Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι με vodafone και στο κάνει όταν έχεις επιλέξει στην επιλογή δικτύου "Μόνο Gsm" ???

 

Φιλε τα δοκιμασα ολα.αν θυμάμαι καλα 410 ειναι η παρτιδα.μιλαμε ειμαι στο δευτερο τηλ.το πρωτο μου το αντικατεστησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε τα δοκιμασα ολα.αν θυμάμαι καλα 410 ειναι η παρτιδα.μιλαμε ειμαι στο δευτερο τηλ.το πρωτο μου το αντικατεστησαν.

 

411 παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

410 έχω και δεν ακούω τιποτα.

Μόνο αν το βάλω 2G ακούω κάποια παράσιτα αλλά δεν με ενοχλούν καθόλου .......

Πλέον το έχω 2G από προχθές, για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας και όλα καλά ......

 

Μετά από ένα μήνα με το G3 δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι σε σκεψη να δωσω το g2 Και να παω σε g3. Ηθελα λοιπον να σας ρωτησω μερικα πραγματα που ειναι βασικα για μενα:

1) τα θεματα με κλεισιματα του κινητου - υπερθερμανσεις εχουν διορθωθει?

2) στο θεμα ομιλιας, ο συνομιλιτης μας στο g2 αν απομακρυνουμε το κινητο απο το στομα μας δεν μας ακουγε καλα. Ισχυει το ιδιο και στο g3?

3) στον τομεα καμερας, υπαρχει τροπος να μπει η καμερα του g2 για να εχουμε τa feature της? (iso-παραμορφωσεις προσωπου κτλ)

4) στο θεμα gps εχει κανενα θεμα γιατι το δουλευω πολυ?

5) εκτος απο την περισσοτερη χωρητικοτητα που εχει το g3 (32gb) αξιζει τον κοπο και για την ram η και το 16αρι ειναι καλο?

 

σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επειδή μιλάω με bluetooth δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην ποιότητα συνομιλίας.αν και δε νομίζω να έχει σχέση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειμαι σε σκεψη να δωσω το g2 Και να παω σε g3. Ηθελα λοιπον να σας ρωτησω μερικα πραγματα που ειναι βασικα για μενα:

1) τα θεματα με κλεισιματα του κινητου - υπερθερμανσεις εχουν διορθωθει?

2) στο θεμα ομιλιας, ο συνομιλιτης μας στο g2 αν απομακρυνουμε το κινητο απο το στομα μας δεν μας ακουγε καλα. Ισχυει το ιδιο και στο g3?

3) στον τομεα καμερας, υπαρχει τροπος να μπει η καμερα του g2 για να εχουμε τa feature της? (iso-παραμορφωσεις προσωπου κτλ)

4) στο θεμα gps εχει κανενα θεμα γιατι το δουλευω πολυ?

5) εκτος απο την περισσοτερη χωρητικοτητα που εχει το g3 (32gb) αξιζει τον κοπο και για την ram η και το 16αρι ειναι καλο?

 

σας ευχαριστω!

 

demon όσο διαβάζω εδώ μέσα.

 

1) Δεν έχουν τέτοια θέματα οι τελευταίες παρτίδες με τα τελευταία updates και ειδικά σε lollipop δεν νομίζω να έχουν καν θέμα.

2) Μια μέρα που είχα το G3 16Gb δεν είχα κανένα θέμα αλλά δεν έκανα και το συγκεκριμένο τεστ που λες.

3) Έχει ήδη βγάλει ο xdabbed την XCam 5.2.4 νομίζω για το G3. Είμαι 99% σίγουρος αλλά θα το κοιτάξω και θα σου πω.

4) Με λίγο ingress που έπαιξα και χρειάστηκα gps όλα ήταν μια χαρά. Γρήγορο lock και καλή εύρεση θέσης.

5) Κακό δεν θα κάνει αλλά δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητη. Τόσο ο Βαγγέλης(@vag74) που έχω συνομιλία, τόσο ο φίλος μου που ανταλλάξαμε κινητά με το δικό μου για να δοκιμάσω το G3 τόσο και χρήστες εδώ που διαβάζω δεν έχουν αναφέρει πρόβλημα. Ο Βαγγέλης μου λέει ότι έχει 600 free και ποτέ κάτω από 400 όσες εφαρμογές και να ανοίξει. Δηλαδή για τον τρόπο που λειτουργεί το android δεν έχουν νόημα. Από την άλλη άμα πέσει και άλλο η τιμή και φτάσει τα 350 το 32αρι τότε why not που λέμε. Πάντως σε updates αν έχω καταλάβει καλά τα 16αρια φαίνεται να παίρνουν πιο γρήγορα.

 

Υ.Γ. Το G3 που δοκίμασα ήταν με στοκ lollipop rom rooted απλά. Και τίποτα άλλο. Πραγματικά φοβερό τηλέφωνο, καλή αυτονομία(όχι σαν του δικού μας βέβαια), και πάρα πολύ καλό smoothness(στη μία μέρα που το είχα ήταν σχεδόν στα όρια της aosp kitkat στο G2).

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επειδή μιλάω με bluetooth δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην ποιότητα συνομιλίας.αν και δε νομίζω να έχει σχέση.

Είναι ακριβώς επειδή μιλάς με Bluetooth.Και εγώ με bluetooth μιλάω και δεν έχω κανένα θέμα.Μια φορά όμως ενώ μιλούσα κανονικά από bluetooth και άκουγα άριστα τον συνομιλητή μου έφερα από περιέργεια τη συσκευή στο αυτί μου και ακούγονταν παράσιτα.Γι αυτό έχω καταλήξει στο γεγονός πως δεν είναι θέμα δικτύου αλλά της συσκευής.Δεν εξηγείτε αλλιώς ότι άκουγα κανονικά με το bluetooth ενώ παράλληλα το ακουστικό του κινητού είχε παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς επειδή μιλάς με Bluetooth.Και εγώ με bluetooth μιλάω και δεν έχω κανένα θέμα.Μια φορά όμως ενώ μιλούσα κανονικά από bluetooth και άκουγα άριστα τον συνομιλητή μου έφερα από περιέργεια τη συσκευή στο αυτί μου και ακούγονταν παράσιτα.Γι αυτό έχω καταλήξει στο γεγονός πως δεν είναι θέμα δικτύου αλλά της συσκευής.Δεν εξηγείτε αλλιώς ότι άκουγα κανονικά με το bluetooth ενώ παράλληλα το ακουστικό του κινητού είχε παράσιτα.

 

Γι αυτο λεω αν ολοι εχουν παρασιτα, απλα τα αγνοούν ή απλωςσυσκευη απο συσκευή ειναι διαφορετικη.δεν ξερω αν αξιζει να παει πισω.

Link to comment
Share on other sites

demon όσο διαβάζω εδώ μέσα.

 

1) Δεν έχουν τέτοια θέματα οι τελευταίες παρτίδες με τα τελευταία updates και ειδικά σε lollipop δεν νομίζω να έχουν καν θέμα.

2) Μια μέρα που είχα το G3 16Gb δεν είχα κανένα θέμα αλλά δεν έκανα και το συγκεκριμένο τεστ που λες.

3) Έχει ήδη βγάλει ο xdabbed την XCam 5.2.4 νομίζω για το G3. Είμαι 99% σίγουρος αλλά θα το κοιτάξω και θα σου πω.

4) Με λίγο ingress που έπαιξα και χρειάστηκα gps όλα ήταν μια χαρά. Γρήγορο lock και καλή εύρεση θέσης.

5) Κακό δεν θα κάνει αλλά δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητη. Τόσο ο Βαγγέλης(@vag74) που έχω συνομιλία, τόσο ο φίλος μου που ανταλλάξαμε κινητά με το δικό μου για να δοκιμάσω το G3 τόσο και χρήστες εδώ που διαβάζω δεν έχουν αναφέρει πρόβλημα. Ο Βαγγέλης μου λέει ότι έχει 600 free και ποτέ κάτω από 400 όσες εφαρμογές και να ανοίξει. Δηλαδή για τον τρόπο που λειτουργεί το android δεν έχουν νόημα. Από την άλλη άμα πέσει και άλλο η τιμή και φτάσει τα 350 το 32αρι τότε why not που λέμε. Πάντως σε updates αν έχω καταλάβει καλά τα 16αρια φαίνεται να παίρνουν πιο γρήγορα.

 

Υ.Γ. Το G3 που δοκίμασα ήταν με στοκ lollipop rom rooted απλά. Και τίποτα άλλο. Πραγματικά φοβερό τηλέφωνο, καλή αυτονομία(όχι σαν του δικού μας βέβαια), και πάρα πολύ καλό smoothness(στη μία μέρα που το είχα ήταν σχεδόν στα όρια της aosp kitkat στο G2).

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου να σαι καλα.

Το θεμα ειναι (οπως ξερεις ηδη) για μενα κυριως η καμερα. Τα κινητα χρησιμοποιουν δυστυχως και τα 2 τον ιδιο αισθητηρα οποτε οτι βελτιωσεις-μειωσεις στην ποιοτητα φωτογραφιας μπορει να εχει το ενα με το αλλο, οφειλεται καθαρα και μονο σε αλγοριθμους + software (οκ το laser focus+2πλο led ειναι hardware αλλα δεν αλλαζει η ποιοτητα της φωτο). Δεν θεωρω οτι εχουν ιδιαιτερες διαφορες.

Εγω θα το ηθελα περισσοτερο το g3 λογω δυνατοτερου ηχειου, μεγαλυτερης οθονης (αν και εχει lag απο οτι εχω δει, ΟΜΩΣ στις τελευταιες αναβαθμισεις εμαθα οτι ελλατωθηκαν αρκετα) και το βασικοτερο για μενα...εχει microsd.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου να σαι καλα.

Το θεμα ειναι (οπως ξερεις ηδη) για μενα κυριως η καμερα. Τα κινητα χρησιμοποιουν δυστυχως και τα 2 τον ιδιο αισθητηρα οποτε οτι βελτιωσεις-μειωσεις στην ποιοτητα φωτογραφιας μπορει να εχει το ενα με το αλλο, οφειλεται καθαρα και μονο σε αλγοριθμους + software (οκ το laser focus+2πλο led ειναι hardware αλλα δεν αλλαζει η ποιοτητα της φωτο). Δεν θεωρω οτι εχουν ιδιαιτερες διαφορες.

Εγω θα το ηθελα περισσοτερο το g3 λογω δυνατοτερου ηχειου, μεγαλυτερης οθονης (αν και εχει lag απο οτι εχω δει, ΟΜΩΣ στις τελευταιες αναβαθμισεις εμαθα οτι ελλατωθηκαν αρκετα) και το βασικοτερο για μενα...εχει microsd.

 

Δεν ξέρω αν αξίζει σαν αναβάθμιση μόνο για την κάμερα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Είμαι άλλης φιλοσοφίας στις φωτογραφίες.

Σε όλα σίγουρα είναι καλύτερο τηλέφωνο εκτός της μπαταρίας και αυτό λόγω QHD. Τώρα λίγο ή πολύ καλύτερο δεν έχει σημασία.

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το support custom roms και το γενικότερο development support και ακόμα δεν έχουν βρει τα πατήματα τους οι devs στο xda. Οπότε τηρώ στάση αναμονής.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να πληροφορηθούμε από κάπου επίσημα πότε πρόκειται να αναβαθμιστεί σε lolipop το g3 μας. Πως αναγνωρίζουμε την χώρα προέλευσης της συσκευής? Κάπου διάβασα για τα 3 γράμματα π.χ. σε μένα λέει 6SW και υποθέτω πως είναι Ελβετία (Switzerland). Ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πληροφοριακά,μόλις πήρα από Kaiser store ένα μαύρο 411 παρτίδα Ολλανδικό!

Ακόμη δεν έχει ανοιχτεί,πρέπει να αλλάξω και sim...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πληροφοριακά,μόλις πήρα από Kaiser store ένα μαύρο 411 παρτίδα Ολλανδικό!

Ακόμη δεν έχει ανοιχτεί,πρέπει να αλλάξω και sim...

Καλοριζικο κ καλομιλητο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα και γω το δικο μου λευκο G3 16Gb παρτιδα 410, Ρουμανικης προελευσης. Κατευθειαν ειχε ενημερωση απο την 10h σε 10l. Το κινητο πεταει, ουτε λαγκ, ουτε επανεκκινησεις ουτε τπτ. Βεβαια θα μου πειτε νωρις ειναι αλλα σε πρωτη φαση εχω μεινει αναυδος. Το κινητο απο την πισω μερια δροσεροτατο. Μοναδικο μειον οτι λογω Ρουμανικης εισαγωγης, δεν ισχυει το DOA ουτε μελοντικη αντικατασταση συσκευης παρα μονο επισκευη :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το g3 μια εβδομάδα ..και είμαι πολύ ευχαριστημενος ..είναι από γερμανο με το λογότυπο της cosmote ..έκδοση λογισμικού v10d-202-01

υπάρχει κάτι νεότερο σε ελληνικό λογισμικό ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να με ξεμπλοκαρετε αν γίνετε στην επιλογή για το νέο μου κινητό (ε μετα απο έξι χρόνια καιρός είναι... :p ) έχω διαβάσει αρκετές σελιδες σε αυτό το thread αλλά κολησα εκεί που είχε γίνει κουβέντα για μια ρωγμή στο κάτω μερος στο G3, και που διαβασα και στο ίντερνετ πολλοί κανουν παραπονο για αυτό, το θέμα είναι οτι απο οτι κατάλαβα η Lg hellas δεν το βάζει μέσα στην εγγηηση αυτο, και να το έβαζε, δεν γίνεται αντικατασταση εαν είναι εκτός Ελλάδος έτσι δεν είναι ;; Να το ρισκαρω καο το πάρω, η να πάω προς το G2 το 32αρι (η διαφορα είναι στα 20-25€ με ποιο ακριβό το G3) αλλά η μπαταρία του G2 είναι li-po, και έχει 500 κύκλους φορτισης, αλλά αν είναι μετα απο 1.5 - 2 χρόνια να τα παιξει, ξέρω.. αξίζει ;;; Για πείτε ρε παιδιά και εσείς...Σορρυ αν έγινα κουραστικος. Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να με ξεμπλοκαρετε αν γίνετε στην επιλογή για το νέο μου κινητό (ε μετα απο έξι χρόνια καιρός είναι... :p ) έχω διαβάσει αρκετές σελιδες σε αυτό το thread αλλά κολησα εκεί που είχε γίνει κουβέντα για μια ρωγμή στο κάτω μερος στο G3, και που διαβασα και στο ίντερνετ πολλοί κανουν παραπονο για αυτό, το θέμα είναι οτι απο οτι κατάλαβα η Lg hellas δεν το βάζει μέσα στην εγγηηση αυτο, και να το έβαζε, δεν γίνεται αντικατασταση εαν είναι εκτός Ελλάδος έτσι δεν είναι ;; Να το ρισκαρω καο το πάρω, η να πάω προς το G2 το 32αρι (η διαφορα είναι στα 20-25€ με ποιο ακριβό το G3) αλλά η μπαταρία του G2 είναι li-po, και έχει 500 κύκλους φορτισης, αλλά αν είναι μετα απο 1.5 - 2 χρόνια να τα παιξει, ξέρω.. αξίζει ;;; Για πείτε ρε παιδιά και εσείς...Σορρυ αν έγινα κουραστικος.

Σε μενα ειχε συμβει αυτο που λες. Τα μπερδεψες λιγακι. Η LG το αναγνωρισε κανονικα αν και ειχα πολλες ρωγμες. Μου το αλλαξανε σε 15 μερες γιατι δεν υπηρχε ανταλλακτικο συμβατο για το παραεισαγωγης κινητο μου και επρεπε να παραγγειλουν απο την αντιπροσωπεια της χωρας που προοριζοταν το κινητο μου γιαυτο και αργησε

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειχε συμβει αυτο που λες. Τα μπερδεψες λιγακι. Η LG το αναγνωρισε κανονικα αν και ειχα πολλες ρωγμες. Μου το αλλαξανε σε 15 μερες γιατι δεν υπηρχε ανταλλακτικο συμβατο για το παραεισαγωγης κινητο μου και επρεπε να παραγγειλουν απο την αντιπροσωπεια της χωρας που προοριζοταν το κινητο μου γιαυτο και αργησε

 

Εστω... Να σε πω, εσύ στην procordia το εστειλες η στην lg ;; Εγώ πχ που μένω Δράμα δεν ξέρω αν μπορω να στειλω απευθείας στην Lg. Αλλά και απο την αλλη είναι μαλάκια να παίρνεις καινουριο κινητό και ακριβό μάλιστα και να χρειαζεται να το στελνεις για service κατεθιαν, ξέρω γω... Γιαυτό σκέφτομαι και το G2. Επίσεις κάποιοι λένε και οτι κανει παρασιτα το ακουστικό του G3 και μπερδευτικα ακόμα πιο πολύ, δεν ξέρω πραγματικα....... :(

 

Και κάτι άλλο, τι έννοιες οτι δεν είχαν ανταλλακτικό ;; δεν στο κανουν αντικατασταση ;; Γιατί εγω έτσι νόμιζα..

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το άσπρο έχει θέμα με ρωγμές στις πρώτες παρτίδες.

 

Εγω εχω ασπρο απο τις πρωτες παρτιδες αλλα δεν εχω προβλημα κανενα. Ουτε επανεκκινησεις ουτε ρωγμες ουτε τιποτα :happy:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εστω... Να σε πω, εσύ στην procordia το εστειλες η στην lg ;; Εγώ πχ που μένω Δράμα δεν ξέρω αν μπορω να στειλω απευθείας στην Lg. Αλλά και απο την αλλη είναι μαλάκια να παίρνεις καινουριο κινητό και ακριβό μάλιστα και να χρειαζεται να το στελνεις για service κατεθιαν, ξέρω γω... Γιαυτό σκέφτομαι και το G2. Επίσεις κάποιοι λένε και οτι κανει παρασιτα το ακουστικό του G3 και μπερδευτικα ακόμα πιο πολύ, δεν ξέρω πραγματικα....... :(

 

Και κάτι άλλο, τι έννοιες οτι δεν είχαν ανταλλακτικό ;; δεν στο κανουν αντικατασταση ;; Γιατί εγω έτσι νόμιζα..

 

Στην Procordia. Αφενός είναι δίπλα στο σπίτι μου, αφετέρου δεν νομίζω ότι μπορείς να το στείλεις "στην LG". Όλα τα smartphones εκεί πάνε.

Ναι είναι μεγάλη ξενέρα. Έχω κράξει πολύ την LG για αυτό το θέμα και δεν θέλω να αναλώνομαι και να κουράζω αλλά οι ρωγμές δεν είναι το μόνο πρόβλημα που έχει παρουσιάσει το G3 κατά καιρούς.

Το G2 συσκευάρα δεν το συζητώ.

 

Και μένα κουλό μου φάνηκε αυτό με το ανταλλακτικό. Δηλαδή δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν ένα ανταλλακτικό ελληνικής αντιπροσωπείας ώστε να μην περιμένω τόσες μέρες; Ίδια καλούπια είναι... Όχι, φυσικά και δεν στο κάνουν αντικατάσταση. Πρώτα περνάει από έλεγχο για να ελεγχθεί ότι είναι εντός εγγύησης. (Αν δεν είναι πληρώνεις 7 ευρώ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ο S/N είναι 410 - 411 λογικα δεν θα έχω θέμα λέτε ;; Γιατί άμα το πάρω θα κοιτάξω-ρωτησω να ειναι απο τις καινουργιες παρτιδες, αλλα και σε καιρουργιες παρτιδες λενε οτι υπαρχει σε ορισμενα τηλεφωνα θεμα με παρασητα στο ακουστικο, ή κανω λάθος ;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Το εχετε γυρισει σε art ή προτιματε davlik; γιατι το γυρισα σε art και μαλλον πιο smooth ηταν πριν με davlik...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα περνάει από έλεγχο για να ελεγχθεί ότι είναι εντός εγγύησης. (Αν δεν είναι πληρώνεις 7 ευρώ)

 

Τα 7 ευρώ λογικά θα είναι για τα μεταρικά (το έχω ξανακουσει αυτό, για παραπάνω απο 7 βέβαια, μπορει 10-15) αλλά όχι ότι έχει 7 ευρώ η επισκευή, αυτό δεν εννοείς ;; Άρα άμα το πας και δεν στο αναγνωρίσουν σαν μέσα στην εγγήηση βλάβη, λογικά θα έχεις την επιλογή αν δνε μπορεις να πληρώσεις την επισκευή να στο ξαναστείλουν, πληρώνοντας μόνο τα μεταφορικά, δίκιο δεν έχω ;

Link to comment
Share on other sites

Τα 7 ευρώ λογικά θα είναι για τα μεταρικά (το έχω ξανακουσει αυτό, για παραπάνω απο 7 βέβαια, μπορει 10-15) αλλά όχι ότι έχει 7 ευρώ η επισκευή, αυτό δεν εννοείς ;; Άρα άμα το πας και δεν στο αναγνωρίσουν σαν μέσα στην εγγήηση βλάβη, λογικά θα έχεις την επιλογή αν δνε μπορεις να πληρώσεις την επισκευή να στο ξαναστείλουν, πληρώνοντας μόνο τα μεταφορικά, δίκιο δεν έχω ;

 

Όχι. Πληρώνεις 7 ευρώ για τον έλεγχο αν είναι εκτός εγγύησης και από εκεί και πέρα όσα σου πουν ότι μπορεί να κοστίσει η επισκευή.. Αν είναι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις τίποτα (ούτε το 7ευρω). Για τα μεταφορικά δεν ξέρω. Νομίζω στέλνει η LG δωρεάν κούριερ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...