Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά δεν είπα ότι θα το φτιάξουν στάνταρ μια στο εκατομμύριο για αυτό το ανέφερα αλλά άμα έχει τύχει σε πολλούς όντως δεν υπάρχει περίπτωση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες τους την αλήθεια και πλήρωσε το 35ρι. Δεν σπάνε αυτά τα πράγματα απο μόνα τους. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους ξεγελάσεις. Και άλλη φορά περισσότερη προσοχή.

 

Ναι αυτο θα κανω..Και θα παω να αλλαξω τη νανο σε μικρο να εχω το κεφαλι μου ησυχοΣας ευχαριστω ολους παιδια για την πολυτιμη βοηθεια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην παρεξήγησες. Αν ήταν δυνατό να "ξεγελάσεις" θα σου έλεγα να ξεγελάσεις για να γλιτώσεις το 35ρι :p Απλά όταν κάτι είναι τόσο εξόφθαλμο καλά είναι να λέμε την αλήθεια.

 

Δεν λές πάλι καλά που φτιάχνετε :-)

 

//offtopic

Μια φορά όταν δούλευα σε μια εταιρία κάποιος έφερε ένα κινητό nokia. Έλεγε έχασε το φορτιστή, και δεν μπορούσε να το φορτίσει. Ήθελε φορτιστή που να ταιριάζει. Το κινητό ήταν κινέζικη μούφα, απομιμέ, με λογισμικό java της πλάκας, αν και εμφανισιακά έμοιαζε με το οριτζιναλ. Φυσικά δεν φόρτιζε με τους φορτιστές της nokia, αλλά αυτός επέμενε ότι το αγόρασε απο μεγαλοκατάστημα πριν 3 χρόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,

 

Χρειαζομαι την αποψη σας, αγορασα το κινητο απο σκρουτζομαγαζο και η rom (20Η) ειναι γεματη custom εφαρμογες της Orange τις οποιες θελω να ξεφορτωθω.

Δεν θελω ακομα να περασω custom rom οποτε οπως το σκεφτομαι εχω 2 επιλογες,η πρωτη ειναι να το κανω root και να τις σβησω και η δευτερη να περασω την Ελληνικη καθαρη stock rom.

Ακουω συμβουλες (και οδηγιες :lol::lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,

 

Χρειαζομαι την αποψη σας, αγορασα το κινητο απο σκρουτζομαγαζο και η rom (20Η) ειναι γεματη custom εφαρμογες της Orange τις οποιες θελω να ξεφορτωθω.

Δεν θελω ακομα να περασω custom rom οποτε οπως το σκεφτομαι εχω 2 επιλογες,η πρωτη ειναι να το κανω root και να τις σβησω και η δευτερη να περασω την Ελληνικη καθαρη stock rom.

Ακουω συμβουλες (και οδηγιες :lol::lol::lol::lol:)

 

Πως κατάφερες και βρήκες branded τηλέφωνο; Νόμιζα πως δεν κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα. Προσωπικά θα έβαζα άλλη rom.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάφερες και βρήκες branded τηλέφωνο; Νόμιζα πως δεν κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα. Προσωπικά θα έβαζα άλλη rom.

 

 

Ελα ντε , ουτε εγω το περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε ρώταγες πριν το αγοράσεις αν είναι branded? Εγώ πάντα ρωτάω γιατί δε θέλω να πάρω Branded τηλέφωνα με σαβούρες της κάθε εταιρείας... Θες να μας πεις από ποιο μαγαζί το πήρες;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε ρώταγες πριν το αγοράσεις αν είναι branded? Εγώ πάντα ρωτάω γιατί δε θέλω να πάρω Branded τηλέφωνα με σαβούρες της κάθε εταιρείας... Θες να μας πεις από ποιο μαγαζί το πήρες;

 

 

Δεν το περιμενα και γι αυτο δεν ρωτησα,απο το smarties το πηρα .

δεν εχετε ιδεα τι σκουπιδι εχει μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το lg health πως απενεργοποιείτε; :lol: Διαγράφοντας το smart bulettin απο την αρχική οθόνη, θα σταματήσει και το health να μαζεύει δεδομένα; Μάλλον όχι ε; Είναι λίγο άκυρο να το έχω μαζί μου όλο το απόγευμα 2 ώρες στο γυμναστήριο και να μου λέει πως έκαψα όλες κι όλες 50 θερμίδες. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το lg health πως απενεργοποιείτε; :lol: Διαγράφοντας το smart bulettin απο την αρχική οθόνη, θα σταματήσει και το health να μαζεύει δεδομένα; Μάλλον όχι ε; Είναι λίγο άκυρο να το έχω μαζί μου όλο το απόγευμα 2 ώρες στο γυμναστήριο και να μου λέει πως έκαψα όλες κι όλες 50 θερμίδες. :lol:

 

Δε νομίζω χωρίς root να μπορείς να το απενεργοποιήσεις, εγώ πάντως το κατέβασα ως εφαρμογή γιατί το βρίσκω εξαιρετικό, χωρίς gps και καταγραφεί επ ακριβεία τα βήματα που κάνω! Άσε που είμαι και σε προσπάθεια για χάσιμο 5 κιλών και με βοηθάει.:p

 

Μα σου λέι 50 θερμίδες γιατί αυτό καταγράφει το βηματισμό σου και παράλληλα υπολογίζει τις θερμίδες που καις, αν εσυ εισαι σταθερός και κάνεις βάρη αυτό δε καταγράφει κάποια άσκηση (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο) οπότε οι 50 θερμίδες σου είναι το πήγενε - έλα σπίτι - γυμναστήριο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το gps. Το έβαλα δίπλα σε ένα G2 και στο GPS STATUS έπιανε τους ίδιους δορυφόρους και έδειχνε ότι έχει καλό σήμα, αλλά όταν ανοίγω το google maps ή το here maps υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο στίγμα. Δηλαδή με δείχνει είτε πολύ μπροστά είτε πολύ πίσω, με λίγα λόγια είναι αδύνατη η πλοήγηση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Να το στείλω για service ??
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω χωρίς root να μπορείς να το απενεργοποιήσεις, εγώ πάντως το κατέβασα ως εφαρμογή γιατί το βρίσκω εξαιρετικό, χωρίς gps και καταγραφεί επ ακριβεία τα βήματα που κάνω! Άσε που είμαι και σε προσπάθεια για χάσιμο 5 κιλών και με βοηθάει.:p

 

Μα σου λέι 50 θερμίδες γιατί αυτό καταγράφει το βηματισμό σου και παράλληλα υπολογίζει τις θερμίδες που καις, αν εσυ εισαι σταθερός και κάνεις βάρη αυτό δε καταγράφει κάποια άσκηση (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο) οπότε οι 50 θερμίδες σου είναι το πήγενε - έλα σπίτι - γυμναστήριο

 

Ποια εφαρμογή ακριβώς κατεβασες και πόσο καίει από μπαταρία;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το gps. Το έβαλα δίπλα σε ένα G2 και στο GPS STATUS έπιανε τους ίδιους δορυφόρους και έδειχνε ότι έχει καλό σήμα, αλλά όταν ανοίγω το google maps ή το here maps υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο στίγμα. Δηλαδή με δείχνει είτε πολύ μπροστά είτε πολύ πίσω, με λίγα λόγια είναι αδύνατη η πλοήγηση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Να το στείλω για service ??

Το ίδιο δίκτυο είχες με το g2? Κάπου αναφέρθηκε ότι επειδή η πλοήγηση γίνεται ίντερνετικα συμβαίνει αυτό. Εφόσον κλειδωνεις τους ίδιους δορυφόρους και δεν έχεις αποσυνδεσεις δεν νομίζω να φταίει ο δέκτης σου

 

Edit : εκτός καν αν εννοείς όταν πατάς η τοποθεσία μου και όχι σε πλοήγηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο δίκτυο είχες με το g2? Κάπου αναφέρθηκε ότι επειδή η πλοήγηση γίνεται ίντερνετικα συμβαίνει αυτό. Εφόσον κλειδωνεις τους ίδιους δορυφόρους και δεν έχεις αποσυνδεσεις δεν νομίζω να φταίει ο δέκτης σου

 

Edit : εκτός καν αν εννοείς όταν πατάς η τοποθεσία μου και όχι σε πλοήγηση

Παιδια εγω αναφερθηκα και πιο πριν και εφοσον το εψαξα παρα πολυ το θέμα, αναφερεται οτι με την λολιποπ υπαρχει γενικο προβλημα με το gps κατι που με κιτκατ δεν υπηρχε. Αρκετες φορες γίνεται διακοπη σηματος σαν κατι να τερματιζει την λειτουργια. Επισης το προβλημα λυνεται 100% δουλευοντας το gps σε λειτουργια πτησης. Οποτε μαλλον εχει να κανει ισως και με τον παροχο (καποια ασυμβατοτητα με λολιποπ?) και γι αυτο τον λογο δεν το αντιμετωπιζουνε ολοι.

Παντως το προβλημα ειναι γενικο και υπαρχει και thread στα google issues και το μεγαλυτερο ποσοστο το εχουνε τα lg nexus 5 και μετα ακολουθουνε και αλλα κινητα οπως G3 Note 3 S5 Motorola Nexus 6 κτλ. Το κακο ειναι οτι και με την 5.1 που πηρανε καποιοι δοκιμαστικα δεν λύθηκε. Επισης αναφερθηκε οτι μεγαλο ποσοστο αιτιας του προβληματος παιζει ρολο η εφαρμογη google play services που μαλλον δεν ειναι τυχαιο που καθε δυο και λιγο βγαινει καινουρια εκδοση. Πιθανον προσπαθουν να το φτιαξουν.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Μα σου λέι 50 θερμίδες γιατί αυτό καταγράφει το βηματισμό σου και παράλληλα υπολογίζει τις θερμίδες που καις, αν εσυ εισαι σταθερός και κάνεις βάρη αυτό δε καταγράφει κάποια άσκηση (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο) οπότε οι 50 θερμίδες σου είναι το πήγενε - έλα σπίτι - γυμναστήριο

Είναι ψυχολογικό το θέμα του, κατάλαβες; Σου λέει χτυπιέμαι εγώ εκεί πέρα κι αυτό μου λέει έκαψα 50 θερμίδες, θα το σβήσω να πάει στο καλό! Συγγνώμη για το off, συνεχίστε την κουβέντα σας για το gps. :O

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω χωρίς root να μπορείς να το απενεργοποιήσεις, εγώ πάντως το κατέβασα ως εφαρμογή γιατί το βρίσκω εξαιρετικό, χωρίς gps και καταγραφεί επ ακριβεία τα βήματα που κάνω! Άσε που είμαι και σε προσπάθεια για χάσιμο 5 κιλών και με βοηθάει.:p

 

Μα σου λέι 50 θερμίδες γιατί αυτό καταγράφει το βηματισμό σου και παράλληλα υπολογίζει τις θερμίδες που καις, αν εσυ εισαι σταθερός και κάνεις βάρη αυτό δε καταγράφει κάποια άσκηση (περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο) οπότε οι 50 θερμίδες σου είναι το πήγενε - έλα σπίτι - γυμναστήριο

 

Ναι το γνωρίζω πως έτσι δουλεύει αλλά.. το θέμα είναι πως όταν κάνω δρόμο το κινητό "απλώνει" επάνω στο ταμπλό του δρόμου :-P Όταν κάνω βάρη πάλι απλώνει παραδίπλα σε κανένα πάγκο ή όπου βρεί. Ειδικά στα βάρη δεν κάνει το άτιμο να βρίσκεται μέσα στη τζέπη. Όταν είμαι απλωμένος ή ασκούμε σε κανένα μηχάνημα, πολύ εύκολα μπορεί αν γλιστρήσει και να πέσει - μου συνέβενε συχνά με το πρώην κινητό (αλλά εκείνο ήταν τούβλο, δεν ένιωθε τίποτα) πόσο μάλλον με αυτό που είναι μεγαλύτερο. Σε ποδήλατο στη τζέπη; Ούτε λόγος, εκτός αν θέλει να αυτοκτονήσει :lol: Άρα πάει το lg health. 59 θερμίδες μου έβγαλε για απόψε, χαχα! Τέλος πάντων, θα επιζήσω και με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή της aegean από εδώ; Έχω ένα αμελητέο θεματάκι με την εμφάνιση του boarding pass εντός του app, το google δε βοήθησε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω αναφερθηκα και πιο πριν και εφοσον το εψαξα παρα πολυ το θέμα, αναφερεται οτι με την λολιποπ υπαρχει γενικο προβλημα με το gps κατι που με κιτκατ δεν υπηρχε. Αρκετες φορες γίνεται διακοπη σηματος σαν κατι να τερματιζει την λειτουργια. Επισης το προβλημα λυνεται 100% δουλευοντας το gps σε λειτουργια πτησης. Οποτε μαλλον εχει να κανει ισως και με τον παροχο (καποια ασυμβατοτητα με λολιποπ?) και γι αυτο τον λογο δεν το αντιμετωπιζουνε ολοι.

Παντως το προβλημα ειναι γενικο και υπαρχει και thread στα google issues και το μεγαλυτερο ποσοστο το εχουνε τα lg nexus 5 και μετα ακολουθουνε και αλλα κινητα οπως G3 Note 3 S5 Motorola Nexus 6 κτλ. Το κακο ειναι οτι και με την 5.1 που πηρανε καποιοι δοκιμαστικα δεν λύθηκε. Επισης αναφερθηκε οτι μεγαλο ποσοστο αιτιας του προβληματος παιζει ρολο η εφαρμογη google play services που μαλλον δεν ειναι τυχαιο που καθε δυο και λιγο βγαινει καινουρια εκδοση. Πιθανον προσπαθουν να το φτιαξουν.

 

Με ποιόν πάροχο έχεις το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 με cosmote. Πάντως και στην Kit kat το είχα το πρόβλημα, πάντα μιλάμε για πλοήγηση(google maps, here maps). Πάντως στο gps status μου βγάζει ότι δουλεύει καλά το gps. Δεν ξέρω τι γίνεται... Πάντως είναι αδύνατη η πλοήγηση γιατί κολλάει πάρα μα πάρα πολύ.. Θα το δοκιμάσω και σε airoplane mode να δω. Πάντως αν συνεχίσει το στέλνω για service...
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή ακριβώς κατεβασες και πόσο καίει από μπαταρία;

 

To lg health. Δεν καίει μπαταρία και λειτουργεί χωρίς να έχεις ανοιχτή συνέχεια την εφαρμογή από όσο έχω καταλάβει. Λειτουργεί πολύ καλα

Link to comment
Share on other sites

To lg health. Δεν καίει μπαταρία και λειτουργεί χωρίς να έχεις ανοιχτή συνέχεια την εφαρμογή από όσο έχω καταλάβει. Λειτουργεί πολύ καλα

 

Το LG Health launcher εννοείς; Γιατί δεν βρίσκω κάτι άλλο παρόμοιο στο market με αυτό το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ακριβώς μοντέλο φορτιστή συνοδεύει το g3 στην αρχική του συσκευασία? Ευχαριστω
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ακριβώς μοντέλο φορτιστή συνοδεύει το g3 στην αρχική του συσκευασία? Ευχαριστω

 

travel adapter

model: MCS-04ER

INPUT: 100-240V-50/60hz 0.3A

OUTPUT: 5.0V ~1.8A

made in China by sunlin

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν πάροχο έχεις το πρόβλημα;

Cosmote φίλε μου εντωμεταξύ σημερα βγηκε νεα εκδοση google play services και τη περασα για να το τεσταρω. Μεχρι την δουλεια μου είναι 40 λεπτα πλοηγηση. Εβαλα όλους τους αισθητηρες και ενεργοποιησα και το data και δεν μου εκανε τιποτα. Αλλα δεν χαίρομαι ομως ακομα διοτι μπορει να ετυχε να μην το κανει. Επισης διαβασα οτι σε καποιους επαιξε ρολο η ονομασια παροχου στο APN στην οποια απο default την αλλαξανε σε default,supl και δουλεψε μια χαρά. Μιλαμε για τρελά πραγματα. Ειδωμεν. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει το hardware αφου σε κιτκατ ητανε αψεγαδιαστο. Που θα παει, καποια λυση θα βρεθει.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...