Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα ειναι απο τις πρωτες φουρνιες, παραγωγης Ιουνιου...οποτε υπαρχει πιθανοτητα να εχει καποια απο τα αρχικα προβληματα...

Μα καλα πως τους ειχε ξεμεινει τοσο παλιο... Ηταν σφραγισμενο?

Σε καθε περιπτωση επρεπε να μη το δεχτεις να ζητησεις αλλο κομματι...αλλα ας μη φερνουμε την καταστροφη, μπορει και να μην εχει κανενα θεμα...ψαχτο ομως εξονυχιστικα!

 

Και εγώ 406 έχω από τον Αύγουστο και το κινητό είναι απροβλημάτιστο... Γενικά πιστεύω ότι έχει να κάνει με κακές παρτίδες και όχι με ολόκληρη τη σειρά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σού δούλευε καλά πρώτα καποιο πρόγραμμα πού έχεις βάλει σού δημιουργεί το πρόβλημα

Αυτό φαντάζομαι και εγώ και το ψάχνω.Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ειμαι και εγώ κολλημένος με τα κινητά εδω και χρόνια,ειχα παλια το g2 μετα το note 3 και το σκότωσα για το 32ρι g3.Το κινητο λαγκαρει αλλά περιστασιακά,στο art ειδα μικρη διαφορα αν και για πρωτη και τελευταία φορα ειδα και τον περιορισμο της φωτεινότητας στο 90% αμέσως μόλις ειχε ανοίξει απο την επιλογή σε art και ετσι το γυρισα στο davlik έκλεισα και τα dev options και περιμένω για τη lolipop.Φλασαρε κάποιος το stock 5.0 kdz να μας πει αν ειδε διαφορα και σε τι ή τζαμπα περιμενω την ανα βαθμιση και δε παω σε custom rom αμέσως;Γενικά παντως το προτιμαω απο το note 3 και αξιζει να το κρατήσω για καιρώ

Λογικό είναι να το είδες μόλις το γυρισες. Αφου το κινητο εκανε generate τις cache για ολες τις εφαρμογές... Αν το αφήσεις να κρυώσει, το κινητο ρολαρει πολυ καλύτερα.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, 32αρι με κωδικο χωρας NEU απο ποια χωρα ειναι? Ισχυει η πανευρωπαϊκη εγγυηση?

 

Από. Νορβηγία είναι το ίδιο έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάτοχος του κινητού κι εγώ μετά από 1 μήνα όπου παρακολουθούσα το νήμα και το σκεφτόμουνα! Εντυπώσεις θα σας πω προσεχώς! (Λευκό 16αρι παρτίδα 410)

Πείτε μου λίγο σε ποιο site ήταν που βλέπαμε σε ποια χώρα ανήκει το κινητό μας με βάση τα τρία εκείνα γράμματα ?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από play store το Memory Manager και επιλέγεις optimum στις έτοιμες ρυθμίσεις που έχει. Θα δεις τεράστια διαφορά.

Το κατέβασα.λες να δω διαφορά και στην μπαταρία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669

 

εδω η lollipop 7.1.. φρεσκια φρεσκια...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπω κυκλοφόρησε και σε άλλες χώρες το lollipop! Πήρε κανείς ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κυκλοφόρησε και σε άλλες χώρες το lollipop! Πήρε κανείς ΟΤΑ?

Στις πιο πολλές που κυκλοφόρησε είναι για 16αρια και branded.

Link to comment
Share on other sites

Να παίρνουν πρώτα τα branded αναβαθμιση......ενα μπραβο για αυτο το "επίτευγμα" στην LG
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω βαλει την lollipop πρεπει να βαλω την kitkat μεσο lg update και μετα να κανω ροοτ και μετα custom recovery και μετα android now ? Γινετε η τωρα που εχω lollipop δεν μπορω να παω πίσω?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια , πως βαζουμε στην αρχικη οθονη ακομη μια η δυο? (δεξια -αριστερα)

Σου απαντησα στο "δικο" μας νημα....... δεν γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα στο "δικο" μας νημα....... δεν γινεται;

 

εισαι αρχοντας, ποτε προλαβες? χαμπαρι δε πηρα,σ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια , πως βαζουμε στην αρχικη οθονη ακομη μια η δυο? (δεξια -αριστερα)

Εννοεις εκτος απο το το ρολοι να εχεις πχ και αλλη μια που να εχει πχ το mp3 player, αλλη με widget καιρου και λοιπα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις εκτος απο το το ρολοι να εχεις πχ και αλλη μια που να εχει πχ το mp3 player, αλλη με widget καιρου και λοιπα;

 

ναι φιλε μου, ειμαι οκ , με καλυψε ο φιλος titarasaudi , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν γινεται ρε παιδια?

Γινεται μια χαρα! Απλα ο φιλος που ρωτησε, εχει G2 τηλεφωνο με G3 custom rom και εκανε ερωτηση και στα 2 thread!!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, βρήκα στο e-deal το G3 ( από το skroutz το 32άρι στα 388,40€ (μαζί με τα μεταφορικά που είναι 8,00€). Τι γνώμη έχετε για το κατάστημα ;; αν και λίγες αξιολογήσεις έχει 4,9 αστέρια, και κάποιοι αν δεν κάνω λάθος είπαν μακριά απο το Kaiser ( αν και έχει τρία, και δεν ξέρω για ποιο απ'όλα λένε), τι λέτε ;; απλός θα ήθελα να παραμείνω σε αυτην την τιμή περίπου (στα 390 μαζί με αντικαταβολή και εξ. αποστολής δηλαδή)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την lollipop στο κινητό και συγκεκριμένα την androidnow HD 7.1 Που στην ουσία είναι η στοκ της lg απλά με 2-3 χρήσιμες προσθήκες και ρουτ...το κινητό πραγματικά πετάει.λαγκ ούτε για δείγμα ΠΟΥΘΕΝΆ, και τα σπασιματάκια που έκανε πού και πού στην γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών πλέον απλά δεν υπάρχουν.το συγκρινα με G3 φίλου μου που είναι σε στοκ 4.4.2 και επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά...άλλο τηλέφωνο πραγματικά και εκτός αυτού η lollipop είναι πανέμορφη...Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την lollipop στο κινητό και συγκεκριμένα την androidnow HD 7.1 Που στην ουσία είναι η στοκ της lg απλά με 2-3 χρήσιμες προσθήκες και ρουτ...το κινητό πραγματικά πετάει.λαγκ ούτε για δείγμα ΠΟΥΘΕΝΆ, και τα σπασιματάκια που έκανε πού και πού στην γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών πλέον απλά δεν υπάρχουν.το συγκρινα με G3 φίλου μου που είναι σε στοκ 4.4.2 και επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά...άλλο τηλέφωνο πραγματικά και εκτός αυτού η lollipop είναι πανέμορφη...Αυτά.

 

+1 και απο μένα την πέρασα και πετάει:rolleyes:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την lollipop στο κινητό και συγκεκριμένα την androidnow HD 7.1 Που στην ουσία είναι η στοκ της lg απλά με 2-3 χρήσιμες προσθήκες και ρουτ...το κινητό πραγματικά πετάει.λαγκ ούτε για δείγμα ΠΟΥΘΕΝΆ, και τα σπασιματάκια που έκανε πού και πού στην γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών πλέον απλά δεν υπάρχουν.το συγκρινα με G3 φίλου μου που είναι σε στοκ 4.4.2 και επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά...άλλο τηλέφωνο πραγματικά και εκτός αυτού η lollipop είναι πανέμορφη...Αυτά.

 

Τέλεια θα περιμένω την επίσημη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...