει πολλές φορές εδώ στο φόρουμ. Δεν είναι τίποτα κλειστό πέραν του 3g αν έχω wifi και δεν χρησιμοποιώ ποτέ LTE.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.naldotech.com/remove-carrier-logo-on-lg-g3-boot-shutdown-animation/ Αυτός είναι ένας οδηγός για να αφαιρέσεις το λογότυπο των εταιρειών από το κινητό. Δοκίμασε το. Και αυτός επίσης. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784469

 

αυτο θελει ρουταρισμα απ`οτι καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελει ρουταρισμα απ`οτι καταλαβα

Ναι φίλε μου. Για να αλλαξεις τα bootanimation και shutdownanimation πρεπει να μπεις στο system/media και να αντικαταστησεις τα παλια με τα νεα και να βαλεις permissions

RW

R

R

Με root explorer ειναι εύκολο αλλα οπως ειπες θελει ροοτ.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Για να αλλαξεις τα bootanimation και shutdownanimation πρεπει να μπεις στο system/media και να αντικαταστησεις τα παλια με τα νεα και να βαλεις permissions

RW

R

R

Με root explorer ειναι εύκολο αλλα οπως ειπες θελει ροοτ.

 

ποσο δυσκολο ειναι να ρουταριστει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσο δυσκολο ειναι να ρουταριστει?

 

τωρα προσπαθω να του περασω την unbranded ευρωπαικη 4.4 αλλα δεν ξεκιναει με τιποτε.

το προγραμμα μου λεει για βγαλε-βαλε μπαταρια κτλ...

το κανω αλλα τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

ποσο δυσκολο ειναι να ρουταριστει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τωρα προσπαθω να του περασω την unbranded ευρωπαικη 4.4 αλλα δεν ξεκιναει με τιποτε.

το προγραμμα μου λεει για βγαλε-βαλε μπαταρια κτλ...

το κανω αλλα τιποτε.

Τι εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Τι εχεις τωρα?

 

την μαμα εχω περασμενη.

δεν ξερω ρε παιδια.τι να του περασω?

θα μου πεις τωρα σε χαλαει το λογοτυπο?οκ-ψυχολογικο ειναι.

μου θυμιζει κατι sharp κινητα της voda...

Link to comment
Share on other sites

την μαμα εχω περασμενη.

δεν ξερω ρε παιδια.τι να του περασω?

θα μου πεις τωρα σε χαλαει το λογοτυπο?οκ-ψυχολογικο ειναι.

μου θυμιζει κατι sharp κινητα της voda...

Lolipop ή kitkat

Link to comment
Share on other sites

Lolipop ή kitkat

 

lollipop.βρηκα μεσω ιμει την μαμα και την ξαναπερασα.

το περιεργο ειναι οτι η μονο ρομ που δεν βγαζει λογοτυπο(τουλαχιστον απο 5-6 που εχω δοκιμασει),ειναι του οτε η 4.4.2,αλλα αυτην δεν βγαζει αναβαθμιση σε λολι μετα απο ελεγχο ενημερωσεων που εκανα.

εαν εδινε αυτη θα την ειχα αφησει.

 

 

 

*******************

 

εαν περασω την cosmote kitkat Που ηταν οκ,δεν θα παρει καποια στιγμη λολιποπ?εχουν ενημερωθει ολες οι εκδοσεις cosmote σε 5?

δεν καιγομαι να παρω αυριο αναβαθμιση σε 5.ετσι κι αλλιως εχει αρκετα θεματα.

να βαλω αυτην του cosmote?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...