Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Provider:6MP

Release date:2015/01/08

Επισης γραφει και αυτο

Stolen: NOTKOREAN :worry:

Πορτογαλία χώρα προέλευσης στο stolen σε όλους αυτό λέει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τακη ευχαριστω ρε συ για την ανταποκριση.Να ρωτησω και κατι αλλο?Βλεπω πιο πανω λενε οτι αν κανεις ανβαθμιση απο kitkat σε Lollipop πρεπει να κανεις factory reset.Εγω χθες οτι αναβαθμισεις μου ηρθαν για λογισμικο και εφαρμογες τις εκανα ολες.Οταν παω λοιπον στις πληροφοριες λογισμικου μου δειχνει Android 5.0!Πρεπει να κανω κι εγω factory rest?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τακη ευχαριστω ρε συ για την ανταποκριση.Να ρωτησω και κατι αλλο?Βλεπω πιο πανω λενε οτι αν κανεις ανβαθμιση απο kitkat σε Lollipop πρεπει να κανεις factory reset.Εγω χθες οτι αναβαθμισεις μου ηρθαν για λογισμικο και εφαρμογες τις εκανα ολες.Οταν παω λοιπον στις πληροφοριες λογισμικου μου δειχνει Android 5.0!Πρεπει να κανω κι εγω factory rest?:wacko:

Καλό είναι να κάνεις. Δεν είναι υποχρεωτικό αλλά συνιστάται στις μεγάλες αναβαθμίσεις λογισμικού. Αν την κάνεις μόνο καλό θα κάνει στη συσκευή. Απλά μετά θέλει σεταρισμα από την αρχή το κινητό γιατί σβήνονται τα πάντα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οταν εγινε η αναβαθμιση απο κιτ κατ σε λολιποπ εδω και αρκετο καιρο δηλαδη ..δεν το ειχα κανει..θα με συμβουλευες να το κανω αφου δν τ εκανα τοτε?

 

Εγώ το έκανα και σταμάτησε να κολλάει...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα εμενα σημερα εκανε update τη D85520H και μου αλλαξε τα εικονιδια κατω ,του home το πισω και αυτα πως μπορω να τα ξανα κανω οπως ηταν παλια?γιατι τωρα ειναι αθλια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα εμενα σημερα εκανε update τη D85520H και μου αλλαξε τα εικονιδια κατω ,του home το πισω και αυτα πως μπορω να τα ξανα κανω οπως ηταν παλια?γιατι τωρα ειναι αθλια

Δυστυχώς μάλλον δεν αλλάζουν...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον δεν αλλάζουν...

Κατέβασε nova ή apex launcher και βάλε κανένα theme LG g 3...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε nova ή apex launcher και βάλε κανένα theme LG g 3...

Δεν αλλάζουν τα home buttons νομίζω... Δηλαδή αυτά που είναι για να κάνεις πίσω κτλ. Αλλάζουν όλα τα άλλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To lag που αναφέρεις είναι το λιγότερο παράλογο. Δεν νομίζω ότι θα σε σώσει κάτι παρά μόνο το service. Αλλά πρέπει να πας να τους το δείξεις. Να δουν αυτή την καθυστέρηση. Κανείς εδώ μέσα δεν έχει τέτοια lag. Εγώ με το 32αρι δεν έχω ούτε ένα. Ακαριαία ανοίγουν όλα. Και άντε να δεχτώ ότι με το 16αρι υπάρχει λίγο λόγω λιγότερης ραμ. Εδώ εσύ μιλάς για 7 δευτερόλεπτα να ανοίξει ο browser.

Όσο για εναλλαγή της κάμερας, αυτό το κάνει και σε μένα. Όχι 5 δεύτερα αλλά η πρώτη αλλαγή δεν είναι ακαριαία και είναι θέμα εφαρμογής. Μετά όταν κάνω εναλλαγές αλλάζει πιο γρήγορα.

 

 

 

Προσωπικά σε οποιοδήποτε major update πρέπει να γίνεται! Ειδικά όταν μιλάμε για αλλάγή έκδοσης android. Και ιδανικά δεν πρέπει να γίνεται με ανάκτηση αντιγράφων. Αλλά στήσιμο από την αρχή. Η ανάκτηση ίσως ανακτήσει και πάλι κάποια δεδομένα που θα δημιουργήσουν conflicts.

Εγώ βέβαια ακόμα και αν μεσολαβούσαν αρκετές βάσεις τότε πάλι θα συνιστούσα το factory reset. Δηλαδή αν από 20Α έβαζα 20Η είναι μεγάλη διαφορά σε βάσεις οπότε πάλι θα έκανα. Το γιατί? Διάβασε την υπογραφή μου και θα καταλάβεις την άποψη μου.

 

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ..και μια τελευταια ερωτηση θελω να κανω με το factory reset διαγραφονται και οι επαφες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ..και μια τελευταια ερωτηση θελω να κανω με το factory reset διαγραφονται και οι επαφες?

Διαγράφονται ναι!!

Πριν το κάνεις, πήγαινε στις ρυθμίσεις των επαφών και πάτα "Εξαγωγή επαφών". Σε 3 δευτερόλεπτα θα σου φτιάξει ενα αρχειακι με επεκταμα. vcf! Το αρχείο αυτο μπορείς να το φτιάξεις κατευθείαν στην sd για μη σβηστεί ή για σιγουριά να το περάσεις και στον υπολογιστή σου για backup.

Μετά το factory reset, το βρίσκεις, το τρέχεις και σε λίγα δεύτερα έχεις παλι ολες τις επαφές σου!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον δεν αλλάζουν...

 

Κατέβασε nova ή apex launcher και βάλε κανένα theme LG g 3...

 

Δεν αλλάζουν τα home buttons νομίζω... Δηλαδή αυτά που είναι για να κάνεις πίσω κτλ. Αλλάζουν όλα τα άλλα

 

τη μα....κια χαλια ειναι τα εικονιδια και σε εσας ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ψες αναβάθμιση του Swype+dragon keyboard που έχω και πάνω στην αλλαγή γλώσσας κολλάει απίστευτα, μιλάμε για 10 δεύτερα, ενώ γενικά το τηλ πάει πολύ καλά. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφονται ναι!!

Πριν το κάνεις, πήγαινε στις ρυθμίσεις των επαφών και πάτα "Εξαγωγή επαφών". Σε 3 δευτερόλεπτα θα σου φτιάξει ενα αρχειακι με επεκταμα. vcf! Το αρχείο αυτο μπορείς να το φτιάξεις κατευθείαν στην sd για μη σβηστεί ή για σιγουριά να το περάσεις και στον υπολογιστή σου για backup.

Μετά το factory reset, το βρίσκεις, το τρέχεις και σε λίγα δεύτερα έχεις παλι ολες τις επαφές σου!

 

παω να κανω την επαναφορα και μου ζηταει εναν κωδικο πιν...αυτον που τν βρισκω??

Link to comment
Share on other sites

τη μα....κια χαλια ειναι τα εικονιδια και σε εσας ετσι ειναι?

Yeap.... Συνήθεια... Σε λίγες μέρες δεν θα θα τα βλέπεις καν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω την επαναφορα και μου ζηταει εναν κωδικο πιν...αυτον που τν βρισκω??

 

 

Εαν χρησιμοποιεις για κλειδωμα knock code ή καποιο μοτιβο ειναι ο κωδικος που σου ζηταει να βαλεις ως εναλλακτικη αν ξεχασεις το μοτιβο.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενες εκδοσεις της AndroidNow_Hd ειχε καποιο mod για full photo screen caller.

Εχει κανεις ιδεα για το αν μπαινει γενικοτερα και σε crash?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λένε τα παιδιά ότι τα πράγματα με την 20h φτιάξανε πάρα πολύ( δεν μου έχει έρθει ακόμα σε ελβετικό Όταν έρθει θα πω και εγώ με την σειρά μου την άποψη μου )και εδώ μέσα μερικοί άνθρωποι ασχολούνται με τα εικονίδια ;;;; Τι να πω μπορεί να είμαι εγώ Αυτός που κάνει λάθος αλλά ρε παιδιά εικονίδια είναι εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος .... Όλα αυτά φιλικά μην παρεξηγηθεί κανείς... Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα καινούργιο LG L3 από ένα κατάστημα με είδη τηλεφωνίας. Όταν το άνοιξα είδα ότι είχε πολλές εφαρμογές της εταιρίας TIM (μαλλον ιταλικές). Δυστυχώς σήμερα Σάββατο το μαγαζί είναι κλειστό οπότε από Δευτέρα τι κάνω? Το πάω πίσω? Θα μου το αλλάξουν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ψες αναβάθμιση του Swype+dragon keyboard που έχω και πάνω στην αλλαγή γλώσσας κολλάει απίστευτα, μιλάμε για 10 δεύτερα, ενώ γενικά το τηλ πάει πολύ καλά. Καμιά ιδέα;

 

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. βρέθηκε όμως λύση. Διέγραψε την εφαρμογή και ξανακανε από την αρχή εγκατάσταση και είσαι οκ. Μάλλον δεν κάθεται καλά η αναβάθμιση.

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα ελληνικο 32αρη και παρατηρησα σημερα ραγισμα κα8ετα στην τρυπα του μικροφωνου διπλα απο τα ακουστικα..Το εχει παθει καποιος αλλος?το εχει στηλει στο service?του το αντικαταστησαν?γτ διαβασα οτι το αναγνωριση η lg το προβλημα αυτο.Ενω μιλησα με το service hellas δεν ξερει τπτ η ο υπαλληλος δεν νιωθει..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα ελληνικο 32αρη και παρατηρησα σημερα ραγισμα κα8ετα στην τρυπα του μικροφωνου διπλα απο τα ακουστικα..Το εχει παθει καποιος αλλος?το εχει στηλει στο service?του το αντικαταστησαν?γτ διαβασα οτι το αναγνωριση η lg το προβλημα αυτο.Ενω μιλησα με το service hellas δεν ξερει τπτ η ο υπαλληλος δεν νιωθει..

Το έχουν πάθει αρκετοί σε λευκο g3 το στέλνεις και στο αλλάζουν εντός εγγύησης. Λευκό είναι? Και έτσι πληροφοριακα πες μας και την παρτιδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ λένε τα παιδιά ότι τα πράγματα με την 20h φτιάξανε πάρα πολύ( δεν μου έχει έρθει ακόμα σε ελβετικό Όταν έρθει θα πω και εγώ με την σειρά μου την άποψη μου )και εδώ μέσα μερικοί άνθρωποι ασχολούνται με τα εικονίδια ;;;; Τι να πω μπορεί να είμαι εγώ Αυτός που κάνει λάθος αλλά ρε παιδιά εικονίδια είναι εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος .... Όλα αυτά φιλικά μην παρεξηγηθεί κανείς...

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι μόλις κάνεις το update ενδεχομένως να σου κακοφανει αλλά συνήθεια είναι όπως είπα και εφόσον διαρθωνονται αλλά πράγματα κλαιν...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. βρέθηκε όμως λύση. Διέγραψε την εφαρμογή και ξανακανε από την αρχή εγκατάσταση και είσαι οκ. Μάλλον δεν κάθεται καλά η αναβάθμιση.

 

Θα κρατήσει τις λέξεις μου όμως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...