Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Wi-Fi του είναι πολύ καλό καλητερο από το σ3. Τρέχει σφαίρα το τηλέφωνο και για μπαταρία δείτε τα screenshot που έχω ποσταρει. Εδώ σας λένε τα παιδιά πού το έχουνε στα χέρια τους το τηλέφωνο κάμποσες μέρες ότι είναι άψογο, και εσείς πιστεύετε ένα review.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης η οθόνη πολύ καλή. Στο σ3 δεν μπορούσα να διακρίνω καλά στον ήλιο και στο honor βλέπεις τα πάντα άνετα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Wi-Fi του είναι πολύ καλό καλητερο από το σ3. Τρέχει σφαίρα το τηλέφωνο και για μπαταρία δείτε τα screenshot που έχω ποσταρει. Εδώ σας λένε τα παιδιά πού το έχουνε στα χέρια τους το τηλέφωνο κάμποσες μέρες ότι είναι άψογο, και εσείς πιστεύετε ένα review.

 

Καλά για το WiFi και το GPS ούτε λόγος είναι ότι πιο άψογο έχω πιάσει τελευταία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο τμήμα κινητών στο επίσημο site της Huawei δεν υπάρχει το honor 6 , (ενώ υπάρχει το mate 7);

http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/index.htm

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο τμήμα κινητών στο επίσημο site της Huawei δεν υπάρχει το honor 6 , (ενώ υπάρχει το mate 7);

http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/index.htm

 

Η σειρά Honor προορίζεται αποκλειστικά για την αγορά της Κίνας γι'αυτό και δεν θα το βρεις στο παγκόσμιο site της Huawei. Γι'αυτό η Huawei έχει φτιάξει ξεχωριστό site για την σειρά Honor http://honor.cn/honor/

 

Επίσης στο επίσημο site της Huawei δεν θα βρεις και άλλα μοντέλα της εταιρίας που έχει βγάλει όπως το Ascend W1 που ενώ υπάρχει στο κινέζικο δεν υπάρχει στο αγγλικό, αλλά το W2 υπάρχει. Γενικά η Huawei δεν ενημερώνει το site της όπως θα έπρεπε να και πολλές φορές υπάρχουν "κενά".

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο τμήμα κινητών στο επίσημο site της Huawei δεν υπάρχει το honor 6 , (ενώ υπάρχει το mate 7);

http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/index.htm

Είναι ότι τα Nubia για την ΖΤΕ... κάτι σαν brand-model.

 

Η σειρά Honor προορίζεται αποκλειστικά για την αγορά της Κίνας γι'αυτό και δεν θα το βρεις στο παγκόσμιο site της Huawei. Γι'αυτό η Huawei έχει φτιάξει ξεχωριστό site για την σειρά Honor http://honor.cn/honor/

Δεν είναι ακριβώς έτσι... τα Honor έχουν βγει και εκτός της αγοράς της Κινάς.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία απλά δεν υπάρχει πλέον στο App Manager της huawei το google contact sync... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να μπω στο forum μπορει καποιος με δυο λογια να μου πει τι συμβαινει;

Εβγαλε η Huawei επισημα το EMUI 3;

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε χθες το δικό μου . Wifi πιάνω από το υπόγειο και το router είναι στον πρώτο και το gps μου έβγαλε 25-26 δορυφόρους lock στη λεωφόρο μεσογείων η μπαταρία με βγάζει 1 μέρα και κάτι.43600 antutu.

Ο ήχος εξαιρετικός και από το ηχείο και από τα ακουστικά .(creative ep830) Ειδικά από τα ακουστικά πολύ ανώτερος από lg g2 g3 ,galaxy s4 και απο όλα τα lumia.

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία απλά δεν υπάρχει πλέον στο App Manager της huawei το google contact sync... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Εχτές υπήρχε. Το βρίσκεις και αλλού άμα googlαρεις πάντως

Επειδη εχω καιρο να μπω στο forum μπορει καποιος με δυο λογια να μου πει τι συμβαινει;

Εβγαλε η Huawei επισημα το EMUI 3;

Έβγαλε επίσημα developer edition

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία απλά δεν υπάρχει πλέον στο App Manager της huawei το google contact sync... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Διάβασε αυτό το ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5627489#post5627489

 

είχα το ίδιο πρόβλημα...λύνεται αν εγκαταστήσεις το GoogleContactsSyncAdapter.apk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google it θα το βρεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε χθες το δικό μου . Wifi πιάνω από το υπόγειο και το router είναι στον πρώτο και το gps μου έβγαλε 25-26 δορυφόρους lock στη λεωφόρο μεσογείων η μπαταρία με βγάζει 1 μέρα και κάτι.43600 antutu.

Ο ήχος εξαιρετικός και από το ηχείο και από τα ακουστικά .(creative ep830) Ειδικά από τα ακουστικά πολύ ανώτερος από lg g2 g3 ,galaxy s4 και απο όλα τα lumia.

Να το χαρείς φίλε μου! Από που το πήρες και με τι έκδοση σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Γράφω στο review μου

 

 

 

Για την κάμερα

 

 

 

Τώρα όσον αφορά το ενεργοβόρο κομμάτι, προσωπικά μέχρι στιγμής θέμα δεν έχω ακόμα και με το drain της EMUI 3.0 μου βγάζει μία μέρα με data και μένει και για το βράδυ να δω τα anime μου με την ησυχία μου. Φυσικά άμα γινόταν να γίνει κάτι καλύτερο με το SoC και το drain του software δεν θα έλεγα όχι, κάτι που μπορεί να γίνει άμεσα σε επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Και με το παραπάνω.Μια ακόμη απορία έχω.(off topic)

Αν τα 16g rom είναι αρκετά για χρήση της συσκευής για 1+ χρόνια(λόγω του περιορισμού πρόσβασης στην sd που υπάρχει στην kitkat)

Δεν έχω πολυκαταλάβει...θα μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd και να συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά ή όχι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και με το παραπάνω.Μια ακόμη απορία έχω.(off topic)

Αν τα 16g rom είναι αρκετά για χρήση της συσκευής για 1+ χρόνια(λόγω του περιορισμού πρόσβασης στην sd που υπάρχει στην kitkat)

Δεν έχω πολυκαταλάβει...θα μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd και να συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά ή όχι.

 

Τ 16 είναι υπεραρκετά αφού τα πολυμεσικα αρχεία είναι που συνήθως αυξάνουν την ανάγκη μας για χώρο, μπορούν να αποθηκευονται στην κάρτα δίχως πρόβλημα.

Βέβαια, δοκίμασα κ μετέφερα επιτυχώς κάποιες εφαρμογές στην κάρτα έτσι από περιέργεια.

 

 

 

Ένα πράμα που μου έκανε θετικοτατη εντύπωση και με τα έως τώρα κινητά μου, δεν μπορούσα να κάνω, είναι η ταυτόχρονη σύνδεση με Bluetooth με ανω της μιας συσκευής, δλδ στο αυτοκίνητο το συνδέω στο ηχοσυστημα αλλά και στο Bluetooth obd που έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Και με το παραπάνω.Μια ακόμη απορία έχω.(off topic)

Αν τα 16g rom είναι αρκετά για χρήση της συσκευής για 1+ χρόνια(λόγω του περιορισμού πρόσβασης στην sd που υπάρχει στην kitkat)

Δεν έχω πολυκαταλάβει...θα μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd και να συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά ή όχι.

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, πάντως ο χώρος είναι υπερακετός για εφαρμογές.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό το ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5627489#post5627489

 

είχα το ίδιο πρόβλημα...λύνεται αν εγκαταστήσεις το GoogleContactsSyncAdapter.apk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google it θα το βρεις εύκολα

 

Το βρίσκω αλλά αποτυγχάνει η εγκατάσταση... Ίσως θέλει κάποια συγκεκριμένη έκδοση;

 

Solved: Όντως ήθελε συγκεκριμένη έκδοση.

Edited by lcoperfield
SOLVED
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω αλλά αποτυγχάνει η εγκατάσταση... Ίσως θέλει κάποια συγκεκριμένη έκδοση;

Αυτά είναι από το δικό μου τα κατέβασα εχτές από το HuaweiApp.

CalendarSync

ContactSync

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, πάντως ο χώρος είναι υπερακετός για εφαρμογές.

 

Τ 16 είναι υπεραρκετά αφού τα πολυμεσικα αρχεία είναι που συνήθως αυξάνουν την ανάγκη μας για χώρο, μπορούν να αποθηκευονται στην κάρτα δίχως πρόβλημα.

Βέβαια, δοκίμασα κ μετέφερα επιτυχώς κάποιες εφαρμογές στην κάρτα έτσι από περιέργεια.

 

 

 

Ένα πράμα που μου έκανε θετικοτατη εντύπωση και με τα έως τώρα κινητά μου, δεν μπορούσα να κάνω, είναι η ταυτόχρονη σύνδεση με Bluetooth με ανω της μιας συσκευής, δλδ στο αυτοκίνητο το συνδέω στο ηχοσυστημα αλλά και στο Bluetooth obd που έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα σιγά σιγά η HUAWEI να λανσάρει το Honor 6 εκτός Κίνας. Στάσεις η Ινδία και η Μαλαισία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα σιγά σιγά η HUAWEI να λανσάρει το Honor 6 εκτός Κίνας. Στάσεις η Ινδία και η Μαλαισία.

Μόνο που εκεί στέλνει ένα H60-L04 single-sim FDD. Πολύ φοβάμαι πως αν έρθει Ελλάδα θα έρθει κάνα άλλο μοντέλο και θα φάμε ήττα με service.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση παίδες... Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσω 2ο Google account; Γιατί από τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει προσθήκη λογαριασμού τύπου Google. Απλά φαίνεται ο ενεργός. Θέλω να έχω push και στο δεύτερο Gmail μου γι αυτο ρωτάω.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση παίδες... Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσω 2ο Google account; Γιατί από τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει προσθήκη λογαριασμού τύπου Google. Απλά φαίνεται ο ενεργός. Θέλω να έχω push και στο δεύτερο Gmail μου γι αυτο ρωτάω.
Η ποιο απλη λυση ειναι κατεβασε το youtube app και μεσα απο αυτο κανε προσθεση νεου λογαριασμου!
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο απλη λυση ειναι κατεβασε το youtube app και μεσα απο αυτο κανε προσθεση νεου λογαριασμου!

 

Thanks φίλε μου. Το έκανα μέσω Google+. Φαντάζομαι γίνεται ακριβώς το ίδιο και μέσω του Youtube app.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα αλλά θα το γράψω για να υπάρχει.

 

Προσθήκη λογαριασμού Google σε συσκευή που δεν εμφανίζεται η δυνατότητα από τις ρυθμίσεις λογαριασμού.

 

1. Κατεβάζουμε την εφαρμογή Youtube.

2. Πατάμε σύνδεση και επιλέγουμε Προσθήκη λογαριασμού και πατάμε ΟΚ

3. Στην επόμενη οθόνη επιλέγουμε Υπάρχων ή Νέος ανάλογα με το τι θέλουμε

4. Επιλέγουμε τι θα συγχρονιστεί

5. Βλέπουμε την επιτυχή προσθήκη του λογαριασμού

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά (στην 609 τουλάχιστον) Υπάρχει η επιλογή Ρυθμίσεις > +Προσθήκη λογαριασμού > Email > Gmail

http://oi61.tinypic.com/286sewj.jpg http://oi60.tinypic.com/2dqq6ig.jpg http://oi62.tinypic.com/1zx63r5.jpg

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα την εγκατασταση τησ 809 το πρωι,ολα καλα.

Ξαφνικα εχει ξεπαωθει στις επανεκκινησεις,η αφη της οθονης δεν δουλευει και η φωτογραφικη χανει τα πληκτρα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...