Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο g3 περνάς το μαμα firmware και το στέλνεις, στο g4 δεν υπάρχει αυτό από ότι διαβάζω, το ξεκλειδώνεις, πάπαλα

Αν δεν υπάρχει κατι τύπου Knox code, μια χαρά γυρνας flashαροντας μια official.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν υπάρχει κατι τύπου Knox code, μια χαρά γυρνας flashαροντας μια official.

Στο g4 δεν ισχύει αυτό, ο bootloader παραμένει ξεκλείδωτος και δεν έχεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

τραγικό.μια χαρά είμαι με το g3 και μετά βλέπουμε.Με ψήνουν οι κινέζοι από εδώ και πέρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο g4 δεν ισχύει αυτό, ο bootloader παραμένει ξεκλείδωτος και δεν έχεις εγγύηση.

Εισαι σιγουρος για αυτο? δηλαδη ρουταρεις και χανεις εγγυηση??

Δηλαδη ΕΛΕΟΣ πια.. εφυγα απο Sammy για τον ιδιο λογο.

να πανε στο Δια...λο ολοι τους επιτελους..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος για αυτο? δηλαδη ρουταρεις και χανεις εγγυηση??

Δηλαδη ΕΛΕΟΣ πια.. εφυγα απο Sammy για τον ιδιο λογο.

να πανε στο Δια...λο ολοι τους επιτελους..

Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν έχει βγει κλείδωμα για το bootloader. Άρα με τα μέχρι τώρα δεδομένα όποιος ξεκλειδώνει μένει και χωρίς εγγύηση.

 

Παλιότερα είχαν αναφέρει παιδιά ότι μόνο για root δεν θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader αλλά εσχάτως διάβασα ότι δεν ισχύει, και θέλει ξεκλείδωμα ακόμα και για απλό root.

 

Ρώτησε για περαιτέρω (& πιο ακριβείς) λεπτομέρειες στο νήμα του g4.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καιρό με την στοκ ρομ (τσέχικη) στο g3, αποφάσισα να πάω σε στοκ ΜΜ αλλά την πολωνική, μια και που αυτή υπάρχει μόνο. Ο λόγος είναι ότι έχει αρχίσει και κολλάει αρκετά το κινητό. Εννοώντας lags κλπ. Αν μπορείτε να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα. Πρώτα-πρώτα εάν κάποιος έχει βάλει την πολωνική MM και είναι όλα οκ;

Εφόσον θέλω να κάνω την αναβάθμιση, προτιμότερο είναι να του κάνω root, να βάλω twrp και μέσω recovery να βάλω την πολωνική (εάν υπάρχει σε zip αρχείο) ή δεν γίνεται;

Ή με flash tool; Διάβασα ότι έχει δυσκολία το όλο θέμα, εάν χρειαστεί να κάνεις downgrade ή να βάλεις άλλη στοκ; Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη. Και ο λόγος που ρωτάω είναι μη τυχόν γίνει καμιά στραβή και χρειαστώ να το πάω για σερβις να ξέρω πως να το επαναφέρω χωρίς να γίνει αντιληπτό και χαθεί καμιά εγγύηση.

 

υ.γ. Δεν ξέρω εάν θα μου προτείνει κάποιος custom rom, αλλά θα προτιμούσα στοκ ρομ. Γιατί δεν θέλω με τίποτα bugs κλπ.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν έχει βγει κλείδωμα για το bootloader. Άρα με τα μέχρι τώρα δεδομένα όποιος ξεκλειδώνει μένει και χωρίς εγγύηση.

 

Παλιότερα είχαν αναφέρει παιδιά ότι μόνο για root δεν θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader αλλά εσχάτως διάβασα ότι δεν ισχύει, και θέλει ξεκλείδωμα ακόμα και για απλό root.

 

Ρώτησε για περαιτέρω (& πιο ακριβείς) λεπτομέρειες στο νήμα του g4.

Νομίζω ότι βασικά το πρόβλημα είναι άλλο στο G4. Αν παρουσιαστεί το γνωστό bootloop δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Οπότε αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader δεν μπορεί να κλειδωθεί. Ακόμη και αν υπάρχει κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καιρό με την στοκ ρομ (τσέχικη) στο g3, αποφάσισα να πάω σε στοκ ΜΜ αλλά την πολωνική, μια και που αυτή υπάρχει μόνο. Ο λόγος είναι ότι έχει αρχίσει και κολλάει αρκετά το κινητό. Εννοώντας lags κλπ. Αν μπορείτε να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα. Πρώτα-πρώτα εάν κάποιος έχει βάλει την πολωνική MM και είναι όλα οκ;

Εφόσον θέλω να κάνω την αναβάθμιση, προτιμότερο είναι να του κάνω root, να βάλω twrp και μέσω recovery να βάλω την πολωνική (εάν υπάρχει σε zip αρχείο) ή δεν γίνεται;

Ή με flash tool; Διάβασα ότι έχει δυσκολία το όλο θέμα, εάν χρειαστεί να κάνεις downgrade ή να βάλεις άλλη στοκ; Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη. Και ο λόγος που ρωτάω είναι μη τυχόν γίνει καμιά στραβή και χρειαστώ να το πάω για σερβις να ξέρω πως να το επαναφέρω χωρίς να γίνει αντιληπτό και χαθεί καμιά εγγύηση.

 

υ.γ. Δεν ξέρω εάν θα μου προτείνει κάποιος custom rom, αλλά θα προτιμούσα στοκ ρομ. Γιατί δεν θέλω με τίποτα bugs κλπ.

Post 4068 στο θέμα των τροποποιήσεων και είσαι κομπλέ. Thanks to adsfaster.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βασικά το πρόβλημα είναι άλλο στο G4. Αν παρουσιαστεί το γνωστό bootloop δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Οπότε αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader δεν μπορεί να κλειδωθεί. Ακόμη και αν υπάρχει κλείδωμα.

 

αν δεν τον πειράξεις όμως το στέλνεις για εγγύηση και όλα οκ.οπότε αν θέλετε μόντες μακριά.ήταν και ο βασικός λόγος που έμεινα στο g3 και δεν πήρα το g4.Αν και το g5 έχει το ίδιο πράγμα με τον bootloader δεν το ακουμπάω, θα πάω σε κινητό που θα το κάνω ότι θέλω.

 

Αν είναι να μείνω χωρίς καστομιές παίρνω winphone

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια σημερα απο το πρωι μου βγαζει μνμ οτι η καρτα sd εχει αφαιρεθει μετα απο λιγο οτι ξαναμπηκε και διαφορα αλλα μνμ για την καρτα για την προστασια αφαιρεσης. Δωκιμασα αλλες 4 καρτες σκεφτωμενος μηπως εχει θεμα η καρτα το ιδιο ολες. Εκανα επαναφορα το κιν τπτ.καμοια αλλη βοηθεια για να μην το στειλω για service ειναι και ροοτ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα ενδιαφέρομαι για αυτήν την συσκευή αλλά έχω cosmote θα έχω θέμα που γράφει η περιγραφή Vodafone.και σε γενικές γραμμές σαν συσκευή αξίζει να την πάρω; ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω απάντηση. Καλημέρα

 

Συγγνώμη ξέχασα να προσθέσω το λινκ

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=822&ref=bestprice.gr

Γιατί το περιγράφει έτσι (Vodafon EU*3)

Σημαίνει ότι είναι για Vodafone συνδέσεις.

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα ενδιαφέρομαι για αυτήν την συσκευή αλλά έχω cosmote θα έχω θέμα που γράφει η περιγραφή Vodafone.και σε γενικές γραμμές σαν συσκευή αξίζει να την πάρω; ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω απάντηση. Καλημέρα

 

Η συσκευή αξίζει. Ιδιαίτερα αυτή με 3gb ram και 32gb εσωτερική μνήμη.

Αλλά τι εννοείς Vodafone? Για μεταχειρισμένο λες?

Link to comment
Share on other sites

δεν αξίζει το 32gb στα 260 όταν το g4 έχει 320.πας στο 4 με κλειστά τα μάτια, το έχω πει ξανα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν αξίζει το 32gb στα 260 όταν το g4 έχει 320.πας στο 4 με κλειστά τα μάτια, το έχω πει ξανα.

 

Συγγνώμη ξέχασα να προσθέσω το λινκ

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=822&ref=bestprice.gr

Γιατί το περιγράφει έτσι (Vodafon EU*3)

Σημαίνει ότι είναι για Vodafone συνδέσεις

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ..δεν αξιζει στα 260...αν ηθελε g4 θα ρωτουσε για g4.με την ιδια λογικη 20-30-60 ευρω παραπανω εχει πολλες επιλογες,αλλα το να προτεινουμε το g4 χωρις να το εχουμε παρει εμεις οι ιδιοι,ειναι.... προσβολη για το g3 που εχουμε.προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το g3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη ξέχασα να προσθέσω το λινκ

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=822&ref=bestprice.gr

Γιατί το περιγράφει έτσι (Vodafon EU*3)

Σημαίνει ότι είναι για Vodafone συνδέσεις

σημαινει πιθανον οτι θα εχει λογοτυπο και εφαρμογες απο την vodafone,μαλλλον.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ..δεν αξιζει στα 260...αν ηθελε g4 θα ρωτουσε για g4.με την ιδια λογικη 20-30-60 ευρω παραπανω εχει πολλες επιλογες,αλλα το να προτεινουμε το g4 χωρις να το εχουμε παρει εμεις οι ιδιοι,ειναι.... προσβολη για το g3 που εχουμε.προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το g3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημαινει πιθανον οτι θα εχει λογοτυπο και εφαρμογες απο την vodafone,μαλλλον.

 

Α Οκ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.αν είναι και το πάρω θα τα πούμε πάλι και πάλι ευχαριστώ:thumbup::thumbup:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ..δεν αξιζει στα 260...αν ηθελε g4 θα ρωτουσε για g4.με την ιδια λογικη 20-30-60 ευρω παραπανω εχει πολλες επιλογες,αλλα το να προτεινουμε το g4 χωρις να το εχουμε παρει εμεις οι ιδιοι,ειναι.... προσβολη για το g3 που εχουμε.προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το g3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημαινει πιθανον οτι θα εχει λογοτυπο και εφαρμογες απο την vodafone,μαλλλον.

 

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι από το G3 όχι βέβαια όπως το G2 δηλαδή να μην λέμε την γνώμη μας; Για μένα λοιπόν το κορυφαίο G της LG ήταν είναι και θα είναι το G2 .. και δεν νομίζω (μακάρι να βγεί το εύχομαι) καλύτερο ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι από το G3 όχι βέβαια όπως το G2 δηλαδή να μην λέμε την γνώμη μας; Για μένα λοιπόν το κορυφαίο G της LG ήταν είναι και θα είναι το G2 .. και δεν νομίζω (μακάρι να βγεί το εύχομαι) καλύτερο ...

δεν εννοουσα αυτο φυσικα λεμε την γνωμη μας,αλλα ο φιλος ρωταει για το g3.φυσικα και υπαρχουν καλυτερες προτασεις με αναλογη τιμη παντα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

είναι μικρή η διαφορά και είναι κρίμα να πάει σε ένα τηλέφωνο που δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση. δεν εκραξα το τηλέφωνο κάθε άλλο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι από το G3 όχι βέβαια όπως το G2 δηλαδή να μην λέμε την γνώμη μας; Για μένα λοιπόν το κορυφαίο G της LG ήταν είναι και θα είναι το G2 .. και δεν νομίζω (μακάρι να βγεί το εύχομαι) καλύτερο ...

 

Οντως οπως τα λες ειναι για το τζι2

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Εδωσα το g3 αλλα ο φιλος που το πηρε μου λεει οτι δεν εχει ραδιοφωνο...Δεν υπαρχει ενσωματωμενη εφαρμογη στην ΜΜ;Ρωταω για να του απαντησω επειδη οσο το ειχα εγω δεν το χρειαστηκα ποτε.Δεν ακουω ραδιο...Και τα ακουστικα γιατι τα βαζουν μεσα στην συσκευασια εαν δεν εχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Εδωσα το g3 αλλα ο φιλος που το πηρε μου λεει οτι δεν εχει ραδιοφωνο...Δεν υπαρχει ενσωματωμενη εφαρμογη στην ΜΜ;Ρωταω για να του απαντησω επειδη οσο το ειχα εγω δεν το χρειαστηκα ποτε.Δεν ακουω ραδιο...Και τα ακουστικα γιατι τα βαζουν μεσα στην συσκευασια εαν δεν εχει;

 

Εχει κανονικά ραδιόφωνο η mm

Να παει ρυθμίσεις...σχετικα με το τηλεφωνο...κέντρο ενημέρωσης....ενημέρωση εφαρμογής και να το κατεβάσει πεστου

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικά ραδιόφωνο η mm

Να παει ρυθμίσεις...σχετικα με το τηλεφωνο...κέντρο ενημέρωσης....ενημέρωση εφαρμογής και να το κατεβάσει πεστου

Σε ευχαριστω βρε φιλε για την γρηγορη απαντηση.Ειχε απελπιστει...οτι δεν υπαρχει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα...έχω μάθει οτι έχει βγεί η MM και μπορείς να την κατεβάσεις απο κάποιο site. Γνωρίζει κάποιος απο πού ?

Καθώς και αν υπάρχει κάποια εφαρμωγή που να μας δείχνει την χώρα κατασκευής ???

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα...έχω μάθει οτι έχει βγεί η MM και μπορείς να την κατεβάσεις απο κάποιο site. Γνωρίζει κάποιος απο πού ?

Καθώς και αν υπάρχει κάποια εφαρμωγή που να μας δείχνει την χώρα κατασκευής ???

 

ευχαριστώ

Η εφαρμογη λεγεται lg phone from.κατω κατω εχει σαιτ με την ρομ που φοραει το κινητο.για την mm γκουγκλαρισε και περνα την με flash tool.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...