Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε κανείς θέμα με σήμα μετά από αναβάθμιση σε mm? Ενώ έχω ιταλικό, έβαλα Ελληνικό kdz με το lg up και το σήμα παίζει τρελά. Είναι πάντα gsm only αλλά μπορεί να πάει από full σε 0 μπάρες χωρίς να μετακινηθω. Πλέον, οι περισσότεροι με ακούν με διακοπές σε σημεία που πριν ήταν καμπάνα. Και το σπίτι μου είναι σε περιοχή με πολύ καλη κάλυψη απο vodafone. Έχει κανείς άλλος ίδια εμπειρία?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ έχω κάτι θεματάκια με το σήμα ! ήμουν διακοπές θάσο,δίπλα μου ο αδερφός μου έπιανε 4G (με vodafone) και εγω δεν έπιανα καν σήμα (cosmote) !! Πριν κάνω αναβάθμιση νομίζω πως το σήμα ήταν αρκετά καλύτερο !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ έχω κάτι θεματάκια με το σήμα ! ήμουν διακοπές θάσο,δίπλα μου ο αδερφός μου έπιανε 4G (με vodafone) και εγω δεν έπιανα καν σήμα (cosmote) !! Πριν κάνω αναβάθμιση νομίζω πως το σήμα ήταν αρκετά καλύτερο !

 

Με την COSMOTE και εμενα το σήμα μου δεν ειναι καλο τελευταία και είμαι με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Το θέμα είναι γνωστό,όλοι μας έχουμε ψιλοπροβληματάκια μετά την αναβάθμιση σε mm.Το παν είναι να βγεί ενα update σοβαρό,το οποίο να επιδιορθώσει όλα αυτά.Όμως θα βγεί και πότε;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Το θέμα είναι γνωστό,όλοι μας έχουμε ψιλοπροβληματάκια μετά την αναβάθμιση σε mm.Το παν είναι να βγεί ενα update σοβαρό,το οποίο να επιδιορθώσει όλα αυτά.Όμως θα βγεί και πότε;

 

Δεν νομίζω να πάρουμε άλλο update.....εκτός κι αν αφορά security patches της google μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση... αφού θα το κάνω reflash σε mm για να δω αν διορθωθεί το θέμα με το σήμα, λέω να περάσω και xposed, γιατί από ότι θυμάμαι πρέπει να γίνει μετά το flashαρισμα της rom. Είδα τον οδηγώ για root και πέρασμα TWRP, αλλά ψιλοκολάω με το hacerpermisivo.zip. Από ότι είδα, αλλάζει κάποια permissions στον bootloader. Και ρωτώ:

 

1. Σε περίπτωση που χρειαστεί να το γυρίσω 100% stock, αρκεί flash με το lgup του stock kdz για να γυρίσει bootloader, recovery, rom σε stock? (σε περίπτωση που χρειαστεί service).

2. Ποια έκδοση xposed για να μην εμφανίζει το πρόβλημα με το weather app? Γιατί στους οδηγούς έχουν παλαιότερες εκδόσεις από την τελευταία.

 

thanks

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση... αφού θα το κάνω reflash σε mm για να δω αν διορθωθεί το θέμα με το σήμα, λέω να περάσω και xposed, γιατί από ότι θυμάμαι πρέπει να γίνει μετά το flashαρισμα της rom. Είδα τον οδηγώ για root και πέρασμα TWRP, αλλά ψιλοκολάω με το hacerpermisivo.zip. Από ότι είδα, αλλάζει κάποια permissions στον bootloader. Και ρωτώ:

 

1. Σε περίπτωση που χρειαστεί να το γυρίσω 100% stock, αρκεί flash με το lgup του stock kdz για να γυρίσει bootloader, recovery, rom σε stock? (σε περίπτωση που χρειαστεί service).

2. Ποια έκδοση xposed για να μην εμφανίζει το πρόβλημα με το weather app? Γιατί στους οδηγούς έχουν παλαιότερες εκδόσεις από την τελευταία.

 

thanks

 

1. αρκεί flash με το lgup του stock kdz και είσαι απολύτως οκ.

2. Την τελευταία v84 αν βάλεις είσαι οκ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά από αναβάθμιση έγινε, αλλά όχι αμέσως. Έχω κάνει τα πάντα, άλλαξα 2-3 ρομ, έβαλα custom, έβαλα stock, hard reset, δεν βρίσκει Mac address με τίποτα. Μόνο kit Kat δεν δοκίμασα. Με mm δεν κάνει μόνο reboots, οποιαδήποτε άλλη Ρομ μετά από 1-2 λεπτά κάνει reboot συνέχεια. Ανέφερα την πλακέτα γιατί διάβασα στο xda περιπτώσεις με ακριβώς τα ίδια συμπτώματα, η λύση δόθηκε μόνο με αλλαγή πλακέτας.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Τα ίδια και σε εμένα, σήμερα το έστειλα στο service και παράλληλα αντικατάσταση πλαισίου λόγω των κλασσικών ρωγμών. Όταν έχω νεώτερα θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο γενικό το θέμα μου, αλλά ας μου το επιτρέψουν οι διαχειριστές.

Τι θα γίνει με αυτή τη μάστιγα του Play Store που στις εφαρμογές που είναι να αναβαθμιστούν σταματάνε να γράφουνε στα notes τι ακριβώς αλλάζει με την αναβάθμιση. Κατάρα στο Facebook που το ξεκίνησε αυτό.....

Πραγματικά είναι αίσχος η όλη φάση....

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον εχω προβλημα. Κολουσε λιγο το κινητο και το κανω επανεκινηση. Απο εκεινη τη στιγμη το κινητο φτανει στο λογοτυπο της LG και κολαει εκει, δεν συνεχιζει. Δεν κανω hard reset γιατι με ενδιαφερουν καποια αρχεια που εχω. Μπορω να κανω κατι και να τα σωσω και μετα να κανω το reset? Καποιες φορες μου κανει και βελτιστοποιηση 42 εφαρμογων και μετα απο αυτο παλι κολαει στο λογκο της LG. Edited by maxmouts
Link to comment
Share on other sites

Με την COSMOTE και εμενα το σήμα μου δεν ειναι καλο τελευταία και είμαι με lollipop

 

Παιδια ξεκολατε ειναι θεμα εταιριων ειδικα στην"λολιποπ δεν ευθυνονται οι συσκευες για την 6 παλι που εχω μια συσκευη παλι η εταιρεια ευθυνεται ασκοπα συζητατε για τις εκδοσεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον εχω προβλημα. Κολουσε λιγο το κινητο και το κανω επανεκινηση. Απο εκεινη τη στιγμη το κινητο φτανει στο λογοτυπο της LG και κολαει εκει, δεν συνεχιζει. Δεν κανω hard reset γιατι με ενδιαφερουν καποια αρχεια που εχω. Μπορω να κανω κατι και να τα σωσω και μετα να κανω το reset? Καποιες φορες μου κανει και βελτιστοποιηση 42 εφαρμογων και μετα απο αυτο παλι κολαει στο λογκο της LG.

Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία να δεις αν το ξανακάνει. Με το lg suite δεν σε αφήνει να σώσεις τα αρχεία?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία να δεις αν το ξανακάνει. Με το lg suite δεν σε αφήνει να σώσεις τα αρχεία?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το εχω κανει απειρες φορες αυτο με την μπαταρια και ειναι ο μονος τροπος να κλεισει το κινητο. Δοκιμασα να το φορτιζω παραλληλλα μηπως και ειναι θεμα χαλασμενης μπαταριας αλλα τιποτα. Αυτη τη στιγμη ταξιιδευω με καραβι. Αυριο το πρωι θα το συννδεσω σε υπολογιστη για να δω αν θα το αναγνωρισει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεκολατε ειναι θεμα εταιριων ειδικα στην"λολιποπ δεν ευθυνονται οι συσκευες για την 6 παλι που εχω μια συσκευη παλι η εταιρεια ευθυνεται ασκοπα συζητατε για τις εκδοσεις.

Σε ένα παλιό samsung s2 με την ίδια sim δεν το κάνει. Επομένως δεν είναι οι εταιρίες το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα παλιό samsung s2 με την ίδια sim δεν το κάνει. Επομένως δεν είναι οι εταιρίες το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ από την άλλη έβαλα τη sim δοκιμαστικά σε ένα s4 mini που έχω για μία μέρα, και έχανα το σήμα με το g3, ακριβώς στα ίσια σημεία το έχανα με το s4 mini. Και ίσως το g3 να είχε οριακά καλύτερο σήμα σε κάποια άλλα σημεία. Αλλά το τελευταίο δεν είναι τσεκαρισμένο.

Εδώ λοιπόν μπαίνει πολύ το υποκειμενικό στοιχείο.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεκολατε ειναι θεμα εταιριων ειδικα στην"λολιποπ δεν ευθυνονται οι συσκευες για την 6 παλι που εχω μια συσκευη παλι η εταιρεια ευθυνεται ασκοπα συζητατε για τις εκδοσεις.[/Q

 

Γι'αυτό τόνισα οτι εχω cosmote με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την άλλη έβαλα τη sim δοκιμαστικά σε ένα s4 mini που έχω για μία μέρα, και έχανα το σήμα με το g3, ακριβώς στα ίσια σημεία το έχανα με το s4 mini. Και ίσως το g3 να είχε οριακά καλύτερο σήμα σε κάποια άλλα σημεία. Αλλά το τελευταίο δεν είναι τσεκαρισμένο.

Εδώ λοιπόν μπαίνει πολύ το υποκειμενικό στοιχείο.

 

Live to ride, ride to live

Συμφωνώ απόλυτα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?

Δεν χρειάζεται εφαρμογή. Το κάνει ήδη (στη λολιποπ τουλάχιστον). Δεν θυμάμαι μήπως πρέπει να το ενεγοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι συμβαινει μαυτο το g3 μας εχετε ανησυχησει ολους..τι παθαινει μετα απο την αναβαθμιση η πλακετα κ τα φτυνει;τοσα ατομα το τρεχουν στο σερβις..να το περιμενουμε ολοι καποια στιγμη το μπαμ να γινει;;κ ολα τα παθαινει με την 6;;δεν ξερω εχω αρχισει κ ανησυχω..
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γενικεύω, αλλά επειδή κάποιοι αναφέρουν ότι έχουν πρόβλημα στη πλακέτα, δεν σημαίνει ότι έχουν όλοι. Αν το αναφέρουν 4 σε ένα φόρουμ, υπάρχουν και άλλοι 100 που δεν έχουν θέμα και δεν το γράφουν.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει, καταλήγω πως μάλλον η ΜΜ σε κάποιες φάσεις, ζορίζει το κινητό περισσότερο από την λολιποπ (ανεβάζει ψηλότερες θερμοκρασίες), με αποτέλεσμα σε πλακέτες με κακή ποιότητα κόλλησης να διακόπτεται (προσωρινά ή μόνιμα) η σύνδεση κάποιων ακροδεκτών με την πλακέτα. Αν η διακοπή είναι προσωρινή, το τηλέφωνο λειτουργεί ξανά, όταν πέσει η θερμοκρασία (μετά από hard reset πχ), αλλοιώς πάει για αλλαγή πλακέτας.

Συμπέρασμα, μένω με λολιποπ, γιατί το παραπάνω δείχνει πως η ΜΜ ταλαιπωρεί την συσκευή περισσότερο από την λολιποπ, ακόμη κι αν τελικά δεν βγάλει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει, καταλήγω πως μάλλον η ΜΜ σε κάποιες φάσεις, ζορίζει το κινητό περισσότερο από την λολιποπ (ανεβάζει ψηλότερες θερμοκρασίες), με αποτέλεσμα σε πλακέτες με κακή ποιότητα κόλλησης να διακόπτεται (προσωρινά ή μόνιμα) η σύνδεση κάποιων ακροδεκτών με την πλακέτα. Αν η διακοπή είναι προσωρινή, το τηλέφωνο λειτουργεί ξανά, όταν πέσει η θερμοκρασία (μετά από hard reset πχ), αλλοιώς πάει για αλλαγή πλακέτας.

Συμπέρασμα, μένω με λολιποπ, γιατί το παραπάνω δείχνει πως η ΜΜ ταλαιπωρεί την συσκευή περισσότερο από την λολιποπ, ακόμη κι αν τελικά δεν βγάλει πρόβλημα.

 

Το τηλέφωνο αυτό γενικά ανεβάζει θερμοκρασίες που τους καλοκαιρινούς μήνες είναι πιο έντονο δεν φταίει η mm

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την θερμοκρασια την ειχε απο γεννησιμιου του το τηλεφωνο,οπως και πολλα αλλα και πιστεψτε με ειχα πολλα απο αυτα,αλλα να γραφουμε οτι ναναι ας ειμαστε ποιο προσεκτικοι.αλωστε το προβλημα ειναι στην τεραστια για οταν βγηκε το τηλ.αναλυση οθονης που ο επεξεργαστης ανεβαζε θερμοκρασιες, που ομως με της αναβαθμησεις μετριαστιηκε αρκετα.ακου δεν εχει καλες κολλησεις και χαλαρωνει η πλακετα, τι ειναι βιδα με παξημαδι? χαρητε το τηλ.και εγω προσωπικα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα(τοσο τυχερος?) και εχω 2 g3 στην οικογενεια.φιλικα παντα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χθες έγραψα για ένα πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το κινητό μου, δεν έμπαινε στο android, κολλούσε στο λογότυπο της LG. Από ότι φαίνεται και από ότι μου είπαν από την ίδια την LG, το πρόβλημα αυτό δημιουργήθηκε επειδή δεν έγινε σωστά το update κάποιας εφαρμογής. Δηλαδή, κάθε φορά που θα κάνω update τις εφαρμογές μου στο κινητό θα πρέπει να φοβάμαι μήπως κάτι δεν έγινε καλά ή είχε κάποιο πρόβλημα το update?? Δηλαδή να μην ξανα κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου για να μην πάθει ξανά το ίδιο πρόβλημα και χάσω τα αρχεία μου?? Είχε κανείς παρόμοια εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...