Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γειά σας. Θέλω να πάρω και γω το Honor 6, γιατί έχω πάθει πλάκα μ αυτά που γράφετε εδω μέσα και πιστεύω ότι το τηλέφωνο αξίζει. Αλλά θα ήθελα κάποιες απαντήσεις,γιατί είμαι και λίγο άσχετος στις τόσες πολλές λεπτομέρειες που αναφέρετε εδώ.

 

1.Τι είναι το XDA;

2.Τι εννοείτε όταν λέτε ότι η συσκευή είναι root ή unroot και πότε χρειάζεται να γίνουν αυτά, αν χρειάζεται.

3.Με την μπαταρία τι γίνεται, αν χρειαστεί αλλαγή τη στιγμή που είναι ενσωματωμένη;

4.Τι είναι το local update;

5.Τι ειναι το drain;

6.Τι είναι το ΟΤΑ;

7.Αν χρειαστεί επισκευή, εδώ στην Ελλάδα τι επιλογές έχουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν μας trollαρεις οι 6 από τις 7 ερωτήσεις σου απαντιούνται με ένα απλό search στο google. Όσο για το service αν δεν το φέρει επίσημα η Huawei στην Ελλάδα οι μόνες επιλογές σου είναι ή να το πας σε κάποιο συνοικιακό service ή να το στείλεις πίσω από κει που το αγόρασες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας trollαρεις οι 6 από τις 7 ερωτήσεις σου απαντιούνται με ένα απλό search στο google. Όσο για το service αν δεν το φέρει επίσημα η Huawei στην Ελλάδα οι μόνες επιλογές σου είναι ή να το πας σε κάποιο συνοικιακό service ή να το στείλεις πίσω από κει που το αγόρασες.

 

Όχι φίλε μου,γιατί να σας τρολλάρω.Αφού το είπα απ την αρχή,ότι είμαι άσχετος μ αυτά.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου,γιατί να σας τρολλάρω.Αφού το είπα απ την αρχή,ότι είμαι άσχετος μ αυτά.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Χωρίς να θέλω να φανώ ελιτιστης ή κάτι ανάλογο, μιας και έχω βοηθήσει πολλούς νέους και μη χρήστες. Καλό θα ήταν πριν ρωτάτε κάτι να ψάχνεται στο google και το φόρουμ. Όλες σου οι απαντήσεις είναι μια αναζήτηση μακριά, κρίμα είναι να αναλωνόμαστε σε ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες φορές και δεν ανήκουν καν στο θέμα του thread.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

EMUI 3.0 Leak Beta

 

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

 

Η αναβάθμιση κάνει μόνο για το μοντέλο H60-L02

 

Steps:

0. Άμα το κινητό σας είναι rooted κάντε το unroot, δοκιμάστε τα παρακάτω βήματα, άμα δεν δουλέψουν και έχετε ξεκλείδωτο bootloader, κλειδώστε τον και ξαναδοκιμάστε.

1. Κατεβάστε το update.zip από εδώ https://drive.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-VnpjZFdISjdrdVU/edit?usp=sharing MD5: 19635FD57380AE5C895AD5332AB4734D

2. Δημιουργήστε ένα φάκελο με όνομα dload στο root της microSD κάρτας σας και αντιγράψτε μέσα το update.zip

3. Χρησιμοποιήστε την μέθοδο Local Update

4. Το Honor 6 θα κάνει επανεκίννηση και θα ξεκινήσει αυτόματα την διαδικασία της αναβάθμισης

5. Να είστε υπομονετική η μπάρα θα φορτώσει σχετικά γρήγορα αλλά προς το τέλος θα φαίνεται ότι έχει κολλήσει αλλά δεν θα έχει κολλήσει να έχετε υπομονή

6. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

 

Δεν έχασα δεδομένα κατά την διαδικασία του update, η EMUI 3.0 έχει ελληνικά.

 

Δοκίμασα και αυτό του φίλου romanou και πάλι μου βγάζει τα ίδια............δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις την 118 από HiSuite ή με τα 3 κουμπιά.

Root σε emui 3.0 γίνεται ή υπάρχει κανένα πρόβλημα ?

Παιδιά για να μην ρωτάτε συνέχεια τα ίδια. Δεν υπάρχει συσκευή που να μην γίνετε root.

Από τη στιγμή που έχουμε και CWM οι ερωτήσεις αν γίνετε root και με πιο πρόγραμμα είναι άσκοπες.

Περνάς CWM και flashαρεις το SuperSU.zip.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου το είχα δοκιμάσει το HiSuite και στο παρελθόν αλλά για άγνωστο λόγο μία απο τα ίδια.Αυτό με τα τρία κουμπιά.......???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω παραγγείλει το κινητό από vickmall από τις 5/9 και ζήτησα αποστολή με Netherland's Post. Στο site της PostNL φαίνεται ότι το κινητό έχει φύγει από Ολλανδία(;) στις 13/9 για Ηνωμένο Βασίλειο (UK). Έκτοτε καμία πληροφορία δεν είναι διαθέσιμη για την τύχη της συσκευής. Από την PostNL μου υποδεικνύουν να μιλήσω με το vickmall και στο vickmall έχουν άγνοια και μου συστήνουν υπομονή. Είχε κανείς ανάλογο θέμα; Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Netherland's Post και τι εμπειρία αποκόμισε;

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Λογικα οπου ναναι θα εμαφανιστει .Και εγώ NL χρησιμοποιω (παραγγέλνω κατα κορον για φιλους:lol:) και μπορώ να πώ οτι ο χρονος αναμονής δεν αλλαζει .

 

Σχετικα με τη μπαταρία τώρα ,είδα οτι η κατανάλωση ειναι 40 mAh για συγχρονισμο !!Μαλλον θα κάνω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων ή καλύτερα clean install ?Γνωριζει κανείς τι είναι καλύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας.Πριν μία ώρα μου ήρθε update απο H60-L02V100R001CHNC00B117 (που ήμουν όλο αυτό το διάστημα χωρίς να έχω προβεί σε κάποια αναβάθμιση) σε H60-L02V100R001CHNC00B119SP01 με όγκο 145,71MB.

Κατα την διαδικασία του update όλα καλά.Μόλις πάω να κάνω εγκατάσταση μου βγάζει αυτό

 

Καλημέρα σε όλους.Απο χθές το βράδυ που το παλεύω (ήτε απο HiSuite,ήτε απο local του Romanou,ήτε απο το κινητό )δεν γίνεται τίποτα.Ακόμα και με εργοστασιακή επαναφορά που έκανα:(:(Βοήθεια όποιος μπορεί.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Απο χθές το βράδυ που το παλεύω (ήτε απο HiSuite,ήτε απο local του Romanou,ήτε απο το κινητό )δεν γίνεται τίποτα.Ακόμα και με εργοστασιακή επαναφορά που έκανα:(:(Βοήθεια όποιος μπορεί.Ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε panteli...αν και είμαι αρχάριος γενικά με μια βδομάδα μόλις με το κινητό, θα πρότεινα κάτι που μπορεί και να δουλέψει...αν κατεβάσεις το update στον φάκελο dload που θα δημιουργήσεις, δοκίμασε (αφού έχεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις στην επαναφορά - δλδ όπως το πήρες) να βάλεις τον φάκελο είτε στην εσωτερική μνήμη είτε στην sd κάρτα αν έβαλες...εγώ το έβαλα στην εσωτερική μνήμη και με local update πήγα στην 3.0...με unrooted κινητό πάντα (είπαμε αρχάριος)!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάνει την διαδικασία όλη κανονικά,την ολοκληρώνει όλη την γαλάζια μπάρα και μετα βγάζει την φωτό που είχα στείλει σε προηγούμενο thread.:( Edited by panteli
Link to comment
Share on other sites

Panteli, η Β119SP01 από προηγούμενα ποστ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5643693#post5643693) λένε ότι δεν αξίζει... Δες μήπως βρεις την Β118 και κάνεις local update

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Panteli, δες κι'αυτό:

 

http://www.needrom.com/download/honor-6-h60-l02/

Link to comment
Share on other sites

Panteli, η Β119SP01 από προηγούμενα ποστ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5643693#post5643693) λένε ότι δεν αξίζει... Δες μήπως βρεις την Β118 και κάνεις local update

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Panteli, δες κι'αυτό:

 

http://www.needrom.com/download/honor-6-h60-l02/

Φίλε douglas το ξέρεις το site? γιατί ζητάει loggin και δεν εμπιστεύομαι να καταβάζω αρχεία απο κάπου που δεν γνωρίζω.Σε ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Panteli, η Β119SP01 από προηγούμενα ποστ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5643693#post5643693) λένε ότι δεν αξίζει... Δες μήπως βρεις την Β118 και κάνεις local update

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Panteli, δες κι'αυτό:

 

http://www.needrom.com/download/honor-6-h60-l02/

 

To σαιτ ειναι αξιοπιστο και κανε εγγραφη .Ισως χρειαστεις custom rom στο μελλον .

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο επίσημο σάιτ της emui και κατέβασε με ένα download manager την 118 και μην την ξεζιπαρεις. Άνοιξε το hisuite και συνδεσε το τηλέφωνο. Στο hisuite πάτα τα εργαλεία μου η κάτι τέτοιο μετά ρομ αυτό θα ξεκινήσει το ψάξιμο και μόλις σού βγάλει τις επιλογές πάτα κάτω αριστερά τοπικό ρο και διάλεξε το αρχείο που είχες κατεβάσει και μετά ακολούθησε την διαδικασία.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο επίσημο σάιτ της emui και κατέβασε με ένα download manager την 118 και μην την ξεζιπαρεις. Άνοιξε το hisuite και συνδεσε το τηλέφωνο. Στο hisuite πάτα τα εργαλεία μου η κάτι τέτοιο μετά ρομ αυτό θα ξεκινήσει το ψάξιμο και μόλις σού βγάλει τις επιλογές πάτα κάτω αριστερά τοπικό ρο και διάλεξε το αρχείο που είχες κατεβάσει και μετά ακολούθησε την διαδικασία.

 

Μήπως έχεις πρόχειρη τη διεύθυνση; Ψάχνω με το google και πέφτω συνέχεια σε κινέζικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ δεν έχει για Honor 6 :(

 

http://en.ui.vmall.com/plugin.php?id=hwdownload

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πρόχειρη τη διεύθυνση; Ψάχνω με το google και πέφτω συνέχεια σε κινέζικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ δεν έχει για Honor 6 :(

 

http://en.ui.vmall.com/plugin.php?id=hwdownload

 

το L02 έχεις? http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω παραγγείλει το κινητό από vickmall από τις 5/9 και ζήτησα αποστολή με Netherland's Post. Στο site της PostNL φαίνεται ότι το κινητό έχει φύγει από Ολλανδία(;) στις 13/9 για Ηνωμένο Βασίλειο (UK). Έκτοτε καμία πληροφορία δεν είναι διαθέσιμη για την τύχη της συσκευής. Από την PostNL μου υποδεικνύουν να μιλήσω με το vickmall και στο vickmall έχουν άγνοια και μου συστήνουν υπομονή. Είχε κανείς ανάλογο θέμα; Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Netherland's Post και τι εμπειρία αποκόμισε;

 

Σας ευχαριστώ.

 

Για ψάξε λίγο εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...