Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο επίσημο σάιτ της emui και κατέβασε με ένα download manager την 118 και μην την ξεζιπαρεις. Άνοιξε το hisuite και συνδεσε το τηλέφωνο. Στο hisuite πάτα τα εργαλεία μου η κάτι τέτοιο μετά ρομ αυτό θα ξεκινήσει το ψάξιμο και μόλις σού βγάλει τις επιλογές πάτα κάτω αριστερά τοπικό ρο και διάλεξε το αρχείο που είχες κατεβάσει και μετά ακολούθησε την διαδικασία.

 

Komatoza είσαι Θεός.Σε Ευχαριστώ,επιτέλους έγινε δουλειά.Ευχαριστώ και τον douglas για το site όπου και κατεβασα την rom:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε καλά φίλε. Έτσι μπορείς να περάσεις και την 3.0 b608, βέβαια δεν είναι stable ακόμα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πουλησω το Xiaomi hongmi 1s και να πάρω το Honor. Έχει ασχοληθεί καθόλου η cyanogenmod μαζί μας ή μόνο της επίσημης έχουμε.

 

Διαβάζω αρκετά θεματακια με την Emiui 3.0 και φοβάμαι. Θα δώσω και 200 ευρώ παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πουλησω το Xiaomi hongmi 1s και να πάρω το Honor. Έχει ασχοληθεί καθόλου η cyanogenmod μαζί μας ή μόνο της επίσημης έχουμε.

 

Διαβάζω αρκετά θεματακια με την Emiui 3.0 και φοβάμαι. Θα δώσω και 200 ευρώ παραπανω...

 

Εγώ έδωσα το xiaomi mi3w και πήγα στο honor 6. Τα θέματα που υπάρχουν θα λυθούν σε λίγες μέρες που θα βγεί η stable έκδοση. Προς το παρόν είναι beta έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το xiaomi mi3w και πήγα στο honor 6. Τα θέματα που υπάρχουν θα λυθούν σε λίγες μέρες που θα βγεί η stable έκδοση. Προς το παρόν είναι beta έκδοση

Το λέω γιατί στο hongmi βγήκε μια έκδοση της cyanogenmod η οποία έκανε το κινητό να πετάει και Ρώτησα μήπως ασχολήθηκε κανείς και με το honor.

 

Το βρίσκω στο minideal 290 ευρώ. Σαν λίγο ακριβό δεν το έχουν ρε παιδιά; κάνα φθηνότερο έμπιστο σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί στο hongmi βγήκε μια έκδοση της cyanogenmod η οποία έκανε το κινητό να πετάει και Ρώτησα μήπως ασχολήθηκε κανείς και με το honor.

 

Το βρίσκω στο minideal 290 ευρώ. Σαν λίγο ακριβό δεν το έχουν ρε παιδιά; κάνα φθηνότερο έμπιστο σάιτ;

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν πολλά χρήσιμα πράγματα όπως και σύγκριση των τιμών σε διάφορα μαγαζιά.

 

Αλλά η τιμή εκεί είναι στα "αξιόπιστα" μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το xiaomi mi3w και πήγα στο honor 6. Τα θέματα που υπάρχουν θα λυθούν σε λίγες μέρες που θα βγεί η stable έκδοση. Προς το παρόν είναι beta έκδοση

 

 

 

Μηνά το σκέφτομαι και γω αυτές τις μέρες να δώσω το mi3 και να πάρω το honor 6.

Το mi3 έχει ανεβάσει κατα πολύ τα stadard μου απλα επειδή έχω δυο νούμερα δεν την παλευω πλεον με δυο συσκευές και χω ψηθεί άγρια για το honor 6.Εκ πείρας σου λοιπον τι λες;

Να το πάρω;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μηνά το σκέφτομαι και γω αυτές τις μέρες να δώσω το mi3 και να πάρω το honor 6.

Το mi3 έχει ανεβάσει κατα πολύ τα stadard μου απλα επειδή έχω δυο νούμερα δεν την παλευω πλεον με δυο συσκευές και χω ψηθεί άγρια για το honor 6.Εκ πείρας σου λοιπον τι λες;

Να το πάρω;

 

Φίλε εγώ πέρασα από το Zopo 980+ octacore στο Honor 6. Οκταπύρηνο το ένα οκταπύρηνο και το άλλο.... Η διαφορά σε απόκριση είναι τεράστια. Παίζουν ρόλο και τα 3Gb ram!!! Επίσης η Huawei είναι branded εταιρία και η υποστήριξή της μέχρι τώρα με έχει εντυπωσιάσει. Η κάμερα επίσης είναι επίσης εντυπωσιακά γρήγορη και καλής ποιότητας για κινητό (ταπεινή μου άποψη). Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πέρασα από το Zopo 980+ octacore στο Honor 6. Οκταπύρηνο το ένα οκταπύρηνο και το άλλο.... Η διαφορά σε απόκριση είναι τεράστια. Παίζουν ρόλο και τα 3Gb ram!!! Επίσης η Huawei είναι branded εταιρία και η υποστήριξή της μέχρι τώρα με έχει εντυπωσιάσει. Η κάμερα επίσης είναι επίσης εντυπωσιακά γρήγορη και καλής ποιότητας για κινητό (ταπεινή μου άποψη). Ελπίζω να βοήθησα...

 

 

Αρκετά και σ ευχαριστω...

Απο υποστήριξη η Huawei είναι o.k. (για τις συσκευες που κυκλοφορει εδω) αλλωστε σαν εταιρεία την έχουμε στην Ελλάδα.

Απο ποιότητα κατασκευής το honor 6 τι λέει;Κάποια βίντεο που παρακολούθησα και το συγκρίνουν με αλλά τηλ δηλώνουν πως το μονο αρνητικό είναι τα πλαστικά του(δείχνουν ψεύτικα).

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά και σ ευχαριστω...

Απο υποστήριξη η Huawei είναι o.k. (για τις συσκευες που κυκλοφορει εδω) αλλωστε σαν εταιρεία την έχουμε στην Ελλάδα.

Απο ποιότητα κατασκευής το honor 6 τι λέει;Κάποια βίντεο που παρακολούθησα και το συγκρίνουν με αλλά τηλ δηλώνουν πως το μονο αρνητικό είναι τα πλαστικά του(δείχνουν ψεύτικα).

 

Κοίταξε τώρα... υπό τον κατάλληλο φωτισμό, σε σωστή γωνία και με αυστηρή κριτική θα μπορούσες να πεις ότι από την κάτω πλευρά (εκεί που είναι η micro usb) θα μπορούσε η Huwaei να προσέξει το πλαστικό περισσότερο... Αλλά μετά βλέπεις το κινητό να πετάει σε όλα τα άλλα και ξεχνιέσαι :)

 

Άλλωστε θα το ντύσεις με κάποια θήκη... είπαμε είναι καλό δεν είναι και άφθαρτο

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τώρα... υπό τον κατάλληλο φωτισμό, σε σωστή γωνία και με αυστηρή κριτική θα μπορούσες να πεις ότι από την κάτω πλευρά (εκεί που είναι η micro usb) θα μπορούσε η Huwaei να προσέξει το πλαστικό περισσότερο... Αλλά μετά βλέπεις το κινητό να πετάει σε όλα τα άλλα και ξεχνιέσαι :)

 

Άλλωστε θα το ντύσεις με κάποια θήκη... είπαμε είναι καλό δεν είναι και άφθαρτο

 

Καλημέρα παίδες...όντως το πλαστικό γύρω απο την συσκευή θα μπορούσε να ήταν αλουμίνιο καθαρό, αλλά με τιμή κοντά στα 300 ευρώ, κάπου θα έπρεπε να συμπιέσουν το κόστος...προσωπικά το θεωρώ ένα απο τα ομορφότερα 5 ιντσών κινητά, και για αυτό το επέλεξα ανάμεσα σε δεκάδες επιλογές...άλλωστε όπως είπε και ο φίλος douglas πάντα αυτά τα τηλέφωνα τα έχουμε με θήκες, λόγω μεγέθους, αλλά και λόγω προστασίας...

Θα ήθελα να σας πω για τις θήκες που πήρα και τις εντυπώσεις μου για να έχετε μια καλύτερη εικόνα για την δική σας αγορά θηκών...

 

http://www.ebay.com/itm/191282052405?var=490399978260&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Πολύ καλή προστασία γύρω και στο πίσω μέρος του κινητού, αλλά το κάνει μεγαλύτερο αισθητά, και κυρίως το μεγάλο μειονέκτημα είναι η "γυάλινη" επιφάνεια στο πίσω μέρος που απλά γλυστράει παντού (στο χέρι σου, όπου και αν το αφήσεις κλπ.)..προτείνω την χρήση της σε περιπτώσεις που θέλει κανείς 100% προστασία με λίγη χρήση, π.χ. πεζοπορίες, άθληση, παραλίες κλπ.

 

http://www.ebay.com/itm/251614399285?var=550516676535&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Καλή θήκη για καθημερινή χρήση, με καλή αίσθηση στο χέρι και διακριτική όσον αφορά το μέγεθος της, αλλά αφήνει ακάλυπτα σε μικροπτώσεις το πάνω και κάτω μέρος της συσκευής, τα οποία στις φωτογραφίες εντέχνως κρύβει, δίνοντας την αίσθηση οτι καλύπτει πλήρως το τηλέφωνο...

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την δωρεάν θήκη σιλικόνης γιατί αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι μου (προσωπικά μιλώντας) και γιατί καλύπτει γύρω γύρω το κινητό...

 

Περιμένω τα γνήσια ακουστικά Huawei (βλ. Romanos review) μια θήκη και φορτιστή αυτοκινήτου καθώς και μια δερμάτινη θήκη που καλύπτει όλο το τηλέφωνο...μόλις έρθουν θα σας μεταφέρω εντυπώσεις αν θέλετε, για να έχετε καλύτερη εικόνα...γιατί καλή η αγορά κινητού αλλά σημασία έχουν και τα παραλειπόμενα αξεσουάρ και κυρίως το πόσο πρακτικά μπορεί να είναι για τον καθέναν...

 

Σαν τέλος να πω πως κοιτώντας κινητά που πουλάνε πολύ στην Ελλάδα (βλ. Samsung Galaxy 3 - που σε λίγο θα κλείσει 4 ετία - στα 300 ευρώ) καθώς και άλλα, κατάλαβα πως τόσα χρόνια μας έχουν πουλήσει μεγάλο πρόλογο τα γνωστά κινητομάγαζα εδώ...το Huawei Honor 6 θεωρώ ότι είναι ένα απο τα 10 καλύτερα τηλέφωνα για το 2014, και αν σκεφτείς το Value for money, μπορεί και να είναι στα 5 καλύτερα!!!

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

dimathess όταν σου έρθουν με το καλό αυτά που πήρες για το κινητό γράψε από που και πόσο ευχαριστημένος είσαι.

 

Για την Β119SP05 ξέρεις κανείς τίποτα που βγήκε;

 

Επίσης για μηνύματα ποια χρησιμοποιείτε; Μόνο το swyte μου βγάζει Τ9 και λέξεις. Τα άλλα μόνο τις επαφές χρησιμοποιούν σαν να μην έχουν λεξικό.

Link to comment
Share on other sites

Touchpal δοκίμασες για πληκτρολόγιο;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχουμε κάποιο νέο σχετικά με τη μεμβράνη που θα δημιουργεί harware buttons και αφορά την EMUI 3.0;
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στην 2.3 Emui αν αλλάξουμε θέμα να αλλάξουν και τα on screen buttons ή μόνο στην 3.0 παίρνουν αυτή τη μορφή; (πιο μικρά)
Link to comment
Share on other sites

Με τα Κινεζικα τι εκανες? δεν σε ενοχλουν? ειναι το μονο σπαστικο που εχει το Touchpal...
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα; Δεν έχω καθόλου κινέζικα ή δεν τα βρίσκω εγώ! :p

 

Αγγλικά και ελληνικά έχω και είναι μια χαρά. Ρυθμίσεις και μενού όλα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και ενάμισι χρόνο δεν είχε ποτέ κινέζικα. Βέβαια το μεταφρασμένο μενού είναι gtpk αλλά τη δουλειά του τι κάνει και με το παραπάνω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

dimathess όταν σου έρθουν με το καλό αυτά που πήρες για το κινητό γράψε από που και πόσο ευχαριστημένος είσαι.

Φίλε tassosm μόλις έρθουν και τα υπόλοιπα θα ανεβάσω Link (όπως με τις δυο θήκες) και τις εντυπώσεις απο την πρώτη χρήση τους....

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Το παρήγγειλα από το vicmall.

Πώς μπορώ να δω το status της παραγγελίας μου?

Ευχαριστώ

Κι εγώ το παρήγγειλα τελικά από minideal. Ήταν το πιο φθηνό εκτός του to2com που δεν έχω ξαναπάρει και δεν ήθελα να ρισκαρω.

 

Το vickmall από την άλλη χρέωνε το μαύρο 5$ !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Το παρήγγειλα από το vicmall.

Πώς μπορώ να δω το status της παραγγελίας μου?

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα...λογικά θα σου δώσουν ένα tracking number (ο αριθμός του δέματος στην ουσία το οποίο θα ταξιδέψει για Ελλάδα) εντός 1-2 ημερών, και μετά με αναζήτηση σε sites όπως αυτό (http://track-chinapost.com/) αλλά και άλλα, θα παρακολουθείς την διαδρομή που θα κάνει...στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 θα διαβάσεις στην πρώτη σελίδα όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις...αν έχεις άλλες απορίες εδώ είναι όλοι!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...