Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω κατι για το LTE; Εσας στην επιλογη δικτυων εχει LTE; Γιατι εμενα εχει μονο το παρακατω.

(πχ στο samsung μου λεει " LTE/WCDA/GSM- auto).

Δεν υπαρχει πουθενα το LTE στο Lg.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι για το LTE; Εσας στην επιλογη δικτυων εχει LTE; Γιατι εμενα εχει μονο το παρακατω.

(πχ στο samsung μου λεει " LTE/WCDA/GSM- auto).

Δεν υπαρχει πουθενα το LTE στο Lg.

 

Το έχεις ενεργοποιήσει από τον πάροχο σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς απ'όσο καταλαβαίνω η sd πλέον μόνο για βίντεο, φωτογραφίες και μουσικές ε?

 

Οπως το λες,οταν θα βγει root για την lollipop θα μπορουμε να κανουμε φακελους στην sd ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ριξεις μια ματια στις rom's εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Και η διαδικασια για φλασαρισμα official rom (kdz) με το flash tool ειναι αυτη:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

 

δυστυχως, δεν μπορω να τα καταφερω... μετανοιωσα πρωτη μερα με το κινητο που το πηρα branded για πιο φθηνα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποιήσει από τον πάροχο σου?

Γιατι απο ποτε το ενεργοποιουμε;

Πρεπει να το ενεργοποιησω;

Να πω οτι αυτο ειναι το "ξενο" κινητο μου.

Στο ελληνικο εχω 4g χωρις να κανω απολυτως τιποτα (vodafone).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βγήκε official cyanogenmod 12 για το κινητο μας!!!

 

Το είδα κι εγώ και ενθουσιάστηκα!!

 

Υπομονή κανα μήνα να στρώσουν τα bugs και ποιος μας κρατάει. :D

 

Οπως το λες,οταν θα βγει root για την lollipop θα μπορουμε να κανουμε φακελους στην sd ;)

 

Εγώ δεν άντεξα να περιμένω. Πέρασα στοκ KitKat, rootαρα, πέρασα TWRP, και flashαρα στοκ Lollipop V20f pre-rooted. Πέρασα και το fix και είμαι άρχοντας.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 16αρι σε lollipop λειτουργεί αρκετά καλά το sygic.

Μακραν το καλύτερο navigation και με καινούργια εμφάνιση!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, δεν μπορω να τα καταφερω... μετανοιωσα πρωτη μερα με το κινητο που το πηρα branded για πιο φθηνα...

Μα για ποιο λόγο να μπλέξεις με αυτά τα πράγματα,έπρεπε να το πας πίσω και να απαιτήσεις ένα unbranded,οι πιο πολλοί για πιο φτηνά αυτά πήραμε εννοείται αλλά αρκετοί (και εγώ) ρωτήσαμε πριν το πληρώσουμε να ΜΗΝ είναι branded,οι έμποροι το ξέρουν(αφού τα πήραν πιο φτήνα επίσης) και φαίνεται και από τον κωδικό χώρας που αναγράφεται στο κουτί.Τώρα αν είναι να μπλέκεις με φλασαρίσματα και να δυσκολεύεσαι κιόλας δεν το καταλαβαίνω.....

Link to comment
Share on other sites

Μα για ποιο λόγο να μπλέξεις με αυτά τα πράγματα,έπρεπε να το πας πίσω και να απαιτήσεις ένα unbranded,οι πιο πολλοί για πιο φτηνά αυτά πήραμε εννοείται αλλά αρκετοί (και εγώ) ρωτήσαμε πριν το πληρώσουμε να ΜΗΝ είναι branded,οι έμποροι το ξέρουν(αφού τα πήραν πιο φτήνα επίσης) και φαίνεται και από τον κωδικό χώρας που αναγράφεται στο κουτί.Τώρα αν είναι να μπλέκεις με φλασαρίσματα και να δυσκολεύεσαι κιόλας δεν το καταλαβαίνω.....

Συμφωνώ εφόσον είναι branded έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 16αρι σε lollipop λειτουργεί αρκετά καλά το sygic.

Επιβεβαιώνω για sygic. Λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα τόσο σε kitkat όσο και σε lollipop πλέον. Να αναφέρω μόνο πως από playstore κατεβάζεις την trial έκδοση χωρίς να μπορείς να αγοράσεις την άδεια. Μετά από επικοινωνία με sygic μου είπαν ότι προς το παρόν μόνο για Αμερική προορίζεται αγορά μέσω playstore. Συνεπώς όποιος θέλει να αγοράσει το sygic μόνο μέσω του site της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή την τιμή, 340~ πήρε κανείς unbranded, και αν ναι από ποιο σκρουτζομάγαζο.όχι ότι έχει νόημα αλλά έτσι από περιέργεια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε αυτή την τιμή, 340~ πήρε κανείς unbranded, και αν ναι από ποιο σκρουτζομάγαζο.όχι ότι έχει νόημα αλλά έτσι από περιέργεια.

Εγώ στα 370 πήρα unbranded 32αρι από kaizerstore

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξέρω αν βγαίνω off topic αλλά θα ήθελα να ευχαριστίσω το service της LG στη microtech στη θεσσαλονίκη για την άψογη συμπεριφορά τους(και απο τις 2 κοπέλες) και την εξαιρετική εξυπηρέτηση.Για την ιστορία να αναφέρω οτι ενώ ρουτάρισα το τηλέφωνο και πέρασα Lollipop να επιστρέψω σε προηγούμενη έκδοση και λόγω λάθους, αφού την διέκοψα στη μέση, μπλόκαρα το τηλέφωνο(υποψιάζομαι οτι δεν έγινε σωστά λόγω χρησιμοποίησης άλλου καλωδίου USB).Αποτέλεσμα να το πάω στο service 2 μέρες πριν την πρωτοχρονιά με αρκετό φόβο ομολογώ για το κόστος και να το παραλάβω Δευτέρα 5-1-2015 με αλλαγή κεντρικής πλακέτας και 0 κόστος αφού ήταν εντός εγγύησης.:D

Δεν ξέρω τελικά αν έφταιγα εγώ ή ήταν θέμα τηλεφώνου που εμφανίστηκε στη συγκεκριμένη στιγμή αλλά απο την εξυπηρέτησή τους έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω καρτουλα samsung 32gb class10 και εχω περασει μεσα καποια βιντεο.... Παω να κανω διαγραφη σε ενα δυο και δεν το κανει ουτε πατωντας πανω του και διαγραφη αλλα ουτε μεσω file explorer ... Γενικα δεν αφηνει να σβησεις αρχεια. Αναφερει External storage permission, you need to Grand etc ...

Ειναι εργοστασιακη κατασταση και εχει lolipop!

Edited by O_Giannakis
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα τα κουλα που σας παθαινουν οι καρτες σας βρε παιδια βουντου ???????? :lol: :lol: :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου λιγο την γνωμη σας. Βρηκα ενα G3 32gb παρτιδας 408.

Ειναι καλα αυτα η εχουν καποιο θεμα?

 

Μια χαρα ειναι φίλε.τα οποια προβληματάκια τα ειχαν οι πρωτες εκδόσεις 406 407.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι φίλε.τα οποια προβληματάκια τα ειχαν οι πρωτες εκδόσεις 406 407.

 

Eυχαριστω απλα το δειλλημα μου ειναι να το εχω αυριο στην 408 παρτιδα η να περιμενω απο βδομαδα για την 411 η 412

Τι λετε να περιμενω διοτι ειμαι και λιγο γκαντεμης.

Ειναι οτι θελω και το titanium τρομαρα μου αλλιως σε ασπρο το εχω βρει στην 411.

Βοηθηστε μπας και παρω μια αποφαση.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 408 πάντως δεν έχω δει κάτι. Ακούω για προβλήματα στα 406 και 407. Δεν ξέρω αν ισχύουν ή είναι φήμες? Στο δικό μου όμως 408 τίποτα. Ρολαρει μάγκικα
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω απλα το δειλλημα μου ειναι να το εχω αυριο στην 408 παρτιδα η να περιμενω απο βδομαδα για την 411 η 412

Τι λετε να περιμενω διοτι ειμαι και λιγο γκαντεμης.

Ειναι οτι θελω και το titanium τρομαρα μου αλλιως σε ασπρο το εχω βρει στην 411.

Βοηθηστε μπας και παρω μια αποφαση.

 

Αν μπορείς να περιμένεις μια βδομάδα τοτέ κάντο. Αλλά και πάλι μπορεί να είσαι γκαντέμης. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να περιμένεις μια βδομάδα τοτέ κάντο. Αλλά και πάλι μπορεί να είσαι γκαντέμης. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει.

 

Θα περιμενω γιατι με τρωει λιγακι.

Αγορινες το λευκο τι λει σαν χρωμα? Αξιζει διοτι λευκο παιζει.

Δεν ετυχε να το δω σε λευκο απο κοντα και ρωταω διοτι λευκο με λευκο διαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω γιατι με τρωει λιγακι.

Αγορινες το λευκο τι λει σαν χρωμα? Αξιζει διοτι λευκο παιζει.

Δεν ετυχε να το δω σε λευκο απο κοντα και ρωταω διοτι λευκο με λευκο διαφερει.

Το λευκό στο συγκεκριμένο δεν μου αρέσει. Είχα τον Οκτώβριο παραγγείλει το τιτάνιο και με πήραν τηλ απ το κινητό.gr να μου πουν ότι δεν υπάρχει και θα το χουν σε μια βδομάδα. Το έκανα θέμα πήγα να ακυρώσω την παραγγελία και τέλος τα βρήκαμε στο μαύρο. Γούστα είναι αυτά. Βρήκα και μια θήκη μαύρη στην xe μεταχειρισμένη 10 ευρώ. Παίζουν στο μαύρο άσπρο να το ξέρεις και ότι χρώμα και να το πάρεις θα σου το αλλάξει η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω γιατι με τρωει λιγακι.

Αγορινες το λευκο τι λει σαν χρωμα? Αξιζει διοτι λευκο παιζει.

Δεν ετυχε να το δω σε λευκο απο κοντα και ρωταω διοτι λευκο με λευκο διαφερει.

 

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει, έχω το Τίταν, 2ο θα έβαζα το χρυσό, και μετά το λευκό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...