Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση. Οταν μιλαω και ειναι σε full ενταση ακούω κατι παρεμβολές ( παράσιτα ) στο ήχο μάλλον απο το ηχείο αν το κατεβάσω λιγο δεν το κάνει. Το εχει παρατηρήσει άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση. Οταν μιλαω και ειναι σε full ενταση ακούω κατι παρεμβολές ( παράσιτα ) στο ήχο μάλλον απο το ηχείο αν το κατεβάσω λιγο δεν το κάνει. Το εχει παρατηρήσει άλλος?
.

 

πολλοί το έχουν αναφέρει, κάποια μοντέλα έχουν πρόβλημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Οταν μιλαω και ειναι σε full ενταση ακούω κατι παρεμβολές ( παράσιτα ) στο ήχο μάλλον απο το ηχείο αν το κατεβάσω λιγο δεν το κάνει. Το εχει παρατηρήσει άλλος?

Ναι φιλε μου και σε μενα το κανει, αλλα οχι σε ολες τις κλησεις. Ειναι γνωστο προβλημα. Αν ψαξεις στο forum θα δεις οτι το εχουν κι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εγω και ενα μηνα μου εχει βγαλει μια κιτρινη κοιλιδα στην σριστερη μερια της οθονης. Λετε να φταει η εκδοση lollipop η ετυχε;

Επισης η Lg αναγνωριζει το προβλημα στο service της και ποσες μερες λετε να κανει να διορθωθει;

Ευχατιστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εγω και ενα μηνα μου εχει βγαλει μια κιτρινη κοιλιδα στην σριστερη μερια της οθονης. Λετε να φταει η εκδοση lollipop η ετυχε;

Επισης η Lg αναγνωριζει το προβλημα στο service της και ποσες μερες λετε να κανει να διορθωθει;

Ευχατιστω εκ των προτερων

 

Αυτο δεν εχει να κανει να κανει με το λειτουργικο.

Ειναι θεμα οθονης και καθαρα hardware οποτε πας σιγουρα για αντικατασταση οθονης και εννοειται θα το αναγνωρισουν.

Φιλε μου μπορεις να μας πεις και τι παρτιδα ειναι αν ειναι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

Ανακεφαλαίωση. Ενα ελαφρυ / εμφανες light bleed χαρακτηριζεται ως φυσιολογικο για το κινητο μας ενω τωρα τελευταια παρουσιαζονται και κιτρινιλες που ΔΕΝ ειναι φυσιολογικό.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι νεος στο forum εχω το 16αρι 6MP και πρεπει να ειναι πορτογαλικο. παιδια στο κινητο εκανα αναβαθμιση 1 μερα αφου το αγορασε σε lollipop οποτε δεν ξερω πολλα για την Kitkat. το προβλημα μου ειναι πως κολλαει αρκετα και στο μενου οταν μπαινει και στα μηνυματα και στις κλησεις και στις κεντρικες σελιδες. δηλαδη για να μπει στα μηνυματα μπορει να κανει και 2 δευτερολεπτα. το ιδιο και στο μενου επισης 5 δευτερολεπτα στην αλλαγη καμερας απο την μπροστα στην πισω και το αντιθετο. το εχει κανενας αυτο? ειναι το λεγομενο lag? και γιατι μπορει να γινεται αυτο. μηπως ειναι ελαττωματικο? η αναβαθμιση στην 20h λυνει καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι νεος στο forum εχω το 16αρι 6MP και πρεπει να ειναι πορτογαλικο. παιδια στο κινητο εκανα αναβαθμιση 1 μερα αφου το αγορασε σε lollipop οποτε δεν ξερω πολλα για την Kitkat. το προβλημα μου ειναι πως κολλαει αρκετα και στο μενου οταν μπαινει και στα μηνυματα και στις κλησεις και στις κεντρικες σελιδες. δηλαδη για να μπει στα μηνυματα μπορει να κανει και 2 δευτερολεπτα. το ιδιο και στο μενου επισης 5 δευτερολεπτα στην αλλαγη καμερας απο την μπροστα στην πισω και το αντιθετο. το εχει κανενας αυτο? ειναι το λεγομενο lag? και γιατι μπορει να γινεται αυτο. μηπως ειναι ελαττωματικο? η αναβαθμιση στην 20h λυνει καποιο προβλημα?

Καλό θα είναι να κάνεις ένα Factory reset γιατί η κατάσταση ακούγεται τραγική. Ούτως ή άλλως προτείνεται από την μετάβαση κιτ κατ σε lollipop έστω και αν το τηλέφωνο το είχες μια μέρα. Πιστεύω αν το κάνεις δεν θα έχεις κανένα θέμα.

 

Αυτό είναι το λεγόμενο lag αλλά τόσο δεν έχει κανένας. Μάλλον κάτι πήγε λάθος κατά την εγκατάσταση της lolli. Ελλατωματικη συσκευή δεν νομίζω να είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι νεος στο forum εχω το 16αρι 6MP και πρεπει να ειναι πορτογαλικο. παιδια στο κινητο εκανα αναβαθμιση 1 μερα αφου το αγορασε σε lollipop οποτε δεν ξερω πολλα για την Kitkat. το προβλημα μου ειναι πως κολλαει αρκετα και στο μενου οταν μπαινει και στα μηνυματα και στις κλησεις και στις κεντρικες σελιδες. δηλαδη για να μπει στα μηνυματα μπορει να κανει και 2 δευτερολεπτα. το ιδιο και στο μενου επισης 5 δευτερολεπτα στην αλλαγη καμερας απο την μπροστα στην πισω και το αντιθετο. το εχει κανενας αυτο? ειναι το λεγομενο lag? και γιατι μπορει να γινεται αυτο. μηπως ειναι ελαττωματικο? η αναβαθμιση στην 20h λυνει καποιο προβλημα?

Κάνε σε πρώτη φάση επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δεις πως θα πάει! Χάνονται ομως τα πάντα απ' το τηλέφωνο υπόψιν. Και εφαρμογές, και ότι είναι στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει. Το factory reset είναι κάτι άλλο;

Έχεις κάνει μέσα από το μενού του κινητού η με συνδυασμό κουμπιών απ'εξω? Έκανες αφού εγκατεστησες την lollipop η πριν?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει. Το factory reset είναι κάτι άλλο;

Οχι το ίδιο είναι.

Με την 20Η έχουν αναφέρει οτι βελτιώνεται κι' άλλο το κινητό, αλλά και πάλι δεν έπρεπε να υπάρχει τέτοιο "χάλι".

Σε έσχατη περίπτωση, μπορεί να χρειαστεί να περάσεις ξανα το λογισμικό με flash tool 2014.

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε άλλη μια επαναφορά γιατί αυτό το lag δεν είναι φυσιολογικό και αν δεν αλλάξει κάτι δοκίμασε την λύση του φίλου titarasaudi

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πέρασα την lollipop και μετά εκανα επαναφορά μέσα από το μενού όχι με συνδυασμό κουμπιών

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια σοβαρή διαφορά αν το κάνεις με συνδυασμό κουμπιών αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω οτι θα πρεπει να χωριστουμε σε 2 teams.

στους εμπειρους και στους οχι και τοσο εμπειρους.

ετσι ωστε να δινουμε και τις απαντησεις που χρειαζεται στους ανθρωπους που εχουν θεματα.

εχω παρατηρησει οτι πολλοι μη εμπειροι αναφερουν για θεματα,κολληματα και αλλα.

αναρωτιεμαι,τι εχουν περασει μεσα?γιατι για να χουν κανει κατι στις ρυθμισεις ωστε να χει μειωμενη αποδοση δε παιζει.

ακομα και με το 16αρακι εκτος τον πρωτο καιρο που οντως ειχε εκνευριστικο lag,τουλαχιστον ενα διμηνο περιπου και μετα που η lg εδωσε 2 αναβαθμισεις σε συντομο χρονικο διαστημα,το κινητο μου δουλευε πολυ καλα,ειχε ναι μεν λιγο lag,οχι ομως οπως τις πρωτες μερες και με την πρωτη αναβαθμιση που φορουσε,μιλαω για την kk.

πριν λιγο καιρο που πηρα την 5 στο 16αρι,προλαβα και το δουλεψα 2 μερες πριν το διωξω και παω σε 32αρι,του φορτωσα οτι του ειχα φορτωσει και πριν κανω την αναβαθμιση,μετα απο reset και το κινητο δουλευε ρολοι.lag στο ελαχιστο,110 φορτωμενες εφαρμογες και 3 μεγαλα παιχνιδια.

για το 32αρι δε θα σχολιασω,παει νερακι.

κι αναρωτιεμαι,τι ειναι αυτο που ριχνει την αποδοση του κινητου.μα φυσικα εφαρμογες,πολλοι βαζουν οτι βρουν,μεγιστο λαθος αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο ωστόσο προσπαθώ να βοηθάω όπου μπορώ και ως εκεί που μπορώ ... Αν καταλαβαίνω ότι μπαίνω σε χωράφια τα οποία δεν ξέρω ζητάω βοήθεια από άλλον

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εαν σε αναστατωσα φιλε και ναι δεν ειμαι εμπειρος ειχα πολλα κινητα βεβαια, επισης μπορει να κανω ΧΑΖΕΣ ερωτησεις για να παρω ΣΟΦΕΣ απαντησεις απο καποιους που ξερουν που ειναι νομιζω και ο σκοπος του forum. τωρα το κανω factory reset με το συνδιασμο πληκτρων και θα σας πω
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εαν σε αναστατωσα φιλε και ναι δεν ειμαι εμπειρος ειχα πολλα κινητα βεβαια, επισης μπορει να κανω ΧΑΖΕΣ ερωτησεις για να παρω ΣΟΦΕΣ απαντησεις απο καποιους που ξερουν που ειναι νομιζω και ο σκοπος του forum. τωρα το κανω factory reset με το συνδιασμο πληκτρων και θα σας πω

Για να δούμε μπας και στρώσει αλλά σου λέω και πάλι δεν ξέρω αν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά με το factory reset μέσα από το μενού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο ωστόσο προσπαθώ να βοηθάω όπου μπορώ και ως εκεί που μπορώ ... Αν καταλαβαίνω ότι μπαίνω σε χωράφια τα οποία δεν ξέρω ζητάω βοήθεια από άλλον

οχι ρε συ,καταλαβαινω τι εννοεις,μα κι εγω εχω ζητησει πολλες φορες βοηθεια.απλα υποψιαζομαι οτι σε πολλα πραγματα φταινε οι εφαρμογες.

επισης με τιποτα δε θα του εβαζα custom rom η θα αλλαζα τα dpi της οθονης.

συγνωμη εαν σε αναστατωσα φιλε και ναι δεν ειμαι εμπειρος ειχα πολλα κινητα βεβαια, επισης μπορει να κανω ΧΑΖΕΣ ερωτησεις για να παρω ΣΟΦΕΣ απαντησεις απο καποιους που ξερουν που ειναι νομιζω και ο σκοπος του forum. τωρα το κανω factory reset με το συνδιασμο πληκτρων και θα σας πω

κανενα απολυτως προβλημα,κι εμεις ημαστε εδω για να βοηθαμε.δεν ειναι χαζες οι ερωτησεις σου,απλα πολλες φορες παιζει εμεις να δημιουργουμε θεμα σε ενα κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μπας και στρώσει αλλά σου λέω και πάλι δεν ξέρω αν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά με το factory reset μέσα από το μενού

 

Δεν νομίζω να Υπάρχει καμια Διάφορα και ο μονος λογος που υπάρχει ειναι για όταν δεν μπορεί να μπει το κινητό στο λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να Υπάρχει καμια Διάφορα και ο μονος λογος που υπάρχει ειναι για όταν δεν μπορεί να μπει το κινητό στο λογισμικό

Ok! Thanks!!! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...