Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι μάλλον δεν καθησε καλά 2 μέρες μαζί της ούτε επανεκκίνηση ούτε πρόβλημα στην αφή και στην κάμερα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λες νΑ τη περασω παλι;

Μάλλον. Ούτε σ'εμένα έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα με την 609.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη youtube αν δεν την εχεις ηδη και απο τα settings εκει προσθεσε 2ο account. Το δευτερο account θα προστεθει και στα account του τηλεφωνου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά (στην 609 τουλάχιστον) Υπάρχει η επιλογή Ρυθμίσεις > +Προσθήκη λογαριασμού > Email > Gmail

http://oi61.tinypic.com/286sewj.jpg http://oi60.tinypic.com/2dqq6ig.jpg http://oi62.tinypic.com/1zx63r5.jpg

Με τη διαδικασία που περιγράφεις δεν υπάρχει Push επειδή χρησιμοποιείται η εφαρμογή email του κινητού. Όποιος θέλει push σε δεύτερο account πρέπει να ακολουθήσει τη διαδικασία περιγράφει ο Romanos πιο πάνω.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε στο emui 2.3 (συγκεκριμένα είμαι στην έδοση Β117) για να περάσουμε emui 3.0 την κατεβάζουμε απο εδώ; Περνάμε το αρχείο στην μνήμη και κάνουμε local update?

Χρειάζεται unlock bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε στο emui 2.3 (συγκεκριμένα είμαι στην έδοση Β117) για να περάσουμε emui 3.0 την κατεβάζουμε απο εδώ; Περνάμε το αρχείο στην μνήμη και κάνουμε local update?

Χρειάζεται unlock bootloader?

 

Μια μεθοδος που εκανα συντοπιτη Μηνά ηταν με το hisuite .To κατεβάζεις αζιπάριστο το αφήνεις και με το Hisuite επιλεγης Rom το αρχειο και γινεται !

Link to comment
Share on other sites

Μια μεθοδος που εκανα συντοπιτη Μηνά ηταν με το hisuite .To κατεβάζεις αζιπάριστο το αφήνεις και με το Hisuite επιλεγης Rom το αρχειο και γινεται !

 

Ευχαριστώ. Για δώσε το link της ρομ. Αξίζει η αναβάθμιση; Η θα ξενερώσουμε με τα drain που λέγονται;

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς φίλε μου! Από που το πήρες και με τι έκδοση σου ήρθε;

Από Vickmall με έκδοση b117 ...το μονο που με πείραξε είναι ότι δεν έχει ξυπνητήρι :D (η δεν το βρήκα ακόμα)

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

με επιτυχία έγινε η αναβάθμιση μόλις τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα

συνδέθηκα κανονικά στο net έκανε το download και έκανε το uptate χωρίς κανένα πρόβλημα

ήμουνα στο Emui 3 με την b08 και πήγα στην b09

 

http://i61.tinypic.com/358bdw6.jpg

http://i60.tinypic.com/w86x4g.jpg

Edited by skarlis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου έσπασε η οθόνη στο απροβλιματιστο s2 που είχα και είμαι έτοιμος για παραγγελία (το 16gb) από to2c απλά ξενέρωσα γιατί είδα ότι ξεκίνησαν διακοπές οι κινέζοι και πρέπει να περιμένω..

Το θέμα το διαβάζω απο την αρχή γιατί το κινητό το ξεχώρησα από την πρώτη στιγμή..

Όσοι ειστε κάτοχοι θα ήθελα να μου σχολιάσετε την ποιότητα στη βιντεοκλήση μέσω του παρόχου του δικτύου..(όχι μεσω skype,viber κ.λ.π.) δηλαδή με τον τηλεφωνικό αριθμό όπως έκανα και με το s2..

Είδα ότι στο post 243 ο romanos επιβεβαιώνει την ύπαρξη βιντεοκλήση αλλά δεν βρήκα κάπου κάτι για την ποιότητα. Το χρησιμοποιώ αρκετά λόγω συχνών ταξιδιών.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξέρει κάποιος τι παραπάνω προσφέρει το 32 gb εκτός NFC? Γιατί αν είναι μόνο αυτό τότε δεν αξίζει να περιμένουμε ακόμα δύο εβδομάδες.

Και το άλλο που ρώτησα και πριν, αν δεν έχει 3g βίντεο κλήσεις μέσω Skype π.χ μπορεί να γίνει βίντεο κλήση? ????

 

Ναι μπορεί

 

πως κάνουμε την video κληση μέσω του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Την 609 που την βρίσκουμε; πρέπει να βάλουμε πρωτα την 608 και μετα μεσω ota?

 

σωστα

πρεπει να κανεις uptate στο Εmui 3 και μετα θα στην βγαλει σε Ota :)

Link to comment
Share on other sites

σωστα

πρεπει να κανεις uptate στο Εmui 3 και μετα θα στην βγαλει σε Ota :)

 

Άρα κατεβάζουμε απο εδώ πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Άρα κατεβάζουμε απο εδώ πρώτα

Σου έχουν απαντήσει πιο πριν φίλε.

Μια μεθοδος που εκανα συντοπιτη Μηνά ηταν με το hisuite .To κατεβάζεις αζιπάριστο το αφήνεις και με το Hisuite επιλεγης Rom το αρχειο και γινεται !

Σύνδεσε το κινητό σου με το HiSuite

Επέλεξε "Τα εργαλεία μου" και μετα to "Huawei ROM"

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν απαντήσει πιο πριν φίλε.

 

Σύνδεσε το κινητό σου με το HiSuite

Επέλεξε "Τα εργαλεία μου" και μετα to "Huawei ROM"

 

Ναι το έχω δει απλά δεν πρέπει πρώτα να την κατεβάσουμε τη ρόμ ή μέσω του Hisuite θα κατέβει και θα γίνει η εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζει το HiSuite και πιο "safe".

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε την video κληση μέσω του κινητού?

 

μιλάω για την ποιότητα...π.χ. όταν κάνω βίντεοκλήση απο s2 με doogee dg800 η ποιότητα εικόνας που λαμβάνω στο s2 απο το doogee ειναι πολυ πιξελιασμένη σε αντίθεση όταν κάνω βιντεοκλήση με samsung core που είναι καθαρή...παρόλαυτα δεν ισχύει το ίδιο όσον αφορά το skype. εκεί η ποιότητα είναι καλύτερη απο το core θα έλεγα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση αφορούσε την βιντεοκληση μέσω Skype όχι μέσω παροχου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

H 609 δεν τα πάει και άσχημα με την μπαταρία τελικά.

[ATTACH]50516[/ATTACH][ATTACH]50517[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι η επιλογή Lte Cat 6; βρίσκεται στις ρυθμίσεις δικτύου και εμένα μου ήταν απένεργοποιημενη.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι η επιλογή Lte Cat 6; βρίσκεται στις ρυθμίσεις δικτύου και εμένα μου ήταν απένεργοποιημενη.

 

Λογικά ενεργοποιεί το LTE κατηγορίας 6.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι η επιλογή Lte Cat 6; βρίσκεται στις ρυθμίσεις δικτύου και εμένα μου ήταν απένεργοποιημενη.

 

Το LTE Category 6 υποστηρίζει κατέβασμα στα 300Mb/s αντί 150 που είναι το category 4. Είναι ένα απο τα πολυδιαφημισμένα χαρακτηριστικά του honor 6. Σύμφωνα με την Huawei είναι το μοναδικό στο κόσμο (ή τουλάχιστον ήταν όταν πρωτοκυκλοφόρησε τον Ιούνιο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...