Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι πλέον κάτοχος και εγώ .Ολα παρα πολύ καλά εκτός τη μπαταρία .Βεβαια έχω κάνεις 2-3 φορτίσεις και ίσως στρώσει

 

[ATTACH]50044[/ATTACH]

 

 

Τι λέτε?Βλεπώ οτι αδειάζει χωρίς να το χρησιμοποιώ !

Edited by gioren
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι πλέον κάτοχος και εγώ .Ολα παρα πολύ καλά εκτός τη μπαταρία .Βεβαια έχω κάνεις 2-3 φορτίσεις και ίσως στρώσει

 

[ATTACH]50044[/ATTACH]

 

 

Τι λέτε?Βλεπώ οτι αδειάζει χωρίς να το χρησιμοποιώ !

Είσαι emui 2.3 από ότι βλέπω ακόμα. Θα στρώσει αν και θυμάμαι από την αρχή είχα μεγάλη αυτονομία. Κοίταξε αν έχεις εφαρμογές που καταναλώνουν ανοιχτές..

 

Το rog 720 πλέον το βρίσκουμε στις ρυθμίσεις ως "προστασία οθόνης" στο 3.0

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φιλε μου

από που το πήρες τελικά και ποσο σου βγήκε?

Απο vickmall το πηρα ,συνολικα μου κοστισε 290e

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall το πηρα ,συνολικα μου κοστισε 290e

 

Σε ποσες μερες σου ηρθε φιλε μου, γιατι το περιμενω και εγω...

 

*άκυρο το γράφεις λίγο πιο πίσω....

Edited by VagVas72
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει όσο δε παίρνει με το emui3...τι στο καλό ρουφάει τόση μπαταρία;

 

Πω πω και σενα έιναι η αυτονομία τραγική !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι emui 2.3 από ότι βλέπω ακόμα. Θα στρώσει αν και θυμάμαι από την αρχή είχα μεγάλη αυτονομία. Κοίταξε αν έχεις εφαρμογές που καταναλώνουν ανοιχτές..

 

Το rog 720 πλέον το βρίσκουμε στις ρυθμίσεις ως "προστασία οθόνης" στο 3.0

 

Τι να πώ .Μια μέρα δεν τη βγάζει με τίποτα .Το 3C ηταν αρκετά καλύτερα στην αυτονομία .

Link to comment
Share on other sites

Πω πω και σενα έιναι η αυτονομία τραγική !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι να πώ .Μια μέρα δεν τη βγάζει με τίποτα .Το 3C ηταν αρκετά καλύτερα στην αυτονομία .

Ποια έκδοση έχεις; Την Β113 ή έκανες αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα....

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού από εχθές. Καταρχήν συγχαρητήρια στο φόρουμ (μιας και είναι η πρώτη φορά που γράφω) καθώς και στα παιδιά που μας δίνουν εδώ τα φώτα τους.

 

Όλα καλά φαίνονται μέχρι στιγμής εκτός από το ότι η πρώτη κάρτα φαίνεται να μην έχει σήμα καλό όσο η δεύτερη. Δηλαδή με κάρτες vodafon και cosmote αλλάζοντας θέση μεταξύ τους ενώ στην δεύτερη θέση έχουν φουλ σήμα στην πρώτη πέφτει αισθητά και μερικές φορές καθόλου. Όλα αυτά στο ίδιο σημείο και πάντα και οι δύο μόνο 2G. Κανένας από εσάς το είχε αυτό; Ή έχει καμία ιδέα το τι φταίει αν φταίει κάτι;

 

Υ.Γ.

Το ίδιο συμβαίνει και με τις παλιές και με καινούργιες κάρτες και στα δύο δίκτυα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει όσο δε παίρνει με το emui3...τι στο καλό ρουφάει τόση μπαταρία;

 

Προσπαθησε να απενεργοποιησεις ''Αναφορα τοποθεσιας '' στην Προσβαση τοποθεσιας..

Ειχα το ιδιο θεμα στο P6 μετα απο την αναβαθμιση σε Kit Kat..

Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαινει και οταν εχεις κλειστα τα δεοδμενα ?

γιατι και σε μενα συμβαινει αυτο αλλα ειναι λογικα οταν ειναι τα δεδομενα ανοιχτα . !

οταν πας να παρεις τηλεφωνο στο κανει ?

Υ.Γ.

Το ίδιο συμβαίνει και με τις παλιές και με καινούργιες κάρτες και στα δύο δίκτυα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Κλειστά δεδομένα και WiFi. Και στην απλή αναμονή και γενικά.

 

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι όπως είπα αν αλλάξω θέση τις δύο κάρτες μεταξύ τος τότε αυτή που δεν είχε σήμα και πάει στην δεύτερη θέση έχει φουλ και η άλλη που είχε φουλ στην δεύτερη και πάει στην πρώτη έχει μια με δύο γραμμές ως και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη και στο official site.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη και στο official site.

 

Aυτή η έκδοση είναι η ίδια με αυτή στο ΟΤΑ update που εμφανίστηκε εδώ και κάτι μέρες; Η έκδοση με τα προβλήματα σε drain και 4G όπως ανέφεραν και οι παραπάνω συμφορουμίτες;

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η έκδοση είναι η ίδια με αυτή στο ΟΤΑ update που εμφανίστηκε εδώ και κάτι μέρες; Η έκδοση με τα προβλήματα σε drain και 4G όπως ανέφεραν και οι παραπάνω συμφορουμίτες;

 

Yeap. :X ...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η έκδοση είναι η ίδια με αυτή στο ΟΤΑ update που εμφανίστηκε εδώ και κάτι μέρες; Η έκδοση με τα προβλήματα σε drain και 4G όπως ανέφεραν και οι παραπάνω συμφορουμίτες;

 

Από την Huawei δόθηκε σήμερα και είναι η B608 (development version).

Οι Beta Leaks νομίζω βγάλαν μέχρι B607.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Από την Huawei δόθηκε σήμερα και είναι η B608 (development version).

Οι Beta Leaks νομίζω βγάλαν μέχρι B607.

 

Βγάλανε και 607? Δεν το περίμενα μιας και είναι ένα απλό ΟΤΑ.

Πάντως κατά κοινή ομολογία η B608 παίζει να είναι η χειρότερη αναβάθμιση μέχρι στιγμής.

Άντε να δούμε σε πόσες μέρες θα δώσει αναβάθμιση για να καταλάβουμε και τι κύκλο θα κάνουν

οι αναβαθμίσεις στο προσεχές μέλλον.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η έκδοση είναι η ίδια με αυτή στο ΟΤΑ update που εμφανίστηκε εδώ και κάτι μέρες; Η έκδοση με τα προβλήματα σε drain και 4G όπως ανέφεραν και οι παραπάνω συμφορουμίτες;

 

Παιδιά και εγώ που έχω την τελευταία 08 emiu 3.0, δεν έχω κάποιο θέμα με το drain.

Οκ έχω μία μικρή αύξηση στην κατανάλωση αλλά όχι κάτι τραγικό.

Βασικά έχετε ρυθμίσει να μην λειτουργούν όλες οι εφαρμογές στην απενεργοποίηση οθόνης?

Επίσης έχετε ρυθμίσει να μην ξεκινάνε όλες οι εφαρμογές με την έναρξη?

Τέλος την ρύθμιση με την αναφορά τοποθεσίας google την έχετε κλείσει?

Τώρα που το θυμήθηκα δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο αλλά ξήλωσα το google plus μιας και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου και είδα μία σημαντική βελτίωση.

Επίσης με το 4g cosmote δεν έχω κανένα θέμα έπιασα πάρα πολύ καλές ταχύτητες ίδιες με το 07 update.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω την εξής απορία. Στις 30 του μήνα που βγαίνει η official, θα βγει και στο ΟΤΑ το δικό μας που έχουμε την beta 3.0; Η θα χρειαστεί να παιδευτούμε με διαγραφή της rom και flashαρισμα της καινούριας;;
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω την εξής απορία. Στις 30 του μήνα που βγαίνει η official, θα βγει και στο ΟΤΑ το δικό μας που έχουμε την beta 3.0; Η θα χρειαστεί να παιδευτούμε με διαγραφή της rom και flashαρισμα της καινούριας;;

Λογικά δεν θα έχουμε θέμα.

Γιατί δεν πήρες το 08 ΟΤΑ update? Κανονικά?

Ενδεχομένως να χρειαστεί να το κατεβάσουμε και μετά να κάνουμε local update..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχουμε θέμα.

Γιατί δεν πήρες το 08 ΟΤΑ update? Κανονικά?

Ενδεχομένως να χρειαστεί να το κατεβάσουμε και μετά να κάνουμε local update..

 

Πήρα το 08 σε ΟΤΑ, άσχετα που το έχω να περιμένει :rolleyes: .

Το λέω γιατί η λογική εξέλιξη των επίσημων αναβαθμίσεων πάει από emui 2.3 B118 σε emui 3.0 ***(η έκδοση που θα είναι έτοιμη τότε)

Εμείς απλά πηδήξαμε την διαδικασία για να μπούμε στους χρήστες που δουλεύουν με beta χωρίς ΟΤΑ. Kαι αρκετοί τράβηξαν και ζόρι για να βάλουν την 3.0 αν λάβουμε υπόψη το τι γράφεται στο xda.

 

Παιδιά και εγώ που έχω την τελευταία 08 emiu 3.0, δεν έχω κάποιο θέμα με το drain.

Οκ έχω μία μικρή αύξηση στην κατανάλωση αλλά όχι κάτι τραγικό.

Βασικά έχετε ρυθμίσει να μην λειτουργούν όλες οι εφαρμογές στην απενεργοποίηση οθόνης?

Επίσης έχετε ρυθμίσει να μην ξεκινάνε όλες οι εφαρμογές με την έναρξη?

Τέλος την ρύθμιση με την αναφορά τοποθεσίας google την έχετε κλείσει?

Τώρα που το θυμήθηκα δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο αλλά ξήλωσα το google plus μιας και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου και είδα μία σημαντική βελτίωση.

Επίσης με το 4g cosmote δεν έχω κανένα θέμα έπιασα πάρα πολύ καλές ταχύτητες ίδιες με το 07 update.

 

Και εδώ και στο xda αναφέρθηκε από χρήστες αρκετά αυξημένη κατανάλωση και θέματα συγχρονισμού του 4G. Μάλιστα αρκετοί έψαχναν τρόπο να γυρίσουν στην B118. Γι αυτό και εγώ δεν τόλμησα την αναβάθμιση σε 08.

 

Τόσο μου κράτησε μέχρι σήμερα η Β607

[ATTACH]50102[/ATTACH]

[ATTACH]50103[/ATTACH]

 

Στη Β608 πόσο σου κρατάει σύμφωνα με αυτές τις ενδείξεις;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 08 σε ΟΤΑ, άσχετα που το έχω να περιμένει :rolleyes: .

Το λέω γιατί η λογική εξέλιξη των επίσημων αναβαθμίσεων πάει από emui 2.3 B118 σε emui 3.0 ***(η έκδοση που θα είναι έτοιμη τότε)

Εμείς απλά πηδήξαμε την διαδικασία για να μπούμε στους χρήστες που δουλεύουν με beta χωρίς ΟΤΑ. Kαι αρκετοί τράβηξαν και ζόρι για να βάλουν την 3.0 αν λάβουμε υπόψη το τι γράφεται στο xda.

 

 

 

Και εδώ και στο xda αναφέρθηκε από χρήστες αρκετά αυξημένη κατανάλωση και θέματα συγχρονισμού του 4G. Μάλιστα αρκετοί έψαχναν τρόπο να γυρίσουν στην B118. Γι αυτό και εγώ δεν τόλμησα την αναβάθμιση σε 08.

 

Τόσο μου κράτησε μέχρι σήμερα η Β607

[ATTACH]50102[/ATTACH]

[ATTACH]50103[/ATTACH]

 

Στη Β608 πόσο σου κρατάει σύμφωνα με αυτές τις ενδείξεις;

 

Αν χτύπαγε το πενταωρο όπως εσένα, θα βαραγα παλαμακια τώρα... :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καινούργιος στο φόρουμ και πιθανός αγοραστής του honor 6, με απασχολεί πολύ η αυτονομία εκτός των άλλων.

Έχει παρατηρήσει κανείς (εκτός των προβλημάτων drain που προέκυψαν με την τελευταία αναβάθμιση και θέλω να πιστέψω πως θα διορθωθούν) διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας από την χρήση δύο καρτων sim σε σχέση με μια sim;

Ευχαριστώ.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καινούργιος στο φόρουμ και πιθανός αγοραστής του honor 6, με απασχολεί πολύ η αυτονομία εκτός των άλλων.

Έχει παρατηρήσει κανείς (εκτός των προβλημάτων drain που προέκυψαν με την τελευταία αναβάθμιση και θέλω να πιστέψω πως θα διορθωθούν) διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας από την χρήση δύο καρτων sim σε σχέση με μια sim;

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα φίλε. Τα προβλήματα αυτονομίας που διαβάζεις αφορούν δοκιμαστικές εκδόσεις που περνάμε στο κινητό γιατί είμαστε και ολίγον ανυπόμονοι για ό,τι νέο κυκλοφορεί :cool: . Το κινητό είναι τούμπανο και από αυτονομία και από δυνατότητες, μπορείς να κατατοπιστείς και με το review του Romanos για το Honor 6 σε προηγούμενες σελίδες του τόπικ.

 

Είχα δει στο xda-developers printscreen με την κατανάλωση ενός τύπου που φαινόταν να λειτουργεί 2 sim ταυτόχρονα και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το περίμενα να έχει τόσο μικρή διαφορά. Φαινόταν οκ, σαν των υπολοίπων τις μετρήσεις. Εγώ δεν έχω εύκαιρη δεύτερη να δοκιμάσω για να σε βοηθήσω.

 

Μετά από πλήρη φόρτιση (παρά το φόρτωμα με εφαρμογές που τρέχουν στο background) η έκδοση μου EMUI 3.0 B607 φαίνεται ότι μπορεί να χτυπήσει και 2 ολόκληρες μέρες με 6ωρη ενεργή λειτουργία οθόνης (!!!). Τώρα είμαι ήδη στο 3ωρο με 53%. Το μοναδικό αγκάθι ότι όσο είμαι συνδεμένος σε Wifi συνεχώς μου ζητάει την αναβάθμιση στην επίφοβη Β608. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...