Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με knock code δεν υπάρχουν συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος (ή τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει εγώ να βάλω. Όποιος ξέρει καλύτερα ας επιβεβαιώσει) και είναι πολύ λογικό γιατί αλλιώς θα ξεκλείδωνε το κινητό χωρίς τον κώδικα. Αν βάλεις ξεκλείδωμα με ολίσθηση, θα έχεις συντομεύσεις.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με knock code δεν υπάρχουν συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος (ή τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει εγώ να βάλω. Όποιος ξέρει καλύτερα ας επιβεβαιώσει) και είναι πολύ λογικό γιατί αλλιώς θα ξεκλείδωνε το κινητό χωρίς τον κώδικα. Αν βάλεις ξεκλείδωμα με ολίσθηση, θα έχεις συντομεύσεις.

Σωστός εγώ έχω με ολισθηση και ενδεχομένως για αυτό να μου το βγάζει. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου το knock code

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η official που έχω εγώ έχει κανονικότατα. Μάλλον του crash δεν έχει. Νομίζα ότι το τηλέφωνο είναι stock.

Νομίζω πως ούτε με στοκ το είχε γιατί και τότε το έψαχνα

 

Υγ αυτό που είπε ο empathis

 

Υγ 2 αν και άλλο εννοούσα. Κάτω από το ρολόι όταν κλειδώνει βγάζει κάτι μπάρες από accuweather κλπ, αυτά θέλω να φύγουν

 

το βρήκα

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρατηρώ χθες και σήμερα μια πραγματικά ελάχιστη μείωση στη φωτεινότητα της οθόνης όταν είναι στο αυτόματο στη μέγιστη επιλογή. Αυτό το παρατήρησα αφού εγκατέστησα OTA την τελευταία αναβάθμιση της lg και δεν έχει να κάνει με ελάττωση φωτεινότητας για προστασία από υπερθέρμανση.

Τώρα να είναι ιδέα μου με τη βοήθεια της συννεφιάς μπορεί.

Κανείς με την ίδια εντύπωση;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.μου ήρθε χτες η 20h και την έκανα κομπλέ.σήμερα όμως του έκανα μια επανεκκίνηση και την ώρα που άνοιγε έκανε άλλη μια ενημέρωση χωρίς να λέει κάτι άλλο.Ούτε έκανε πολλή ώρα.ξέρει κανείς τι συνέβη?έγινε σε κάποιον άλλο?Δεν κατάλαβα τι επιπλέον άλλαξε ούτε πάει κάτι στραβά

 

Δεν σου έκανε αναβάθμιση αλλά βελτιστοποίηση εφαρμογών κατά το άνοιγμα. Λογικά αυτό είδες και νόμιζες ότι σου αναβάθμισε κάτι.

 

Εμένα δεν έκανε κάποια άλλη ενημέρωση του έκανα τώρα άλλο ένα restart μπας και αλλά τίποτα

 

Δες από πάνω quote

 

Με knock code δεν υπάρχουν συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος (ή τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει εγώ να βάλω. Όποιος ξέρει καλύτερα ας επιβεβαιώσει) και είναι πολύ λογικό γιατί αλλιώς θα ξεκλείδωνε το κινητό χωρίς τον κώδικα. Αν βάλεις ξεκλείδωμα με ολίσθηση, θα έχεις συντομεύσεις.

 

Εννοείται δεν υπάρχουν όπως δεν υπάρχουν και τα toggles στην notification bar. Καθώς με παρατεταμένο κράτημα θα έπρεπε να σε πάνε στις ρυθμίσεις και έτσι παράκαμψη του κλειδώματος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παντως το bug με το ξαφνικο κλεισιμο των ρυθμισεων,ως μηνυμα δηλαδη,υπαρχει και τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως το bug με το ξαφνικο κλεισιμο των ρυθμισεων,ως μηνυμα δηλαδη,υπαρχει και τωρα.

 

εγω ειχα ενα τετοιο και εφυγε μονο οταν εκανα hard reset και καθαρο περασμα official rom μετα. Απο τοτε δεν ξαναβγηκε εδω και 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites

παντως το bug με το ξαφνικο κλεισιμο των ρυθμισεων,ως μηνυμα δηλαδη,υπαρχει και τωρα.

Εμένα προς το παρόν δεν έχει σκάσει αλλά το περιμένω!!!! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εμφανιζει πιο φωτεινη την γωνια σε σχεση με την υπολοιπη οθονη στο κατω αριστερα σημειο που εφαπτεται με το bezel,λογικα το αλλαζουν εντος εγγυησης ετσι;
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα εχει εμφανισει για την διακοπη ρυθμισεων κατι...με το update αναμονη..cze τπτ ακομα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εμφανιζει πιο φωτεινη την γωνια σε σχεση με την υπολοιπη οθονη στο κατω αριστερα σημειο που εφαπτεται με το bezel,λογικα το αλλαζουν εντος εγγυησης ετσι;

Θεωρητικά ναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έκανε αναβάθμιση αλλά βελτιστοποίηση εφαρμογών κατά το άνοιγμα. Λογικά αυτό είδες και νόμιζες ότι σου αναβάθμισε κάτι.

 

 

 

Δες από πάνω quote

 

 

 

Εννοείται δεν υπάρχουν όπως δεν υπάρχουν και τα toggles στην notification bar. Καθώς με παρατεταμένο κράτημα θα έπρεπε να σε πάνε στις ρυθμίσεις και έτσι παράκαμψη του κλειδώματος.

 

Ναι έχεις δίκιο.αυτό ήταν.false alarm!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ενα τετοιο και εφυγε μονο οταν εκανα hard reset και καθαρο περασμα official rom μετα. Απο τοτε δεν ξαναβγηκε εδω και 2 μηνες

 

μετα το περασμα στην lolipop μου το εμφανισε αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εμφανιζει πιο φωτεινη την γωνια σε σχεση με την υπολοιπη οθονη στο κατω αριστερα σημειο που εφαπτεται με το bezel,λογικα το αλλαζουν εντος εγγυησης ετσι;

 

Φιλε εχω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ θεμα. Αν το παρεις για εγγυηση ενημερωσε με σε παρακαλω :-).

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο.αυτό ήταν.false alarm!

Αυτό το έκανε και εμένα σε 211 εφαρμογές αλλά πήρε πολύ ωρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή; Πρίν ούτε μήνα το 32άρι κόστιζε 370 και τώρα 430;;;

Πάει ανάλογα την διαθεσιμότητα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει μήπως κανείς αφού έβαλε την lolipop καμμιά φορά το widget ρολόι να πηγαίνει κανονικά ενώ το άλλο π άνω δεξιά να μένει κανά λεπτό πίσω;και επίσης όταν απαντας στην κλήση όταν σε καλεί κάποιος να μην σε ακούει τα πρώτα 1-2sec και να λές με ακούς?
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει μήπως κανείς αφού έβαλε την lolipop καμμιά φορά το widget ρολόι να πηγαίνει κανονικά ενώ το άλλο π άνω δεξιά να μένει κανά λεπτό πίσω;και επίσης όταν απαντας στην κλήση όταν σε καλεί κάποιος να μην σε ακούει τα πρώτα 1-2sec και να λές με ακούς?

Αυτό με το ρολόι το έχω πάθει εγώ πριν το τελευταίο update. Για καιρό χρησιμοποιώ tranceperent weather. Μόνο με αυτό μου το έκανε με Android weather εν μου το είχε κάνει ποτέ.

 

Βασικά εμένα κάνει το ανάποδο το πάνω δεξιά πάει κανονικά και του widget μένει πίσω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο καλός τρόπος να ΦΟΡΜΑΡΩ το κινητό σαν να βγήκε απο το εργοστάσιο; να μην αφήσει ΤΙΠΟΤΑ μεσα στην μνήμη του. Hard ή Soft reset? και πώς;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο καλός τρόπος να ΦΟΡΜΑΡΩ το κινητό σαν να βγήκε απο το εργοστάσιο; να μην αφήσει ΤΙΠΟΤΑ μεσα στην μνήμη του. Hard ή Soft reset? και πώς;

Δεν υπαρχει καλυτερος τροπος .... το ιδιο πραγμα ειναι.... καντο μεσα απο τις ρυθμισεις....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο καλός τρόπος να ΦΟΡΜΑΡΩ το κινητό σαν να βγήκε απο το εργοστάσιο; να μην αφήσει ΤΙΠΟΤΑ μεσα στην μνήμη του. Hard ή Soft reset? και πώς;

 

Δεν υπαρχει καλυτερος τροπος .... το ιδιο πραγμα ειναι.... καντο μεσα απο τις ρυθμισεις....

Εκτός αν είσαι root ή αν έχεις και custom recovery οπότε μονο με flash tool 2014... για να φύγουν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο καλός τρόπος να ΦΟΡΜΑΡΩ το κινητό σαν να βγήκε απο το εργοστάσιο; να μην αφήσει ΤΙΠΟΤΑ μεσα στην μνήμη του. Hard ή Soft reset? και πώς;

 

Δεν υπαρχει καλυτερος τροπος .... το ιδιο πραγμα ειναι.... καντο μεσα απο τις ρυθμισεις....

 

Άλλο το soft reset και άλλο το hard reset.

 

Soft reset είναι αυτό που γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις ή τον recovery. To λεγόμενο Factory reset.

 

Hard reset ωστόσο αναφερόμαστε συνήθως το φορματ όλης της μνήμης του κινητού και την δημιουργία των partition ξανά. Αυτό το κάνεις με το flash tool και πέρασμα ξανά καινούριου στοκ firmware.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το soft reset και άλλο το hard reset.

 

Soft reset είναι αυτό που γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις ή τον recovery. To λεγόμενο Factory reset.

 

Hard reset ωστόσο αναφερόμαστε συνήθως το φορματ όλης της μνήμης του κινητού και την δημιουργία των partition ξανά. Αυτό το κάνεις με το flash tool και πέρασμα ξανά καινούριου στοκ firmware.

Σωστος ο Κωστας δεν θυμομουνα ακριβως την διαφορα τους για αυτο και δεν το εγραψα....

Κωστα ακυρο βεβαια με αυτα που λεμε το 16Gb η το 32Gb εχεις ;;;;

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Κωστας δεν θυμομουνα ακριβως την διαφορα τους για αυτο και δεν το εγραψα....

Κωστα ακυρο βεβαια με αυτα που λεμε το 16Gb η το 32Gb εχεις ;;;;

32GB. Όταν το πήρα θεώρησα ότι διάφορα στην τιμή άξιζε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...