Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή ούτε στο Marshmallow γίνεται εγγραφή στην SD? Τουλάχιστον αυτό που σε ρωτάει κάθε φορά στην εφαρμογή της κάμερας "Save photos to SD?" το φτιάξανε? "OK Google" μέσω bluetooth το φτιάξανε? Ποιος ο λόγος να βάλει κανείς την MM

 

ΥΓ: Ευχαριστώ @Emperor @Jimmy @Maxmouts για το καλώδιο :)

Αν καποιος βαρεθηκε τα παλια bugs και θελει καινουρια ας βαλει την MM...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ταπ ταπ εννοούσα τον ενοχλητικό ήχο που κάνει όταν πατάς πάνω στην οθόνη. Σόρυ δεν ήμουν σαφής.

Τελικά μετά απο ψάξιμο το βρήκα. Ευχαριστώ πάντως.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλάζοντας κάρτα άλλαξε η συγκεκριμένη ρύθμιση που την έχω απενεργοποιήσει από την πρώτη στιγμή με δικιά του πρωτοβουλία.....

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Γκρίνια μουρμούρα μουρμούρα γκρίνια. Όταν θα βρείτε κινητό χωρίς κανένα bug πέστε μου να σας δώσω το τηλέφωνο μου να με πάρετε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/7c1d57fa19d2a7dfc8918cfed17b27a4.jpg

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το tmp;

Από τότε που έβαλα την 6 μια φορά την εβδομάδα περίπου να μου βγάζει αυτό, συνήθως είναι ένα print screen της οθόνης μου, σε τελείως άσχετα χρονικά σημεία χωρίς βεβαίως να κάνω εγώ κάτι. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/7c1d57fa19d2a7dfc8918cfed17b27a4.jpg

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το tmp;

Από τότε που έβαλα την 6 μια φορά την εβδομάδα περίπου να μου βγάζει αυτό, συνήθως είναι ένα print screen της οθόνης μου, σε τελείως άσχετα χρονικά σημεία χωρίς βεβαίως να κάνω εγώ κάτι. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό;

 

Live to ride, ride to live

εγω δεν ειδα κατι τετοιο, μηπως ειναι προσωρινο(τμπ)αρχειο η καποιο φορματ εικονας που δεν υποστηριζεται απο το τηλ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το λογαριασμο του hotmail στην εφαρμογη του gmail. Πως μπορω να το σβησω; Στη διαχειριση λογαριασμων δεν μου βγαζει επιλογη διαγραφης
Link to comment
Share on other sites

Από τα accounts στις ρυθμίσεις της συσκευής αν δεν κάνω λάθος. Και μέσα από τις τρεις τελίτσες του Gmail app για add/ remove accounts εκεί σε πάει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο add account. Δεν βρισκω το remove...

Στις 3 τελειες του gmail παταω διαχειριση λογαριασμου. Μου βγαζει μηνυμα οτι εκει μπορω να προσθεσω και να διαγραψω λογαριασμους. Παταω οκ... Και με βγαζει στην καρτελα των γενικων ρυθμισεων.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο add account. Δεν βρισκω το remove...

Στις 3 τελειες του gmail παταω διαχειριση λογαριασμου. Μου βγαζει μηνυμα οτι εκει μπορω να προσθεσω και να διαγραψω λογαριασμους. Παταω οκ... Και με βγαζει στην καρτελα των γενικων ρυθμισεων.

 

Κοντά είσαι.:)

Στην σελίδα των λογαριασμών (account), επιλέγεις τον λογαριασμό που θέλεις και σε πάει σε άλλη σελίδα με τον λογαριασμό. Εκεί έχει πάλι 3 τελείες μενού. τις πατάς και εκεί έχει την επιλογή κατάργηση λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα λες; Το εψαξα απο την αρχη αλλα δεν υπαρχει.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/c1af032996dc9ad2617df7c46cdae646.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/da43bf566715ccbd4b2595457fa8f3be.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο...τιποτα...παλι επανερχονται μαζι...

Εκανα και απενεργοποιηση. Θα κανω αλλη μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο...τιποτα...παλι επανερχονται μαζι...

Εκανα και απενεργοποιηση. Θα κανω αλλη μια φορα.

ρυθμισεις-γενικες-λογαρ.συγχρον.-email-ρυθμισεις email-microsoftxxxx-τρεις τελειες επανω-καταργηση λογαριασμου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα απενεργοποιηση της εφαρμογης gmail και σβηστηκε. Αλλα εχεις δικιο οτι επρεπε να σβησω το λογαριασμο microsof exchange. Ομως επειδη ειχα συνδεση το hotmail με τη μαμα εφαρμογη email του κινητου νομιζα οτι ο συγκεκριμενος λογαριασμος ηταν της εφαρμογης αυτης και οχι του gmail.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θεωρω ποιο πρακτικη την εφαρμογη email απο την gmail,σαν λειτουργεια εφαρμογης μιλαω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετά από g3 σε τι θα πηγαίνατε?δεν με ψήνει τίποτα από ότι έχει βγει αλλά για τα δικά μου γούστα δεν τραβάει άλλο το g3.

Lg v10 και σε φθηνοτερο 5x

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχθές εκεί που έτρεχα τον chrome στο κινητό μου , εμφανίζεται η εξής σελίδα: secrity.fatrabbit.me και φυσικά μου λέει οτι θα πρέπει να σκαναρω το κινητό γιατί έχω ιους . φυσικά και δεν το έτρεξα αλλά , ενώ έκανα hard reset στο κινητό και του πέρασα μια αναβάθμιση , αυτό δυστυχώς επιμένει .... Έσβησα και το ιστορικό , αλλά αν κάνω back μου το βγάζει ...

τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εκεί που έτρεχα τον chrome στο κινητό μου , εμφανίζεται η εξής σελίδα: secrity.fatrabbit.me και φυσικά μου λέει οτι θα πρέπει να σκαναρω το κινητό γιατί έχω ιους . φυσικά και δεν το έτρεξα αλλά , ενώ έκανα hard reset στο κινητό και του πέρασα μια αναβάθμιση , αυτό δυστυχώς επιμένει .... Έσβησα και το ιστορικό , αλλά αν κάνω back μου το βγάζει ...

τι να κάνω ?

 

Πρώτη κίνηση από τις ρυθμίσεις του chrome πηγαίνεις απόρρητο και επιλέξεις διαγραφή είναι τελευταία επιλογή στο μενού σου εμφανίζει τι ακριβώς θα διαγραφεί και πόσο χρόνο πίσω θα πάει κανόνισε αναλόγως, μόνο πρόσεξε μη κάνεις διαγραφή κωδικών γιατί θα τους χάσεις από όλους τους chrome browsers που συντονίζονται με το λογαριασμό σου καθώς και την αμέσως επόμενη με τα δεδομένα αυτόματης συμπλήρωσης για να μη τα γράφεις ξανά.

Καλό είναι να επιλέξεις τη δεύτερη και τρίτη επιλογή (2+3) κατά την άποψή μου και βέβαια ο χρόνος να καλύπτει το περιστατικό που θέλεις να διαγράψεις.

 

Αν δεν αποκατασταθεί το πρόβλημα πηγαίνεις στις εφαρμογές επιλέξεις το chrome και διαγράψεις τη προσωρινή μνήμη cache.

 

Όταν κανείς οποία βήματα επιλέξεις ενημέρωσε μας για τη κατάληξη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή ούτε στο Marshmallow γίνεται εγγραφή στην SD? Τουλάχιστον αυτό που σε ρωτάει κάθε φορά στην εφαρμογή της κάμερας "Save photos to SD?" το φτιάξανε? "OK Google" μέσω bluetooth το φτιάξανε? Ποιος ο λόγος να βάλει κανείς την MM

 

Ας γράφει KitKat, είναι από 4.4 και πάνω. Το γράφει το KitKat επειδή από τότε χάθηκε η δυνατότητα να σώζουν οι εφαρμογές που εγκαθιστά ο χρήστης απευθείας στην SD (για λόγους ασφαλείας).

 

ΥΓ: Ευχαριστώ @Emperor @Jimmy @Maxmouts για το καλώδιο :)

 

Ή εφαρμογή της κάμερας έχεις επιλογή που θέλεις να αποθηκεύει τις φωτογραφίες που βγάζει, μπορείς να κάνεις αλλαγή οπότε το επιθυμείς.

Αυτό που δεν προσφέρει ή LG (για λόγους ασφαλείας - δικαιολογία λέω εγώ αλλά το γιατί παραμένει ερώτημα)είναι επέκταση της εσωτερικής μνήμης στη κάρτα κάτι που επιτρέπει ή 6η έκδοση του Android, κρίμα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...