Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξεκλειδωνω με swipe.

 

Εμένα με swipe κανονικά τις ανοίγει από την lockscreen άμα πατήσω πάνω τους. Αλλά πλέον είμαι με Knock code οπότε δεν το κάνει και ζητάει το code. Βέβαια είμαι με custom αν παίζει ρόλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μετα την τελευταία αναβαθμιση εχω την αίσθηση της μέρας με τη νυχτα.. Οσων αφορα τα κουμπιά, μου θυμίζουν το PS1, σίγουρα ειναι θεμα συνήθειας, βεβαια ωραίος ο μιλιμανισμος αλλα ειναι τουλάχιστον ενοχλητικό να σου κανουν αλλαγες σε ενα τοσο χρηστικό μενου με το ετσι θελω..
Link to comment
Share on other sites

Άμα οι αλλαγές είναι για το καλό γιατί όχι... Εγώ τα θεωρώ πάρα πολύ πιο όμορφα από τα παλιά. Γενικώς το να πάει η εικόνα πιο κοντά στο στοκ θεωρώ ότι είναι το βέλτιστο!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε μια αλλη ρομ και flashing δεν φυγουν ολα..απλα ειναι branded το κινητο σου...να το πας πισω αλλα δεν νομιζω να στο αλλαξουν..τι χρωμα το εχςις παρει?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κανα ευκολο ρουτ θα βγει;; Το ρουτ ειναι ο ορισμος του ντεβελοπμεντ.

Το πιο αστειο βεβαια ειναι οτι τοσο καιρο κανεις δεν εβλεπε λαγκ.αλλα τωρα μσ την τελευταια αναβαθμιση ξαφνικα "εγινε αερινο", "ξαλαφρωσε" και λοιπα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βλέπουμε ταινία στον stock player πως ρυθμίζουμε την φωτεινότητα;βγάζω το αυτόματο την βάζω τέρμα αλλά όταν παίζει η ταινία σκοτεινιάζει πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν βλέπουμε ταινία στον stock player πως ρυθμίζουμε την φωτεινότητα;βγάζω το αυτόματο την βάζω τέρμα αλλά όταν παίζει η ταινία σκοτεινιάζει πάλι.

Δοκίμασε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ - ΓΕΝΙΚΕΣ - ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ - και ξετικαρε το αποχρώσεις οθόνης που μειώνει τον οπίσθιο φωτισμό. Και μέσα στον στοκ player όταν παίζει η ταινία πάνω δεξιά στις τελιτσες πατάς ανοίγει το μενού επιλέγεις ρυθμίσεις πας στην τελευταία που λέει φωτεινότητα και ξετικαρεις και εκει το αυτόματο και το βάζεις 100%

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

 

Ήμουν στο τσακ να πάρω το G2 32GΒ, αλλά επειδή η διαφορά στην τιμή με το G3 (το 16GB) είναι πολύ μικρή το σκέπτομαι μήπως να προτιμούσα μια πιο σύγχρονη συσκευή. Ταυτόχρονα διαβάζω για τα lags του 16 και επειδή σκοπεύω να κρατήσω τη συσκευή μου για κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα και προσέχω τα πράγματά μου, έλεγα μήπως να έκανα μια υπομονή να έρθει πάλι η τιμή του 32GB στα πρότερα λογικά επίπεδα και να κάνω μια υπέρβαση στα χρήματα. Δεν κάνω βαριά χρήση πέρα από πλοήγηση στο internet, office, viber, skype και κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές-εργαλεία, αλλά τα θέλω άμεσα διαθέσιμα όποτε τα χρειάζομαι.

 

Εσείς που έχετε εμπειρία, λέτε να το σκεφτώ για το 16άρι ή να περιμένω;

 

Εγώ θα πρότεινα το 32αρι.υπερτερεί ξεκάθαρα και σίγουρα η διαφορά υπέρ του δεν είναι μόνο 6%.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα το 32αρι.υπερτερεί ξεκάθαρα και σίγουρα η διαφορά υπέρ του δεν είναι μόνο 6%.

 

Συμφωνω.

Το 32αρι ειναι σαφως ανωτερο.

Το θεμα ειναι οτι η τιμη του ανεβηκε πολυ αποτομα.

Αντι να πεφτουν ανεβαινουν?

Τι κολπο ειναι αυτο?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά, παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :) Θα περιμένω να δω μήπως αρχίσει να κατεβαίνει γιατί παραείναι ψηλά. Ειδικά από τη στιγμή που σκοπεύω να το κρατήσω καιρό, μου φαίνεται το 16άρι να είναι ημίμετρο.
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά, παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :) Θα περιμένω να δω μήπως αρχίσει να κατεβαίνει γιατί παραείναι ψηλά. Ειδικά από τη στιγμή που σκοπεύω να το κρατήσω καιρό, μου φαίνεται το 16άρι να είναι ημίμετρο.

 

Από την στιγμή που πριν κανα 2μηνο το 32gb έκανε 375-380E είναι χαζομάρα να το πάρεις τώρα 80ε-100ε πιο πάνω.

και είμαστε λίγους μήνες πριν τα 64bit, ddr4 κτλ κτλ.

 

Το Lg G2 είναι αρκετά πιο φθηνό πλέον και θα είναι πάντα πιο γρήγορο με την ίδια custom rom από Lg G3 ;)

και θα σε βγάλει με άνεση μέχρι να πέσουν οι τιμές στα snap810 που θα βγουν. Στα + και η μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Από 420 πλέον παίζουν και τα Motorola Moto X 2nd Gen 2014. ;)

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Μην βγαλουμε και το g2 καλυτερο του g3. Αν μπορεις να περιμενεις καλα θα ηταν αν ξαναπεσει η τιμη γιατι ειδικα το 32 ειναι πολυ ανωτερο του g2 με μονη εξαιρεση την αυτονομια...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα ... Καλύτερο το g2 Από το 3?Από ποια άποψη είναι καλύτερο εκτός της αυτονομίας ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά που είδατε ότι είπα είναι καλύτερο το G2....ξαναδιαβάστε τι έγραψα.

 

Απλώς δεν πιστεύω σε αυτή την φάση ότι τα 180-200e παραπάνω που κάνει τώρα το G3 αξίζουν σε σχέση με το G2.

Ειδικά με το G3 να είναι 100e μο πιο φθηνό κανα 2μηνο πριν. Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, αλλα ακόμα και το Kaizershop που το είχε 375 τώρα το έχει 460.

απο εκεί και πέρα διαθέσιμα είναι σε κάτι τιμές 550-599 που εκεί παίζουν τα Nexus 6, Νote 4 και Sony Ζ3 ....

το G3 έχει καλύτερη καμερα. Το G2 καλύτερη αυτονομία. Γενικά πιο σύγχρονο και ανώτερο το G3 αλλά πολύ ανώτερο δεν το λες.

Αν τα έχει ας τα δώσει για το G3 αλλά το μπατζετ του που έχει ορισει ο ανθρωπος είναι οριακό για G3 32GB o ίδιος το λέει.

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά που είδατε ότι είπα είναι καλύτερο το G2....ξαναδιαβάστε τι έγραψα.

 

Απλώς δεν πιστεύω σε αυτή την φάση ότι τα 180-200e παραπάνω που κάνει τώρα το G3 αξίζουν σε σχέση με το G2.

Ειδικά με το G3 να είναι 100e μο πιο φθηνό κανα 2μηνο πριν. Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, αλλα ακόμα και το Kaizershop που το είχε 375 τώρα το έχει 460.

απο εκεί και πέρα διαθέσιμα είναι σε κάτι τιμές 550-599 που εκεί παίζουν τα Nexus 6, Νote 4 και Sony Ζ3 ....

το G3 έχει καλύτερη καμερα. Το G2 καλύτερη αυτονομία. Γενικά πιο σύγχρονο και ανώτερο το G3 αλλά πολύ ανώτερο δεν το λες.

Αν τα έχει ας τα δώσει για το G3 αλλά το μπατζετ του που έχει ορισει ο ανθρωπος είναι οριακό για G3 32GB o ίδιος το λέει.

 

Ρε φιλε τα αλλα που αναφερεις δεν ειναι καλυτερα του δικου μας. το νεξους τεραστιο. το νοτελι μεγαλο και σαμσουγκ κλειδωματα κτλ.. το ζ3 ορθογωνιο τουβλο με δεκα ποντους μπεζελ ασε που η σονυ δεν παει και πολυ καλα... ναυαρχιδα καθε 6μηνο..... μην μου πειτε αποδοσεις τωρα.....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά είναι τα τηλέφωνα μην αρπαζεστε αυτό που είπε ο άνθρωπος είναι ότι επειδή έχει τεθεί ένα συγκεκριμένο Budget και είναι οριακό για το g3 να κοιτάξει και το g2 που αδιαμφισβητητα είναι πάρα πολύ καλό και σε επιδόσεις πολύ κοντά στο g3. Επίσης note 4 και N6 είναι και αυτή δύναμη ο καθένας έχει την άποψή του δεν χρειάζεται να αρπαζομαστε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε τα αλλα που αναφερεις δεν ειναι καλυτερα του δικου μας. το νεξους τεραστιο. το νοτελι μεγαλο και σαμσουγκ κλειδωματα κτλ.. το ζ3 ορθογωνιο τουβλο με δεκα ποντους μπεζελ ασε που η σονυ δεν παει και πολυ καλα... ναυαρχιδα καθε 6μηνο..... μην μου πειτε αποδοσεις τωρα.....

 

Εντάξει εντάξει, τα δικά μας είναι καλύτερα....Αν φτάσει τα 550-599 Να μην σκεφτεί καθόλου τα nexus 6/ Note 4/ Z3

μάπα smartphones είναι ....

 

ο άνθρωπος λέει ότι το G3 32GB παραείναι ψηλά τώρα και θα περιμένει τιμές στο 400αρι όπως ήταν πριν κανα 2μηνο

και αν δεν πέσει του είπα για εναλλακτική G2 που είναι πολυ φθηνότερο και μέχρι να πέσουν οι τιμές στα 64bit 4gb ddr4 810 και δεν συμμαζεύεται

θα τον καλύψει απόλυτα. Στα + του G2 αυτονομία, φωτεινή οθόνη στον ήλιο και ισοδύναμες τλχ επιδόσεις λόγο ανάλυσης.

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη υμίν παιδιά! :D Κάπως έτσι "τσακώνομαι" κι εγώ με τον εαυτό μου εγκεφαλικά για το τι να πάρω, σας κατανοώ. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά αν είχε 500€ εννοείται θα κοίταζα και προς Ν6, note 4 το Ζ3 δεν με ενθουσιάζει χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει βέβαια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλό απλά δεν είναι στα γούστα μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μεταξυ μας τι σας αρεσει περισσοτερο σε αυτα τα δυο?

Σε ποια δύο? Ν6 ,note 4?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...