Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

408

 

Το θεμα ειναι οτι αν μου το κρατησουν μερες για επισκευη θα εχω προβλημα. Δεν εχω αλλο κινητο να δεχεται micro sim οποτε θα μεινω χωρις κινητο μεχρι να επισκευαστει? :( :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να θέλει πολλές μέρες ωστόσο μπορείς να πάρεις έναν ανταπτορα για την Micro sim και να την βάλεις σε οποιοδήποτε τηλέφωνο 2€-3€ έχει

Υπάρχουν ανταπτορες-θηκες που την μετατρέπουν σε μέγεθος σε "κανονική"

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

408

 

Το θεμα ειναι οτι αν μου το κρατησουν μερες για επισκευη θα εχω προβλημα. Δεν εχω αλλο κινητο να δεχεται micro sim οποτε θα μεινω χωρις κινητο μεχρι να επισκευαστει? :( :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να θέλει πολλές μέρες ωστόσο μπορείς να πάρεις έναν ανταπτορα για την Micro sim και να την βάλεις σε οποιοδήποτε τηλέφωνο 2€-3€ έχει

 

Ή πας σε κατάστημα της κινητής σου και ζητάς dual sim. Και σου δίνουν μία κανονική και μία micro. Εγώ έτσι τις έχω. Δωρεάν είναι.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ανταπτορες-θηκες που την μετατρέπουν σε μέγεθος σε "κανονική"

 

Ή πας σε κατάστημα της κινητής σου και ζητάς dual sim. Και σου δίνουν μία κανονική και μία micro. Εγώ έτσι τις έχω. Δωρεάν είναι.

και εγώ έτσι τις έχω. Βέβαια τότε που τις είχα κάνει η cosmote ήθελε 5 ευρώ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι τις έχω. Βέβαια τότε που τις είχα κάνει η cosmote ήθελε 5 ευρώ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

 

Εννοώ δωρεάν σαν υπηρεσία. Τουλάχιστον όταν το έκανα εγώ πριν 2 χρόνια. 5€ θέλει απλά το να σου δώσει τις 2 sim.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δωρεάν σαν υπηρεσία. Τουλάχιστον όταν το έκανα εγώ πριν 2 χρόνια. 5€ θέλει απλά το να σου δώσει τις 2 sim.

Ααααα οκ λάθος κατάλαβα εγώ! :D και εμένα σαν υπηρεσία δωρεάν είναι ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ή πας σε κατάστημα της κινητής σου και ζητάς dual sim. Και σου δίνουν μία κανονική και μία micro. Εγώ έτσι τις έχω. Δωρεάν είναι.

 

Ναι αυτο θα κανω γιατι και 2 μερες να το κρατησουν για επισκευη θα εχω θεμα με τη δουλεια κτλ χωρις κινητπο. 5 ευρω ειναι οταν ειχα αλλαξει και εγω την sim σε Micro sim στο γερμανο για cosmote. Αντε παλι τωρα αλλα 5 ευρω να γυρισω πισω στη sim :lol: :lol: ωραια....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να υπερβάλλω το κινητό με την αναβάθμιση σε lollipop χωρίς root παρότι ψιλοξερω να το κάνω. Με OTA έχει γίνει τούμπανο. Το μόνο που βλέπω κάπως αρνητικό είναι ότι τρώει την μπαταρία. Κατά τ' άλλα μπράβο στην lg

 

Οταν λες πως τρωει μπαταρία, εννοείς πιο γρήγορα από την kitkat ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω γιατι και 2 μερες να το κρατησουν για επισκευη θα εχω θεμα με τη δουλεια κτλ χωρις κινητπο. 5 ευρω ειναι οταν ειχα αλλαξει και εγω την sim σε Micro sim στο γερμανο για cosmote. Αντε παλι τωρα αλλα 5 ευρω να γυρισω πισω στη sim :lol: :lol: ωραια....:cry:

Ζητά dual. Έτσι δεν γυρνάς πίσω αλλά θα έχεις δύο sim που θα αντιστοιχούν στον ίδιο αριθμό. Απλά νομίζω λένε να μην τις λειτουργείς παράλληλα. Αν και εγώ δεν είχα ποτέ θέμα οποίες φορές έτυχε να το κάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θα κανω γιατι και 2 μερες να το κρατησουν για επισκευη θα εχω θεμα με τη δουλεια κτλ χωρις κινητπο. 5 ευρω ειναι οταν ειχα αλλαξει και εγω την sim σε Micro sim στο γερμανο για cosmote. Αντε παλι τωρα αλλα 5 ευρω να γυρισω πισω στη sim :lol: :lol: ωραια....:cry:

 

10 ευρώ είναι αν πάρεις twin sim μια micro και μια mini

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα από open365 σήμερα το 16αρι σε tittanium.Πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.Αύριο θα το έχω.το θέμα είναι η σιμ που έχω τώρα είναι η κουμούτσα και γράφει 3g.βρήκα template να την κόψω οκ με αυτό.με το 4g θα έχω θέμα επειδή είναι παλιά?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα από open365 σήμερα το 16αρι σε tittanium.Πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.Αύριο θα το έχω.το θέμα είναι η σιμ που έχω τώρα είναι η κουμούτσα και γράφει 3g.βρήκα template να την κόψω οκ με αυτό.με το 4g θα έχω θέμα επειδή είναι παλιά?

 

καλυτερα να βγαλεις μια νεα ...μην κανεις πειρασματισμους και κοπει...αμα εισαι σε vodafone παιρνεις στο 1285 πατας το 0 και γινεται αυτοματα ετηση για 4g ..10 λεπτα υποθεση

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σχετικά με τα wi-fi δίκτυα, τα οποία είχα στις προηγούμενες συσκεύες μου (android). Με την μετάβαση στο LG, δεν μεταφέρθηκαν ενώ έχω επιλεγμένο το σχετικό αυτόματο backup και όταν είχα πάει από το S2 σε S4mini είχαν μεταφερθεί κανονικά όλα όσα είχαν κάνει login στο παρελθόν.

 

Τώρα στο G3 δεν υπάρχει κανένα.

 

Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να βγαλεις μια νεα ...μην κανεις πειρασματισμους και κοπει...αμα εισαι σε vodafone παιρνεις στο 1285 πατας το 0 και γινεται αυτοματα ετηση για 4g ..10 λεπτα υποθεση

 

ε αμα κοπεί θα βγάλω άλλη :lol:

 

cosmote είμαι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμμιά ιδέα γιατί να έχει lag το πληκτρολόγιο;

 

Βάλε άλλο, θα ανασάνει όλο το κινητό αφού κάνεις κι ένα restart μετά. Υπάρχει ολόκληρο θέμα στο xda. Οι πιο πολλές εφαρμογές της LG έχουν προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard εχω βάλει εγώ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες πως τρωει μπαταρία, εννοείς πιο γρήγορα από την kitkat ?

Έχω ένα nexus 10 και ένα lg g3 και νομίζω ότι και στα δύο μετά την αναβάθμιση τρώγεται πιο γρήγορα η μπαταρία όμως λύνεται το πρόβλημα και στα δύο αν βρίσκεσαι έξω με την χαμηλομα της φωτεινότητας. Δηλαδή αν είναι απαραίτητο χαμήλωσε την φωτεινότητα από το 70% πχ στο 15% χωρίς να βάλεις την μπαταρία σε easy battery saver θα σου κρατήσει πολύ παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Ξερει κανεις που μπορω να βρω το stock firmare για Ελληνικο G3 32GB; Εχω προβλημα με τον ηχο στα notifications και θελω να το ξαναπερασω με το LG Flash Tool.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο κάνα μήνα πήρε η κοπέλα μου το G3.Στην αρχή ήμουν λίγο αρνητικός στο να το πάρει,φοβούμενος οτι θα της είναι πολύ μεγάλο.Εδώ το νεξους 5 μου της φαινόταν τεράστιο.Τελοσπά,μην πολυλογώ,οχι μόνο το συνήθισε,αλλά οτιδήποτε άλλο της φαίνεται πολύ μικρό.Πήγαμε ταξίδι τις γιορτές και βγάλαμε καμιά 500ρια φωτο,σε όλες τις συνθήκες,ήλιος,σκοτάδι,συννεφιά κτλ...Τι να πώ...Το κινητό και ειδικά η οθόνη με την φωτο μηχανή γ@μ@νε!Αψεγάδιαστο...Καθόλου lag,γενικά πολύ ωραία εμπειρία χρήσης.Πλέον το ν5 μου φαίνεται μικρό,το φτωχό ξαδερφάκι...:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμμιά ιδέα γιατί να έχει lag το πληκτρολόγιο;

 

Fleksy. Μακράν το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και με minimal σχεδιασμό. Και ελληνική εφαρμογή από όσο γνωρίζω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Τελικα μετα απο μικρο επεισοδειο που ειχα με καποιον απο τα σκρουτζομαγαζα μου βγηκε σε καλο για μενα.

Οποτε σημερα μου ηρθε και μενα το titan 32gb παρτιδα 412.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο πως λεγεται το προγραμα που βλεπεις την προελευση του κινητου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

TouchPal το πιο βολικο πληκτρολόγιο με πολύ καλό Swype και μαθαινει κάτι τις λέξεις που χρησιμοποιεις, ακομα και απο ταμνμτα κ τις επαφες! Πληρως διαμορφωσημο σε μέγεθος χρωμα, και με τραβηγμα πανω ή κατω γραφεις αριθμους και σύμβολα χωρις νααλλαζεις tab για να τα βρεις! Αψογο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Τελικα μετα απο μικρο επεισοδειο που ειχα με καποιον απο τα σκρουτζομαγαζα μου βγηκε σε καλο για μενα.

Οποτε σημερα μου ηρθε και μενα το titan 32gb παρτιδα 412.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο πως λεγεται το προγραμα που βλεπεις την προελευση του κινητου.

Ευχαριστω

Καλορίζικο φίλε μου!!!! Lg phone from λέγεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!!!! Lg phone from λέγεται

 

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα.

Παντως μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο.

Εντωμεταξυ εχω και αναβαθμιση αλλα δεν το κανω διοτι αυριο που θα εχω περισσοτερο χρονο θα του περασω recovery και custom. :)

 

 

edit: Τλικα ειναι Ιταλικο.

Μια ερωτηση - Στο stolen information πρεπει να γραφει NOT KOREAN?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...