Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο g3 της γυναικας μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα την ωρα που χαζευε κατι στο ιντερνετ το τηλ εκλεισε και απο τοτε δεν ανοιγει με τπτ.Η μπαταρια αλλαχτηκε πριν 10 μερες με καινουργια και δοκιμασα κ την δικια μου παλι τπτ.δοκιμασα να το ανοιξω με πατημενο το power button εβαλα το πιν αλλα μετα παλι εκλεισε και μια φορα μου εβγαλε μια μπλε οθονη.τι μπορει να εχει γινει?εχει συμβει κατι παρομοιο σε κανεναν?μηπως ψωφησε?

 

Η συμπεριφορά παραμένει ίδια;

Δοκίμασες hard reset;

Στο δικό μου είχα μια μπλε οθόνη παρατεταμένη πάνε μήνες τώρα σε αναβάθμιση πάλι όπως κι εσύ ενώ δούλευα με τον browser δεν είχα καταλάβει ότι κατεβάζει ανανέωση και από τη ταλαιπωρία που αργούσε να κατεβάσει τη σελίδα αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση είχα μια μπλε σελίδα δεν θυμάμαι ακριβώς πάντως όχι κανονική επανεκκίνηση γιαυτό και το θυμάμαι ακόμα.

Ίσως και το δικό σας είναι σε τέτοια διαδικασία τώρα!

Από όσο μπορώ να θυμηθώ αν δεν με απατά η μνήμη μου χρειάστηκε να κάνω 2 με 3 επανεκκινήσεις για να ανοίξει κανονικά η συσκευή και μετά είδα ότι άρχισε να κατεβάζει πάλι το λογισμικό της ανανέωσης από εικονίδιο στη μπάρα ειδοποίησης, έτσι το κατάλαβα. Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης κανένα θέμα δεν προέκυψε μπλε οθόνη πάλι.

Έχω διαβάσει ότι καλό είναι να έχουμε ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αυτό στις επιλογές προγραμματιστή για να μη μπρικάρει το τηλέφωνο και να μπορούμε να επέμβουμε αν κάτι πάει στραβά, τώρα το έχω ενεργοποιημένο αν και μου δημιουργεί κολλήματα κάθε φορά που συνδέω το κινητό στο LG suite χαλάλι του.

Γράψε τι έχεις κάνει μέχρι τώρα ίσως κάποιος ειδικότερος σε βοηθήσει καλύτερα και ασφαλέστερα

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στο g3 της γυναικας μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα την ωρα που χαζευε κατι στο ιντερνετ το τηλ εκλεισε και απο τοτε δεν ανοιγει με τπτ.Η μπαταρια αλλαχτηκε πριν 10 μερες με καινουργια και δοκιμασα κ την δικια μου παλι τπτ.δοκιμασα να το ανοιξω με πατημενο το power button εβαλα το πιν αλλα μετα παλι εκλεισε και μια φορα μου εβγαλε μια μπλε οθονη.τι μπορει να εχει γινει?εχει συμβει κατι παρομοιο σε κανεναν?μηπως ψωφησε?

η μπαταρια ειναι επισημη? ουτε σε download mode μπαινει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρια επισημη ειναι του εβαλα και την δικια μοθ.το μονο που καταφερα ειναι να βαλω πιν να το ανοιξω αλλα μετα παλι επανεκκινηση.download mode πως μπαινω?hard reset με power button κ volume down?δεν μπορω να καταλαβω τι το επιασε
Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρια επισημη ειναι του εβαλα και την δικια μοθ.το μονο που καταφερα ειναι να βαλω πιν να το ανοιξω αλλα μετα παλι επανεκκινηση.download mode πως μπαινω?hard reset με power button κ volume down?δεν μπορω να καταλαβω τι το επιασε

 

 

Ίσως να βοηθούσε αν έβγαζες τη μπαταρία για λίγο από το τηλέφωνο μια ιδέα.

 

Recovery Mode

 

.Turn off the device

.Press and hold Volume Down key + Power Key about 6-7 seconds

.Release Power key when LG logo appear

.When still pressing Volume Down key, press Power key one more

.Release Volume down key when Factory Data Reset menu appears

 

Download Mode

 

.Turn off the device

.Press and hold Volume Up key + Power key about 5-8 seconds

.Connect USB Cable when still pressing these buttons

.Release all key when Download Mode appears

 

Hard reset LG G3 D855

 

.Turn off the device

.Press and hold Volume Down key + Power Key about 6-7 seconds

.Release Power key when LG logo appear

.When still pressing Volume Down key, press Power key one more

.Release Volume down key when Factory Data Reset menu appears

.Use Volume key to select “Yes”

.Pres Power key to confirm.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη περιμενουμε να ερθει επισημα η mm στη ελλαδα και γενικα και σε αλλες χωρες. Ξερετε καπου μου θυμιζει και τη huawei που ειχε βγαλει το 4.4 μονο για τους κινεζους. Για την ευρωπη τιποτα. Φυσικα για να το βαλεις ηθελε αλλη δουλεια σε σχεση με το g3. Αλλα γιατι πρωτα σε συγκεκριμενες χωρες...δεν μπορω να το καταλαβω ωρες ωρες...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο καλυτερα τα χρωματα .Μην περιμενεις τρελη διαφορα ,ειναι καπως πιο ζωντανα. Το κιτρινο θα μεινει κιτρινο...

 

ok σ ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθες που επιχείρησα να κάνω έλεγχο απόγευμα, βράδυ, πρώτες πρωινές ώρες για την εξάρα δεν λειτουργούσε ο server, τώρα δουλεύει κανονικά αλλά εξάρα πουθενά. Είπα κι εγώ το ετοιμάζουν για να μη λειτουργεί αλλά έπεσα έξω κρίμα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή το g3 την πήρε νωρίς. Απλά την αφήνουν να παλιώσει, σαν το καλό κρασί...

Κάτι που μου ήρθε στο άσχετο, το ois δουλεύει σε όλες τις αναλύσεις του βίντεο που τραβάμε; Ή μόνο από το full hd και κάτω;

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή το g3 την πήρε νωρίς. Απλά την αφήνουν να παλιώσει, σαν το καλό κρασί...

Κάτι που μου ήρθε στο άσχετο, το ois δουλεύει σε όλες τις αναλύσεις του βίντεο που τραβάμε; Ή μόνο από το full hd και κάτω;

 

Ναι ακόμα και σε 2160p :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...ξεκίνησε η 6άρα...

Δείτε εδώ στο last added http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=41

V30c για Κροατία και Ιταλία.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθυμηση καποιος παιδια επειδη την βλεπω να ερχεται η 6αρα.. Τι κανουμε; Πριν hard reset ή και πριν και μετα; Τι ειναι καλυτερο;
Link to comment
Share on other sites

Rootαρα την 6 με kingroot.

Θέλω να δουλεύω όμως με super su.

Πώς μπορώ να το αλλάξω αφού η εφαρμογή super su δεν μπορεί να κάνει update binary?

 

Το βρήκα.

Edited by leris2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...ξεκίνησε η 6άρα...

Δείτε εδώ στο last added http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=41

V30c για Κροατία και Ιταλία.

 

Έχει καμιά διαφορά με τη v30b των πολωνών;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά διαφορά με τη v30b των πολωνών;

 

Δεν έχω ιδέα,δεν έχω περάσει την πολωνική.

Ίσως η v30c έχει κάποια security fixes.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

μας γκαστρωσαν μεχρι να το δωσουν....αντε να δουμε ποτε θα ερθει! μια ερωτηση ειναι η 6.0.1; ή 6.0;
Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά διαφορά με τη v30b των πολωνών;

τα αρχικα a,b,c κλπ δειχνουν ποια ειναι ποιο καινουργια με οτι συνεπαγεται αυτο,πχ διορθωσεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέο μέλος θέλω βοήθεια.Είμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το G3,θέλω να πιστέυω

ότι στα 220€ που έχει πέσει η τιμή του είναι η καλύτερη επιλογή.Δεν είμαι ιδιαιτέρα απαιτητικός

γρήγορο σερφάρισμα η μεγάλη και καλή οθόνη για nova go και ote tvgo και καλή φωτογραφία

και βίντεο(παιχνίδια καθόλου).Θέλω να μου πείτε αν αξιζει να δώσω 40-50€ παραπάνω για να πάρω

το 32άρι με 3gb ram,και κάπου έχω χαθεί με τις παρτίδες τι αρχικά νούμερα να ζητήσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέο μέλος θέλω βοήθεια.Είμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το G3,θέλω να πιστέυω

ότι στα 220€ που έχει πέσει η τιμή του είναι η καλύτερη επιλογή.Δεν είμαι ιδιαιτέρα απαιτητικός

γρήγορο σερφάρισμα η μεγάλη και καλή οθόνη για nova go και ote tvgo και καλή φωτογραφία

και βίντεο(παιχνίδια καθόλου).Θέλω να μου πείτε αν αξιζει να δώσω 40-50€ παραπάνω για να πάρω

το 32άρι με 3gb ram,και κάπου έχω χαθεί με τις παρτίδες τι αρχικά νούμερα να ζητήσω.

Ευχαριστώ.

 

Έχω το G3 16gb.

Σήμερα το value for money είναι το G4 και αποκτάτε με 50 ευρώ παραπάνω. Καλύτερη κάμερα ομαλότερη λειτουργία και αναβάθμιση πέρα από τη marshmallow έκδοση του android σε βάθος χρόνου κοστίζει λιγότερο.

Άρα το θέμα είναι οικονομικό μικρό G3 ή G4.

Αν είχα αυτό το δίλημμα για το 32gb 3gb ram G3 σήμερα θα προτιμούσα να περιμένω λίγο μαζεύοντας το πενηντάρη για τον αντικαταστάτη του.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μες την εβδομάδα θέλω να το παραγγείλω το ταβάνι οικονομικά είναι το 32άρι

(τα 200€ ήταν το αρχικό μπάτζετ)άσε που το g3 μου αρέσει περισότερο σε εμφάνιση.

Σίγουρα το g4 θα είναι λίγο καλύτερο αλλά δεν με τρελένει να περιμένω να πέσει η τιμή του,ή να ανεβάσω

εγώ το μπάτζετ.Σε αυτά που θέλω και έγραψα παραπάνω θα με κάλυπτε το 16άρι ή να κάνω την υπέρβαση

για το 32άρι(Έχω σκοπό να το κρατήσω 2-3 χρόνια τουλάχιστον).

Διαφορά στήν χρήση θα δώ με το 3gb ram?Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά στίς δύο εκδόσεις οτιδήποτε?

Edited by kotzak45
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...ξεκίνησε η 6άρα...

Δείτε εδώ στο last added http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=41

V30c για Κροατία και Ιταλία.

 

Το δικό μου είναι northern europe 6ne με v21a αναβαθμισμένο μέσω ota χωρίς επεμβάσεις και βάση imei μου βγάζει τελευταία τη Πολωνική 6po... v21a ότι θέλει βγάζει μου φαίνεται και στο northern europe 16G έχει μείνει πίσω στη v20h κάτι δεν πάει καλά με το site αυτό.

Μήπως υπάρχει κίνδυνος με την εισαγωγή του imei στη φόρμα μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά θα ήθελα απάντηση στην απορία μου αυτή αν κάποιος ξέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι ότι μες την εβδομάδα θέλω να το παραγγείλω το ταβάνι οικονομικά είναι το 32άρι

(τα 200€ ήταν το αρχικό μπάτζετ)άσε που το g3 μου αρέσει περισότερο σε εμφάνιση.

Σίγουρα το g4 θα είναι λίγο καλύτερο αλλά δεν με τρελένει να περιμένω να πέσει η τιμή του,ή να ανεβάσω

εγώ το μπάτζετ.Σε αυτά που θέλω και έγραψα παραπάνω θα με κάλυπτε το 16άρι ή να κάνω την υπέρβαση

για το 32άρι(Έχω σκοπό να το κρατήσω 2-3 χρόνια τουλάχιστον).

 

Σε καταλαβαίνω πιθανολογώ ότι η χρήση που του κάνεις είναι σαν τη δική μου χωρίς μεγάλες απαιτήσεις games πολλά social κτλ. τότε κάνει και το μικρό 16gb αλλά για 3 έτη δύσκολο το μικρό και το πενηντάρικο για το G4 είναι λίγο αν μετρήσεις κάμερα και ομαλότερη λειτουργία του κινητού συνολικά και καλύτερη υποστήριξη από τη LG από εδώ και πέρα. Αν 3 έτη θα περίμενα και όταν μάζευα το πενηντάρη βουρ για το G4.

Μη βιαστείς αν δεν υπάρχει άμεση ανάγκη αντικατάστασης δες το χαλαρά γιατί θα το κρατήσεις μεγάλο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι northern europe 6ne με v21a αναβαθμισμένο μέσω ota χωρίς επεμβάσεις και βάση imei μου βγάζει τελευταία τη Πολωνική 6po... v21a ότι θέλει βγάζει μου φαίνεται και στο northern europe 16G έχει μείνει πίσω στη v20h κάτι δεν πάει καλά με το site αυτό.

Μήπως υπάρχει κίνδυνος με την εισαγωγή του imei στη φόρμα μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά θα ήθελα απάντηση στην απορία μου αυτή αν κάποιος ξέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε καταλαβαίνω πιθανολογώ ότι η χρήση που του κάνεις είναι σαν τη δική μου χωρίς μεγάλες απαιτήσεις games πολλά social κτλ. τότε κάνει και το μικρό 16gb αλλά για 3 έτη δύσκολο το μικρό και το πενηντάρικο για το G4 είναι λίγο αν μετρήσεις κάμερα και ομαλότερη λειτουργία του κινητού συνολικά και καλύτερη υποστήριξη από τη LG από εδώ και πέρα. Αν 3 έτη θα περίμενα και όταν μάζευα το πενηντάρη βουρ για το G4.

Μη βιαστείς αν δεν υπάρχει άμεση ανάγκη αντικατάστασης δες το χαλαρά γιατί θα το κρατήσεις μεγάλο χρονικό διάστημα.

Το 16άρι στήν αρχή θα είναι καλό αλλά σε βάθος χρόνου το 32άρι είναι πιό σοφή επιλογή μου φαίνεται.

Παρτίδες και τέτοια ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

εχω το 32αρι και το προτεινω.για βαθος χρονου.παρτιδες ολες ειναι απο αυγουστο 15 και ειναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου είναι northern europe 6ne με v21a αναβαθμισμένο μέσω ota χωρίς επεμβάσεις και βάση imei μου βγάζει τελευταία τη Πολωνική 6po... v21a ότι θέλει βγάζει μου φαίνεται και στο northern europe 16G έχει μείνει πίσω στη v20h κάτι δεν πάει καλά με το site αυτό.

Μήπως υπάρχει κίνδυνος με την εισαγωγή του imei στη φόρμα μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά θα ήθελα απάντηση στην απορία μου αυτή αν κάποιος ξέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε καταλαβαίνω πιθανολογώ ότι η χρήση που του κάνεις είναι σαν τη δική μου χωρίς μεγάλες απαιτήσεις games πολλά social κτλ. τότε κάνει και το μικρό 16gb αλλά για 3 έτη δύσκολο το μικρό και το πενηντάρικο για το G4 είναι λίγο αν μετρήσεις κάμερα και ομαλότερη λειτουργία του κινητού συνολικά και καλύτερη υποστήριξη από τη LG από εδώ και πέρα. Αν 3 έτη θα περίμενα και όταν μάζευα το πενηντάρη βουρ για το G4.

Μη βιαστείς αν δεν υπάρχει άμεση ανάγκη αντικατάστασης δες το χαλαρά γιατί θα το κρατήσεις μεγάλο χρονικό διάστημα.

Βαλε το lg phone from και κατω γραφει ποια εκδοση ειναι για το δικο σου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...