Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα !! Σημερα μετα απο μεγαλη αναμονη επιτελους εχω την συσκευη στα χερια μου.Ηρθε απο γερμανικο αμαζον αλλα λογο εορτων εφαγα ολες τις αργιες.Εχω ενα θεματακι,η συσκευη ηρθε κομπλε στο κουτι του αλλα πουθενα δεν ειχε την εγγυηση.Ουτε ο υπαλληλος της UPS μου εδωσε κατι.Τι να κανω? ειναι απο αποθηκη της Αμαζον.οχι απο καποιο καταστημα

Η εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς. Σου αναγράφει το imei της συσκευής πάνω στην απόδειξη που σου έφεραν?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !! Σημερα μετα απο μεγαλη αναμονη επιτελους εχω την συσκευη στα χερια μου.Ηρθε απο γερμανικο αμαζον αλλα λογο εορτων εφαγα ολες τις αργιες.Εχω ενα θεματακι,η συσκευη ηρθε κομπλε στο κουτι του αλλα πουθενα δεν ειχε την εγγυηση.Ουτε ο υπαλληλος της UPS μου εδωσε κατι.Τι να κανω? ειναι απο αποθηκη της Αμαζον.οχι απο καποιο καταστημα

 

Μηπως σου εχουν στειλει με mail την αποδειξη? Αν οχι δεν ειναι τιποτα. Τους στελνεις μια ερωτηση και σιγουρα θα σου δωσουν αντιγραφο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

@Thanouris Εχεις την αποδειξη αγορας; Δεν νομιζω να χρειαζεται εγγραφη εγγυηση.

 

ΛΟγικα η αποδειξη ειναι καπου μεσα στον λογαριασμο μου στο αμαζον..απλα ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω που να την βρω :O

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

ΛΟγικα η αποδειξη ειναι καπου μεσα στον λογαριασμο μου στο αμαζον..απλα ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω που να την βρω :O

Google μετάφραση ;):);)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει τώρα με τη lollipop (το έκανε και με kitkat αλλά όχι τοσο συχνά) είναι ότι όταν πχ μου έρχεται ένα push notification από facebook ή gmail και το δω από το laptop, το notification led στο κινητό συνεχίζει να αναβοσβήνει μέχρι να ανοίξω την οθόνη του κινητού, οπότε τότε γίνεται update ότι το είδα από άλλο device, και εξαφανίζεται. Δε ξέρω βέβαια ακόμα αν είναι app dependent ή αν είναι από το os του android.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο speed το nexus ειναι καλυτερο. Αν γουσταρεις και δεν σε χαλαει το μεγεθος παρτο. Αλλα απο καμερα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα. Οποτε ειναι καθαρα τι χρηση θα το κανεις. Αν ειναι να κανεις πιο πολυ multimedia χρηση το Nexus θα ειναι λουκουμι γιατι και γω απο ερχομενος απο Gflex ευχαριστηθηκα να βλεπω σειρες κτλ.

Αν ομως εισαι απο αυτους που δεν σταματανε να μιλανε τοτε λογω μεγεθους ισως το G3 σε βολεψει καλυτερα. Εγω παντως αν ειχα δυνατοτητα αυτην την στιγμη να παρω Nexus 5 δεν θα το σκεφτομουμα καν. Αλλα το προγραμμα μου λεει παρε το G3 τωρα και το καλοκαιρακι ειμαι για Gflex2 το οποιο ειναι σκετος ΕΡΩΤΑΣ.

 

Εγω θελω με καλη μπαταρια και να βγαζω φωτο να παιζω κανα παιχνιδακι και για ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλα θα ήθελα να με βοηθήσετε αν αξίζει να το αγοράσω από Ελλάδα ή αν με συμφέρει οικονομικά να το παραγγείλω απο εξωτερικό και αν ναι , αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω με καλη μπαταρια και να βγαζω φωτο να παιζω κανα παιχνιδακι και για ιντερνετ

 

Μια χαρά σου κάνει τότε το G3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλα θα ήθελα να με βοηθήσετε αν αξίζει να το αγοράσω από Ελλάδα ή αν με συμφέρει οικονομικά να το παραγγείλω απο εξωτερικό και αν ναι , αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site. Ευχαριστώ!

 

Δες τα reviews των καταστημάτων και αποφάσισε. Υπάρχει και ανάλογο νήμα είτε εδώ είτε σε γειτονικό φόρουμ για αυτά τα μαγαζιά

http://www.skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια. Με την εφαρμογη twrp recovery μπορω να κατεβασω την recovery με μονη προϋποθεση το ροοτ? Μιλάω για g pad 8.3 & lg g3

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τραγικη ειρωνια.

Εχθες εφαγα τον τοπο να βρω παρτιδα 411 σε titan και δεν υπηρχε πουθενα.

Οποτε σημερα παραγγειλα σε λευκο 411 παρτιδα και θα το εχω αυριο. Τυχαια λεω ας παρω σε ενα μαγαζι που δεν μπορουσα να επικοινωνησω εχθες και που ελεγε μη διαθεσιμο και εχει ενα τελευταιο παρτιδας 412. Τωρα τι κανω?

Δεν ειναι κριμα να ακυρωσω τον αλλον που το στειλε?

Ειμαι μιλαμε πολυ γκαντεμης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τραγικη ειρωνια.

Εχθες εφαγα τον τοπο να βρω παρτιδα 411 σε titan και δεν υπηρχε πουθενα.

Οποτε σημερα παραγγειλα σε λευκο 411 παρτιδα και θα το εχω αυριο. Τυχαια λεω ας παρω σε ενα μαγαζι που δεν μπορουσα να επικοινωνησω εχθες και που ελεγε μη διαθεσιμο και εχει ενα τελευταιο παρτιδας 412. Τωρα τι κανω?

Δεν ειναι κριμα να ακυρωσω τον αλλον που το στειλε?

Ειμαι μιλαμε πολυ γκαντεμης.

 

Δεν έγινε και κάτι τραγικό. Μια χαρά θα είσαι και με το λευκό. Εγώ λέω να μην κάνεις τίποτα. Απλά περίμενε να περάσουν οι ώρες!!:):p

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε και κάτι τραγικό. Μια χαρά θα είσαι και με το λευκό. Εγώ λέω να μην κάνεις τίποτα. Απλά περίμενε να περάσουν οι ώρες!!:):p

 

Στην 412 παρτιδα υπαρχει καποια εμφανη βελτιωση εσεις που τα ξερετε καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Στην 412 παρτιδα υπαρχει καποια εμφανη βελτιωση εσεις που τα ξερετε καλυτερα?

 

Σίγουρα όχι!Εγώ με 410 πάντως είμαι μια χαρά.:D

:D
Link to comment
Share on other sites

Καμία βελτίωσή δεν έχει.

Ασε πού το λευκό είναι και πιο ωραίο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην 412 παρτιδα υπαρχει καποια εμφανη βελτιωση εσεις που τα ξερετε καλυτερα?

 

Όχι ρε συ, χαλάρωσε...οι πρώτες παρτίδες είχαν ψιλοπραγματάκια και τα περισσότερα θέματα ήταν software που έχουν λυθεί...από την 408 και μετά δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...Να χαρείς το κινητό σου και να μην ακούς τις βλακείες που ακούγονται ΚΥΡΙΩΣ από άτομα που ουδέποτε έπιασαν το τηλέφωνο στα χέρια τους...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην 412 παρτιδα υπαρχει καποια εμφανη βελτιωση εσεις που τα ξερετε καλυτερα?

Ειναι παρτιδες ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ βρε παιδια. Μην σκατε ετσι για τις παρτιδες...

Το κινητο, ακομα και αυτα των παλιων παρτιδων, εχει στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα το χαρω. Aυτο θα κανω και δεν γ......ται. Τουλαχιστον το λευκο τι λεει βρε παιδες.

Δεν το εχω δει ποτε μιλαμε. Μονο Titan εχω δει και μου αρεσε.

Παντως απο τωρα ψαχνω για custom ρομ. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τραγικη ειρωνια.

Εχθες εφαγα τον τοπο να βρω παρτιδα 411 σε titan και δεν υπηρχε πουθενα.

Οποτε σημερα παραγγειλα σε λευκο 411 παρτιδα και θα το εχω αυριο. Τυχαια λεω ας παρω σε ενα μαγαζι που δεν μπορουσα να επικοινωνησω εχθες και που ελεγε μη διαθεσιμο και εχει ενα τελευταιο παρτιδας 412. Τωρα τι κανω?

Δεν ειναι κριμα να ακυρωσω τον αλλον που το στειλε?

Ειμαι μιλαμε πολυ γκαντεμης.

 

Θηκη δεν θα βαλεις? Βαλε μια μαυρη αν δεν σου αρεσει το ασπρο στην χειροτερη, μπροστα μονο κατω που λεει lg ειναι ασπρο ετσι και αλλιως. :)

 

Εγω να δεις ξενερα παντως, μολις ειδα το χρυσο μπορντο κουτι, νομιζα οτι μου στειλανε το χρυσο! Μα τον θεο θα το εστελνα πισω! :lol:

 

Το ασπρο θα το επαιρνα αν δεν εβρισκα το titan, μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θηκη δεν θα βαλεις? Βαλε μια μαυρη αν δεν σου αρεσει το ασπρο στην χειροτερη, μπροστα μονο κατω που λεει lg ειναι ασπρο ετσι και αλλιως. :)

 

Εγω να δεις ξενερα παντως, μολις ειδα το χρυσο μπορντο κουτι, νομιζα οτι μου στειλανε το χρυσο! Μα τον θεο θα το εστελνα πισω! :lol:

 

Το ασπρο θα το επαιρνα αν δεν εβρισκα το titan, μια χαρα ειναι.

Κοιτα το ασπρο μου αρεσει σαν χρωμα αλλα δεν ειχα ασπρο κινητο ποτε. Τωρα αυτο κανει και μεταλικες γραμμες μεσα.

Ειδωμεν απλα οπως σου ειπα απο κοντα ποτε δεν εχω δει αυτο το τηλ σε ασπρο.

Το g2 ας πουμε μου αρεσε.

Παντως θα του βαλω σιγουρα αυτο και θα γινει μου....ρος.

http://www.ebay.com/itm/0-33mm-Premium-Tempered-Glass-Color-Screen-Protective-Film-Protect-for-For-LG-G3-/251696614754?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=550605233312&hash=item3a9a498d62

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα το χαρω. Aυτο θα κανω και δεν γ......ται. Τουλαχιστον το λευκο τι λεει βρε παιδες.

Δεν το εχω δει ποτε μιλαμε. Μονο Titan εχω δει και μου αρεσε.

Παντως απο τωρα ψαχνω για custom ρομ. χαχαχα

 

Αν ήσουν κρήτη θα τα κάναμε τράμπα....

Εγώ προτιμούσα το λευκό οπως και στο 16αρι πού είχα αλλα άκουσα την κοπέλα μου και πήρα titanium32.οχι ότι με χαλάει.απλά το προτιμούσα και πάλι λευκό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο με το καλο. Αλλα ενα εχω να πω.To G3 ειναι σιγουρα κορυφαιο αλλα το κολλημα μου ειναι το Flex2. Απο τωρα το σκεφτομαι,ειδικα σε εκεινο το κοκκινακι.

Αλλα ως τοτε αυτο σιγουρα θα με καλυψει. Τωρα την επισημη ευρωπαικη Κιτκατ ρομ για το 32αρι που θα την βρω?

Γνωριζει κανεις?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

32samsung evo εχω και κανενα προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανε flash την kitkat μετά root και μετά περνα την. δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5880188#post5880188

έβγαλαν ήδη 2 updates ειμαι πολύ ευχαριστημενος με cm12 official

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...