Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλά προφανώς στην Ελλάδα δεν έχουνε τέτοιες ταχύτητες οι πάροχοι οπότε το κρατάμε απένεργοποιημενο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα στην B609 απο την 119. Να κάνω reset σε factory settings η να το κρατησω οπως ειναι;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις factory reset.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

H60-L02 με ΟΤΑ αναβαθμιση παιζει κανονικα σε 4G παιδια? Εχω wind και δε μπορω να το ελεγξω...

Τι εννοείς αν παίζει κανονικά? Άπλα στην EMUI3.0 (αν εννοείς αυτό) δεν υπάρχουν εικονίδια 4g,3g, κτλπ

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν παίζει κανονικά? Άπλα στην EMUI3.0 (αν εννοείς αυτό) δεν υπάρχουν εικονίδια 4g,3g, κτλπ

 

Εννοω αν παιζει κανονικα σε 4G ελληνικα δικτυα, μιας κι εχω Wind και δε μπορω να το ελεγξω (σε EMUI 2.3 ειναι η συσκευη).

Απο οτι ξερω παιζει χωρις κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοω αν παιζει κανονικα σε 4G ελληνικα δικτυα, μιας κι εχω Wind και δε μπορω να το ελεγξω (σε EMUI 2.3 ειναι η συσκευη).

Απο οτι ξερω παιζει χωρις κανενα προβλημα...

 

Ναι τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βγάλει φωτο με την επιλογή υδατογραφημα;

force close στην 609

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

force close στην 609

 

Επιβεβαιώνω...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα. το πηρα κ εγω απο minideal σημερα ,ακριβως 20 μερες Καλαματα . Τουμπανο πραγματικα προερχομενος απο ASCEND P6 .Πλαστικο πολυ σε σχεση με Ρ6 αλλα καμμια σχεση σαν τηλεφωνο . του περασα την Β119 ΟΤΑ που μ ζητησε .Επιφυλασομαι για τη EMUI 3.0 οπως ειπατε .Περιμενω να μου εμφανιστει ΟΤΑ κ αυτη .Το location not found ειναι λιγο σπαστικο κ φανταζομαι εχει να κανει με την απεργοπ.της τοποθεσιας . Ευχαριστω για τις συμβουλες ολων εδω και χαιρομαι π εμεινα στην huawei
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

περιμενω το κινητο εντος της εβδομαδας και βασει οσων διαβαζω εχω αγωνια να το δουλεψω λιγο. επειδη ειμαι λιγο ασχετος με θεματα εφαρμογων (φανταστειτε ακομα εχω android 2.3) θα ηθελα να μαθω τι ακριβως ειναι το ΟΤΑ; αφορα τις αναβαθμισεις μεσω του κινητου ή μεσω της εφαρμογης του pc; ή ειναι κατι εντελως ασχετο και ρωταω χαζομαρες;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω βρηκα το προβλημα του drain τουλαχιστον στη δικια μου περιπτωση .

Στις επιλογες δικτυου εχει μια επιλογη για παραπανω χρηση ενέργειας σε καποια δικτυα .Σε εμενα ηταν ενεργοποιημενα και λογω κακου σηματος πρεπει να καταναλωνε τρελα .Τωρα ειμαι απλα αψογα απο μπαταρια , απλα ειδα μια χειροτέρευση καπως στις κλησεις .Τωρα ειναι σαν το s3 mini που είχα γιατι πριν οι κλησεις ηταν εξαιρετικές σε μια δυσκολη περιοχη .http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=5655091#editpost

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω βρηκα το προβλημα του drain τουλαχιστον στη δικια μου περιπτωση .

Στις επιλογες δικτυου εχει μια επιλογη για παραπανω χρηση ενέργειας σε καποια δικτυα .Σε εμενα ηταν ενεργοποιημενα και λογω κακου σηματος πρεπει να καταναλωνε τρελα .Τωρα ειμαι απλα αψογα απο μπαταρια , απλα ειδα μια χειροτέρευση καπως στις κλησεις .Τωρα ειναι σαν το s3 mini που είχα γιατι πριν οι κλησεις ηταν εξαιρετικές σε μια δυσκολη περιοχη .http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=5655091#editpost

 

Μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος σχετικά με το που ακριβώς και πια είναι η επιλογή που αναφέρεις?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις factory reset.

Προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολόι και είναι φοβερό το νεο UI. Ρωτάω γενικά για να ξέρουν οι χρήστες αν θέλει factory reset μετά το update... Απ' οτι εχω χρησιμοποιήσει ως τώρα δε βλέπω κάτι για να χρειάζεται.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολόι και είναι φοβερό το νεο UI. Ρωτάω γενικά για να ξέρουν οι χρήστες αν θέλει factory reset μετά το update... Απ' οτι εχω χρησιμοποιήσει ως τώρα δε βλέπω κάτι για να χρειάζεται.

 

Όχι δεν χρειάζεται :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να χρησιμοποιεί μεταλλική θήκη/πλαίσιο έχει παρατηρήσει μειωμένο σήμα/wifi??

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν παίζει κανονικά? Άπλα στην EMUI3.0 (αν εννοείς αυτό) δεν υπάρχουν εικονίδια 4g,3g, κτλπ

 

Κι αυτο το αφαιρεσαν ρε γμτ ? :angry:

Link to comment
Share on other sites

Στο screen shot φαινεται η επιλογη virus plus .

Off topic στη mobile εκδοση του φορουμ πως κανουμε επεξεργασία τα μυνήματα?

Link to comment
Share on other sites

Στο screen shot φαινεται η επιλογη virus plus .

Off topic στη mobile εκδοση του φορουμ πως κανουμε επεξεργασία τα μυνήματα?

 

Μιλάς για το "LTE cat6 CA"?

 

Βλέπω πως έχεις επιλογή 2G μόνο. Μπορείς απλά να βάλεις τη sim σου στο δεύτερο slot που είναι μόνο 2G.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

παντα ενεργ δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ειναι η επιλογη και ηταν τικαρισμενη σε εμένα .

Το 2g το εκανα οταν εκανα πειραματισμούς.Θα το γυρισω τωρα !

Σε ευχαριστώ :-)

Edited by gioren
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να το πάρω από ali express, έχετε κανέναν αξιόπιστο πωλητή να προτείνετε;;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι, σ΄ολους.

Πριν 1 μηνα περιπου, ειχα αναφερει προβλημα με τη ληψη 4G, στο δικτυο της Vodafone. Δοκιμασα 3 φορες αλλαγη SIM χωρις επιτυχια, πριν τελικα προχωρησω σ' αντικατασταση της συσκευης.

Παρελαβα το καινουριο smartphone την περασμενη Παρασκευη (26/09/2014). Το προβλημα, παραμενει τι ιδιο ακριβως: οταν εχεις επιλεγμενο 4G/3G/2G auto, το τηλεφωνο ερχεται σε κατασταση 4G για λιγα δευτερολεπτα, ακομη και σε σημεια που δεν υπαρχει τετοιο σημα, στη συνεχεια χανει εντελως τη συνδεση με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας για 2-5 δευτερολεπτα και αρχιζει ο κυκλος συνδεσεων/αποσυνδεσεων. Αναγκαστικα λοιπον, το χρησιμοποιω μονο σα 3G/2G, προκειμενου να μη χανω κλησεις.

Επιβεβαιωνω λοιπον την αρχικη "διαγνωση", σχετικα με ασυμβατοτητα της συσκευης με το 4G δικτυο της Vodafone:(. Σημειωνω πως βρισκομαι στην εκδοση B119SP05.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...