Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα stock widget's δεν παιζουν στον nova!

Για double tab, θα κατεβασεις απ' το play το "Screen off and lock" και μεσα απ' τις "Χειρονομιες και κουμπια" θα ορισεις στο διπλο χτυπημα αυτην την εφαρμογη!

Μπορεί και χωρίς πρόγραμμα απλά δεν ξέρω αν σας βολεύει μόνο double tap στο notification Bar

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί και χωρίς πρόγραμμα απλά δεν ξέρω αν σας βολεύει μόνο double tap στο notification Bar

Το ξερω ναι..... εμενα προσωπικα δε με βολευει και πολυ στη notification bar, με την εφαρμογουλα γινεται ακριβως οπως το "μαμα" ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ναι..... εμενα προσωπικα δε με βολευει πολλη στη notification bar, με την εφαρμογουλα γινεται ακριβως οπως το "μαμα" ;)

Θα το δοκιμάσω μήπως με βολέψει και εμένα καλύτερα ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα stock widget's δεν παιζουν στον nova!

Για double tab, θα κατεβασεις απ' το play το "Screen off and lock" και μεσα απ' τις "Χειρονομιες και κουμπια" θα ορισεις στο διπλο χτυπημα αυτην την εφαρμογη![/quote

Ξερετε αν παιζουν με καποιο αλλο launcher πχ Go;

Link to comment
Share on other sites

Το double tap είναι του launcher της LG οπότε όχι. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν αυτό που σου είπε ο φίλος παραπάνω.

Εναλλακτικά και αν είσαι root μπορείς με περίπου τον ίδιο τρόπο (shortcut) να βάλεις στο double tap του nova το κλείσιμο και hibernation του greenify.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξουμε ένα faq...

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα το πήρα (γερμανικό 32gb) και προχθές μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση v20e ΟΤΑ.

Δεν την πέρασα ακόμη, γιατί διαβάζω πως σε άλλους έχει έρθει v20f και έτσι περιμένω.

Οσοι έχετε περάσει σε Lollipop, τι γνώμη έχετε ?

Είναι καλύτερη από kitkat ή έχει προβλήματα ?

Eπιτρέπει σε εφαρμογές να γράφουν στην εξωτερική sd, ή διατηρεί τους περιορισμούς της kitkat ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα το πήρα (γερμανικό 32gb) και προχθές μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση v20e ΟΤΑ.

Δεν την πέρασα ακόμη, γιατί διαβάζω πως σε άλλους έχει έρθει v20f και έτσι περιμένω.

Οσοι έχετε περάσει σε Lollipop, τι γνώμη έχετε ?

Είναι καλύτερη από kitkat ή έχει προβλήματα ?

Eπιτρέπει σε εφαρμογές να γράφουν στην εξωτερική sd, ή διατηρεί τους περιορισμούς της kitkat ?

 

Γιατί δεν την περνάς? Έχω την εντύπωση ότι για να σου ερθει η v20f πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την v20e...σε μένα η lollipop δουλεύει πολύ καλά και απροβληματιστα. Έχω 32αρι και δεν έχω χρειαστεί ακόμα sd οπότε σε αυτό ας σου απαντήσει καλύτερα κάποιος άλλος αν και νομίζω ότι μπορείς

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα το πήρα (γερμανικό 32gb) και προχθές μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση v20e ΟΤΑ.

Δεν την πέρασα ακόμη, γιατί διαβάζω πως σε άλλους έχει έρθει v20f και έτσι περιμένω.

Οσοι έχετε περάσει σε Lollipop, τι γνώμη έχετε ?

Είναι καλύτερη από kitkat ή έχει προβλήματα ?

Eπιτρέπει σε εφαρμογές να γράφουν στην εξωτερική sd, ή

διατηρεί τους περιορισμούς της kitkat ?

Για το τελευταιο,ναι δυστιχως δεν μπορεις να κανεις σε πολλα προγραμματα,πχ torrents φακελο στην sd,εχει αρθει ο περιορισμος για μεταφορα αρχειων απο και προς την sdμε οποιονδηποτε file manager,καποια αλλα προγραμματα πχ tub emate φτιαχνουν ενα φακελο μεσα στα δεδομενα του προγραμματος και ετσι ξεγελουν την απαγορευση στην sd,παντος σε γενικες γραμμες οχι δεν μπορεις να κανεις φακελο προγραμματος να μεταφερονται τα δεδομενα στην sd

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταιο,ναι δυστιχως δεν μπορεις να κανεις σε πολλα προγραμματα,πχ torrents φακελο στην sd,εχει αρθει ο περιορισμος για μεταφορα αρχειων απο και προς την sdμε οποιονδηποτε file manager,καποια αλλα προγραμματα πχ tub emate φτιαχνουν ενα φακελο μεσα στα δεδομενα του προγραμματος και ετσι ξεγελουν την απαγορευση στην sd,παντος σε γενικες γραμμες οχι δεν μπορεις να κανεις φακελο προγραμματος να μεταφερονται τα δεδομενα στην sd

Κοινώς απ'όσο καταλαβαίνω η sd πλέον μόνο για βίντεο, φωτογραφίες και μουσικές ε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

κατοχος κι εγω απο σημερα ενος G3 απο το Smarties.

 

παρτιδα 411 αλλα το τηλεφωνο ειναι της TIM... Ιταλικο και γεματο με εφαρμογες της εταιρειας.

 

που πρεπει να διαβασω για να τις ξεφορτωθω?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι το NoVa launcher Prime δεν εμφανιζει ολα τα widgets οπως ο stock launcher;

καθως επισης πως γινεται να κλειδωνει με double tap;

Συγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει.

 

Double tap κανεις πανω στην μπαρα και κλειδωνει. Τα widgets της lg δεν τα βγαζει, στον φακελο που θα βαλεις π.χ τα mail δεν σου βγαζει ποσα νεα mail εχεις. Με την prime εκδοση το θεμα με τα mail και το double tap οπουδηποτε στρωνει, ομως τα widgets της lg δεν τα εμφανιζει και ειναι και ενας λογος που τον παρατησα, χωρια που δεν θελω να πληρωσω για πραγματα που δινει ο lg launcher δωρεαν.

 

Οσο για χαρτες ειχα δοκιμασει τους here της nokia οσο ειχα windows και μου αρεσαν, θα δω πως ειναι και στο android.

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Lolipop με OTA μόλις τώρα εγώ. Μάλλιστα 2 αναβαθμίσεις μια 512 νομίζω mb και καπάκι μία 2η γύρω στα 15mb όλα πήγαν ρολόι αλλά το φορτίζω τώρα γιατί μού φαγε την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα μεσω ΟΤΑ την V20e. Κάνω εγκατάσταση τώρα..

GRC η χώρα προέλευσης.

 

Θα περιμένω και την V20f και μετά πάω για επαναφορά εργοστασιακών, όπως έχετε πει οι προκάτοχοι..

 

EDIT: H V20f ήρθε αμέσως. Είμαι έτοιμος.

 

Απλά κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων παιδιά έτσι? Όχι wipe από το recovery mode.

Edited by leonkalf

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα με το lg g3 f400k ειχα μια micro cd card 125Gb class 10 η οποια και καταστράφηκε(δεν φαίνεται πουθενά) και τωρα κανει πρόβλημα και στην επόμενη 64Gb class 10 ενω ειναι μεσα λεει τοποθετήστε κάρτα και μετα απο reboot οτι είχε μεσα χάνονται ειμαι με stock lollipop.τωρα εβαλα 16Gb class 4 και κανένα πρόβλημα.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

(οταν ειναι σε exFAT χάνονται τα παντα οταν ειναι FAT32 καποια αρχεια φωτο κτλ. λεει το αρχειο δεν υποστηρίζεται)

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

κατοχος κι εγω απο σημερα ενος G3 απο το Smarties.

 

παρτιδα 411 αλλα το τηλεφωνο ειναι της TIM... Ιταλικο και γεματο με εφαρμογες της εταιρειας.

 

που πρεπει να διαβασω για να τις ξεφορτωθω?

 

υπαρχει καποιος χριστιανος που μπορει να βοηθησει εκει εξω?

Link to comment
Share on other sites

Η ρουτάρεις κ τις σουτάρεις με κάποιο πρόγραμμα ή περνάς άλλη καθαρή ρομ με το flash tools

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα. Η καρτες η τα usb otg στικακια αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι σε fat 32 για να τα διαβαζουν τα κινητα..!!Οχι οτι στης αλλες μορφες δεν παιζουν αλλα η fat 32 ειναι η ποιο λειτουργικη και η ποιο συνηθισμενη!! Τωρα για τι στο κανει αυτο μπορει να ειναι καποιο bug του update δκαι δεν ξερω αν το κανει και σε αλλα g3 μιας και εχω g2 γιαυτο θα ελεγα να εκανες ενα wipe cache αρχικα αν μπορεις η αν εισαι εντελως μαμα και στο ξανακανει τοτε πας για επαναφορα εργοστασιακων αλλα εκει θα χαθουν τα παντα !! Σιγουρεψες οτι φταιει το κινητο και οχι η καρτες μνημης?? Σε αλλα κινητα η στο pc η καρτες φενονται αδειες ... γεματες τι ακριβως?? Αν δειχνουν στο pc αλλα και στο κινητο οτι και καλ ειναι κατεστραμενες και οτι θελουν και καλα format υπαρχει λυση για να ανακτησεις το δεδομενα σου...!!! Εμενα πριν κανα 2 εβδομαδες κρασαρε η micro sd στο κινητο της γυναικας μου και μπορεσα να βρω και να σωσω ολα τα δεδομενα με ενα προγραμμα στο pc!! Ψαξε και βρες και κατεβασε απο το google σε φουλ εκδοση ομως το <<Lazesoft Data Recovery for Windows 64 bit>> Εγω με αυτο το προγραμμα σωθηκα παντως !!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος χριστιανος που μπορει να βοηθησει εκει εξω?

Η καλυτερη λυση..... flash tool, και περνας μια unbranded rom. Μπορεις βεβαια και να ρουταρεις, αλλα θα εχεις περισσοτερη δουλιτσα (root, απεγκατασταση "ανεπιθυμητων" εφαρμογων, ξεφορτωμα του bootanimation κ.τ.λ., κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση φιλε την 125Gb δεν την βλέπει ουτε το λάπτοπ ουτε το κινητό πάει αυτή,την 64Gb ακομη δεν καταστράφηκε αλλα χάνονται τα παντα την κανει φορματ μονο σε fat32 δεν τα χανει αλλα τις περισσότερες φορές οτι την φορτώνω καποια αρχεια ειναι κατεστραμμένα το αρχικό φορματ τις 64gb ειναι σε exfat αλλα την κανω fat32 και οι φωτογραφίες ποτε καταστρέφονται ποτε οχι.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!

 

κανενα link?

Μπορεις να ριξεις μια ματια στις rom's εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Και η διαδικασια για φλασαρισμα official rom (kdz) με το flash tool ειναι αυτη:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο στην δική μου περίπτωση που ψάχνω firm v10L (για το 32αρι μου που ειναι EUR) για να κάνω downgrade κ να περάσω custom lollipop πιο .kdz πρέπει να κατεβάσω?

Σε ποιά χώρα αντιστοιχεί το EUR κ γτ σε κανένα απ τα firm του συνδέσμου δέν εμπεριέχουν το eur

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο στην δική μου περίπτωση που ψάχνω firm v10L (για το 32αρι μου που ειναι EUR) για να κάνω downgrade κ να περάσω custom lollipop πιο .kdz πρέπει να κατεβάσω?

Σε ποιά χώρα αντιστοιχεί το EUR κ γτ σε κανένα απ τα firm του συνδέσμου δέν εμπεριέχουν το eur

 

Αν θελεις να κανεις downgrade απλα για να κανεις την υπολοιπη διαδικασια (root, custom recovery και custom rom) δεν εισαι "υποχρεωμενος" να βρεις σώνει και καλα την ιδια ακριβως rom! Μπορεις να κατεβασεις και καποια αλλη. Αν βαλεις το ΙΜΕΙ σου στο παρακατω link σου βγαζει πληροφοριες για τη χωρα προελευσης της συσκευη σου;

http://sndeep.info/en

Το "μαμα" firmware θα σου χρειαστει μονο σε περιπτωση εγγυησης, για το service.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπράβο στην lg όσο πιο πολύ κρατάω το τηλέφωνο τόσο το εκτιμώ. Σε ένα μήνα μετά το nexus 10 που έχω μας έδωσε το lollipop και δουλεύοντας το έχει γίνει σε όλα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...