Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι-εαν ειναι αυτο που εχει το σημα του σουπερμαν το εχω κανει

 

οταν κανεις install το bootanimation απο το toollbox γραφει installations successfully; η καποιο σφαλμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες εξαρχης στο εικονιδιο εφαρμογη superuser και διεγραψε τους explorers απο τα δικαιωματα που εχουν. Κανε reboot και ανοιξε τον rootexplorer που σου εδωσα. Κανοντας τα βηματα που σου ειπα πριν θα ζητησει νεα δικαιωματα. Θα του τα δώσεις και θα εισαι .οκ

 

δεν...θολωσα..κατσε να το δω παλι αυριο γιατι δεν βγαζω ακρη.σε ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν κανεις install το bootanimation απο το toollbox γραφει installations successfully; η καποιο σφαλμα;

 

οχι-successfully,και μαλιστα καπου πηρε το ματι μου τωρα με τον explorer που εψαχνα,οτι καπου ειχε εγκατασταθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το g3s έχει και αυτό εστίαση με laser στην κάμερά του ή όχι?

Αν εννοείς σαν το laser autofocus του G3,ναι έχει.Ο φίλος μου που έχει το G3s έχει laser autofocus.Κάνει ακριβώς την ίδια λειτουργία με το G3

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν...θολωσα..κατσε να το δω παλι αυριο γιατι δεν βγαζω ακρη.σε ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οχι-successfully,και μαλιστα καπου πηρε το ματι μου τωρα με τον explorer που εψαχνα,οτι καπου ειχε εγκατασταθει.

 

εχει εγκατασταθει στο φακελο που ειναι τα bootanimations το κανει αυτοματα σε περιπτωση που δεν ξερεις πως μπαινουν τα bootanimations για να μην μπερδευεσαι με τα δικαιωματα. αρα αφου δεν λεει successfully το περασε μεσα απλα εχεις αλαξη τα δικαιωματα και δεν το αφηνει να γινει install. βαλε τα δικαιωματα οπως ηταν στην αρχη και και καντο παλι install και θα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω ενα g3 16αρι stock lollipop το οποιο μου παρουσιασε ρωγμες στο μικροφωνο και στις υπερυθρες.Το πηγα procordia για επισκευη(χωρις root εννοειται), με πηραν μετα απο μια βδομαδα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει εγγυηση λογω root( :confused: ).Τους εξηγησα οτι δεν εχω κανει ποτε root κλπ και μου ειπαν ειδαν στον ελεγχο που του εκαναν οτι εγκατασταθηκε τον φλεβαρη η εφαρμογη superuser και οτι αυτη η εφαρμογη εκανε το τηλεφωνο root.Πραγματικα δε ξερω τι να κανω,root στη lollipop δεν του εχω κανει ποτε μιας και στις αρχες δε γινοταν και τωρα εχω καταληξει με ελαττωματικο κινητο χωρις εγγυηση! :blink:

Το ειχες ρουταρει παλαιοτερα; Αν ναι με ποιον τροπο το επανεφερες;

Το οτι εγκατασταθηκε ο su δεν σημαινει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Μετα απο πολλα χρόνια σε ios ειπα να μπω στο android..το πρωτο που με ενδιαφερει λογω δουλειας ειναι καποιο λινκ για να κατεβασω το navigon europe..στο play store ειναι παρα πολλα τα σχεδον 60€!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω ενα g3 16αρι stock lollipop το οποιο μου παρουσιασε ρωγμες στο μικροφωνο και στις υπερυθρες.Το πηγα procordia για επισκευη(χωρις root εννοειται), με πηραν μετα απο μια βδομαδα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει εγγυηση λογω root( :confused: ).Τους εξηγησα οτι δεν εχω κανει ποτε root κλπ και μου ειπαν ειδαν στον ελεγχο που του εκαναν οτι εγκατασταθηκε τον φλεβαρη η εφαρμογη superuser και οτι αυτη η εφαρμογη εκανε το τηλεφωνο root.Πραγματικα δε ξερω τι να κανω,root στη lollipop δεν του εχω κανει ποτε μιας και στις αρχες δε γινοταν και τωρα εχω καταληξει με ελαττωματικο κινητο χωρις εγγυηση! :blink:

 

Τι σχέση έχει το root με την αστοχία υλικού της εταιρείας;

Είναι ένα πρόβλημα των πρώτων συσκευών που το έχει παραδεχτεί η LG και το καλύπτει κανονικά η εγγύηση.

Κανε καταγγελία στην προστασία καταναλωτή, να δεις μετά για πότε θα το επισκευάσουν..

Link to comment
Share on other sites

Το ειχες ρουταρει παλαιοτερα; Αν ναι με ποιον τροπο το επανεφερες;

Το οτι εγκατασταθηκε ο su δεν σημαινει τιποτα...

το ειχα ρουταρει το καλοκαιρι που ειχε κιτ κατ αλλα οταν βγηκε η lollipop ,μεσω lg pc suite πατησα αποκατασταση σφαλματων αναβαθμισης με αποτελεσμα να φυγει το ρουτ και να περαστει η lollipop.οσο για τον su το γνωριζω και τους εξηγησα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε ρουτ μεσω αυτης της εφαρμογης αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δες τι μπορεις να κανεις μεσω προστασιας καταναλωτη...

 

Ο οποιοσδηποτε μπορει να εγκαταστησει αυτη την εφαρμογη χωρις να ειναι ρουτ...απλα δεν θα δουλευει...

Τωρα αυτοι ισως ειδαν και κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το root με την αστοχία υλικού της εταιρείας;

Είναι ένα πρόβλημα των πρώτων συσκευών που το έχει παραδεχτεί η LG και το καλύπτει κανονικά η εγγύηση.

Κανε καταγγελία στην προστασία καταναλωτή, να δεις μετά για πότε θα το επισκευάσουν..

 

για να κανω καταγγελια,παω στην ιστοσελιδα του 1520 γραμμη καταναλωτη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες τι μπορεις να κανεις μεσω προστασιας καταναλωτη...

 

Ο οποιοσδηποτε μπορει να εγκαταστησει αυτη την εφαρμογη χωρις να ειναι ρουτ...απλα δεν θα δουλευει...

Τωρα αυτοι ισως ειδαν και κατι αλλο...

 

παντως αφου επικοινωνησα μετα με την lg μου ειπαν οτι σε περιπτωση που γινει ρουτ και να βγει μετα καταγραφεται στο συστημα..ισχυει κατι τετοιο;διοτι δεν εχω ακουσει για μετρητη η κατι παρομοιο στο g3.

Link to comment
Share on other sites

για να κανω καταγγελια,παω στην ιστοσελιδα του 1520 γραμμη καταναλωτη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

παντως αφου επικοινωνησα μετα με την lg μου ειπαν οτι σε περιπτωση που γινει ρουτ και να βγει μετα καταγραφεται στο συστημα..ισχυει κατι τετοιο;διοτι δεν εχω ακουσει για μετρητη η κατι παρομοιο στο g3.

 

Ναι ισχυει..Αν βρουν το superuser,το καταγραφουν στο συστημα σαν ρουταρισμενη συσκευη με το ιμει της και μετα σου χρεωνουν οπιαδηποτε φορα το ξαναπας για το οτιδηποτε κι ας το εχεις καθαρισει μετα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Μετα απο πολλα χρόνια σε ios ειπα να μπω στο android..το πρωτο που με ενδιαφερει λογω δουλειας ειναι καποιο λινκ για να κατεβασω το navigon europe..στο play store ειναι παρα πολλα τα σχεδον 60€!

 

Μέσα στο foroum δεν επιτρέπονται οι συζητήσεις για σπασμένα προγράμματα.

(Με ένα απλό googlarisma θα βρείς αυτό που θες)

Εγώ πάντως, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το HERE, είναι χάρτες της nokia, και βρίσκονται στο playstore δωρέαν.

Προσωπικά, δεν είδα να τους λείπει κάτι σε σχέση με navigon, αλλά δεν κάνω επαγγελματική χρήση και οι απαιτήσεις μου είναι χαμηλές.

 

Ναι ισχυει..Το καταγραφουν στο συστημα σαν ρουταρισμενη συσκευη με το ιμει της και μετα σου χρεωνουν οπιαδηποτε φορα το ξαναπας για το οτιδηποτε κι ας το εχεις καθαρισει μετα...

 

Δηλαδή, έχουν τα lg μετρητή σαν το ΚΝΟΧ της sammy? Πρώτη φορά τ' ακούω αυτό.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπήρχε από το nexus 5 και λεγόνταν flag counter και ενεργοποιούνταν όταν ξεκλίδωνες το bootloader. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384182

 

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο foroum δεν επιτρέπονται οι συζητήσεις για σπασμένα προγράμματα.

(Με ένα απλό googlarisma θα βρείς αυτό που θες)

Εγώ πάντως, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το HERE, είναι χάρτες της nokia, και βρίσκονται στο playstore δωρέαν.

Προσωπικά, δεν είδα να τους λείπει κάτι σε σχέση με navigon, αλλά δεν κάνω επαγγελματική χρήση και οι απαιτήσεις μου είναι χαμηλές.

 

 

 

Δηλαδή, έχουν τα lg μετρητή σαν το ΚΝΟΧ της sammy? Πρώτη φορά τ' ακούω αυτό.

 

Δεν ξερω πως ακριβως το βρισκουν,αλλά εγω μια συσκευη που ειχα παρει 2ο χερι απο ιδιωτη με επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και καθαρη την πηγα για να μου αλλαξουν το γνωστο ραγισμα στην καμερα κ μου ειπαν οτι η συσκευη ηταν ρουταρισμενη κ πρεπει να χρεωθω την ζημια,πραγμα που διαπιστωσα κι εγω μετα οτι ηταν ρουταρισμενη(κατεβασα το root checker απο το store και βρηκε οτι ειχε ρουτ),αλλά δεν το καταλαβαινες...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παντως αφου επικοινωνησα μετα με την lg μου ειπαν οτι σε περιπτωση που γινει ρουτ και να βγει μετα καταγραφεται στο συστημα..ισχυει κατι τετοιο;διοτι δεν εχω ακουσει για μετρητη η κατι παρομοιο στο g3.

 

 

 

Ναι ισχυει..Αν βρουν το superuser,το καταγραφουν στο συστημα σαν ρουταρισμενη συσκευη με το ιμει της και μετα σου χρεωνουν οπιαδηποτε φορα το ξαναπας για το οτιδηποτε κι ας το εχεις καθαρισει μετα...

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο G3 (λίγο δύσκολο το βλέπω) αλλά το G2 το έστειλαν πολλά παιδιά στο service's (ενώ του είχαν αλλάξει τα φώτα στις custom) χωρίς πρόβλημα, με πέρασμα official rom με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει..Αν βρουν το superuser,το καταγραφουν στο συστημα σαν ρουταρισμενη συσκευη με το ιμει της και μετα σου χρεωνουν οπιαδηποτε φορα το ξαναπας για το οτιδηποτε κι ας το εχεις καθαρισει μετα...

 

ναι αλλα αφου ειχα κανει factory reset πριν το παω,πως βρηκαν οτι εχει εγκατασταθει πριν καιρο ο superuser;που και παλι δε σημαινει οτι εχει γινει ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα παιδιά από εδώ που είχαν ρουταρει το τηλέφωνο και το στειλαν δεν είχαν θέμα πάντως. Τεσπα πάντως επειδή έχει γεμίσει το επίσημο νήμα με στοιχεία για ρουτ και ρομ (εγώ πραγματικά δεν έχω κανένα θέμα) νομίζω καλύτερα να γίνονται οι συζητήσεις στο νήμα που πρέπει γιατί θα ψάχνει κανένας χριστιανός καμία πληροφορία και δεν θα βγάζει άκρη! Άσε που θα τα βγάλουν όλα off topic! Φιλικά πάντα και εγώ ειλικρινά δεν έχω κανένα θέμα δεν το λέω για παρατήρηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου απ'οσο ξέρω δεν έχει

 

Κρίμα! Ευχαριστώ!:!:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ακριβως το βρισκουν,αλλά εγω μια συσκευη που ειχα παρει 2ο χερι απο ιδιωτη με επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και καθαρη την πηγα για να μου αλλαξουν το γνωστο ραγισμα στην καμερα κ μου ειπαν οτι η συσκευη ηταν ρουταρισμενη κ πρεπει να χρεωθω την ζημια,πραγμα που διαπιστωσα κι εγω μετα οτι ηταν ρουταρισμενη(κατεβασα το root checker απο το store και βρηκε οτι ειχε ρουτ),αλλά δεν το καταλαβαινες...

 

Αυτό που περιγράφεις είναι ρουταρισμένη συσκευή που προφανώς δεν έχει εγγύηση, κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν φεύγει το root , πρέπει ή να ξε-rootareis με κάποιο πρόγραμμα ή να φλασάρεις κάποια επίσημη rom της lg για να φύγει. Προφάνως αυτός που στο πούλησε ή βαριόταν ή δεν ήξερε και συνεπώς είχες ροοταρισμένη συσκευή και άρα όχι εγγύηση. Το θέμα είναι αν την καθαρίσεις με τους τρόπους που προανέφερα(δηλαδή έχεις χάσει πλέον τα δικαιώματα root που μέχρι πρότεινος είχες)αν φαίνεται ότι έχει πειραχτεί, όπως συμβαίνει στα samsung με το KNOX, κάτι που απ' όσο ήξερα ως τώρα στα lg δεν συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αφου ειχα κανει factory reset πριν το παω,πως βρηκαν οτι εχει εγκατασταθει πριν καιρο ο superuser;που και παλι δε σημαινει οτι εχει γινει ρουτ...

 

Με απλό factory reset, δεν διακόπτεται το root, απλώς διαγράφεται το apk του supesu. Αυτό έλεγαν και τα παιδιά παραπάνω. Πρέπει να γίνει η πλήρη αποκατάσταση του κινητού με τους γνωστούς τρόπους μέσω lg flash tool.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε πιο πανω το λινκ του walkera αναφερει οτι ο μετρητης μηδενιζει εαν φλασαριστει στοκ ρομ...κατι που απο οτι καταλαβα δεν εκανε ο φιλος πιο πανω αλλα απλα εκανε αναβαθμιση...

Ωστοσο κυνηγατο γιατι ειναι βλαβη που εχει παραδεχτει η lg και ειναι ασχετη με το λογισμικο...

 

Παλαιοτερα ειχα στειλει ενα galaxy nexus για αλλαγη οθονης...μου εκανα αναθαθμιση λογισμικου απο 4.3 σε 4.2 χαχα...και μου το γυρισαν πισω λεγοντας οτι η οθονη δεν εχει προβλημα. Χωρις να παω καν σπιτι μου δεν το παρελαβα καν απο το πλαισιο τους ειπα να το ξαναστειλουν. Και αυτη τη φορα γυρισε με αναφορα για παρανομο λογισμικο... Πηρα αναποδες τους πηρα τηλεφωνο και τους τα εχωσα ασχημα γιατι το λογισμικο που ειχε το ειχαν περασει αυτοι και σε μια φορμα της samsung τους εκανα αδνητικη κριτικη. Στο μεταξυ εστειλα το κινητο σε αλλο σερβις μετα απο προτροπη της samsung και οι ανθρωποι μου αλλαξαν οθονη,ενα καλωδιο και τη θυρα usb χωρις να το ζητησω... Μαλιστα την πρωτη φορα στο πρωτο σερβις που ειχα ζητησει να μου αλλαξουν και το usb εγραψαν οτι δεν εχει προβλημα...η πλακα ειναι οτι δεν ειχε εμφανες προβλημα αλλα επειδη ηξερα οτι χαλανε το ζητησα μπας και...

Μετα απο 2 εβδομαδες ελαβα τηλεφωνημα απο τη samsung για να μαθουν για την εμπειρια μου απο το πρωτο σερβις... Τους ειπα τι εγινε και οτι στο δευτερο σερβις μου εφτιαξαν το κινητο χωρις δικαιολογιες και οτι στο ιντερνετ ολοι κραζουν το σερβις της arvato και αυτοι δεν κανουν τιποτα για να το διορθωσουν, μου ζητησαν συγνωμη και με διαβεβαιωσαν οτι το κινητο μου ειναι κανονικα εντος εγγυησης και δεν βλεπουν στη βαση δεδομενων τους οτι η συσκευη εχει βρεθει με παρανομο λογισμικο.

 

Γιατι τα γραφω ολα αυτα; Γιατι καποιες φορες αυτο αποτελει δικαιολογια για να μην φτιαχτει το κινητο... Οποτε δεν εχει τπτ να χασεις ...σπρωξε λιγο τα πραγματα.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Με απλό factory reset, δεν διακόπτεται το root, απλώς διαγράφεται το apk του supesu. Αυτό έλεγαν και τα παιδιά παραπάνω. Πρέπει να γίνει η πλήρη αποκατάσταση του κινητού με τους γνωστούς τρόπους μέσω lg flash tool.

 

ρουτ δεν υπηρχε στη λολλιποπ,το factory reset το εκανα για να το στειλω χωρις εφαρμογες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! Ευχαριστώ!:!:

Φίλε μου έχει τελικά. Σου έστειλα και pm

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια για να καταλαβω... Αν εχει ρουταριστει σε kitkat και αναβαθμιστεί σε lollipop μεσω ota πχ, το root παραμενει αλλα δεν φαίνεται λογω διαγραφης του superuser??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...