Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν προσπαθω να ανοιξω κανενα θεμα με παρτιδες. Ουτε καν ανεφερα την δικη μου. Εσυ που έβγαζες φωτο την οθονη σου σε μαυρο φόντο και μας ρωταγες την γνωμη μας για bleeding, θα επρεπε να με καταλαβαίνεις... Παραδεχομαι οτι δεν ειμαι power user γι αυτο αν εχεις την ευγενη καλοσυνη μπορείς να μου πεις κι εμένα πως διορθωνεται το θεματακι και με ποιο zip χωρις να μου την "πεις" παλι;

 

XDA it... Oversharpening fix. Δεν είναι θέμα οθονών

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

XDA it... Oversharpening fix. Δεν είναι θέμα οθονών

OK λοιπον, θα το τσεκαρω. Θενκ γιου βερι ματς:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και Το z2 εχει τετοια οθονη snap 801 αλλα δεν χανει πουθενα μηπως ειναι κατι αλλο λαθος ? Δεν μπορει ...εκτος αν ειναι η ρομ

 

Το vibe pro λεω

Επίσης δεν το έχω λειτουργήσει οπότε i don't know... Lollipop έχει πάρει αυτό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδή το εχω χάσε λίγο..... με την τελευταία εκδοση της lollipop πως πάει με το redraw?? ρωτάω μήπως το ξαναπάρω!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδή το εχω χάσε λίγο..... με την τελευταία εκδοση της lollipop πως πάει με το redraw?? ρωτάω μήπως το ξαναπάρω!!!

Δεν ξέρω για στοκ αλλά έτσι η αλλιώς εγώ δεν είχα ποτέ redraw. Αλλά και πάλι δεν έχω ποτε μαμά launcher οπότε πάλι ίσως δεν είμαι ο καλύτερος κριτής.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδή το εχω χάσε λίγο..... με την τελευταία εκδοση της lollipop πως πάει με το redraw?? ρωτάω μήπως το ξαναπάρω!!!

Δεν έχει redraws

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει redraws

Επιβεβαβαιωνω δεν έχει και εγώ είμαι με στοκ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλεφωνο στο kaizer για να ρωτησω παρτιδα κτλ και ο τυπος μου ειπε οτι η παρτιδα δεν εχει σχεση και οτι η τελευταια παρτιδα 502 εβγαλε πιο περισσοτερα προβληματα απο την 410 πχ... Και ετσι στην παραγγελια ζητησα να μην μου σταλει 502 αλλα τελικα ηταν η μονη παρτιδα που ειχαν...οποτε δεχτηκα να παρω 502. Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα. Αντε να δουμε... Αυριο λογικα θα το εχω.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαβαιωνω δεν έχει και εγώ είμαι με στοκ

 

Καλημέρα το έχω 3 μέρες και έχω δει πολύ lag redraw Ειδικά από μετάβαση στην μια εφαρμογή στη. Άλλη.

Έκανα και hard reset .

Σκέφτομαι να περάσω κάποια custom.Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη λύση να κάνω.Ευχαριστώ.

 

EDIT Αν κατεβάσω ξανά την 20h και τη. Περάσω υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι;

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδή το εχω χάσε λίγο..... με την τελευταία εκδοση της lollipop πως πάει με το redraw?? ρωτάω μήπως το ξαναπάρω!!!

 

Δεν έχω redraws καθόλου. Stock launcher, stock rom απείραχτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθω να ανοιξω κανενα θεμα με παρτιδες. Ουτε καν ανεφερα την δικη μου. Εσυ που έβγαζες φωτο την οθονη σου σε μαυρο φόντο και μας ρωταγες την γνωμη μας για bleeding, θα επρεπε να με καταλαβαίνεις... Παραδεχομαι οτι δεν ειμαι power user γι αυτο αν εχεις την ευγενη καλοσυνη μπορείς να μου πεις κι εμένα πως διορθωνεται το θεματακι και με ποιο zip χωρις να μου την "πεις" παλι;

Τωρα που ξαναδιαβασα το ποστ φαινεται λιγο επιθετικο.. :-) τεσπα ανοιξε γοογλη και γοογλαρε lg g3 overshapenning fix zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω ουτε εγω redraws.... Και ναι οποια λαγκ αν και πλεον πολυ λιγα οφειλονται στην ρομ σορρυ για ορθογραφικα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλεφωνο στο kaizer για να ρωτησω παρτιδα κτλ και ο τυπος μου ειπε οτι η παρτιδα δεν εχει σχεση και οτι η τελευταια παρτιδα 502 εβγαλε πιο περισσοτερα προβληματα απο την 410 πχ... Και ετσι στην παραγγελια ζητησα να μην μου σταλει 502 αλλα τελικα ηταν η μονη παρτιδα που ειχαν...οποτε δεχτηκα να παρω 502. Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα. Αντε να δουμε... Αυριο λογικα θα το εχω.

 

Χαζομάρες με τις παρτίδες ό,τι ναναι λένε. Μη σε ανησυχεί μια χαρά θα είναι. Μη φοβάστε άλλο με τις παρτίδες και δίνετε τόσο πολύ σημασία. Τώρα ότι κυκλοφορεί είναι κατά 99% 410+ μετά. Μην αγχώνεστε :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

πανευτυχης κατοχος του G3 16Gb απο σημερα επειτα απο ατυχια με Jiayu κινητο που ηρθε ελλατωματικο και αποφασισα να παω σε κατι

πιο επωνυμο. Η ερωτηση μου λοιπον ειναι οτι με το που το ανοιξα μου εβγαλε μηνυμα ενημερωση λογισμικου. Θελει να κατεβασει το V20f-DEC-22-2014. Να την κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Με μια πρωτη μικρη επαφη, καθως περιμενω να φτασει 100% η μπαταρια για να το λιωσω, ειναι φοβερο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! λοιπόν έχω πάρει 2 G3 1 για μένα και 1 για την κοπέλα μου λευκά 16αρια 411 και τα δυο Γαλλάκια έχουν όλες τις τελευταίες ενημερώσεις που μου ήρθαν την προηγούμενη βδομάδα το ένα έκλεισε έκανε επανεκκίνηση μόνο του χωρίς να έχει κάποια εφαρμογή ανοιχτή δυο μέρες μετά μου είπε πως έχασε το σήμα το έκλεισε και το ξανά άνοιξε και έστρωσε (πλατεία Αριστοτέλους) χθες στο δικό μου εκεί που άκουγα ράδιο (στο γήπεδο) ανοίγω μια εφαρμογή να δω για στοίχημα και ξαφνικά σταμάτησαν όλα βγήκε αρχική οθόνη και για καμιά 5 δεύτερα ήταν νεκρό. τι γίνετε? περιμένουμε καμιά καινούργια ενημέρωση στο μέλλον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το 4g πως το ενεργοποιουμε?μου εστειλε μυνημα η κοσμοτε οτι εχω προσβαση!(whats up εχω) εστειλε μυνημα σε κανεναν αλλον?επισης την τελευταια εβδομαδα μου εβγαλε ενα σφαλμα στην κεντρικη οθονη στο ασχετο"δυστυχως το ρυθμισεις εχει σταματησει"το εχετε παθει και εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ρυθμισεις συμβαινει καμια φορα. Δεν τρεχει τιποτα.

Για το 4g, δες αν το εχεις ενεργοποιημενο στις ρυθμισεις του τηλεφωνου (νομιζω ειναι στα δικτυα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω 3 μέρες και έχω δει πολύ lag redraw Ειδικά από μετάβαση στην μια εφαρμογή στη. Άλλη.

Έκανα και hard reset .

Σκέφτομαι να περάσω κάποια custom.Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη λύση να κάνω.Ευχαριστώ.

 

EDIT Αν κατεβάσω ξανά την 20h και τη. Περάσω υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι;

Το πρόβλημα με το lag ξεκίνησε αφού κατέβασες την 20h?

Καλησπερα σας,

πανευτυχης κατοχος του G3 16Gb απο σημερα επειτα απο ατυχια με Jiayu κινητο που ηρθε ελλατωματικο και αποφασισα να παω σε κατι

πιο επωνυμο. Η ερωτηση μου λοιπον ειναι οτι με το που το ανοιξα μου εβγαλε μηνυμα ενημερωση λογισμικου. Θελει να κατεβασει το V20f-DEC-22-2014. Να την κανω?

Καλορίζικο και απροβληματιστο!!!!

καλησπέρα! λοιπόν έχω πάρει 2 G3 1 για μένα και 1 για την κοπέλα μου λευκά 16αρια 411 και τα δυο Γαλλάκια έχουν όλες τις τελευταίες ενημερώσεις που μου ήρθαν την προηγούμενη βδομάδα το ένα έκλεισε έκανε επανεκκίνηση μόνο του χωρίς να έχει κάποια εφαρμογή ανοιχτή δυο μέρες μετά μου είπε πως έχασε το σήμα το έκλεισε και το ξανά άνοιξε και έστρωσε (πλατεία Αριστοτέλους) χθες στο δικό μου εκεί που άκουγα ράδιο (στο γήπεδο) ανοίγω μια εφαρμογή να δω για στοίχημα και ξαφνικά σταμάτησαν όλα βγήκε αρχική οθόνη και για καμιά 5 δεύτερα ήταν νεκρό. τι γίνετε? περιμένουμε καμιά καινούργια ενημέρωση στο μέλλον?

Μετά την εγκατάσταση lollipop έκανες reset στις συσκευές?

Καλησπερα παιδια το 4g πως το ενεργοποιουμε?μου εστειλε μυνημα η κοσμοτε οτι εχω προσβαση!(whats up εχω) εστειλε μυνημα σε κανεναν αλλον?επισης την τελευταια εβδομαδα μου εβγαλε ενα σφαλμα στην κεντρικη οθονη στο ασχετο"δυστυχως το ρυθμισεις εχει σταματησει"το εχετε παθει και εσεις?

Είναι bug της lollipop δεν φαίνεται να επηρεάζει κάτι. Συνήθως το κάνει όταν ανοίγεις wifi, δίκτυα κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το lag ξεκίνησε αφού κατέβασες την 20h?

 

Το πήρα Μεταχειρισμένο με αυτό . έκανα. Hard reset 1 φορά . και είχα αρκετά lags.

Τώρα έκανα factory reset. Απο επανεκκίνηση και χρήση των κουμπιών .

Πάλι έχει κολλήματα αλλά θα το αφήσω να περάσει 1-2 μέρες Μήπως στρώσει.

Μετα θα πάω σε custom αν συνεχίσει. Τι να πω.....

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το lag ξεκίνησε αφού κατέβασες την 20h?

 

Το πήρα Μεταχειρισμένο με αυτό . έκανα. Hard reset 1 φορά . και είχα αρκετά lags.

Τώρα έκανα factory reset. Απο επανεκκίνηση και χρήση των κουμπιών .

Πάλι έχει κολλήματα αλλά θα το αφήσω να περάσει 1-2 μέρες Μήπως στρώσει.

Μετα θα πάω σε custom αν συνεχίσει. Τι να πω.....

Μήπως πρέπει να ξαναπεράσεις την rom με το LG tool? Απλά δεν έχω κάνει την διαδικασία και δεν την γνωρίζω θα πρέπει να βοηθήσει κάποιος άλλος. Είναι παλαιότερη παρτίδα? Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο πιστεύω ότι θα λυθεί το θέμα, απλά πληροφοριακα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ξαναπεράσεις την rom με το LG tool? Απλά δεν έχω κάνει την διαδικασία και δεν την γνωρίζω θα πρέπει να βοηθήσει κάποιος άλλος. Είναι παλαιότερη παρτίδα? Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο πιστεύω ότι θα λυθεί το θέμα, απλά πληροφοριακα

 

Πως βλέπεις την παρτίδα; είναι ένα 3ψηφίο μπροστά εκεί που έχει το imei Και s/n;

Εμένα Γράφει ένα 408.

Θα δοκιμάσω και αυτό με το lg flash tool. Αύριο αν δεν έχει στρώσει και μετά νομίζω custom.Ευχαριστώ πολύ.το forum και τους χρήστες εδώ για την άμεση ανταπόκριση.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

γεια σας επιτελους ειμαι και εγω κατοχος του πανεμορφου lg g3 και θα ηθελα να σας ρωτησω αξιzει να βαλω την android 5.0?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση lollipop έκανες reset στις συσκευές?

 

όχι δεν έκανα. ειδικά της κοπέλας μου δεν έχει κατεβάσει σχεδόν τίποτα το πολύ 4-5 εφαρμογές που δεν είναι καν βαριές εκτός από vider στο δικό μου από την άλλη το έχω vider shzam e-radio tapatalk livescore εφαρμογές από τράπεζες και κάτι από e-print. τι να πω τα παρακολουθώ. τι μου προτείνεις εσύ; περιμένουμε καμιά ενημέρωση λογισμικού? από μπαταρία εμένα 1 με 1,5 μέρα ανάλογα τα τηλέφωνα και την χρήση στην κοπέλα μου τουλάχιστον 2 το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...