Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ζεσταινόταν πιο πολύ.

Γνωρίζει κάποιος τον λόγο? Τι μου προτείνετε?

Εάν ζεσταθεί πολύ μπορεί να κάψει πλακέτα η να κάνει ζημιά?

Το IGO που θέλω να περάσω θέλει root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσος να τρέχει κάποιο πρόγραμμα που το ζεσταίνει περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ζεσταινόταν πιο πολύ.

Γνωρίζει κάποιος τον λόγο? Τι μου προτείνετε?

Εάν ζεσταθεί πολύ μπορεί να κάψει πλακέτα η να κάνει ζημιά?

Το IGO που θέλω να περάσω θέλει root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσος να τρέχει κάποιο πρόγραμμα που το ζεσταίνει περισσότερο?

Έχεις βάλει πρόγραμμα που μετράει θερμοκρασία; πόσο ανεβάζει;

Σε ποια φάση ανεβάζει θερμοκρασία; όταν κάθετε η όταν το σκαλιζεις; κατεβάσεις ταυτόχρονα κάποια πράγματα;

Επίσης για οδήγηση και πλοήγηση έχει και άλλα προγράμματα που δεν θέλουν ρουτ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε LG G3 έχω περάσει το Android 6.

Δεν είναι σε root το κινητό G3 γιατί μου το ζέσταινε

Ένα πρόγραμμα που θέλω όμως χεριάζετε root.

Πείτε μου όσοι έχετε κάνει εάν σας ζεσταίνετε πολύ κ λύσεις στο θέμα,

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να κάνω κάποιες φορές που το χεριάζομε (root) κ να επαναφέρω πάλι το κινητό στο κανονικό?

δεν ζεσταινει το ρουτ,ψαξε για εφαρμογες η κανε hard reset.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκάλιζα ψάχνοντας το κ κατεβάζοντας ενημερώσεις

Χωρίς πρόγραμμα θερμοκρασίας το ένιωθα στο χέρι πιο ζεστό.

1-2 μέρες το δοκίμασα έτσι δεν είχα πολύ καιρό να το παρακολουθήσω.

Με την Android 5 έκδοση καλοκαίρι που μου είχε ζεσταθεί μου έκαψε κάρτα SD ( φτηνή από ίντερνετ, αλλά μου είχε ζεσταθεί σε σημείο να το νιώθεις να καίει)

Σας ρωτώ γιατί σκέπτομαι να κάνω πάλι root εάν ειχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα κ τι μου προτείνετε

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε LG G3 έχω περάσει το Android 6.

Δεν είναι σε root το κινητό G3 γιατί μου το ζέσταινε

Ένα πρόγραμμα που θέλω όμως χεριάζετε root.

Πείτε μου όσοι έχετε κάνει εάν σας ζεσταίνετε πολύ κ λύσεις στο θέμα,

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να κάνω κάποιες φορές που το χεριάζομε (root) κ να επαναφέρω πάλι το κινητό στο κανονικό?

Οπως σου είπαν και τα παιδια, δεν έχει σχέση το Ρουτ με το ότι σου ανεβάζει θερμοκρασία. Anyway, μπορείς να βάλεις το app SetCPU από το apkmirror, οπου μεταξύ αλλων, έχει επιλογή όταν ανεβάζει θερμοκρασία πανω απο κάποιο όριο που οριζεις εσύ να κάνει down clocking τα CPU frequencies ώστε να πέφτει γρηγορα η θερμοκρασία στο φυσιολογικό.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφτασε ο καιρός για νέα μπαταρία; Παλιά έκανε 2:30 ώρες από το απόλυτο μηδέν. Τώρα τελευταία κάνει πολύ περισσότερο. Από τις 20:30 το έχω βάλει να φορτίζει, η ώρα πήγε δύο ακριβώς και μόλις.. τελείωσε! 6:30 ώρες για μία πλήρη φόρτιση (με κινητό κλειστό πάντα)!

 

Έχει συμβεί σε κανέναν; Όπου να' ναι κλείνει χρόνο.. Λέτε να είναι θέμα software? Είμαι με stock lollie.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφτασε ο καιρός για νέα μπαταρία; Παλιά έκανε 2:30 ώρες από το απόλυτο μηδέν. Τώρα τελευταία κάνει πολύ περισσότερο. Από τις 20:30 το έχω βάλει να φορτίζει, η ώρα πήγε δύο ακριβώς και μόλις.. τελείωσε! 6:30 ώρες για μία πλήρη φόρτιση (με κινητό κλειστό πάντα)!

 

Έχει συμβεί σε κανέναν; Όπου να' ναι κλείνει χρόνο.. Λέτε να είναι θέμα software? Είμαι με stock lollie.

Εξαρτάται από τη χρήση που έχεις κάνει στην μπαταρία.. εμένα 17 μήνες που το έχω μία χαρά κρατάει και φορτίζει ή μπαταρία του.

Αν σου τελειώνει πιο σύντομα απο οτι θα έπρεπε σε χρόνο περίπου στο μισό τότε φταειβμαλλον ή μπαταρια.

Αν όμως κραταει η μπαταρια σου και απλά αργεί να φορτιστεί, τσεκαρε το καλώδιο ή το φορτιστή. (Που μάλλον αυτό πιστεύω να φταίει)

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη χρήση της έχω κάνει.. Empress την είχα.. Και κρατάει κανονικά, όπως πάντα (μισή μερα δηλ :) ) Άμα θέλει άλλη μισή για να φορτίσει, δε λέει..

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Θα δοκιμάσω άλλο φορτιστή και βλέπουμε. À tout à l'heure.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε LG G3 έχω περάσει το Android 6.

Δεν είναι σε root το κινητό G3 γιατί μου το ζέσταινε

Ένα πρόγραμμα που θέλω όμως χεριάζετε root.

Πείτε μου όσοι έχετε κάνει εάν σας ζεσταίνετε πολύ κ λύσεις στο θέμα,

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να κάνω κάποιες φορές που το χεριάζομε (root) κ να επαναφέρω πάλι το κινητό στο κανονικό?

 

 

 

Βάλε το kingroot. Μετά από restart το root χάνεται και πρέπει να το ενεργοποιήσεις χειροκίνητα. Αν και όπως είπαν όλοι, το root δεν ανεβάζει θερμοκρασία

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

μετά από g3 σε τι θα πηγαίνατε?δεν με ψήνει τίποτα από ότι έχει βγει αλλά για τα δικά μου γούστα δεν τραβάει άλλο το g3.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφτασε ο καιρός για νέα μπαταρία; Παλιά έκανε 2:30 ώρες από το απόλυτο μηδέν. Τώρα τελευταία κάνει πολύ περισσότερο. Από τις 20:30 το έχω βάλει να φορτίζει, η ώρα πήγε δύο ακριβώς και μόλις.. τελείωσε! 6:30 ώρες για μία πλήρη φόρτιση (με κινητό κλειστό πάντα)!

 

Έχει συμβεί σε κανέναν; Όπου να' ναι κλείνει χρόνο.. Λέτε να είναι θέμα software? Είμαι με stock lollie.

Όπως σου λέει και ο @Emperor4her μάλλον καλώδιο πρέπει να αλλάξεις. Το έχω πάθει κι εγώ αλλά και πολλοί άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

μετά από g3 σε τι θα πηγαίνατε?δεν με ψήνει τίποτα από ότι έχει βγει αλλά για τα δικά μου γούστα δεν τραβάει άλλο το g3.

 

Ίδια εικόνα έχω σχηματίσει επεξεργαστής και lags στη κάμερα είναι αυτά που δεν τραβάνε για μένα στο G3.

Αν είχε fingerprint scanner το G4 και μάλιστα όπως το θέλω μπροστά παρά το μέγεθος θα έκανα τη αλλαγή αν και θα ήθελα να είναι κοντά στις 5 ίντσες το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια εικόνα έχω σχηματίσει επεξεργαστής και lags στη κάμερα είναι αυτά που δεν τραβάνε για μένα στο G3.

Αν είχε fingerprint scanner το G4 και μάλιστα όπως το θέλω μπροστά παρά το μέγεθος θα έκανα τη αλλαγή αν και θα ήθελα να είναι κοντά στις 5 ίντσες το επόμενο.

ε νταξ το έχω και ενάμισι χρόνο πόσο ακόμα. δεν με νοιάζει σε τι ίντσες θα είναι αλλά η μπαταρία, η κάμερα και unlocked

 

Για oneplus 3 ψήνομαι

 

Sent from my LG-D855

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη χρήση της έχω κάνει.. Empress την είχα.. Και κρατάει κανονικά, όπως πάντα (μισή μερα δηλ :) ) Άμα θέλει άλλη μισή για να φορτίσει, δε λέει..

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Θα δοκιμάσω άλλο φορτιστή και βλέπουμε. À tout à l'heure.

 

Πρόσεξε όμως ο φορτιστής που θα δοκιμάσεις να μην είναι για κινητά που έχουν πολύ μικρότερη μπαταρία. Δοκίμασε κανέναν για samsung που έχουν 5V/2Α.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια εικόνα έχω σχηματίσει επεξεργαστής και lags στη κάμερα είναι αυτά που δεν τραβάνε για μένα στο G3.

 

Αν είχε fingerprint scanner το G4 και μάλιστα όπως το θέλω μπροστά παρά το μέγεθος θα έκανα τη αλλαγή αν και θα ήθελα να είναι κοντά στις 5 ίντσες το επόμενο.

 

 

 

Υπάρχει αυτο το κινητό και ειναι υπέροχο πίστεψε με.......Nexus 5X

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 χαζές ερωτήσεις. Άλλαξα πάροχο και πλέον μου δείχνει και το H και το 3G στο data. Νόμιζα ότι είναι τα ίδια. Κάνω κάπου λάθος;

Επίσης για κάποιο λόγο επέστρεψε το "ταπ ταπ" σε κάθε touch των capacitive keys. Επειδή το είχα στήσει 1.5 χρόνο και δεν θυμάμαι πως το είχα βγάλει, θυμάται να μου πει κανείς; Ευχαριστώ!

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Ίδια εικόνα έχω σχηματίσει επεξεργαστής και lags στη κάμερα είναι αυτά που δεν τραβάνε για μένα στο G3.

Αν είχε fingerprint scanner το G4 και μάλιστα όπως το θέλω μπροστά παρά το μέγεθος θα έκανα τη αλλαγή αν και θα ήθελα να είναι κοντά στις 5 ίντσες το επόμενο.

 

ε νταξ το έχω και ενάμισι χρόνο πόσο ακόμα. δεν με νοιάζει σε τι ίντσες θα είναι αλλά η μπαταρία, η κάμερα και unlocked

 

Για oneplus 3 ψήνομαι

 

Sent from my LG-D855

Εγώ θα έλεγα ότι και το LG V10 θα ήταν μιά καλή επιλογή.

 

Παιδιά 2 χαζές ερωτήσεις. Άλλαξα πάροχο και πλέον μου δείχνει και το H και το 3G στο data. Νόμιζα ότι είναι τα ίδια. Κάνω κάπου λάθος;

Επίσης για κάποιο λόγο επέστρεψε το "ταπ ταπ" σε κάθε touch των capacitive keys. Επειδή το είχα στήσει 1.5 χρόνο και δεν θυμάμαι πως το είχα βγάλει, θυμάται να μου πει κανείς; Ευχαριστώ!

 

Live to ride, ride to live

 

Το H είναι το 3,5G ή αν θες 3G+

Όταν λες ταπ ταπ τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για κάποιο λόγο επέστρεψε το "ταπ ταπ" σε κάθε touch των capacitive keys.

 

??? Τι είναι το ταπ ταπ σε touch??? Εννοείς ότι κάνουν ήχο, ότι θέλουν 2 ταπ για να δουλέψουν,.....

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι και το LG V10 θα ήταν μιά καλή επιλογή.

 

αν ήταν ξεκλείδωτο, ναι θα ήταν.τώρα δεν είναι για εμένα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι σε από χτες κ πάλι σε root Με την Android 6, αυτή τη φοράς είναι οκ δεν μου ανεβάζει θερμοκρασία

Αλλά όταν ανοίγω με τη SDFix: KitKat Writable MicroSD μου βγάζει το:

Error Platform permission file is invalid, no WRITE_External_STORAGE entry found.

Παρακαλώ τη βοήθειά σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι σε από χτες κ πάλι σε root Με την Android 6, αυτή τη φοράς είναι οκ δεν μου ανεβάζει θερμοκρασία

Αλλά όταν ανοίγω με τη SDFix: KitKat Writable MicroSD μου βγάζει το:

Error Platform permission file is invalid, no WRITE_External_STORAGE entry found.

Παρακαλώ τη βοήθειά σας

δεν ξερω βρε παιδια τι ακριβως κανετε και εχεται τετοια κουλα:p αυτο που αναφερεις (SDFix) ειναι προγραμμα? και αν γραφει κιτκατ..μαλλον καμια σχεση με την 6.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε στο Marshmallow γίνεται εγγραφή στην SD? Τουλάχιστον αυτό που σε ρωτάει κάθε φορά στην εφαρμογή της κάμερας "Save photos to SD?" το φτιάξανε? "OK Google" μέσω bluetooth το φτιάξανε? Ποιος ο λόγος να βάλει κανείς την MM

 

Ας γράφει KitKat, είναι από 4.4 και πάνω. Το γράφει το KitKat επειδή από τότε χάθηκε η δυνατότητα να σώζουν οι εφαρμογές που εγκαθιστά ο χρήστης απευθείας στην SD (για λόγους ασφαλείας).

 

ΥΓ: Ευχαριστώ @Emperor @Jimmy @Maxmouts για το καλώδιο :)

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...