Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχουν πάθει αρκετοί σε λευκο g3 το στέλνεις και στο αλλάζουν εντός εγγύησης. Λευκό είναι? Και έτσι πληροφοριακα πες μας και την παρτιδα

 

φιλε μου ειναι το lg g3 32gb titanium τωρα παρτιδα δεν ξερω να σου πω...απο γερμανο το πηρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι μόλις κάνεις το update ενδεχομένως να σου κακοφανει αλλά συνήθεια είναι όπως είπα και εφόσον διαρθωνονται αλλά πράγματα κλαιν...

Οταν πρωτοειδαμε την lollipop σε sreenshots νομιζω πως ολοι ειδαν οτι τα εικονιδια κατω δηλαδη το home button , το back button και το αλλο οτι ΔΕΝ θα ειναι ιδια οπως στην KitKat....Επισης θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ομορφα...Τωρα το αν θα επρεπε να ειχε επιλογη να διαλεξεις εσυ ποιο θες απο τα δυο ειναι αλλη κουβεντα....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοειδαμε την lollipop σε sreenshots νομιζω πως ολοι ειδαν οτι τα εικονιδια κατω δηλαδη το home button , το back button και το αλλο οτι ΔΕΝ θα ειναι ιδια οπως στην KitKat....Επισης θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ομορφα...Τωρα το αν θα επρεπε να ειχε επιλογη να διαλεξεις εσυ ποιο θες απο τα δυο ειναι αλλη κουβεντα....

Και εμένα μου αρέσουν απλά μου ξυνιζαν λίγο στην αρχή! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας το lg g3 16gb από vodafone? Έχει κάτι το διαφορετικό ή δεν έχει πάρει ακόμα τις ενημερώσεις του? Ρωτάω επειδή παζαρεύω ένα και θέλω να το πάρω αύριο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα ελληνικο 32αρη και παρατηρησα σημερα ραγισμα κα8ετα στην τρυπα του μικροφωνου διπλα απο τα ακουστικα..Το εχει παθει καποιος αλλος?το εχει στηλει στο service?του το αντικαταστησαν?γτ διαβασα οτι το αναγνωριση η lg το προβλημα αυτο.Ενω μιλησα με το service hellas δεν ξερει τπτ η ο υπαλληλος δεν νιωθει..

 

ανεβασε μιαν φωτο.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι θα στο αλλαξουν...

 

κι εγω πηρα ιταλικο τηλεφωνο, απεγκατεστησα οσες εφαρμογες μπορουσα και τις αλλες τις απενεργοποιησα και εκρυψα τα εικονιδια τους...

 

το μονο που εχει μεινει ειναι η boot screen της TIM, με την οποια δεν ενοχλουμαι...

 

γενικα, με την 5.0 το τηλεφωνο παει πολυ γρηγορα και δεν εχω κανενα κολλημα...

 

και με τις ιταλικες εφαρμογες δεν ασχολουμαι πια... και ηρεμησα...

Link to comment
Share on other sites

@Turnyourback σέρβις κατευθείαν γίνεται πλήρης επισκευή, διάβασε μερικές σελίδες πίσω. Είναι γνωστό θέμα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και από εμενα,καινούριος κάτοχος με 32 ita.Μέχρι τώρα συμπεράσματα το κιν. απολαυστικότατο.Κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής με stock 4.4.2.Σήμερα παρατήρησα ότι στα stock βιντεάκια του lg σε full οθόνη σε 100% φωτεινότητα σκοτεινιάζει,όταν το ελαχιστοποιείς είναι κανονικά 100%.Την πρώτη μέρα μου φαίνεται ότι το είχα δει σε 100% φωτεινότητα και είχα πάθει πλακα.Αυτά από εμενα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ερχομενος απο το nexus 5,ηθελα κατι σε μεγαλυτερες inc και σκεφτομαι να το αγορασω και θελω να σας κανω δυο ερωτησεις.

 

1)Για το ποσο κραταει η μπαταρια με χρηση νορμαλ browsing λιγο και καμια κληση

 

και 2) τι ισχυει με τη LG και την εγγυηση στα ευρωπαικα και τα ελληνικα μοντελα,ποια καλυπτει?? θυμαμαι οτι καλuπτει και τα ευρωπαικα αλλα δε τα αντικαθιστα,σοφο θα ηταν να παω σε Ελληνικο 32gb που ειδα σε γνωστο καταστημα GR να ειμαι κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και από εμενα,καινούριος κάτοχος με 32 ita.Μέχρι τώρα συμπεράσματα το κιν. απολαυστικότατο.Κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής με stock 4.4.2.Σήμερα παρατήρησα ότι στα stock βιντεάκια του lg σε full οθόνη σε 100% φωτεινότητα σκοτεινιάζει,όταν το ελαχιστοποιείς είναι κανονικά 100%.Την πρώτη μέρα μου φαίνεται ότι το είχα δει σε 100% φωτεινότητα και είχα πάθει πλακα.Αυτά από εμενα

Καλορίζικο φίλε μου! Όταν αναπαράγει το βίντεο πάνω δεξιά έχει κάτι τελιτσες τις πατάς και ανοίγει το μενού επιλογών. Πήγαινε ρυθμίσεις και στο τέλος λέει φωτεινότητα ανέβασε στο 100% και ξετικαρεις το αυτόματο . Επίσης πας ρυθμίσεις συσκευής - γενικές - προσβασημοτητα και ξετικαρεις αποχρώσεις οθόνης που μειώνουν τον οπίσθιο φωτισμό. Μετά θα σου παίζει κομπλέ ;)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ερχομενος απο το nexus 5,ηθελα κατι σε μεγαλυτερες inc και σκεφτομαι να το αγορασω και θελω να σας κανω δυο ερωτησεις.

 

1)Για το ποσο κραταει η μπαταρια με χρηση νορμαλ browsing λιγο και καμια κληση

 

και 2) τι ισχυει με τη LG και την εγγυηση στα ευρωπαικα και τα ελληνικα μοντελα,ποια καλυπτει?? θυμαμαι οτι καλuπτει και τα ευρωπαικα αλλα δε τα αντικαθιστα,σοφο θα ηταν να παω σε Ελληνικο 32gb που ειδα σε γνωστο καταστημα GR να ειμαι κομπλε?

 

Εμένα φίλε μου βγάζει περίπου 4-5 ώρες οθόνη την μέρα. Ανάλογα την χρήση πάντα με WiFi ή 4g on φωτεινότητα στο αυτόματο αλλά αυτά είναι όλα σχετικά και ανάλογα την χρήση. Αλλά θεωρώ τον εαυτό μέσο χρήστη.

 

Καλύπτει ότι προορίζεται για ευρωπαϊκές χώρες κανονικά και με αντικατάσταση

 

Αντικαθιστά συσκευές καθώς το 32αρι εισάγεται επίσημα απλά σε δύο χώρες NEU(nothern europe) και ελβετικό επειδή είναι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης είχε αναφερθεί παλιότερα σε επικοινωνία παιδιού με lg hellas ότι καλύπτει κανονικά εγγύηση αλλά όχι αντικατάσταση συσκευής. Αλλά μόνο για αυτές τις δύο χώρες προέλευσης

 

Δεν αξίζει να πας σε μεγάλη αλυσίδα απλά για να το πάρεις ελληνικό είναι μεγάλη διαφορά. Αν το βρήκες ελληνικό σε σκρουτζομαγαζο τσιμπα το. Όχι όμως ότι θα έχει κάποια διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ φιλε takare για την άμεση απάντηση

Να είσαι καλά ελπίζω να διορθώθηκε το "πρόβλημα" ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μου βγάζει περίπου 4-5 ώρες οθόνη την μέρα. Ανάλογα την χρήση πάντα με WiFi ή 4g on φωτεινότητα στο αυτόματο αλλά αυτά είναι όλα σχετικά και ανάλογα την χρήση. Αλλά θεωρώ τον εαυτό μέσο χρήστη.

 

Καλύπτει ότι προορίζεται για ευρωπαϊκές χώρες κανονικά και με αντικατάσταση

 

Αντικαθιστά συσκευές καθώς το 32αρι εισάγεται επίσημα απλά σε δύο χώρες NEU(nothern europe) και ελβετικό επειδή είναι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης είχε αναφερθεί παλιότερα σε επικοινωνία παιδιού με lg hellas ότι καλύπτει κανονικά εγγύηση αλλά όχι αντικατάσταση συσκευής. Αλλά μόνο για αυτές τις δύο χώρες προέλευσης

 

Δεν αξίζει να πας σε μεγάλη αλυσίδα απλά για να το πάρεις ελληνικό είναι μεγάλη διαφορά. Αν το βρήκες ελληνικό σε σκρουτζομαγαζο τσιμπα το. Όχι όμως ότι θα έχει κάποια διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να είσαι καλά ελπίζω να διορθώθηκε το "πρόβλημα" ;)

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση. Η μπαταρια με ενδιαφερει πολυ γιατι ειμαι 10 ωρες εκτος σπιτιου καθε μερα και το βρισκω πολυ σημαντικο ,γιαυτο ειμαι αναμεσα σε αυτο κ στο note 3 που νομιζω κραταει παραπανω ωρες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση. Η μπαταρια με ενδιαφερει πολυ γιατι ειμαι 10 ωρες εκτος σπιτιου καθε μερα και το βρισκω πολυ σημαντικο ,γιαυτο ειμαι αναμεσα σε αυτο κ στο note 3 που νομιζω κραταει παραπανω ωρες

 

Επειδή έχω και τα δύο το g3 τα πάει πολύ καλύτερα σε μπαταρία και επειδή και εγώ λείπω κανένα δεκαωρο την μέρα από το σπίτι δεν παίζει να σε άφησει το g3 από μπαταρία μέσα στη μέρα. Πιστεύω μετά το n5 θα φας ξενερωμα με το touchwiz του note και επίσης αν σε ενδιαφέρουν φλασαρισματα κτλ εφόσον η Sammy εχει το knox το ξεχνάς

Edit : δεδομένου ότι σε νοιάζει και εγγύηση

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

 

Ήμουν στο τσακ να πάρω το G2 32GΒ, αλλά επειδή η διαφορά στην τιμή με το G3 (το 16GB) είναι πολύ μικρή το σκέπτομαι μήπως να προτιμούσα μια πιο σύγχρονη συσκευή. Ταυτόχρονα διαβάζω για τα lags του 16 και επειδή σκοπεύω να κρατήσω τη συσκευή μου για κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα και προσέχω τα πράγματά μου, έλεγα μήπως να έκανα μια υπομονή να έρθει πάλι η τιμή του 32GB στα πρότερα λογικά επίπεδα και να κάνω μια υπέρβαση στα χρήματα. Δεν κάνω βαριά χρήση πέρα από πλοήγηση στο internet, office, viber, skype και κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές-εργαλεία, αλλά τα θέλω άμεσα διαθέσιμα όποτε τα χρειάζομαι.

 

Εσείς που έχετε εμπειρία, λέτε να το σκεφτώ για το 16άρι ή να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

 

Ήμουν στο τσακ να πάρω το G2 32GΒ, αλλά επειδή η διαφορά στην τιμή με το G3 (το 16GB) είναι πολύ μικρή το σκέπτομαι μήπως να προτιμούσα μια πιο σύγχρονη συσκευή. Ταυτόχρονα διαβάζω για τα lags του 16 και επειδή σκοπεύω να κρατήσω τη συσκευή μου για κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα και προσέχω τα πράγματά μου, έλεγα μήπως να έκανα μια υπομονή να έρθει πάλι η τιμή του 32GB στα πρότερα λογικά επίπεδα και να κάνω μια υπέρβαση στα χρήματα. Δεν κάνω βαριά χρήση πέρα από πλοήγηση στο internet, office, viber, skype και κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές-εργαλεία, αλλά τα θέλω άμεσα διαθέσιμα όποτε τα χρειάζομαι.

 

Εσείς που έχετε εμπειρία, λέτε να το σκεφτώ για το 16άρι ή να περιμένω;

 

Οποία προβλήματα Software υπήρχαν στις αρχές έχουν διορθωθεί με τις τελευταίες αναβάθμισης και μια χαρά πάει και το 16αρι. Εγώ έχω 32αρι αλλά λένε ότι οι διαφορές είναι μικρές τις τάξεως του 4-6% βέβαια στο μέλλον ενδεχομένως η παραπάνω ραμ να χρειαστεί εφόσον έχεις σκοπό να την κρατήσεις αρκετό καιρό. Για μένα πάρε το 16αρι γιατί για αυτό που το χρειάζεσαι είναι σούπερ ισάξιο του 32 και δεν ξέρεις πότε και αν θα πέσει η τιμή του 32.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βελτιωθεί πολυ η μπαταρία μετά το τελευταίο update ή ειναι ιδεα μου

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και πάλι g3 16gb από note 3 η αίσθηση στο χέρι της συσκευής είναι απίστευτη,root φυσικά με crash rom.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και πάλι g3 16gb από note 3 η αίσθηση στο χέρι της συσκευής είναι απίστευτη,root φυσικά με crash rom.

 

Άντε ρε Vag και θέλαμε έναν ακόμα ισχυρό παίχτη στην παρέα μας.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Vag και θέλαμε έναν ακόμα ισχυρό παίχτη στην παρέα μας.

Χαίρομαι Κώστα που είσαι πιστός στην lg:D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι Κώστα που είσαι πιστός στην lg:D

 

Εμμμ με ανάγκασε η Sammy! Με τα knox και τους μετρητές και τις βλακείες!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ με ανάγκασε η Sammy! Με τα knox και τους μετρητές και τις βλακείες!

Είναι αλήθεια αν και εμένα δεν με πείραζε το μέγεθος όμως του g3 και το κράτημα του είναι ασύλληπτο.

Link to comment
Share on other sites

τις ειδοποιησεις στην lock screen γιατι δεν μπορω να τις ανοιξω απο εκει αλλα πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη και μετα να τις επιλεξω?

 

(κανω κατι λαθος? με 5.0 ειμαι stock)

Link to comment
Share on other sites

τις ειδοποιησεις στην lock screen γιατι δεν μπορω να τις ανοιξω απο εκει αλλα πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη και μετα να τις επιλεξω?

 

(κανω κατι λαθος? με 5.0 ειμαι stock)

 

Έχεις βάλει lockscreen με ασφάλεια?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...