Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η πολωνικη 6αρα για μαμα δεν πιάνεται?

 

Μαμά πιάνεται για τα πολωνικά. Αν η συσκευή σου είναι πχ ελληνική, μπορεί άνετα το σέρβις να στο βγάλει εκτός καθώς δεν γίνεται η πολωνική να μπει από μόνη της, θέλει χέρι.

 

Ξέρετε αν χάνετε η εγγύηση ενεργοποιώντας τα developer options?

 

Όχι, δεν χάνεται. Μ'ένα hard reset φεύγει το συγκεκριμένο μενού,

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και η πολωνικη 6αρα για μαμα δεν πιάνεται?

 

Θεωρητικά όχι. Πρακτικά ίσως να μην το δουν. Αλλά απλά πράγματα. Βάζεις την μαμά(εννοώ της χώρας που θεωρείται το κινητό σου), το στέλνεις και μετά περνάς την πολωνική ΜΜ και έχεις ΜΜ.

 

Ξέρετε αν χάνετε η εγγύηση ενεργοποιώντας τα developer options?

 

Άσχετα με το αν φεύγει όπως λέει το παιδί. Όχι δεν χάνεται. Είναι λειτουργία του κινητού. Από την στιγμή που δεν πειράζονται αρχεία του συστήματος ή δεν γίνονται προσθήκες σε αυτά τότε δεν έχεις θέμα. Το developer options επιτρέπεται κανονικά από το κινητό.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το βγαλεις αν πας διαχειρηση εφαρμογων>>ρυμθισεις(να βρεις δλδ το εικονιδιο που λεει ρυθμισεις)>>clear cashe.......δεν χρειαζεται επαναφορα τι κουλο ειναι παλι και τουτο!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το βγαλεις αν πας διαχειρηση εφαρμογων>>ρυμθισεις(να βρεις δλδ το εικονιδιο που λεει ρυθμισεις)>>clear cashe.......δεν χρειαζεται επαναφορα τι κουλο ειναι παλι και τουτο!

 

Το δοκίμασα, αλλά τίποτα. Μήπως δεν γίνεται έτσι στο Lolipop και γίνεται μόνο σε προηγούμενες εκδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα !!!

παιδια πηγα να ρουταρω με lolipop

και τωρα κολλησε στο bootlogo θα ηθελα την βοηθεια σας.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα !!!

παιδια πηγα να ρουταρω με lolipop

και τωρα κολλησε στο bootlogo θα ηθελα την βοηθεια σας.

Με ποια μεθοδο πηγες να το ρουταρεις?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

με LG_One_Click_Root_v1.3 και απο εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

και καπου βρηκα για unbrick και λεει κατεβασε το lg pc suite αλλα για καποιο λογο δεν κανει τιποτε κατεβαζει το firmware και κολαει εκει που παει να ξεκινησει την αναβαθμιση.

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

με LG_One_Click_Root_v1.3 και απο εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

και καπου βρηκα για unbrick και λεει κατεβασε το lg pc suite αλλα για καποιο λογο δεν κανει τιποτε κατεβαζει το firmware και κολαει εκει που παει να ξεκινησει την αναβαθμιση.

 

δεν το εχω κανει ακομα αλλα νομιζω αν φλασαρεις μια stock με το lg flash tool θα εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Έχω καταλάβει ότι στο do not disturb mode περνάει μόνο μία κλήση αν γίνει δυο φορές σε μικρό διάστημα. Αν κάποιος επιμένει να μπορεί να σε βρίσκει. Σωστά; Πάμε παρακάτω.

Στο priority mode θέλω να περνάνε μονο οι κλήσεις, τα μηνύματα και τα calendar events (αυτό περιλαμβάνει και το Google calendar ή μονο τα events του lg calendar?).

Στο πάνω μέρος της οθόνης στις ρυθμίσεις του priority mode έχω επιλέξει το calls and notifications. Δλδ θα αφήνει να περνάνε (θα έχω και ηχητικές ειδοποιήσεις) εκτός απο τα 3 που προανέφερα, και οι εφαρμογές που τις έχω θέσει σε priority γενικά ή δεν παίζει ρόλο;

Τέλος, αν μία εφαρμογή "κόβεται" από το priority mode, πχ τα e-mail μου - δεν με νοιάζουν στις 3 το βράδυ και δεν θέλω να με ξυπνάνε, θα παίρνω την ειδοποίηση στο κινητό, πάνω αριστερά όπως όλες οι άλλες ειδοποιήσεις, απλά δεν θα κτυπάει; Ή θα χάνω και τις ειδοποιήσεις λόγω priority;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Έχω καταλάβει ότι στο do not disturb mode περνάει μόνο μία κλήση αν γίνει δυο φορές σε μικρό διάστημα. Αν κάποιος επιμένει να μπορεί να σε βρίσκει. Σωστά; Πάμε παρακάτω.

Στο priority mode θέλω να περνάνε μονο οι κλήσεις, τα μηνύματα και τα calendar events (αυτό περιλαμβάνει και το Google calendar ή μονο τα events του lg calendar?).

Στο πάνω μέρος της οθόνης στις ρυθμίσεις του priority mode έχω επιλέξει το calls and notifications. Δλδ θα αφήνει να περνάνε (θα έχω και ηχητικές ειδοποιήσεις) εκτός απο τα 3 που προανέφερα, και οι εφαρμογές που τις έχω θέσει σε priority γενικά ή δεν παίζει ρόλο;

Τέλος, αν μία εφαρμογή "κόβεται" από το priority mode, πχ τα e-mail μου - δεν με νοιάζουν στις 3 το βράδυ και δεν θέλω να με ξυπνάνε, θα παίρνω την ειδοποίηση στο κινητό, πάνω αριστερά όπως όλες οι άλλες ειδοποιήσεις, απλά δεν θα κτυπάει; Ή θα χάνω και τις ειδοποιήσεις λόγω priority;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Όσο αναφορά το google caledar από το ήχος στην ενότητα ειδοποιήσεις στις εφαρμογές επιλέγεις αναλόγως θα το καταλάβεις, να έχεις επιλεγμένο τα συμβάντα ημερολογίου βέβαια.

Για τις κλήσεις εσύ επιλέγεις από το εξουσιοδοτημένες επαφές ποιες όλες, αγαπημένοι ή μόνο επαφές (για να βγάζεις εκτός αγνώστους!). Δεν νομίζω ότι περνάνε ανάλογα με τη συχνότητα τους!

Νομίζω δεν χάνεις ειδοποιήσεις από εφαρμογές αλλά εμφανίζονται το πρωί μετά το πέρας της απαγόρευσης δεν είμαι σίγουρος όμως γιαυτό ή δεν μπορώ να το καταλάβω αν παίζει ρόλο και το είδος αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θυμάμαι λάθος. Στο priority αν σε πάρει πολλές φορές κάποιος εκτός λίστας τότε θα περνάει. Στο do not disturb δεν θα περνάει τίποτα. Εγώ έχω βάλει μόνο τους αγαπημένους από τον κατάλογο μου στο priority mode. Οπότε αν με πάρει κάποιος εκτός αυτής της λίστας 2-3-5 συνεχόμενες φορές μάλλον στο τέλος θα κτυπήσει. Και καλά ότι έχει ανάγκη να σου μιλήσει.

Αυτό με το Google calendar κατάλαβα τι λες και κατάλαβα και πως δουλεύει, για όλες τις εφαρμογές.

Απλά ενώ έχω επιλέξει κάποιες να είναι σε priority, δεν βγάζει ειδοποιήσεις αυτών των εφαρμογών όταν το βάζω σε priority mode. Δεν με χαλάει αυτό βέβαια, απλά είναι λίγο περίεργο. Στο email μου έβγαλε την ειδοποίηση πάνω αριστερά απλά όχι με ήχο (δεν είναι σε priority σαν εφαρμογή), ενώ στο fb (που είναι σε priority σαν εφαρμογή) δεν έβγαλε ούτε ήχο ούτε ειδοποίηση.

Είναι λίγο μπερδεμένο...

Ευχαριστώ roll.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την αναμονή και πέρασα χειροκίνητα την 6.0.Εκ πρώτης άποψης είναι πολλή καλή και γρήγορη.

Θα ήθελα να μάθω αν θέλω αργότερα να ξαναγυρίζω σε μαμά λολιποπ για να πάρω την 6.0 πού θα βγει για την δική μου ιταλική έκδοση το πισωγυρισμα γινεται με τον ίδιο πανεύκολο τρόπο η πρέπει να προσέξω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την αναμονή και πέρασα χειροκίνητα την 6.0.Εκ πρώτης άποψης είναι πολλή καλή και γρήγορη.

Θα ήθελα να μάθω αν θέλω αργότερα να ξαναγυρίζω σε μαμά λολιποπ για να πάρω την 6.0 πού θα βγει για την δική μου ιταλική έκδοση το πισωγυρισμα γινεται με τον ίδιο πανεύκολο τρόπο η πρέπει να προσέξω κάτι άλλο?

Ήσουν root? Πως την πέρασες? Με flash tool ή από recovery bumped?

Αν ήσουν ροοτ και είχες recovery δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6536955

Αν την πέρασες με flash tool, δεν ξέρω! Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την αναμονή και πέρασα χειροκίνητα την 6.0.Εκ πρώτης άποψης είναι πολλή καλή και γρήγορη.

Θα ήθελα να μάθω αν θέλω αργότερα να ξαναγυρίζω σε μαμά λολιποπ για να πάρω την 6.0 πού θα βγει για την δική μου ιταλική έκδοση το πισωγυρισμα γινεται με τον ίδιο πανεύκολο τρόπο η πρέπει να προσέξω κάτι άλλο?

αν την περασες με αρχειο kdz και flashtool το πισωγυρισμα εχει μια διαδικασια λιγο εως πολυ δυσκολη.αναλογα το τι μπορει ο καθενας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν την περασες με αρχειο kdz και flashtool το πισωγυρισμα εχει μια διαδικασια λιγο εως πολυ δυσκολη.αναλογα το τι μπορει ο καθενας.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ναι με flashtool την πέρασα.Εχω να ασχοληθώ με φλασαρισματα απο εποχη Windows εκεινα με την οθονη που την πιεζες με το μαραφετι που ειχαν μεσα.

Θα ρωτησω στο τμήμα για τις τροποποιήσεις γιατι δεν ημασστε στο σωστό τοπικ

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ναι με flashtool την πέρασα.Εχω να ασχοληθώ με φλασαρισματα απο εποχη Windows εκεινα με την οθονη που την πιεζες με το μαραφετι που ειχαν μεσα.

Θα ρωτησω στο τμήμα για τις τροποποιήσεις γιατι δεν ημασστε στο σωστό τοπικ

αντιγραφω εναν οδηγο για downgrade απο εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-d855-30b-images-kdz-flashables-t3282012 και ποιο κατω εχει αυτο Downgrade/Revert:

1. Use LGUP HERE to flash a previous KDZ version. The LGUP thread assumes you have a G4... so instead of downloading the "8992 DLL use the DLL installer LGUP_8974_DLL_Ver_0_5_CODEFIRE.MSI HERE instead.

 

2. Restore your TWRP backups. Depending on your TWRP build it may or may not backup modem. If it does not and you flashed the 30B modem you will have to find a Lollipop modem zip elsewhere. All versions of TWRP should backup Boot, system and data.. so only other variable is modem/rpm/tz.

 

3. Use LG Flash + TOT + NEW DLL HERE to downgrade. I think LGUP is the better option tho... LGUP can flash both KDZ and TOT and doesn't care which COM port it's using.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θυμάμαι λάθος. Στο priority αν σε πάρει πολλές φορές κάποιος εκτός λίστας τότε θα περνάει. Στο do not disturb δεν θα περνάει τίποτα. Εγώ έχω βάλει μόνο τους αγαπημένους από τον κατάλογο μου στο priority mode. Οπότε αν με πάρει κάποιος εκτός αυτής της λίστας 2-3-5 συνεχόμενες φορές μάλλον στο τέλος θα κτυπήσει. Και καλά ότι έχει ανάγκη να σου μιλήσει.

Αυτό με το Google calendar κατάλαβα τι λες και κατάλαβα και πως δουλεύει, για όλες τις εφαρμογές.

Απλά ενώ έχω επιλέξει κάποιες να είναι σε priority, δεν βγάζει ειδοποιήσεις αυτών των εφαρμογών όταν το βάζω σε priority mode. Δεν με χαλάει αυτό βέβαια, απλά είναι λίγο περίεργο. Στο email μου έβγαλε την ειδοποίηση πάνω αριστερά απλά όχι με ήχο (δεν είναι σε priority σαν εφαρμογή), ενώ στο fb (που είναι σε priority σαν εφαρμογή) δεν έβγαλε ούτε ήχο ούτε ειδοποίηση.

Είναι λίγο μπερδεμένο...

Ευχαριστώ roll.

 

 

Λοιπόν ο λόγος που δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις με τον ήχο στο "μην ενοχλείτε" είναι γιατί δεν έχεις βάλει το "προτεραιότητα" και για να το κάνεις αυτό πατάς στη πίσω πλευρά ένα πλήκτρο για τον ήχο δεν έχει σημασία για αύξηση ή μείωση και θα δεις ότι με το "μην ενοχλείτε" ενεργοποιημένο κάτω από τη μπάρα του ήχου είναι επιλεγμένη η πρώτη αριστερά επιλογή εκεί θα πρέπει να επιλέξεις τη κεντρική προτεραιότητα τότε μόνο θα ακούς ειδοποιήσεις στις εφαρμογές που έχεις ρυθμίσει σε προτεραιότητα και είναι εύκολο να δεις πιες είναι αυτές γιατί το αναφέρουν κάτω από το όνομά τους στη λίστα των εφαρμογών στο κατάλογο επιλογής της συγκεκριμένης ενότητας.

Για να το καταλάβεις καλύτερα αν είσαι στο google calendar στις ρυθμίσεις του με την ειδοποίηση σε αυτή τη συσκευή ενεργοποιημένη και πατήσεις τον ήχο που έχεις επιλέξει όποιον και να επιλέξεις δεν θα ακούς τίποτα με τον ήχο στο "μην ενοχλείτε" γιαυτό και δεν βγάζει ηχητική ειδοποίηση ενώ με την αλλαγή που σου έγραψα πιο πάνω παίζουν κανονικά οι ήχοι στη προκείμενη περίπτωση του google calendar. Εγώ έχω βάλει το whistling bird αν και δεν ενδιαφέρει κανέναν!

Εμένα μου φαίνεται μπέρδεμα αν και εικάζω ότι υπάρχει κάποια ιεραρχία στις επιλογές που αν δεν το δουλεύεις για να το καταλάβεις και συνηθίσεις είναι προβληματική.

Αν σε κάτι δεν απάντησα ερώτηση και θα το ερευνήσω.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να φλασαρω με LG FLASH TOOL 2014 ...στη διαχειρηση φενεται η συσκευη κανονικα ...

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να φλασαρω με LG FLASH TOOL 2014 ...στη διαχειρηση φενεται η συσκευη κανονικα ...

ακολουθησες σωστα την διαδικασια?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησες σωστα την διαδικασια?

ναι κανονικα τελικα δουλεψε σε αλλο pc με windows 7 αλλα φλασαρα 4.4.2 κατεβασα official αλλα δεν ηξερα ποια απο εδω http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G3%2FStock%2F

πως ξεχωριζουμε της νεοτερες εκδοσεις ?και τη εκδοση ειναι?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως να ζητησω την quick circle η οποια κουμπωνει αφου βγει το καπάκι της μπαταρίας?

 

CCF-340G...

Εδώ είσαι http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=Lg+ccf-340g

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα το μεγαλο εικονιδιο της accuweather γιατι μου ειχε κολλησει και τωρα δεν μπορω να το ξαναβαλω. Ξερει κανεις;

 

Το widget εννοείς ή το εικονίδιο της εφαρμογής;

Αυτό εννοείς https://www.google.gr/search?q=lg+g3+weather+widget&oq=lg+g3+wea&aqs=chrome.1.69i57j0l3.5636j0j4&client=tablet-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=AcLxyKlEloLOzM%3A

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...