Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το rog υπαρχει στην καινουργια εκδοση ?

καποιο screenshort ! για να δουμε και μεις που δεν εχουμε κανει το update ακομα !

 

δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Θέλω να παραγγείλω το κινητό.

Ποιά έκδοση να παραγγείλω? H60-L02 κάπου διάβασα ότι αυτή είναι η έκδοση για την Ελλάδα. Ισχύει αυτό ή όχι?

Θα έρθει ρουταρισμένο η όχι?

Λέω να το παραγγείλω από το To2c.com. Είναι αξιόπιστο?

Από φωτογραφική πώς πάει?

Γιατί είναι ένα συμείο που με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το H60-L02 είναι το μοντέλο που δουλεύει στην Ελλάδα. Το αν είναι ρουταρισμένο εξαρτάται από που θα το παραγγειλείς και τι θα τους ζητήσεις. Πολλά κινέζικα σου λένε αν θέλεις να σου προεγκαταστήσουν το Google Play Store. Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλύτερα να το κάνεις μόνη σου. Είναι αρκετά εύκολο. Όσο για το To2c.com δεν έχω άποψη αλλά θεωρώ πιο αξιόπιστο το vickmall . Η κάμερα του είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έρχεται για Ελλάδα (H60-L02), αυτό θέλουμε και εμείς άλλωστε...σε εμένα απο Minideal ήρθε χωρίς root και με κάποιες Κινέζικες εφαρμογές, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια γιατί σε μένα που δεν με ενδιαφέρει να το πειράξω ακόμη μια χαρά κάνει τις επίσημες αναβαθμίσεις του EMUI (Launcher - γραφικού περιβάλλοντος της Huawei)...όπως είπε και ο φίλος papi77, η κάμερα είναι αρκετά καλή για αυτό που πληρώνεις, και η εγκατάσταση των προγραμμάτων της Google είναι πανεύκολη, αρκεί να ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες του νήματος...επίσης είναι εύκολο να απενεργοποιήσεις το Huawei app center, οπότε να μην λαμβάνεις και αναβαθμίσεις στα Κινέζικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω στα χέρια μου δεύτερη μέρα το τηλέφωνο...απλά είναι εκπληκτικό (και όχι επειδή προέρχομαι απο κινητό τριετίας και βάλε)...εύχρηστο, πανέμορφο για τις 5 ίντσες του σε σημείο που δεν πιστεύουν πολλοί ότι είναι 5ιντσο...το μενού του έχει τα πάντα, και οι δυνατότητες του ατελείωτες...το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το GPS, μιας και δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα να κάνω εγκατάσταση...έτρεξα και το Antutu Benchmark test, με 15 και πλέον εφαρμογές εγκατεστημένες και το αποτέλεσμα ήταν (41300)...θα περιμένω να δω και την νέα EMUI 3.0 όταν θα βγεί επίσημα...το μόνο μελανό σημείο της παραγγελίας απο το Minideal, είναι ότι δεν έβαλαν EU Adapter και ότι δεν έβγαλαν όλες τις κινέζικες εφαρμογές απο μέσα...το ότι δεν το έκαναν root για μένα καλό ήταν μιας και είμαι αρχάριος...οπότε όλα καλά so far!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα από το vickmall.

Μου είπε ότι θα βάλει τιμή έξω από το κουτί 15 έως 25 ευρώ.

Είναι επικίνδυνο να περάσω κανένα τελωνείο?

Μόλις έρθει θέλω να με βοηθήσετε να βάλω το play store και να το κάνω root

Ελπίζω να είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το βάζουν σαν gift μέχρι 30 δολλάρια ακριβώς για να μην περάσει τελωνείο, αν έρθει με καμιά courrier...αν ζήτησες απλό post, που κάνει μέχρι 20-25 μέρες δεν έχεις κανένα θέμα...σε μένα με SingPost ήρθε δωρεάν σε 25 μέρες (μαζί με Σ/Κ)...για playstore κ.α. ανέτρεξε λίγο πιο πίσω...εύκολο είναι πάντως!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έρχεται για Ελλάδα (H60-L02), αυτό θέλουμε και εμείς άλλωστε...σε εμένα απο Minideal ήρθε χωρίς root και με κάποιες Κινέζικες εφαρμογές, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια γιατί σε μένα που δεν με ενδιαφέρει να το πειράξω ακόμη μια χαρά κάνει τις επίσημες αναβαθμίσεις του EMUI (Launcher - γραφικού περιβάλλοντος της Huawei)...όπως είπε και ο φίλος papi77, η κάμερα είναι αρκετά καλή για αυτό που πληρώνεις, και η εγκατάσταση των προγραμμάτων της Google είναι πανεύκολη, αρκεί να ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες του νήματος...επίσης είναι εύκολο να απενεργοποιήσεις το Huawei app center, οπότε να μην λαμβάνεις και αναβαθμίσεις στα Κινέζικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω στα χέρια μου δεύτερη μέρα το τηλέφωνο...απλά είναι εκπληκτικό (και όχι επειδή προέρχομαι απο κινητό τριετίας και βάλε)...εύχρηστο, πανέμορφο για τις 5 ίντσες του σε σημείο που δεν πιστεύουν πολλοί ότι είναι 5ιντσο...το μενού του έχει τα πάντα, και οι δυνατότητες του ατελείωτες...το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το GPS, μιας και δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα να κάνω εγκατάσταση...έτρεξα και το Antutu Benchmark test, με 15 και πλέον εφαρμογές εγκατεστημένες και το αποτέλεσμα ήταν (41300)...θα περιμένω να δω και την νέα EMUI 3.0 όταν θα βγεί επίσημα...το μόνο μελανό σημείο της παραγγελίας απο το Minideal, είναι ότι δεν έβαλαν EU Adapter και ότι δεν έβγαλαν όλες τις κινέζικες εφαρμογές απο μέσα...το ότι δεν το έκαναν root για μένα καλό ήταν μιας και είμαι αρχάριος...οπότε όλα καλά so far!!!

 

Είναι στο κουτί μέσα, εκεί που ήταν ο φορτιστής. Σήκωσε τα χαρτονένια αυτιά στη συσκευασία και θα τον βρείς. :) Και εγώ έτσι νόμιζα...

 

Απενεργοποίηση στο App Centre της Huawei πως έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε douglas...δυστηχώς στο δικό μου κουτί δεν υπήρχε και για αυτό τους έγραψα και στο site, ώστε να μην την πατάνε και άλλοι...όσον αφορά για το app center Huawei όπως και για 3-4 ακόμη κινέζικες εφαρμογές που βρήκα, πήγα στην διαχείριση εφαρμογών/Όλα/βρήκα αυτές που ήθελα και απενεργοποίηση σε παράθυρο που ανοίγει...δεν απεγκαταστάθηκαν, αλλά δεν με ζαλίζουν με updates...φαντάζομαι με κάποιο τρόπο θα διαγράφονται και οριστικά απο το κινητό...με κάποιον unistaller υποθέτω!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei app center δεν χρειάζεται να το απενεργοποιήσετε λαμβάνει πιο γρήγορα τα update τον εφαρμογών και θα έχει και ΟΤΑ. Απλά μπορείτε να απενεργοποιήσετε όποια κινεζική εφαρμογή θέλετε. Και για να μην σας ζαλίζει με τα update εφαρμογών που δεν θέλετε όταν σάς βγάζει κάποιο update ανοίγεται το Huawei app center και δίπλα στο κουτάκι που λέει update έχει ένα βελάκι το πατάς και έχει επιλογές όπως ignore και δεν θα σάς ενοχλεί για την επιλεγμένη εφαρμογή.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

MIUI v5 (KK) 4.9.23 for H60-L02

και

OTA 4.9.4 to 4.9.23

για όποιον ενδιαφέρεται.

Flash μόνο πάνω από EMUI 2.3 ROM με CWM.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei app center δεν χρειάζεται να το απενεργοποιήσετε λαμβάνει πιο γρήγορα τα update τον εφαρμογών και θα έχει και ΟΤΑ. Απλά μπορείτε να απενεργοποιήσετε όποια κινεζική εφαρμογή θέλετε. Και για να μην σας ζαλίζει με τα update εφαρμογών που δεν θέλετε όταν σάς βγάζει κάποιο update ανοίγεται το Huawei app center και δίπλα στο κουτάκι που λέει update έχει ένα βελάκι το πατάς και έχει επιλογές όπως ignore και δεν θα σάς ενοχλεί για την επιλεγμένη εφαρμογή.

 

Σε ευχαριστώ φίλε...το ενεργοποίησα και πάλι και όντως έγινε εύκολο ξετσεκάρισμα των αμιγώς κινέζικων εφαρμογών, αλλά και αναβάθμιση αυτών που είχα (απλά φοβήθηκα για λίγο μήπως και τις έκανε update (π.χ. facebook) στα κινέζικα)!!!

Όσον αφορά GPS/Media player έχεις να προτείνεις κάποια προγράμματα;;

Ευχαριστώ

(ΥΓ. με πρώτη πλήρη φόρτιση 7 ωρών το κινητό είναι στις 24+ ώρες με αρκετή χρήση, πολλές αναβαθμίσεις, internet, παιχνίδια και άλλα πειράγματα και είναι στο 28%...αν θυμάμαι καλά απο το νήμα, δεν πρέπει να πέφτει κάτω απο 10% η μπαταρία, σωστά;;;)

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Απο GPS εγώ για πολύ καιρό είχα iGo σε αυτό τηλέφωνο δεν μπορούσα να το βάλω και έβαλα το sygic απλά αν βάλεις σπασμένο να το κάνεις ignore να μην κάνει αναβάθμιση.

Για την μπαταρία δεν είμαι και 100% σίγουρος αλλά η απλή λογική λέει ότι μπαταρία δεν πρέπει να αδειάσει εντελώς.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και την αναβάθμιση στην 3.0 ήμουν στη 2.3 118sp 01 κατέβασα την 118 και 3.0 b608 έκανα downgrade με Huawei suite και μετά αναβάθμιση πάλι με Huawei suite. Δεν ξέρω άν χρειάζεται να κάνετε downgrade από την 118sp σε 118.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μπερδεύτηκα με τις βερσιόν και τα emui...

 

Έχω την emui 2.3 vB118 και μου λέει το update ότι έχει βγει η Β119SP01 αξίζει να την κάνω;

Ξέρει κανείς τι χάνουμε και τι κερδίζουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν αξίζει εξάλλου πρέπει να είναι κινεζική.

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση :)

Μία ερώτηση ακόμη: Εάν βγει πιο καινούρια αναβάθμιση στο update θα συνεχίσει να δείχνει την B119SP01 ή την πιο καινούρια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει να προτεινει κανεις καμια καλη ποιοτικη θηκη,ειτε δερματινη ,ειτε πλαστικη ,ειτε αλουνινιου γιατι αυτη που μου εστειλαν δεν ειναι και τοσο καλης ποιοτητας?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση :)

Μία ερώτηση ακόμη: Εάν βγει πιο καινούρια αναβάθμιση στο update θα συνεχίσει να δείχνει την B119SP01 ή την πιο καινούρια;

Θα δείχνει την νεότερη.

 

Όχι. Δεν αξίζει εξάλλου πρέπει να είναι κινεζική.

Και πια δεν είναι κινέζικη δηλαδή?

 

καλησπερα,εχει να προτεινει κανεις καμια καλη ποιοτικη θηκη,ειτε δερματινη ,ειτε πλαστικη ,ειτε αλουνινιου γιατι αυτη που μου εστειλαν δεν ειναι και τοσο καλης ποιοτητας?

 

Κοίτα τις θήκες της Nillkin είναι πολύ καλής ποιότητας, εγώ έχω την Armor Frame με Tempered Glass H+ (μπρος-πίσω) και είμαι ικανοποιημένος.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Θα δείχνει την νεότερη.

 

 

 

 

Κοίτα τις θήκες της Nillkin είναι πολύ καλής ποιότητας, εγώ έχω την Armor Frame με Tempered Glass H+ (μπρος-πίσω) και είμαι ικανοποιημένος.

 

Δεν ειναι πολυ χοντρη η αρμορ φρειμ; μπορεις να παραθεσεις καμια φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και το δικό μου σήμερα απο Vickmall πρώτη φορά που αγοράζω απο το συγκεκριμένο. Μπορώ να πώ τα καλύτερα. 8/9 dispathed 24/9 στα χέρια μου σε άριστη συσκευασία. Κιτρινίλα δεν είχα ούτε εγώ αν και τους είχα πει να το τσεκάρουν πρίν το στείλουν! έχει την Β117 και δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω κάποια αναβάθμιση ακόμα(εννοώ αν είναι καποια έκδοση μετά αποτην Β117 καλύτερη και σε αυτονομία και σε άλλα θέμτα με λίγα λόγια stable). Οι δυο κάρτες δουλεύουν τέλεια και ελπίζω να το ευχαριστηθώ το τηλεφωνάκι. Στο χέρι η αίσθηση είναι πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ χοντρη η αρμορ φρειμ; μπορεις να παραθεσεις καμια φωτο;

 

Είναι 1.2cm στο πάχος, είμαι εκτός και δεν έχω κάποια άλλη συσκευή αυτή τη στιγμή για να βγάλω φώτο μαζί με τη συσκευή, αλλά θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία. Προσωπικά προτιμώ της θήκες που εξέχουν, για λόγους προστασίας.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτες τις 2 αλλα στο τελος κατεηξα στην ελαστικη τη διαφανη

εχω βαλει και tampered glass αλλα ****το χανει στην αφη...

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτες τις 2 αλλα στο τελος κατεηξα στην ελαστικη τη διαφανη

εχω βαλει και tampered glass αλλα ****το χανει στην αφη...

 

Αυτές πήρα και'γω, προς το παρών έχει φτάσει η μπλέ, και είμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...