Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην οθονη κλειδωματος σας βγαζει κινουμενη εικονα βροχης οταν βρεχει? Εμενα οχι, και το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest YiorgosA
Στην οθονη κλειδωματος σας βγαζει κινουμενη εικονα βροχης οταν βρεχει? Εμενα οχι, και το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.

 

 

κι εμενα τα ιδια.

 

παρεπιπτωντος οι εφαρμογες στο play δεν πρεπει να ενημερωνονται αυτοματα; καθε φορα μου βγαζει οτι πρεπει να τις εγκρινω πρωτα.

 

καποιος ειχε δωσει ενα λινκ που εδειχνε ποτε γινονται διαθεσιμες οι ενημερωσεις. υπαρχει καπου; νομιζω στο tweeter

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με την αλλαγή εικονιδίων στο Nova???

Μου έχει σπάσει τα νεύρα, προσπαθώ να αλλάξω τα εικονίδια to dock και παίρνω μήνυμα ''δυστυχώς η εφαρμογή Nova έκλεισε... Αναφορά προβλήματος+ OK''

Έκανα εκκαθάρισή, έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση, σβήσιμο προσωρινών αρχείων και ότι άλλο μπορούσα να φανταστώ και πάλι τα ίδια....

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να αλλάξει κάποιο εικονίδιο για να σιγουρευτώ ότι δεν είναι δικό μου μόνο πρόβλημα?

Είμαι με lollipop και v20h

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934858#post5934858

κανενα απολυτως προβλημα..

 

Στην οθονη κλειδωματος σας βγαζει κινουμενη εικονα βροχης οταν βρεχει? Εμενα οχι, και το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.

κανονικοτατα! και με το συγγεκριμενο φοντα που εχω βαλει φαινεται σαν live wallpaper γιατι ο "κινουμενος καιρος" πεφτει πανω απ το βουνο!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη κλειδωματος σας βγαζει κινουμενη εικονα βροχης οταν βρεχει? Εμενα οχι, και το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.

Ουτε εμενα, οταν βαζω την πολη, μου λεει αυτη υπαρχει ηδη αλλα δεν την εμφανιζει ουτε τικαρι την επιλογη.

Βοηθηστε και εμας...?

Link to comment
Share on other sites

Το lg backup το μονο που κανει ειναι να σου παιρνει τις ρυθμισεις απο τον launcher και τα προγραμματα που εχεις εγκαταστημενα. Τις ρυθμισεις που εχεις ξεχωριστά για κάθε πρόγραμμα ξεχασε τες. Αλλα ειναι και αυτο μια λυση προκειμενου να τα βαλεις ολα ενα ενα. Στο backup παντως θα σου βγαλει επιλογες. :)

 

Ναι, αλλά η αμφιβολία που έχω είναι μήπως επανaφέροντας εφαρμογές και ρυθμίσεις από το backup, πάει χαμένο το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να στείλω και εγώ το δικό μου για σερβις...

Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία; Παίρνω τηλ στην procordia και τους λέω τα προβλήματα μου και αυτοί στέλνουν κούριερ;

Παίζει ρόλο πως είμαι από Θεσσαλονίκη;

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι ότι πρώτον ζεσταίνεται υπερβολικά η οθόνη στο πάνω μέρος σε σημείο που το νιώθεις στα δάκτυλα... Οτι σου καίγονται!

Και δεύτερον ότι μου κάνει shutdowns όταν ζεσταίνεται και βάλω ανοιχτή ακρόαση και ανοίγω δεύτερη εφαρμογή πχ χάρτες

Παρτίδα 406

Έχω μέσα custom recovery και android now HD rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση. Υο ξυπνητήρι σε εσάς δουλευει καλά? Απλα ρωταω διοτι εγω απο την πρωτη στιγμη έβαλα custom και τωρα ας πουμε που το χρειαστηκα το εβαλα αλλα χτυπησε μονο για ενα λεπτο και μετα μπηκε σε αναβολη.

Αν μπορει καποιος ας τσεκαρει να μου πει. Ευχαριστω.

Στο snooz duration τι εχεις βαλει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω, με την καινουρια αναβαθμιση δεν αλλαζουν τα κουμπια οπως ηταν πριν ε;

Link to comment
Share on other sites

Απο cze για 32 gb τιποτα ακομα για την αναβαθμιση σε d85520H

 

Σημερα το πρωι μου ηρθε η 20η . δεν μπορω να πω κατι ακομα για το πως παει. Ιταλικο 32 λογικα σε λιγες μερες θα την παρουν ολοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να στείλω και εγώ το δικό μου για σερβις...

Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία; Παίρνω τηλ στην procordia και τους λέω τα προβλήματα μου και αυτοί στέλνουν κούριερ;

Παίζει ρόλο πως είμαι από Θεσσαλονίκη;

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι ότι πρώτον ζεσταίνεται υπερβολικά η οθόνη στο πάνω μέρος σε σημείο που το νιώθεις στα δάκτυλα... Οτι σου καίγονται!

Και δεύτερον ότι μου κάνει shutdowns όταν ζεσταίνεται και βάλω ανοιχτή ακρόαση και ανοίγω δεύτερη εφαρμογή πχ χάρτες

Παρτίδα 406

Έχω μέσα custom recovery και android now HD rom

 

καταρχήν πρέπει να γυρίσεις σε στοκ αν θες να σε καλύψει η εγγύηση. δεν παίζει ρόλο που είσαι απο Θεσσαλονίκη στέλνει κουρίερ με έξοδα δικά της. Κάλεσε τους εξήγησε πώς έχει η κατάσταση και κανονισε ραντεβού. εννοείται οτι δεν αναφέρεις οτι το κινητό ήταν κάποτε root.

 

PROCORDIA

Κριμαίας 7-9 Αθήνα, Τ.Κ. 11526

Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής

Τηλ.: 2107777076

Φαξ: 2106929429

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη κλειδωματος σας βγαζει κινουμενη εικονα βροχης οταν βρεχει? Εμενα οχι, και το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.

 

Εμενα ναι βγαζει οταν βρεχει

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Εμένα μια φορά είχε βγάλει κινούμενη εικόνα καιρού, απο τότε χωρίς να αλάξω κάτι τίποτα. Αρνείται!

Έκλεισα και ανοιξα πάλι την ρύθμιση, αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά είχε βγάλει κινούμενη εικόνα καιρού, απο τότε χωρίς να αλάξω κάτι τίποτα. Αρνείται!

Έκλεισα και ανοιξα πάλι την ρύθμιση, αλλά τίποτα

 

μπες στην εφαρμογη "καιρος" και κανε Update τον καιρο για την πολη που θελεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν πρέπει να γυρίσεις σε στοκ αν θες να σε καλύψει η εγγύηση. δεν παίζει ρόλο που είσαι απο Θεσσαλονίκη στέλνει κουρίερ με έξοδα δικά της. Κάλεσε τους εξήγησε πώς έχει η κατάσταση και κανονισε ραντεβού. εννοείται οτι δεν αναφέρεις οτι το κινητό ήταν κάποτε root.

 

PROCORDIA

Κριμαίας 7-9 Αθήνα, Τ.Κ. 11526

Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής

Τηλ.: 2107777076

Φαξ: 2106929429

Ευχαριστώ για την απάντηση

Τους πήρα τηλ και μου είπαν να πάρω στην lg να κανονίσω να στείλουν κούριερ να το παραλάβουν και να φύγει για σερβίς

Το τηλ που μου δώσανε είναι 2104800564

Εννοείται ότι δεν είπα τίποτα για Ρουτ

Θα πάρω από Δευτερά για να το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση

Έχουμε κάποιο οδηγό πως θα το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση χωρίς να φαίνεται ότι έγινε Ρουτ και ότι έχω custom recovery ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Τους πήρα τηλ και μου είπαν να πάρω στην lg να κανονίσω να στείλουν κούριερ να το παραλάβουν και να φύγει για σερβίς

Το τηλ που μου δώσανε είναι 2104800564

Εννοείται ότι δεν είπα τίποτα για Ρουτ

Θα πάρω από Δευτερά για να το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση

Έχουμε κάποιο οδηγό πως θα το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση χωρίς να φαίνεται ότι έγινε Ρουτ και ότι έχω custom recovery ;

 

εγώ δεν έχω ιδέα τα παιδία εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631 θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν σίγουρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση και εγω v20h να το κανω hard reset ?

Όχι δεν χρειάζεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά είχε βγάλει κινούμενη εικόνα καιρού, απο τότε χωρίς να αλάξω κάτι τίποτα. Αρνείται!

Έκλεισα και ανοιξα πάλι την ρύθμιση, αλλά τίποτα

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένους συγχρονισμούς!! Τους έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιμετώπισα ένα άλλο πρόβλημα. Χάθηκαν τα δεδομένα χωρίς να πειράξω τίποτα. Έχω Vodafone CU. Λογικά είναι θέμα από την Vodafone. Το ελενξαν μία φορά με είπαν θα έχω μετά από την επανεκκίνηση αλλά τίποτα.. Άλλαξα και την επιλογή από τα δεδομένα έβγαλα να μην έχω lte μιας και δεν πιάνει στην περιοχή μου. Έχει αντιμετώπιση κανείς κάτι παρόμοιο. Συσκευή με είπαν αποκλείεται να είναι μιας και είναι καινούργια.

 

Τελικά έστρωσε. Από την Vodafone ήταν το πρόβλημα....

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται

 

Εγω το εκανα αλλαξε το κινητο καταρχην σου βγαζει αλλιως την αρχική σελιδα κατα την γνωμη μου καλα θα ηταν να γινει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Τους πήρα τηλ και μου είπαν να πάρω στην lg να κανονίσω να στείλουν κούριερ να το παραλάβουν και να φύγει για σερβίς

Το τηλ που μου δώσανε είναι 2104800564

Εννοείται ότι δεν είπα τίποτα για Ρουτ

Θα πάρω από Δευτερά για να το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση

Έχουμε κάποιο οδηγό πως θα το φέρω σε εργοστασιακή κατάσταση χωρίς να φαίνεται ότι έγινε Ρουτ και ότι έχω custom recovery ;

Το κανεις και online απο την επίσημη σελιδα κανονιζεις επισκευη σε παιρνουν τηλ. Και στελνουν κουριερ.εγω ετσι το εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Στο snooz duration τι εχεις βαλει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω, με την καινουρια αναβαθμιση δεν αλλαζουν τα κουμπια οπως ηταν πριν ε;

Δοκιμασα και χωρις και 5 λεπτα αλλα το ξυπνητηρι κραταει 1 λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...