Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθες που εστηνα το κινητο ειδα οτι με την τελευταια ενημερωση δεν υπαρχει το guest mode... Επειδη το χρειαζομαι ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που το ειχε; με βλεπω για ρουτ και downgrade...

Επισης ο apex δυστυχως δεν εχει σαν επιλογη το double tap να κλειδωνει το κινητο οποτε με βλεπω να αγοραζω τον nova...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχθες που εστηνα το κινητο ειδα οτι με την τελευταια ενημερωση δεν υπαρχει το guest mode... Επειδη το χρειαζομαι ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που το ειχε; με βλεπω για ρουτ και downgrade...

Επισης ο apex δυστυχως δεν εχει σαν επιλογη το double tap να κλειδωνει το κινητο οποτε με βλεπω να αγοραζω τον nova...

Εμένα στο ρυθμίσεις->γενικές->χρήστες το έχει πάντως. Έκδοση android 5.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Print screen πως κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες που εστηνα το κινητο ειδα οτι με την τελευταια ενημερωση δεν υπαρχει το guest mode... Επειδη το χρειαζομαι ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που το ειχε; με βλεπω για ρουτ και downgrade...

Επισης ο apex δυστυχως δεν εχει σαν επιλογη το double tap να κλειδωνει το κινητο οποτε με βλεπω να αγοραζω τον nova...

Το double tap δουλεύει αν κάνεις διπλό ταπ στη notification Bar για να κλειδώσει και όπουδηποτε διπλό ταπ για ξεκλείδωμα. Επισης την λειτουργία επισκέπτη την βρίσκεις στην notification Bar πάνω δεξιά που έχει ένα ανθρωπακι μόλις το πατήσεις στο βγάζει

 

Εμένα στο ρυθμίσεις->γενικές->χρήστες το έχει πάντως. Έκδοση android 5.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Print screen πως κάνουμε?

 

Κρατάς πατημένο το power Button και αυτό που χαμηλωνει ο ηχος

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη "χρηστες" που εχει ειναι κατι διαφορετικο απο το guest mode που υπηρχε πριν...τωρα απλα κανεις εναν νεο χρηστη με δικο του χωρο αποθηκευσης οπως στο pc... Ενω με το guest mode εκανες εναν νεο χρηστη με συγκεκριμενα δικαιωματα προσβασης...

 

Ο nova εχει την επιλογη να κλειδωνει η οθονη με double tap? Θελω να εξαφανισω το κουμπι του μενου και τη λειτουργια του να την εχει το home button αλλα θελω να εχω και double tap σε οποιοδηποτε μερος της οθονης... Ζηταω πολλα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το double tap δουλεύει αν κάνεις διπλό ταπ στη notification Bar για να κλειδώσει και όπουδηποτε διπλό ταπ για ξεκλείδωμα. Επισης την λειτουργία επισκέπτη την βρίσκεις στην notification Bar πάνω δεξιά που έχει ένα ανθρωπακι μόλις το πατήσεις στο βγάζει

 

 

 

Κρατάς πατημένο το power Button και αυτό που χαμηλωνει ο ηχος

 

Και αυτο τελικα σε παει στην επιλογη χρηστες χωρις ομως να μπορεις να περιορισεις την προσβασιμοτητα του επισκεπτη.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη "χρηστες" που εχει ειναι κατι διαφορετικο απο το guest mode που υπηρχε πριν...τωρα απλα κανεις εναν νεο χρηστη με δικο του χωρο αποθηκευσης οπως στο pc... Ενω με το guest mode εκανες εναν νεο χρηστη με συγκεκριμενα δικαιωματα προσβασης...

 

Ο nova εχει την επιλογη να κλειδωνει η οθονη με double tap? Θελω να εξαφανισω το κουμπι του μενου και τη λειτουργια του να την εχει το home button αλλα θελω να εχω και double tap σε οποιοδηποτε μερος της οθονης... Ζηταω πολλα;

 

Ο nova prime (πληρωμενος) έχει την επιλογή του διπλού ταπ οπουδήποτε στην οθόνη σε συνδυασμό με ένα άλλο πρόγραμμα αλλά δεν θυμάμαι την διαδικασία. Όποιος μπορεί εδώ άλλος να βοηθήσει . Αλλά τώρα την λειτουργία που θες με το home Button σε συνδυασμό με το ταπ δεν ξέρω αν γίνεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime (πληρωμενος) έχει την επιλογή του διπλού ταπ οπουδήποτε στην οθόνη σε συνδυασμό με ένα άλλο πρόγραμμα αλλά δεν θυμάμαι την διαδικασία. Όποιος μπορεί εδώ άλλος να βοηθήσει . Αλλά τώρα την λειτουργία που θες με το home Button σε συνδυασμό με το ταπ δεν ξέρω αν γίνεται

 

 

Ναι γινεται αυτο που λες και η διαδικασια ειναι απλη. Κατεβαζεις μια εφαρμογη που με διπλο ταπ σου κοιμιζει το τηλεφωνο. Μετα πας στα gestures του nova prime και επιλεγεις με διπλο ταπ να σου ανοιγει τη συγκεκριμενη εφαρμογη και εισαι ετοιμος. Αλλα δεν θελω να κατεβασω αλλη εφαρμογη για αυτο...Θα το ψαξω και θα δω τπως θα το κανω

 

Τωρα αυτο με το home button ειναι αλλο πραγμα και γινεται και με nova και με apex...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με ΚΚ δεν δούλεψε ποτέ.

 

Για KK δεν ξερω αν δουλευει αλα για KK μπορείς να χρησιμοποιήσεις το themer εχει ωραια πραγματα για αλλαγες. Εγω τρεχω resurrection remix rom και δουλευει κανονικα το softkeyz ισως σε stock base rom να μην δουλευει δεν ειχα δοκιμασει στην CC που ετρεχα

Link to comment
Share on other sites

Για KK δεν ξερω αν δουλευει αλα για KK μπορείς να χρησιμοποιήσεις το themer εχει ωραια πραγματα για αλλαγες. Εγω τρεχω resurrection remix rom και δουλευει κανονικα το softkeyz ισως σε stock base rom να μην δουλευει δεν ειχα δοκιμασει στην CC που ετρεχα

 

Nαι, μάλλον, σε stock δεν γίνεται. Δεν πειράζει τα έχω πειράξει και γω ούτως ή άλλως. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ενεργές παντού δεν λαμβάνω από μερικές εφαρμογές όπως Facebook και messenger. Τι να φταίει το τηλέφωνο ή οι εφαρμογές? Επίσης χρησιμοποιεί κάνεις το outlook? Μου λέει connection failed
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ενεργές παντού δεν λαμβάνω από μερικές εφαρμογές όπως Facebook και messenger. Τι να φταίει το τηλέφωνο ή οι εφαρμογές? Επίσης χρησιμοποιεί κάνεις το outlook? Μου λέει connection failed

 

Εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη για ειδοποιησεις ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... μπες στην εφαρμογη του fb πχ και απο εκει καπου στις ρυθμισεις θα τσεκαρεις το κουτακι για ειδοποιησεις.

 

 

Παιδια πως μπορω να καταλαβω απο ποια χωρα προερχεται το κινητο μου μεσω ΙΜΕΙ? Επισης μπορω καπως να τσεκαρω τη γνησιοτητα του?

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη για ειδοποιησεις ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... μπες στην εφαρμογη του fb πχ και απο εκει καπου στις ρυθμισεις θα τσεκαρεις το κουτακι για ειδοποιησεις.

 

 

Παιδια πως μπορω να καταλαβω απο ποια χωρα προερχεται το κινητο μου μεσω ΙΜΕΙ? Επισης μπορω καπως να τσεκαρω τη γνησιοτητα του?

Ναι τις έχω ενεργοποιημένες από όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη για ειδοποιησεις ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... μπες στην εφαρμογη του fb πχ και απο εκει καπου στις ρυθμισεις θα τσεκαρεις το κουτακι για ειδοποιησεις.

 

 

Παιδια πως μπορω να καταλαβω απο ποια χωρα προερχεται το κινητο μου μεσω ΙΜΕΙ? Επισης μπορω καπως να τσεκαρω τη γνησιοτητα του?

Κατέβασε το LG Phone from από το play store και θα δεις ότι πληροφορίες θες για το τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το LG Phone from από το play store και θα δεις ότι πληροφορίες θες για το τηλέφωνο

 

 

Ναι βιαστηκα να ρωτησω. Το κουτι δεν γραφει τιποτα κατω απο το χρωμα αλλα το χρωμα το γραφει στα γερμανικα οποτε ειναι απο Γερμανια...

 

YΓ. Η εφαρμογη μου βγαζει Τ-mobile και οχι καποια χωρα

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα και το oneplus one φιλου...(ειναι δυσκολευρετο οτι και να πεις) και θελω να αναφερω οτι εχει την ΙΔΙΑ γενικη ταχυτητα με το g3 μου στοκ 4.4.2 ροοτ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι βιαστηκα να ρωτησω. Το κουτι δεν γραφει τιποτα κατω απο το χρωμα αλλα το χρωμα το γραφει στα γερμανικα οποτε ειναι απο Γερμανια...

 

YΓ. Η εφαρμογη μου βγαζει Τ-mobile και οχι καποια χωρα

Λογικά είναι branded? Νομίζω κιόλας

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι branded? Νομίζω κιόλας

 

Μου ειχαν πει οτι δεν ειναι branded... Τι να πω... ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το κινητο? Εφοσον παιρνει κανονικα τις αναβαθμισεις και να ειναι branded δεν εχει καποια διαφορα... Αναβαθμιστηκε σε v20h-262-01

 

ΥΓ. Το lg g3 t mobile εχει αλλο κωδικο, D851 http://www.lg.com/us/cell-phones/lg-D851-Metallic-Black-g3 ... Το δικο μου ειναι d855... Λογικα ειναι της Γερμανικης T-mobile αλλα αναγνωριζει κανονικα την καρτα μου

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχαν πει οτι δεν ειναι branded... Τι να πω... ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το κινητο? Εφοσον παιρνει κανονικα τις αναβαθμισεις και να ειναι branded δεν εχει καποια διαφορα... Αναβαθμιστηκε σε v20h-262-01

 

Καλά ναι αν δεν έχει μέσα προγράμματα της εταιρίας είναι οκ. Η τελευταία είναι v20h. Και έχει βγει άλλη μια την οποία δεν έχουμε πάρει ακόμα αλλά θα την πάρουμε λογικά όπου να ναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο με τις ειδοποιησεις του fb. Κυριως τα μνμ κτυπανε σαν απλα σχολια, και οχι με τον χαρακτηριστικο ηχο. Το κλεινω μια, το ξανανοιγω και φτιαχνει. Ισως φταει η εφαρμογη. Γιατι τελευταια μου κανει και νερα στα ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του facebook ειναι οτι χειροτερο εχω δει... κανει το κινητο να σερνεται... Οποτε την εβαζα στο nexus το κινητο κολλουσε συνεχεια. Πριν λιγο καιρο σκαλιζα ενα htc one m8 και παρατηρησα οτι κολλουσε. Ο φιλος μου που το ειχε μου ειπε οτι οντως καποιες φορες ειχε κολληματα. Του εσβησα την εφαρμογη του fb και του καρφιτσωσα τη σελιδα σαν σελιδοδεικτη στην επιφανεια εργασιας και απο τοτε αλλαξε ολο το κινητο.

 

Αφου περιμενουμε νεα εκδοση ας μην κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σημερα... Εχω ενα κολλημα... Ψαχνω launcher εφαρμογες ρυθμισεις κτλ και οταν τα βρω ολα κανω μια επαναφορα και τα ξαναπερναω...να μην υπαρχει ουτε το παραμικρο σκουπιδι στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Απο την ώρα που ρουτάρησα και έκανα και επαναφορά εγοστασιακων ρυθμίσεων, έχω παρατηρήσει ότι το double tap ή το κnock code καμιά φορά κολλάει και δεν δουλεύει, και πρέπει να το ξεκλειδώσω απο το κουμπί για να συνέλθει.

Το έχει παρατηρήσει κανας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

με 3g και internet radio πόση ώρα λέτε να βγάλει?

Το Internet radio παίζει με κλειστή οθόνη?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Internet radio παίζει με κλειστή οθόνη?

 

ναι, θα το φορτίσω το βράδυ, σκέφτομαι αν θα βγάλει 6 ώρες να παίζει, όσο θα είμαι είμαι στο λεωφορείο πάνε έλα.συν βέβαια τηλέφωνα ίντερνετ κλπ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι, θα το φορτίσω το βράδυ, σκέφτομαι αν θα βγάλει 6 ώρες να παίζει, όσο θα είμαι είμαι στο λεωφορείο πάνε έλα.συν βέβαια τηλέφωνα ίντερνετ κλπ

Εφόσον θα είναι ανοιχτή η οθόνη πιστεύω δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει 6 ωρες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...