Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Καθώς με ενδιαφέρει η αγορά του G3, εκείνο το ενοχλητικό oversharpening της οθόνης, το λεγόμενο "halo effect" στις γραμματοσειρές έχει αλλάξει με την αναβάθμιση σε Lollipop;

http://s24.postimg.org/3yv92mbj5/g3_sharpen.jpg

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το nexus το 6αρι συμφωνώ τα σπάει . το 5αρι υστερεί σε πολλά εκτός από γρηγοραδα. Λογικά τελευταίες παρτίδες θα είναι 412,501,502. Εγώ αγόρασα από kaizerstore τον Δεκέμβρη και όλα καλά. Συνήθως από εκεί αγοράζω και δεν είχα θέμα μέχρι τωρα

 

Edit: επίσης μην τρελενεσαι με το g2 το έχει η γυναίκα μου και τα δουλεύω και τα δύο. το εκθεσιακό g3 δεν ξέρω αν είχε όλα τα update, με το τελευταίο πάντως πάει πολύ καλά. Εννοείται ότι και το g2 είναι σφαιρατο και τούμπανο εγώ πλέον όμως δεν τα συγκρίνω. Δεν ξέρω αν είναι λίγο πιο γρήγορο αλλά σαν σύνολο θα σε καλύψει καλύτερα το g3 κατά την δική μου πάντα γνώμη

 

Οχι δεν ειχε τις τελευταιες ενημερωσεις...το ειχα κοιταξει. Και εμενα η κοπελα μου το g2 θα παρει οποτε θα τα τσεκαρω και τα 2...

 

Καμια προταση για tempered glass? Μεχρι στιγμης την εβγαζα με πλαστικες προστασιες οθονης αλλα τωρα λεω να αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχε τις τελευταιες ενημερωσεις...το ειχα κοιταξει. Και εμενα η κοπελα μου το g2 θα παρει οποτε θα τα τσεκαρω και τα 2...

 

Καμια προταση για tempered glass? Μεχρι στιγμης την εβγαζα με πλαστικες προστασιες οθονης αλλα τωρα λεω να αλλαξω...

Θα το δεις και εσύ όταν με το καλό το πάρεις και κάνεις τις αναβαθμίσεις ότι έχει γίνει πιο σβελτο! Ξαναλέω όλα αυτά χωρίς να θέλω να υποτιμησω το εξαιρετικό g2. Tempered glass είχα πάρει να της nillkin και είναι μια χαρά. Δεν θυμάμαι όμως τιμή καθόλου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις και εσύ όταν με το καλό το πάρεις και κάνεις τις αναβαθμίσεις ότι έχει γίνει πιο σβελτο! Ξαναλέω όλα αυτά χωρίς να θέλω να υποτιμησω το εξαιρετικό g2. Tempered glass είχα πάρει να της nillkin και είναι μια χαρά. Δεν θυμάμαι όμως τιμή καθόλου

 

Αυτος ειναι και ο λογος που αποφασισα να το αγορασω αν και το σκεφτομουν αρκετο καιρο...οτι δειχνει με καθε αναβαθμιση να γινεται καλυτερο...και φυσικα η τιμη του ειναι πολυ καλη. Ημουν αναμεσα σε g2, g flex και opo...αλλα θεωρω απαραιτητη την αφαιρουμενη μπαταρια.

Σε ευχαριστο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι και ο λογος που αποφασισα να το αγορασω αν και το σκεφτομουν αρκετο καιρο...οτι δειχνει με καθε αναβαθμιση να γινεται καλυτερο...και φυσικα η τιμη του ειναι πολυ καλη. Ημουν αναμεσα σε g2, g flex και opo...αλλα θεωρω απαραιτητη την αφαιρουμενη μπαταρια.

Σε ευχαριστο πολυ

 

Και φυσικά μεγάλο συν η κάρτα μνήμης.

Θα σου πω όμως , επειδή το είχα και όταν είχε πρωτοβγεί ότι δεν έχει καμία σχέση στο δούλεμα ( στο 16άρι αναφέρομαι και για τις δύο φορές) σήμερα με τότε. Το lag πλέον το συναντάς μόνον στις εναλλαγές καρτελών στον dialer και αυτό όχι πάντα. Βέβαια εδώ να πω ότι δουλεύω πάντα με Nova launcher. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι και ο λογος που αποφασισα να το αγορασω αν και το σκεφτομουν αρκετο καιρο...οτι δειχνει με καθε αναβαθμιση να γινεται καλυτερο...και φυσικα η τιμη του ειναι πολυ καλη. Ημουν αναμεσα σε g2, g flex και opo...αλλα θεωρω απαραιτητη την αφαιρουμενη μπαταρια.

Σε ευχαριστο πολυ

Να είσαι καλά φίλε μου.. Και το flex 1(το έχει συνάδελφος ) και το g2 είναι εξαιρετικά απλά το g3 έχει τον αέρα του φρέσκου.,συνεχώς βελτιώνεται και έχει καλύτερο hardware. Το opo δεν το έχω πιάσει καν στα χέρια μου αλλά από όσο διαβάζω από τους χρήστες είναι πλήρως ικανοποιημενοι. Ότι και να αποφασιζες νομίζω δεν θα το μετανιωνες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου.. Και το flex 1(το έχει συνάδελφος ) και το g2 είναι εξαιρετικά απλά το g3 έχει τον αέρα του φρέσκου.,συνεχώς βελτιώνεται και έχει καλύτερο hardware. Το opo δεν το έχω πιάσει καν στα χέρια μου αλλά από όσο διαβάζω από τους χρήστες είναι πλήρως ικανοποιημενοι. Ότι και να αποφασιζες νομίζω δεν θα το μετανιωνες

 

Το ΟΡΟ χάνει αρκετά στην οθόνη μπροστά στο G3. Σαν συμπεριφορά όμως είναι καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΡΟ χάνει αρκετά στην οθόνη μπροστά στο G3. Σαν συμπεριφορά όμως είναι καλύτερο.

Το opo χάνει στην οθόνη και ο λόγος που το g3 χάνει σε συμπεριφορά είναι η οθόνη! :p:p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καθώς με ενδιαφέρει η αγορά του G3, εκείνο το ενοχλητικό oversharpening της οθόνης, το λεγόμενο "halo effect" στις γραμματοσειρές έχει αλλάξει με την αναβάθμιση σε Lollipop;

http://s24.postimg.org/3yv92mbj5/g3_sharpen.jpg

Οχι. Εμενα που "πάσχει" η οθονη απο το συγκεκριμένο θεμα, δεν εχει διορθωθεί με lollipop. Δεν νομιζω κιολας να ειναι θεμα firmware, προβληματικες παρτιδες οθονων ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 502, κανένα πρόβλημα με την οθόνη...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το opo χάνει στην οθόνη και ο λόγος που το g3 χάνει σε συμπεριφορά είναι η οθόνη! :p:p:p:p:p

 

Αχ χαχαχαχ ελιωσα. Πέραν της πλάκας έτσι ακριβώς είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Εμενα που "πάσχει" η οθονη απο το συγκεκριμένο θεμα, δεν εχει διορθωθεί με lollipop. Δεν νομιζω κιολας να ειναι θεμα firmware, προβληματικες παρτιδες οθονων ειναι.

 

Οταν δεν ξερετε μην μιλατε.... Υπαρχει zip που φτιαχνει το θεματακι. Τι σκεφτεστε ρε θηρια για να βαλετε τις παρτιδες στο παιχνιδι ΞΑΝΑ...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ξανακούσει το Oversharpening και το ζήτημα αυτό με τα γράμματα, μπήκα αμέσως άνοιξα ένα site έκανα full zoom και ευτυχώς όλα φαίνονται φοβερά καθαρά! με stock είμαι & lolipop
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν ξερετε μην μιλατε.... Υπαρχει zip που φτιαχνει το θεματακι. Τι σκεφτεστε ρε θηρια για να βαλετε τις παρτιδες στο παιχνιδι ΞΑΝΑ...

Ρε συ Τάκη τι ακριβώς είναι αυτό γιατί δεν μπορώ να καταλάβω? Δηλαδή αν κάνω ζουμ τι πρέπει να μην βλέπω στα γράμματα για να είμαι οκ?

 

Edit : εντάξει το έψαξα λίγο και νομίζω δεν έχω κάποιο θέμα. Αλλά από μια γρήγορη ματιά όντως υπάρχει λύση στο xda

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται οταν γκριζαρεται μια επιφανια οπως για παραδειγμα στον chrome οταν πληκτ.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφανίζεται στην lollipop ή όχι ρε παιδιά;

Στην kit kat έκανε μπαμ. Ήταν ένας από τους λόγους που το έδωσα.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφανίζεται στην lollipop ή όχι ρε παιδιά;

Στην kit kat έκανε μπαμ. Ήταν ένας από τους λόγους που το έδωσα.

 

Σε μένα όλα φαίνονται πεντακάθαρα και ευκρινή

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παρτίδα ή θα αρχίσω flare; :p

Εμένα που όλα φαίνονται οκ είναι 411

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το opo χάνει στην οθόνη και ο λόγος που το g3 χάνει σε συμπεριφορά είναι η οθόνη! :p:p:p:p:p

 

Και Το z2 εχει τετοια οθονη snap 801 αλλα δεν χανει πουθενα μηπως ειναι κατι αλλο λαθος ? Δεν μπορει ...εκτος αν ειναι η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Το z2 Εάν δεν απατώμαι έχει 1080p οθόνη και όχι 1440p.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έθεσες σωστά. Δυστυχώς δε μπορώ να δώσω απάντηση στην ερώτηση σου διότι δε το έχω λειτουργήσει καθόλου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν ξερετε μην μιλατε.... Υπαρχει zip που φτιαχνει το θεματακι. Τι σκεφτεστε ρε θηρια για να βαλετε τις παρτιδες στο παιχνιδι ΞΑΝΑ...

Δεν προσπαθω να ανοιξω κανενα θεμα με παρτιδες. Ουτε καν ανεφερα την δικη μου. Εσυ που έβγαζες φωτο την οθονη σου σε μαυρο φόντο και μας ρωταγες την γνωμη μας για bleeding, θα επρεπε να με καταλαβαίνεις... Παραδεχομαι οτι δεν ειμαι power user γι αυτο αν εχεις την ευγενη καλοσυνη μπορείς να μου πεις κι εμένα πως διορθωνεται το θεματακι και με ποιο zip χωρις να μου την "πεις" παλι;

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...